Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup kombajnu na usługi.

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share patryk123427

patryk123427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 maj 2010 - 20:29

Zakup kombajnu na usługi. Chciałbym w najbliższych czasie po żniwach, albo na następną wiosnę kupić kombajn zbożowy na usługi. Czy są dofinansowania dla takich zakupów ? Własnego pola mam niewiele, bo nie całe 4 ha. Opłacalne jest u nas koszenie kombajnem jednak nie dysponuję w tej chwili na zakup kombajnu całkowitej kwoty. Są jakieś dofinansowania dla takich inwestycji ? Proszę o odpowiedź ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup kombajnu na usługi. Dzisiaj, 00:30
  •  

#2 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 maj 2010 - 20:33

Zakup kombajnu na usługi. ale masz fantazję albo coś dzisiaj paliłeś... hehe... kombajn na 4 ha i do tego dla 16-latka i na dofinansowanie... sorka ale to brzmi śmiesznie, bardzo śmiesznie...

#3 Share imko12

imko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 maj 2010 - 20:35

Zakup kombajnu na usługi. tak jest kredyt w banku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 maj 2010 - 20:42

Zakup kombajnu na usługi. no pewnie jest kredyt w banku tylko czy go dostanie na 4ha pola na zakup kombajnu... ;)

#5 Share imko12

imko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 maj 2010 - 20:49

Zakup kombajnu na usługi. w sumie ja mam 5ha i dostałem ale posiadam jeszcze działalność gospodarczą więc problemu nie miałem.

#6 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 27 maj 2010 - 21:06

Zakup kombajnu na usługi. U mnie gościu we wsi ma starego claasa jak zaczynają się żniwa to niema go w domu praktycznie do września ;) a taką kasę trzepie ze szkoda gadać i ma swojego pola może 3 h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 maj 2010 - 21:44

Zakup kombajnu na usługi. W twojej sytuacji jedynym wyjsciem jest chyba kredyt z banku w kwocie 50-60 tys i zakup kombajnu z lat 80. Moze byc to JD 1075,1085 ewentualnie NH 8070,8080 i liczyc na wiele zlecen w sezonie. Najlepiej zaczac od czegos tanszego i zobaczyc co sie dzieje na "rynku". Ja z bratem tak zaczynalismy i nie mozemy narzekac na brak zajecia w zniwa mimo ze kosimy na dwa kombajny ;)

#8 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 28 maj 2010 - 06:59

Zakup kombajnu na usługi. prox7441, ty hyba nie zrozumiałeś, on niechce kupić kombajn na te swoje 4 ha, tylko głównie na usługi

#9 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 28 maj 2010 - 10:10

Zakup kombajnu na usługi. prox7441 po co komu ten ironiczny ton, chyba dobrze że chłopak chce robić coś konkretnego, oby za parę miesięcy sprzęt stał u Patryka na podwórku ;) A po precyzyjne informacje zgłoś się najlepiej do najbliższego doradztwa rolniczego lub do osoby która się tym zajmuje, może masz znajomego z tej branży.

#10 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 maj 2010 - 11:49

Zakup kombajnu na usługi.  Na początek wystarczy Ci jakiś Fortschritt  na usługi ok  części są ale napewno jest mniej awaryjny od bizona  :-)

#11 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 28 maj 2010 - 19:00

Zakup kombajnu na usługi. @Patryk z tego co sie orientuje mogl bys skorzystac z dzialania Różnicowanie w kierunku dzialalności nirolniczej w ramach PROW 2007-2013.Tak po krótce w tym działaniu chodzi o tworzenie i rozwijanie działalnosci pozarolniczej. Usługi rolnicze jak najbardziej sie w to wliczaja.Kwota inwestycji to 200 tys zł czyli 100 tys zł refudacji.kombajn który chcesz kupic mosi byc nowy.
Pisales ze prowadzisz jakas działalnośc nie wiem czy to nie wyklucza Cie z tego programu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share ThePrz3mo

ThePrz3mo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:42

Zakup kombajnu na usługi. U mnie w okolicy kombajnów jest około 15 a i tak jeden gospodarz który ma 50ha około ma 3kombajny belare i prase kostkujaco kosi na 3kombajny i ma ciagle grafik za***any a swojego ma nieduzo ornego 3/4łąki ;D