Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 10 marzec 2008 - 19:11

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 nowa i podrzuca? ja lupiłem przechodzoną i bolce wahaczy są zużyte, strach jak tak robi bo może aparaty popsuć :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Dzisiaj, 02:14
  •  

#42 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 20:13

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Podrzucała :) . Bo już jej nie ma.

Tylko że robiła to bardzo lekko. (Chodzi o cofanie sie igieł do tyłu przy każdym uderzeniu tłoka?)

#43 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 13 marzec 2008 - 18:05

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 to znaczy delikatne ruchy do przodu i do tyłu co w efekcie denerwująco pstyka

#44 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 20:11

a z innej beczki: ja chyba mam jakąś wadę fabryczną bo dość często (praktycznie raz na sezon a prasuje tylko 3-5ha) urywa mi się naped od podbieracza i łańcuch drze całą okrągłą osłonę... a może wiecie czy to jakiś błąd w użytkowaniu, ustawieniu?

Może masz zatarte łożyska na krzyżakach lub sforznie nocujące pobieracz do ramy prasy :P

#45 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 19:29

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Ja miałem takie przyczyny połamania igieł
1. Ścięty bezpiecznik
2. przestawiona igła
3. Przeskoczenie łańcucha
Mój Wladimirec podbija świat

#46 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 19:46

w naszej okolicy dużo pras podrzuca igłami

Wydaje mi się ze jak podrzuca igłami to może być zużyty mechanizm załanczania aparatów, chamulec supłaczy żle ustawiony lub rozbite są wpusty na tarczy sterującej albo tarczy hamującej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share doncio

doncio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 09:15

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Panowie jeszcze zapomineliście o dwóch przyczynach łamania igieł a mianowicie:
wytarte blachy oporowe a jeszcze w dolnej części komory i w stole aparatów są dżwigienki. Jak te elementy są zużyte to nie przytrzymują kostek i cały opór biorą na siebie igły, łamią się lub wyginają, tłok też na tym cierpi :lol: .

#48 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:22

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 tłok da sobie rade z igłami,najgorzej jak piznie w igły to moze zapłon przestawić,a to wtedy ból.ja to z żeliwnych zlazłem,przy wiekrzym opoze jak kołek to łup dlatego mam teraz spokój.zreszta blaszane tańsze

#49 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 09:07

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Przez ponad 15 lat igły były może 3 razy robione teraz co dwa trzy sezony bierzemy mechanika z Sipmy nie warto samemu remontować prasy no chyba że znamy się dobrze na tym jak przyjedzie wymieni co trzeba i ustawi to aż miło przez sezon kilka paczek może przepuści i praca jest miła nie musisz się oglądać i patrzeć czy wiąże u mnie dużo się kostką prasuje także 3 sezony i remont.Z moich obserwacji mogę wywnioskować że zachodnie prasy kostkujące są dużo lepsze od polskiej Sipmy tzn: dłużej wytrzymują stoją cały rok pod chmurką jak wjadą w łąkę czy pole przepuszczą kilka paczek nie związanych albo tzw:harmonii i dalej wiążą dobrze <_<.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#50 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 03 marzec 2009 - 13:27

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 ja przed sezonem sam przeglądam i naprawiam naszą prasę, na początku robił to pseudo mechanik co wiecej zniszczyl niz zrobili, wiec sam rozgryzlem z-224, przed pracą rozbieram cały zapłon Dokładnie go smaruje wymieniam sprężyny, reguluje szczeliny igieł wzgledem suplaczy i aparatów, to co zużyte wymieniam na mowe, oczywiście orginaly sipmy, życie nauczyło ze niewarto zamienników, i prasa śmiga <_<
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#51 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 11:28

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Najlepiej jest jak ten co prasuje zna maszyne na pamięć, wie jakie są przyczyny błedów podczas wiązania, na własnej skurze się o tym przekonałem. Zacznie Ci coś świrować wiesz co jest bierzesz klucz, młotek i do dzieła. Po każdym przepracowanym sezonie trzeba oczyścić maszyne z kurzu i zginin lepiej nie używac do tego wody- łożyska będą siadać i wyjąć sznurek ze skrzynki- myszy i szczury mogą go pogryść i jeszcz dobrze jest popuścić wszystkie sprężyny: na aparatach wiążących, sprzęgłch przeciążeniowych. Jeśli tego nie zrobimy w aparatach może dojść do odkształcenia się dźwigni dociskowych, okładziny od sprzęgieł mogą się posklejać z dociskami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 16 marzec 2009 - 12:36

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Tu sie zgodzę z kolegą że podstawą jest operator który zna maszyne i wie jak sie nią zaopiekować żeby dobrze jej zrobic ;) a co do konserwacji to kategorycznie odradzam mycia wodą po sezonie te maszyny nie lubią wody, moja prasa od czasu gdy ją mamy nie widziała wody i służy jej to, po pracy sprężarka w ruch ropownica i jestem pewien że dobrze jest zaknserwowana
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)