Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 1075

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dragon661

dragon661

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 maj 2010 - 20:21

JD 1075 Witam.

Mam takie pytanie: mianowicie w zeszłym sezonie ( w żniwa ) pracowałem na kombajnie JD 1075.

Wszystko super tylko często przepala mi się bezpiecznik, który jest umiejscowiony przy pompie klimatyzacji ( przy sprężarce klimy ) w takiej gumowej obudowie. Z prądem wszystko w kombajnie ok.
Czasami bezpiecznik się przepalił 3 razy na cały dzień a pod koniec sezonu to nawet co 5 minut aż mi się już znudziło wymieniać. Sezon się zbliża a tu coś trzeba zrobić aby ta klima działała.

Macie jakieś pomysły, może doświadczenia w takiej kwestii ???

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 1075 Dzisiaj, 23:54
  •  

#2 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 28 maj 2010 - 21:06

JD 1075 możliwe że przetarł się przewód na początku był mało przetarty i coraz bardziej się przecierał że co 5 min się przepalały. A przewody mocno się nagrzewały ?

#3 Share dragon661

dragon661

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 maj 2010 - 18:11

JD 1075 Nie przewody się nie grzały. Dodam jeszcze że w zeszłym sezonie strzelił mi pasek, który napędza sprężarkę klimatyzacji i kiedy wymieniłem na nowy to naciągnąłem go mocno a przy włączeniu sprężarki i tak się ślizgał i piszczał. Dociągnąłem go tak mocno że myślałem, że strzeli ale już nie piszczał więcej. Czy to normalne, że sprężarka daje tak mocny opór??

#4 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 31 maj 2010 - 17:44

JD 1075 sprężarka daje taki opór zwiększa spalanie paliwa myślę że masz uszkodzoną sprężarkę najlepiej pogadać z jakimś serwisantem jd jak sam widzisz nie ma na af ludzi którzy znają się na kombajnach jd :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share dragon661

dragon661

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 12:44

JD 1075 Witam ponownie.

Dziś był u mnie serwisant z jd. Brakowało czynnika chłodzącego więc go uzupełnił i powiedział, że najpierw trzeba właśnie od tego zacząć. Jeżeli bezpiecznik dalej będzie się często przepalał, a czynnik nie będzie wyciekał to przyczyną może być cewka przy pompie klimatyzacji. Dziś kombajn chodził z godzinkę i klimatyzacja działała, zobaczymy jak długo. Aby wymienić tą cewkę w razie czego to trzeba całą pompę wyciągnąć i koszta na poziomie 1500-2000PLN. Mam nadzieję, że teraz będzie ok.

A co do oporu jaki daje pompa klimatyzacji to jest on zawsze bardzo duży. Czyli każda pompa daje duży opór na pasek.

Pozdrawiam.

#6 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 15:25

JD 1075 Można wiedzieć ile wziął serwisant kasy za tą naprawę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share dragon661

dragon661

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 13:26

JD 1075

Można wiedzieć ile wziął serwisant kasy za tą naprawę?

Ten serwisant to mojego kolegi znajomy i dało się umówić aby ta usługa nie szła przez firmę jd tylko w czasie przejazdu od jednego klienta do drugiego zahaczył o mnie. Widziałem jak ważył ten czynnik od klimy i weszło do mojego kombajnu 1100gram. Coś tam jeszcze doliczył za sprawdzenie czy u mnie w traktorze (również jd) nie brakuje czynnika ( ale tam okazało się dobrze ).

Łącznie za to co zrobił chciał 200PLN ale zbiłem na 180PLN.Nie wiem czy to dużo czy mało, jednak jak dzwoniłem do innego gościa który robi klimatyzację stacjonarne (sklepy, itp.) to za sam dojazd do mnie ok. 28km w jedną stronę chciał 60PLN i nie powiedział prze tel ile bierze za czynnik chłodzący.

Dodaj odpowiedź