Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dymek

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 14:25

Dymek odmy ja to nazywam odpowietrzeniem niemożna zatkać bo wtedy nie ujedziesz :D tak mial znajomy w MFie 255 już chcial robić kapitalke silnika a mechanik wyczyścił tą rurkę i ciągnik pracuje dalej a po odkreceniu korka od welewu oleju w czasie pracy silnika powinno sie wytwarzać lekkie podciśnienie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dymek Dzisiaj, 23:15
  •  

#42 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 20:56

Dymek

@piootr
Znajomy z roku też ma takiego MF jak Ty, ma chyba coś ponad 1500mth, oleju nie bierze (w sensie nie musi dolewać między wymianami) ale z odmy kopci od nowości :( Pewnie tak mają te MF (i nie tylko one)

Pewien jesteś że mu nie bierze może tak tylko gada   :)   mnie jeden co  ma taki jak ja  wmawiał że pali mu w orce na mth 8 litry :)

Stan oleju utrzymujesz na maksa czy może np na środku między znakami na miarce ??

#43 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 11:02

Dymek mój mf też z odmy ładnie kopci i między wymianami oleju z piątkę trzeba dolać ale on ma już dwadzieścia lat więc za bardzo się tym nie przejmuje :)
1224 z odmy nie dymi ale oleju troszkę ubywa jednak na tyle mało że obywa się bez dolewek między wymianami.
ursus ładnie potrafi puścić dymek z tłumika jak mu się pedał do podłogi przyciśnie ale tylko przez chwile. pow obciążeniem dymienie jest niezauważalne :(
pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#44 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 18:47

Dymek

Pewien jesteś że mu nie bierze może tak tylko gada   :(   mnie jeden co  ma taki jak ja  wmawiał że pali mu w orce na mth 8 litry :)

Stan oleju utrzymujesz na maksa czy może np na środku między znakami na miarce ??

No pewnosci nie mam. Ale do walenia odmą sie przynał więc może być wiarygodny :) Hehe, 8 litry/mth, chyba oleju :)
Stan utrzmuje raczej nieco poniżej max.

#45 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 22:03

Dymek u mnie w claasie w sumie dolałem może około litra, obecnie ma 900 mth, za to wkurza mnie bagnet, skala jest bardzo mała i ciągnik musi stac idealnie równo żeby tak naprawde sie dowiedziec ile jest tego oleju, w odmie widac małe ilości oleju, dymek puści jak go zapalam, przygazuję albo zmieniam bieg pod obciążeniem

#46 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 11:43

Dymek bo tylko w ursusie od mini do max wchodzi 4-6l oleju :(

#47 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 12:00

Dymek

bo tylko w ursusie od mini do max wchodzi 4-6l oleju

możliwe chociaż nie wiem bo nie sprawdzałem
mi 1224 oleju bierze znikome ilości :(

#48 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 24 czerwiec 2007 - 13:07

Dymek u mnie jak już nadszedl czas remontu c360 (ostatnie 5dni zniwa) to co rano trzeba bylo lac do ciagnika 5litrow oleju:O (to bylo jakies 5lat temu :( )

#49 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 18:35

Dymek jak z ojcem niezauważyliśmy poluzowanego kolektora w c-360 to żeby dokonczyc kopanie ziemniaków to poszlo 10l oleju (przepalonego) w 4godziny gapowe kosztuje!!!

#50 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 06 październik 2007 - 17:29

Dymek co to jest ta odma bo nie wiem za bardzo?? w który miejscu to jest?
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 październik 2007 - 17:54

Dymek Jest to odpowietrzenie skrzyni korbowej, odma jest w różnych miejscach, może być w pokrywie zaworów( np mf 255), korku wlewu oleju (np. c 360), w bloku ( sw 400). Dzięki odpowietrzeniu nie powstaje ciśnienie w skrzyni korbowej, co mogło by wypchnąć uszczelniacze.

#52 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 07 październik 2007 - 08:08

Dymek dzięki ;)
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#53 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 08 październik 2007 - 21:25

Dymek

A jak sprawa ma się w ciągnikach napędzanych 100% biodieslem (wg. normy B100)?
Podobno nie wytwarzają szkodliwego dwutlenku siarki czy węglowodanów.

ale śmierdzi po nich jak z przypalonych frytek :P

#54 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 październik 2007 - 09:25

Dymek Mojemu mf też zdaży się zakopcić, ale tylko przy gwałtownym wciskaniu gazu. A z odmy tez kopci jak jest porządnie rozgrzany, czyli przy ciężkiej pracy. To kopcenie z odmy jest prawie niezauważalne, tylko osad zostaje pod wylotem na silniku.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#55 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 październik 2007 - 12:52

Dymek

Mojemu mf też zdaży się zakopcić, ale tylko przy gwałtownym wciskaniu gazu. A z odmy tez kopci jak jest porządnie rozgrzany, czyli przy ciężkiej pracy. To kopcenie z odmy jest prawie niezauważalne, tylko osad zostaje pod wylotem na silniku.

W moim jest podobnie, ale zauważyłem że spory wpływ na tego ciemnego bączka z rury po kopnięciu w gaz ma paliwo, ostatnio zacząłem lać ze zbiornika od innego dostawcy i jest to mniej zauważalne. Masz turbodoładowany silnik? Turbina jest z wastegate?

#56 Share michcio123

michcio123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 październik 2007 - 15:22

Dymek Witam!
Silnik perkins 1006-6T praktycznie nie bierze oleju no moze 1litr na 100 mth jak sie porzadnie rozgrzeje np. w orce to strasznie dmucha z odmy siwy dym wyglada to tak jak by nie było pierscieni tłokowych dym ma zapach oleju nie spalin. Sprezanie na cylindrach sprawdzone (30-31). W kolektorze ssącym jest sporo oleju wiec myslę ze turbina puszcza od strony spręzarki ale czy mozliwe jest to ze dmucha powietrze do skrzyni korbowej przez powrót oleju? Tłumaczyło by to ten dym lub moze raczej mgłe z odmy spotkał sie ktoś z czymś takim? Dodam jeszcze ze silnik nie dymi z wydechu na niebiesko tylko jak jest zimny to widac lekki niebieski dymek tak ze 4 min po odpaleniu.

#57 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 październik 2007 - 15:39

Dymek

W moim jest podobnie, ale zauważyłem że spory wpływ na tego ciemnego bączka z rury po kopnięciu w gaz ma paliwo, ostatnio zacząłem lać ze zbiornika od innego dostawcy i jest to mniej zauważalne. Masz turbodoładowany silnik? Turbina jest z wastegate?

Z paliwem to się zgodzę, bo czasem wleje innego niż zawsze, to wtedy kopcenie jest bardziej zauważalne. Silnik jest z turbo i intercoolerem, a turbina nie wiem jaka.
Jeszcze muszę się pochwalić, że przez prawie 900 mth ani razu nie musiałem dolewać oleju, a przy wymianach było lane tak na 3/4 miarki lub trochę więcej.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#58 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 październik 2007 - 17:19

Dymek a co wastegate daje???bo jakość nie moge nigdzie znaleść info.ja w MF mam.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 październik 2007 - 20:50

Dymek Wastegate upuszcza nadmiar spalin trafiający do turbosprężarki zapobiegając jej "przekręceniu" i/lub przeładowaniu silnika. Część spalin zostaje przekierowana do wydechu z pominięciem turbiny. Jest to obowiązkowe urządzenie w turbinach generujących wysokie ciśnienie doładowania.

@michcio123
Z tego co czytam/słysze/widze jest to standard w tych silnikach (z turbo i bez) i nie potrafie znaleźć logicznego wytłumaczenia skąd bierze sie tam te nadciśnienie. Poprostu ten typ tak ma i nie ma sie czym martwić skoro ma sprężanie i nie bierze oleju.

Dodaj odpowiedź