Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renty strukturalne

155 odpowiedzi na ten temat

#101 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 12 luty 2011 - 08:47

Renty strukturalne oczywiście zwierzaki przeniósł na mój nr gospodarstwa, czyli czekać na decyzję, lub zaglądać na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renty strukturalne Dzisiaj, 10:20
  •  

#102 Share nicramycra

nicramycra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka,polityka

Napisany 04 marzec 2011 - 18:02

Renty strukturalne dzisiaj w agrobiznesie powiedzieli że z rentami jest już pozamiatane i więcej nie będzie ponad 4000 tysiące rolników z listy rezerwowej ma problem w tym ja bo ojciec nie dostał RS

#103 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:59

Renty strukturalne Bardzo dobrze przez ten program zmarnowano najwięcej pieniędzy. Renbte na początku dostawali ci co mało wspólnego z gospodarstwem mieli. Zamiast powiększac gospodarstwa program ten sprzyjał ich pomniejszaniu. Zanosi się na to, że chyba raczej nie będzie kontynuowany.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share nicramycra

nicramycra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:14

Renty strukturalne to mogli wogóle tego ostatniego naboru nie robić,a tak dali 6600 rent a 4200 nie bo ten co nie dostał ma może hektar mniej choć tyle samo punktów

#105 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:00

Renty strukturalne Pierwsi mają renty ponad 2tys. a jak małżonek to jeszcze więcej. Mogli sprawiedliwie rozłożyć kwoty między 1, 2 i 3 turą RS to by starczyło dla wszystkich i jeszcze by zostało, więc teraz jedni się śmieją a inni płaczą.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#106 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:12

Renty strukturalne Fundusze unijne są rozdawane przez rządzących jak kiełbasa wyborcza. Aby rozdać jak najwięcej jak największej ilości. A to, że potem nie starczy nikogo nie obchodzi bo inni będą rządzić.

#107 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 08 marzec 2011 - 20:58

Renty strukturalne Mam pytanie dala tych którzy majom już przyznaną rentę strukturalną w lata 2007 i 2009
czy mieliście jakieś kontrole w tej sprawie
NP; czy dany rolnik\rencista nie pracuje w gospodarstwie
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#108 Share lukasz0088

lukasz0088

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 18:58

Renty strukturalne chciałem zapytac czy wielu rolników tu zagląda na forum którzy nie otrzymali rent strukturalnych w tym naborze??

#109 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:11

Renty strukturalne tak ja często zaglądam ale to raczej sytuacji nie zmieni :(

#110 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 08:17

Renty strukturalne

Mam pytanie dala tych którzy majom już przyznaną rentę strukturalną w lata 2007 i 2009
czy mieliście jakieś kontrole w tej sprawie
NP; czy dany rolnik\rencista nie pracuje w gospodarstwie

Miałem taka kontrole w zeszłym roku, przyjechło 2 gosci pojechałem z nimi na wszystkie pola czy je rzeczywiście uprawiam, sprawszili akt notarialny, spisali protokuł i pojechali, nawet nie pamiętam żeby pytali sie czy rodzice gdzieś pracują lub pomagaja u mnie na gospodarce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share lukasz0088

lukasz0088

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 22:12

Renty strukturalne Pytam dlatego ponieważ chciałem zaproponowac aby osoby które nie otrzymaly renty strukturalnej pisały listy na maila do ministerstwa rolnictwa z zapytaniem co mają robic i czy państwo ich jakoś wspomoże... wiadomo wybory się zbliżają i gdy zobaczą duże zainteresowanie tym tematem może rzucą jakieś środki na to...

#112 Share nicramycra

nicramycra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 22:22

Renty strukturalne słuchaj łukasz myśle że pisanie listów już nie wiele pomoże,podobna sytuacja jest teraz z modernizacją też niewielu dostało.Gdyby wszyscy rolnicy pojechali do brukseli zaprotestować swoje niezadowolenie to może by odblokowali ten nieszczęsny limit 20.400 tys. rent na lata 2007-2013.Można by było napisać protest do komisji europejskiej ale musiało by być to wspólne stanowisko wszystkich rolników czyli ponad 4000 tys.najlepiej z podpisami ich wszystkich wtedy dopiero miało by to jakieś szanse powodzenia bo w pojedynke niema sensu.A swoją drogą to chciałbym zobaczyć tą liste rankingową z tymi punktami skoro jest lista z nazwiskami tych co sie załapali i nie to niech pokażą i punkty.

Edytowany przez nicramycra, 12 marzec 2011 - 23:38.

#113 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 10:33

Renty strukturalne Ludzie jak wam się tak chce tych darmowych pieniędzy to idźcie pod kościuł czy na dworzec rzebrać. Nie dociera do was, że pieniądze się skończyły. Wielu by chciało ale nie ma i koniec. Czas się za robotę brać. Równie dobrze jak do ministerstwa do św mikołaja można napisać.

#114 Share nicramycra

nicramycra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 10:53

Renty strukturalne równie dobrze możesz zrezygnować z dopłat bezpośrednich bo to też darmowe pieniądze (a jeżeli chodzi o te renty to już mniejsza o te ;darmowe" pieniądze tylko o równe traktowanie ludzi,bo rozbierzności między 1,2,a3 naborem to kompromitacja MRiRW i ARiMR.

#115 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:02

Renty strukturalne Według mnie renty akurat nie wypaliły zresztą to samo stwierdziła komisja europejska. Ale o tym pisałem już wyżej. Jeśli chodzi o rodawanie to tez wspominałem, że rozdających nie wiele obchodzi co i jak aby tylko rozdać. Co do darmowych pieniędzy to jak czytam, poprostu nic innego na usta się nie ciśnie. Kasa się skończyła a do ludzi to niedociera. Zamiast pisac do ministra równie dobrze możecie iść do rodziców/dziadkó i zrobić im wykład dlaczego się za późno urodzili. Naprawde bądźmy poważni. Rente dostała jakaś ilośc ludzi jest koniec i kropka tak trudno to zrozumieć.

#116 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 13 marzec 2011 - 11:15

Renty strukturalne Zawsze jest tak że wszystkich nie zadowolą tylko jedno powiem że nie wiem ile mają rozumu ci co rządzą bo po co były tak wysokie te pierwsze RS nie mogli ich obniżyć do teraźniejszego poziomu to i by rolników było więcej zadowolonych bo z tym że wielu mówi że kiedyś za dużo ludzi dostało a teraz oszczędzają to się nie zgodzę bo wy myślicie o tym samym, żeby Ci po was nie dostali a dla was starczyło.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#117 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:25

Renty strukturalne Pierwsze renty rozdawał lepper. On wtedy był ministrem jak juz pisałem dawali, aby rodać. Szans na kontynuację tegfo programu nie ma. Nie spełnił on zakładanych założeń. Zamiast sprzyjać zwiększaniu powierzchni gospodarstw przyczynił się do ich rozdrobnienia. Z tym się zgodzą, każdy chciał by jak najwięcej ale nikt by się nie przejmował, że tym co po nim ju7ż nie starczy

#118 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:48

Renty strukturalne Kolego co ciekawe w pierwszym roku RS była decyzja na 10 lat i znajomy ma decyzję na 10 lat a strukturalną dostał mając lat 60 więc nie wiem czy jak będzie miał 65 to nie dostanie renty jeszcze z KRUS.

Patrząc na RS ogólnie brak tam zdrowego rozsądku, tak jak z pierwszym MR było 50 tyś i można było zrobić z nimi wszystko, dziś trzeba się rozliczyć.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#119 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 12:00

Renty strukturalne Po pierwsze wyraźnie pisali w info o rentach. Bierzesz do wieku emerytalnego a potem z krus strukturalnej już nie. 10 lat to jest jak ktos ma 55 i bierze do emerytalnego 65 proste jak drut.
Co do mr to własnie zrobili konieczność rozliczania się. Po tym jak wiele dzieci posłów zostało tgz rolnikami z marszałkowskiej. Rodzice podzielili duże gosp na drobne aby dzieci mogły kase brać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:56

Renty strukturalne Kolego ale decyzja jest na 10 lat nic nie jest napisane że po 65 latach przechodzi na KRUS.

Dopytaj się u źródła ciekawe jak Ci to wytłumaczą, myślałem że to bajka ale kierownik OT ARiMR mi to potwierdził.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878