Zaloguj się, aby obserwować  
kris14

Dymek

Polecane posty

kris14    266

Kilka dni temu widziałem nową Valtrę T130 na jednek z "krajówek" i zawsze gdy kierowca "depnął" to z tłumika wydawał się czarny dym (ciągnik jechał bez obciążenia).

Równierz na filmikach reklamowych firmy Class ciągnki też puszczają "dymek".

Widziałem to też w ciągnikach innych marek (Nie wspomnę co ciągnikach z silnikami Martina :angry: ).

 

Co może byc tego przyczyną, że nowy ciągnik dymi?

Czy paliwo, pompa, wtryskiwacze, technologia, żle dotarty silnik czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

to diesel musi dymić hehe; a tak to przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu zwiększa sie gwałtownie dawka paliwa i silnik nie nadąża go przepalić i stąd ten dym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ale przy nowych ciągnikach z silnikiem Perkinsa to dymienie przy wciskaniu w pedał, bez obciążenia jest prawie niezauważalne. Widziałem gdy koleś woził piach nowym Ursusem 5314 to pod górę motor tracił obroty i "zdychał" , to dymienie naprawde minimalne było. Również i mój 4512 mało dymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

bo to perkins mało pali mało dymi :D a tak jak sie przydusi ostro to i perkins potrafi dymić zależy jeszcze od kierowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

te nowe silniki kak mają żę jak sie przyspiesz to zadymi ale gwarancja ze pod obciążeniem nigdy dymu nie puści adymią też aula ocogowe TDI CDI i inne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

lukas120-Chyba masz racje te nowe silniki to tylko zadymią jak się doda gazu,ale nie pod obciążeniem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

i nawet odnosłem wrażenie że nowa valtra T131 ktora jest na CR zadymi bardziej niż moja na pomie rotacyjnej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Piotruś 89 ja mam nowy silnik Perkisa serii 1104c-44 i też dymi...ale ponizej 1200 obrotów


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

valtra sasiada tez zadymi ale jak sie jej doda ostro gazu do konca, ale to tylko chwile i potem juz jest normalnie bez dymku.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mój Perkins z turbo też puści czarnego bączka jak sie mocno w gaz kopnie. To normalne, szczególnie w turbodoładowanych silnikach (pompa poda dużą dawke a turbina nie wytworzy odrazu odpowiedniego ciśnienia i robi sie czarny bączek). Za to przy stałym i pełnym obciążeniu nie dymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

moze widzieliscie na polagrze jak nowy claas dymil z plugiem ale dymil nietylko przy dodawaniu gazu ale ciagle


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
i nawet odnosłem wrażenie że nowa valtra T131 ktora jest na CR zadymi bardziej niż moja na pomie rotacyjnej :)

 

Mam Jelonka na Common Railu i przy gwałtownym dodaniu gazu zawsze przykopci, ale za to przy pełnym obciążeniu nie ma prawa. Tak jest z nowymi dieslami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A jak sprawa ma się w ciągnikach napędzanych 100% biodieslem (wg. normy B100)?

Podobno nie wytwarzają szkodliwego dwutlenku siarki czy węglowodanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
moze widzieliscie na polagrze jak nowy claas dymil z plugiem ale dymil nietylko przy dodawaniu gazu ale ciagle

Nie widziałem, ale zapewne dymił dlatego że nie był jeszcze dotarty. To też jest norma i o niczym złym nie świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3
Nie widziałem, ale zapewne dymił dlatego że nie był jeszcze dotarty. To też jest norma i o niczym złym nie świadczy.

 

Świadczy to o tym ze tak szybko ubywa ropa , że robi się wir w baku, nie sądzę aby po dotarciu dymienie bardzo znikło , to że kopci to o niczym nie świadczy bo to przecież jest Class, gdyby Ursus tak dymił to każdy by pisał "ale złom"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja nic takiego nie pisze. Chce tylko powiedzieć że normalnym obiawem jest zwiększone dymienie w trakcie docierania ciągnika. Mój Ursus nie dymi więc nie wiem o co Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Panowie!Po pierwsze nowe ciągniki i wogóle nowoczesne silniki nie wymagają docierania!Sa tak zbudowane w fabryce że odrazu można nimi pracować normalnie.Więc dymienie nie ma w tym przypadku nic do rzeczy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

vovlo ( auta ciazarowe) tez stosuje inne oleje podobno z dodatkiem jakiegos kwasu


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Silniki w nowych ciągnikach są wstępnie docierane na hamowniach. Ale przez pierwsze kilkadziesiąt mth użytkowania nie można ich przeciążać, po 50 czy 100 mth wymiania sie olej w silniku i ten okres też nazwany jest docieraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

odnośnie docierania i oleju tak robi wieluproducentów (inny olej i przez pierwsze 50mth zalecają nie eksploatować za intensywnie) a propoJD a Agro Efekcie widziałem dużo nowycz ciągników które dymiły na biało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
odnośnie docierania i oleju tak robi wieluproducentów (inny olej i przez pierwsze 50mth zalecają nie eksploatować za intensywnie) a propoJD a Agro Efekcie widziałem dużo nowycz ciągników które dymiły na biało

 

I co z tego? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj