patryk123427

Zakup kombajnu na usługi.

Polecane posty

Chciałbym w najbliższych czasie po żniwach, albo na następną wiosnę kupić kombajn zbożowy na usługi. Czy są dofinansowania dla takich zakupów ? Własnego pola mam niewiele, bo nie całe 4 ha. Opłacalne jest u nas koszenie kombajnem jednak nie dysponuję w tej chwili na zakup kombajnu całkowitej kwoty. Są jakieś dofinansowania dla takich inwestycji ? Proszę o odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

ale masz fantazję albo coś dzisiaj paliłeś... hehe... kombajn na 4 ha i do tego dla 16-latka i na dofinansowanie... sorka ale to brzmi śmiesznie, bardzo śmiesznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

no pewnie jest kredyt w banku tylko czy go dostanie na 4ha pola na zakup kombajnu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imko12    1

w sumie ja mam 5ha i dostałem ale posiadam jeszcze działalność gospodarczą więc problemu nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

U mnie gościu we wsi ma starego claasa jak zaczynają się żniwa to niema go w domu praktycznie do września ;) a taką kasę trzepie ze szkoda gadać i ma swojego pola może 3 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W twojej sytuacji jedynym wyjsciem jest chyba kredyt z banku w kwocie 50-60 tys i zakup kombajnu z lat 80. Moze byc to JD 1075,1085 ewentualnie NH 8070,8080 i liczyc na wiele zlecen w sezonie. Najlepiej zaczac od czegos tanszego i zobaczyc co sie dzieje na "rynku". Ja z bratem tak zaczynalismy i nie mozemy narzekac na brak zajecia w zniwa mimo ze kosimy na dwa kombajny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

prox7441, ty hyba nie zrozumiałeś, on niechce kupić kombajn na te swoje 4 ha, tylko głównie na usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

prox7441 po co komu ten ironiczny ton, chyba dobrze że chłopak chce robić coś konkretnego, oby za parę miesięcy sprzęt stał u Patryka na podwórku ;) A po precyzyjne informacje zgłoś się najlepiej do najbliższego doradztwa rolniczego lub do osoby która się tym zajmuje, może masz znajomego z tej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Na początek wystarczy Ci jakiś Fortschritt  na usługi ok  części są ale napewno jest mniej awaryjny od bizona  :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

@Patryk z tego co sie orientuje mogl bys skorzystac z dzialania Różnicowanie w kierunku dzialalności nirolniczej w ramach PROW 2007-2013.Tak po krótce w tym działaniu chodzi o tworzenie i rozwijanie działalnosci pozarolniczej. Usługi rolnicze jak najbardziej sie w to wliczaja.Kwota inwestycji to 200 tys zł czyli 100 tys zł refudacji.kombajn który chcesz kupic mosi byc nowy.

Pisales ze prowadzisz jakas działalnośc nie wiem czy to nie wyklucza Cie z tego programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePrz3mo    2

U mnie w okolicy kombajnów jest około 15 a i tak jeden gospodarz który ma 50ha około ma 3kombajny belare i prase kostkujaco kosi na 3kombajny i ma ciagle grafik za***any a swojego ma nieduzo ornego 3/4łąki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj