Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jazda bez wody

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Butu

Butu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 maj 2010 - 18:07

Jazda bez wody Witam. Przez drobną nieuwagę, zapomniałem wlać wody do chłodnicy. Jechałem na przegląd ciągnika. Podczas jazdy zaczęło go lekko chwytać, zmienił trochę głos. Zatrzymując traktor, okazało się, że jechałem bez wody. Przejechałem około 1-1,5km - Ursus c335. Dolałem gorącej wody, aby nie pękł blok. Odpalił bez żadnych problemów, po czym zajechałem spokojnie do domu. Czy mogło się coś stać? coś pęknąć?

Proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jazda bez wody Dzisiaj, 09:49
  •  

#2 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 maj 2010 - 18:09

Jazda bez wody Tłoki mogły się przypalić ;)

#3 Share Butu

Butu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 maj 2010 - 18:11

Jazda bez wody Mogły, czy raczej się przypaliły? a jeśli tak, to czy będą jakieś problemy przez to czy raczej nie?

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 28 maj 2010 - 18:16

Jazda bez wody Od zbyt dużej temperatury spuchły tłoki i zaczęło je łapać w cylindrach. Mogło je przytrzeć a mogło się nic nie stać. Wyjdzie wszystko w trakcie użytkowania.
KPK Kumurun Team

#5 Share Butu

Butu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 maj 2010 - 18:34

Jazda bez wody Jakie mogą być tego obiawy?

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 maj 2010 - 18:54

Jazda bez wody Przegrzewanie się silnika, zwiększone zużycie oleju. Daleko nie zajechałeś więc jest nadzieja, że nie przytarłeś tłoków.

#7 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 28 maj 2010 - 19:36

Jazda bez wody pewnie zatarłeś silnik ;)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#8 Share Butu

Butu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 maj 2010 - 20:08

Jazda bez wody Niemożliwe, jeśli bym zatarł, to nie odpalił by go, a co za tym idzie, nie dojechałbym do domu.

#9 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 28 maj 2010 - 20:29

Jazda bez wody Kolego w trzydziestkach pierwszą oznaką prawdziwego przegrzania jest woda w oleju. Przynajmniej tak było u mnie i kilku gości w mojej okolicy.

#10 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze ich naprawa i ładne dziewczyny

Napisany 28 maj 2010 - 20:33

Jazda bez wody Nic mu nie powinno się stać tylko sprawdzaj sobie olej czy go nie bierze bo mogło ale i nie musiało przyłapać pierscienie pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 28 maj 2010 - 21:12

Jazda bez wody Kolegi ojciec orał bez wody, bo podczas orki woda mu uciekła z C-360, fakt jest słabsza i chmuruje ale chodzi do tej pory.
Sądzę ,że nic strasznego twojej się nie stało, po XX motogodzinach sprawdź czy Ci oleju nie bierze, jak mocy nie stracił to nie ma co się zbytnio martwić Dodany obrazek
Wieczny kawaler ;)

#12 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 28 maj 2010 - 23:02

Jazda bez wody Jak lekko złapała to nic wielkiego nie powinno się stać.
Tłok lekko spuchł i się po prostu zatarł w cylindrze. Jak ostygł to wrócił do swoich rozmiarów i dalej mogłeś jechać.

Nic się nie przypaliło na pewno:D
Jedyne co się pewnie stało to kilkanaście rysek na tłoku, może delikatne na cylindrach. Pewnie będzie teraz silnik brał trochę więcej oleju. Radził bym kontrolować jego stan. No i czy nie ma wody w oleju.

Mógł się też któryś z pierścieni zagnieść w rowku, z powodu ciągnącego się na siłę aluminium. Czyli po prostu pierścień nie będzie wysuwał się z rowka.

Jednak jak na razie to obserwuj. Może uda Ci się mieć farta. No cóż jak można zapomnieć nalać wody. Może lepiej przejść na płyn.
Drobna nieuwaga mówisz:D

#13 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 29 maj 2010 - 04:46

Jazda bez wody Może być tak że tłoki się lekko przyrumieniły.., co dalej prawdopodobnie bedzie trochę słabszy oraz może brać olej -przytarte pierscienie osadcze...

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 maj 2010 - 06:12

Jazda bez wody każdemu może się zdarzyć zapomnieć a szczególnie jak jest kilku kierowców w domu ;) kiedyś spuściłem olej w mf stał z przypiętymi pługami a brejdak pojechał orać na szczęście dogoniłem go zanim za bramę wyjechał, z tą wodą to zależy jeśli ciągnik z zimnego silnika odpalony przejechał te 1km to ile pracował 5min? max 10min, przecież nawet bez płynu nie złapał jeszcze wysokiej temp. w końcu ciągniki chłodzone powietrzem też istnieją, blok był bardzo gorący? Ja w takim przypadku bał bym się lać wodę, jeśli nie było w ogóle wody trzeba było odczekać aż ostygnie jak już zgasiłeś

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 29 maj 2010 - 10:32

Jazda bez wody Masato powiedział ci wszystko co trzeba. Po prostu jezdzij, reszta jak ma to wyjdzie sama. Jak spuścisz wodę to połóż korek na fotel . Ewentualny nieświadomy kierowca poczuje czego w silniku brakuje na własnej d*pie.
KPK Kumurun Team

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 maj 2010 - 15:31

Jazda bez wody akurat poczuje, jak diabeł niesie to jak ma się coś stać to się stanie, kiedyś w samochodzie spuściłem płyn bo miałem znieć jakiś wąż i okazało się że nie taki czy coś no i kartkę na kierownicy napisałem, oczywiście stary wyrzucił kartkę i zdążył wyjechać z garażu ;)
pojechać bez wody to jedno a zapomnieć spuścić na noc jeszcze większa tragedia, śmieszna historia: przed kilkunastu laty po pogrzebie dalszego sąsiada późno po stypie ojciec wracał do domu w listopadzie na piechotę a był mróz jak siarka i przypomniał sobie jak rozmawiał z innym sąsiadem na pogzrebie że ten nie będzie spuszczał wody w nowej c 360 bo to jeszcze listopad no i ojciec przechodził obok i spuścił tą wodę, potem sąsiad kilka tyg. nie pytał się kto mu wodę spuścił ojciec się nie chwalił był święcie przekonany że to duch nieboszczyka a tamtej nocy było -20stC;) he he

#17 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 30 maj 2010 - 13:18

Jazda bez wody jeżeli cos sie stało to jedynie pierścienie mogły sie zapiec , jeżeli nic się nie będzie działo to jeździj ,

Opus meum est

#18 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 maj 2010 - 13:29

Jazda bez wody Mi kiedys wypadł korek z chlodnicy w C328,taki gumowy do starego typu chlodnicy. Ciapek chodzil w przewracarce gwiazdowej ale ile godzin bez wody to nie wiem bo nie mam pojecia kiedy wypadł. Raz zgasł to odpaliłem ,dałem w piz... i dalej przewracałem jakies 20 min, potem znowu zgasł i znowu odpaliłem i jeszcze bardziej dalem w piz... bo myslałem ze to cos z paliwem.Chodzil dalej jakies 10 min i dopiero katem oka zobaczylem ze nie ma korka w chlodnicy. Pojechalem do domu i jak zgasilem to olej sie gotował w misce bo troche bulgotało. Silnik ostygł, zpuscilem olej nalalem nowego, nalałem wody i jezdzi do dzisiaj bez zadnych konsekwencji.

#19 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 maj 2010 - 15:29

Jazda bez wody Kolega ma szczęście ze tylko ciapek. Takie ciągniki jak ciapek czy 60 to są wytrzymałe na przegrzanie silnika. A już zwykle 3p i mogłyby być spore problemy po jeździe bez wody.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 30 maj 2010 - 19:28

Jazda bez wody E tam :) w 3p chłodnica i blok wytrzymuje do minus 5 stopni celsjusza :) - sprawdzone , tej samej nocy w 330 przy tym samym mrozie pękł blok i wywaliło dekielki w głowicy ;)
W 3p nie raz zapomniało się wlac wody do chłodnicy i np. wyciągac samochód z zaspy :) i nic mu się nie stało choc silnik miał juz wtedy z 7 tys mth.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .