Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomcio748

tomcio748

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 18:39

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Cześć wszystkim.Posiadam taką prasę , ogólnie to jest wszystko ok wiąże sto na sto ,ale co jakiś czas pękają mi igły(jakiś raz na sezon może dwa).Mam instrukcje od tej prasy, wszystkie ustawienia tłoka, nagarniacza itd. były sprawdzane i wszystko jest według instrukcji. Chcę się dowiedzieć czy często zdarza się wam awaria igieł. Może ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje >Dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 18:43

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Może za mokre belujesz, albo jeśli pod wieczór się robi rosa to nie popuszczasz stopień zbicia :D

#3 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 18:48

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Ja miałem niezłą przygodę z igłami, bobry wrzuciły w trawe kenek olszowy, ten owinął się w sianie i się go nie zauważyło, poszedł w prasę i obie igły się ugięły o niego o jakieś 150stopni, dobrze że stół i aparaty całe, a tak to wszystko ok.

#4 Share tomcio748

tomcio748

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 18:51

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 stało mi się to dziś w sianie ,było bardzo suche i w samo południe, także nic dziwnego nie było w sianie żadnych gałęzi , twardych przedmiotów, nawet sobie spokojnie jechałem w pokosie, bez żadnego przeciążania prasy ,tak jak pisałem zdarza się to co jakiś czas i nie wiem dlaczego , jasna sprawa jak pisze Robert wyżej , wiem o tym w końcu jeżdżę już chyba z 15 sezon

#5 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 18:54

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 ja mam swoją prasę jakieś 15 lat i chyba ze 3 igły połamalem a prasa pracowała na jakichś 20 ha traw i z 25 ha zbierała słomę teraz już nie ma tyle roboty bo mam jeszcze belarkę.

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 19:01

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 U mnie może z 2-3 razy igły popękały(prasa ma 18 lat), przy pierwszym razie były kupione zamienniki i nie wytrzymały sezonu, następne to tylko kupowałem oryginalne.
Zazwyczjaj pękały pojedyńczo- najczęściej była zbyt morka i zbita masa albo wpadło jakieś obce ciało.

#7 Share tomcio748

tomcio748

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 19:03

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1

ja mam swoją prasę jakieś 15 lat i chyba ze 3 igły połamalem a prasa pracowała na jakichś 20 ha traw i z 25 ha zbierała słomę teraz już nie ma tyle roboty bo mam jeszcze belarkę.

To nie dużo ta prasa pracowała ,moja obecnie to robi w sumie 1 + 2 pokos siana około 70 godzin + słoma jakieś 100 godzin. A był kiedyś sezon żniwny to zrobiłem 240 godzin , ale to było dawno nie było tyle pras.Może dlatego moje kłopoty , bo sporo pracuje moja maszyna ?

#8 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 19:16

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 mam prasę od 98 roku i tylko jedna iglica m isię zgieła. tam na osi na której są aparaty jest również koło włączające iglice, i tam może w środku wytrzeć się taki wypust.ja od razu wumieniłem to koło i na razie jest super. jak wymieniać to tylko na orginalne części, trochę droższe ale jakość pewna

#9 Share bpiotr

bpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 19:49

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Mieliśmy też podobny problem z igłami. 1-2 razy na sezon pekały. Ale od kąd założylismy stalowe igły problem znikł.

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 20:17

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 ja połamałem raz igły. Było to w suchej słomie a prasowałem czasem tako zielenizne że dwuch nie mogło pęczk podnieść :8 Igły mam stalowe nie żeliwne.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 10:33

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Ja prasowałem ostatnio sianko i na samym końcu brat chciał popchnąć trochę grabiami, żeby poszło i wciągnęło mu grabie. Wyszły mi w 2 belkach w kawałkacg po 20cm. Było wtedy troche strachu ale nic się nie stało.
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 11:07

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 jak to nic się nie stało?? a grabie?? :(

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 05 lipiec 2007 - 14:29

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 ja to nie wiem ale podczas 6 letniej przygody z z224/1 to tylko tata łamał iglice... on to chyba ma szczęście, w tym roku już dwukrotnie...
all rights reserved

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 14:31

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 nie dawaj mu pasy :) (ja tak robie :( )

bullet_black.png

#15 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 21:00

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 oj z igłąmi to ja przerabiałem już nie jeden sezon. Są lata że na jednych igłach przejeżdżę 5 sezonów a był rok że połąmałem w jeden sezon 3 komplety. Ale to że łamią się igły to zależy przeważnie od ustawienia prasy. czasem jak są wytarte zęby gdzieś na zębatce lub ślimak itp to lubi sobie przeskoczyć a jak przeskoczy to w pewnym momęcie się nie zgra i pierdut igła połamana. Dlatego jak widzę że zęby się wycierają w aparatch to wymieniam co trzeba bo lepiej zapobiegać jak później naprawiać. Kiedyś palec od noża się nie zgrał z igłą i tak walnęło że połąmało cały aparat.
aaa i nie polecam stalowych !! może i są wytrzymalsze ale jak igła się nie zgra to żeliwna igła pęknie a stalowa się wygnie i narobi bałaganu bo wiadomo że jak stalowa igła zachaczy o żeliwny aparat to igłasię wygnie a aparat pęknie. Jak ma się nie zgrać i coś walnąć to nawet stalowa nie pomoże :( takie moje zdanie poparte 15 letnią praktyką z prasą ;p

#16 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 14:03

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 miałem prasę kostkującą przez 14 lat i w tym czasie udało mi się złamać igłe tylko raz przy prasowaniu słomy. :(

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 14:29

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Ja mam mniejszy staż z praso ale jak złamałem igły to tata kupił żeliwne (tylko takie akurat były w sklepie). po godzinie nie szło jednej dobrze ustawić a że nie było za zbyt czasu na zabawie tata wsiadł w samochód i pojechał do innego sklepu i kupił stalowe. Za łożyłem je w 10 minut i pojechałem na pole :) . żeliwne leżo schowane (może kiedyś założę :( ). Oryginalne były stalowe i te co założyłem do tej pory chodzą bez zarzutu. Jeśli będę musiał kupić igły to tylko stalowe.

bullet_black.png

#18 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 17:46

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 Na łamanie igieł ma wpływ wiele czynników. Jak na moje najmniej istotnym jest prasowanie mokrego. Wiele razy siano się z wody prasowało i nic się nie stało. Oczywiście zgniot nie może być zbyt duży.
1. Zbyt szybka jazda. Prasa w pada w dziurę w momencie wiązania, igła zadrży i zahaczy tam gdzie nie trzeba.
2. Podstawa igieł lub prowadnica. Dokładnie nie pamiętam jak to się w katalogu nazywa. Może być podgięta w miejscu mocowania igieł, przez co igła może w czasie pracy zmienić swoje położenie. Lub prowadnica może mieć luzy w miejscach mocowania. Jeśli się nie mylę są tam metalowe sworznie plastikowe tulejki.
3. To co pisał Wojtas. ( My to nadspawywaliśmy tak z 2 razy w sezonie)
4. Za aparatami jest taka ośka która załącza półksiężyce. Ugięciu może ulec sama ośka jak i podstawa jej mocowania, przez co półksiężyce mogą zbyt późno wystartować i uderzy w nie iglica.
5. Łańcuch napędzający całą prasę ulega wyciągnięciu przez co aparaty mogą startować wcześniej niż powinny. Na skutek tego igły mogą wpaść przed tłok i zostać zgięte.

Tyle z mojego doświadczenia. A trochę go nabrałem przy prasie z 1973-5r kupionej z SKR. W ostatnim roku igły łamała co jakieś 20 snopków. Zrobiliśmy ją, ale tak nas zdenerwowała że ją sprzedaliśmy. Przyczynę znaleźliśmy w punkcie 2 i 4.

#19 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 06 lipiec 2007 - 18:12

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 a z innej beczki: ja chyba mam jakąś wadę fabryczną bo dość często (praktycznie raz na sezon a prasuje tylko 3-5ha) urywa mi się naped od podbieracza i łańcuch drze całą okrągłą osłonę... a może wiecie czy to jakiś błąd w użytkowaniu, ustawieniu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 19:08

Czy macie kłopot z igłami w prasie Z-224/1 To coś musi tam być nie tak, krzywe lub źle zamocowane.... Jak mieliśmy prasę paręnaście lat to praktycznie nic przy podbieraczu nam się nie działo.