Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak przygotować 330 po 7 latach

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 maj 2010 - 15:19

jak przygotować 330 po 7 latach Dzieki:) jeszcze jedno: odkrecilem pokrywe glowicy oraz rozkręciłem odprężacz coby przeczyścić. Po zakręceniu nie jestm pewny czy dobrze skrecilem w stosunku do znajdującego się w środku pokrywy takiej części co ją gałka odprężacza kręci. Jest jakieś ryzyko z tym związane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak przygotować 330 po 7 latach Dzisiaj, 23:57
  •  

#22 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 28 maj 2010 - 19:00

jak przygotować 330 po 7 latach Po pierwsze nie odprężacz tylko odprężnik. Jeżeli źle ustawiłeś odprężnik to może w ogóle nie otwierać zaworu, albo otwierać go za głęboko, przez co tłok może w niego bić. Ale to tylko wtedy jak ściągałeś cały wałek i mechanizm otwierania zaworów. Jeżeli zdjąłeś całą dźwignię to nic się nie powinno stać.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#23 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 06:18

jak przygotować 330 po 7 latach Tak więc renowacja ruszyła! Ale pojawiają się następne pytania:):

1. chcę zdjąć bak, coby nim popotrząsać trochę (nie ufam temu co tam w nim jest). Odkręciłem wszytsko co trza, ale nie chce zejść. Chodzi o to ze ciągnik ten ma obudowę na stałe (kabine). Znacie jakiś patent na to? Czy też trzeba odkrecic kabinę? MOże przez kierownicę, ale tam trza jakies specjalne narzędzie do zdjęcia tejże. Nie odkręciłem przewodu zwrotnego od pompy żeby go całkiem zdjąć (tego powykręcanego), ale nie wydaje mnie się, żeby dzięki temu zrobiło się wystarczająco miejsca.
2. czy tę siatkę co jest we wnętrzu filtra powietrza to się jakoś czyści lub wymienia? Zmieniłem oczywiście wkład filtra. To jest sprzęt starego typu.
3. Czyszczę sobie śrubki i części w ropce i mam pytanko czy to bezpieczne dla skóry tak się w tym bawić? Używałem rękawic gumowych, ale te po chwili się rozpuszczają.

Dzięki z góry za pomoc:)))

Gege

#24 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 08 czerwiec 2010 - 18:03

jak przygotować 330 po 7 latach Ja pamiętam jak miałem puszkę kabinę i też musiałem bak zdjąć to powykręcałem wszystko ale przelewu chyba nie i jakoś z bólem zszedł czyli jest to możliwe. Siatkę wyczyść a ropa chyba nie szkodzi bynjamniej mi nie zaszkodziła a już dużo się w ropie bawiłem.

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 18:32

jak przygotować 330 po 7 latach He he. Ropa bardzo dobrze wpływa na opaleniznę. Posmaruj się i na słońce. Siatkę z wnętrza filtra da się wyciągnąć. Są dwie jedna wyższa druga niższa.
KPK Kumurun Team

#26 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 13:03

Ja pamiętam jak miałem puszkę kabinę i też musiałem bak zdjąć to powykręcałem wszystko ale przelewu chyba nie i jakoś z bólem zszedł czyli jest to możliwe. Siatkę wyczyść a ropa chyba nie szkodzi bynjamniej mi nie zaszkodziła a już dużo się w ropie bawiłem.

Nie da rady:/ a jakbym jednak chcial sciagac kabine, to duzo z tym roboty?

Jak wyciągnąc te siatkę? Obręcz pod nią nie jest zamocowana aby na stałe?

#27 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 14:57

jak przygotować 330 po 7 latach Da się wyciągnąć tylko dolną kasetę. Pozostałe jedna albo dwie są wspawane w obwód filtra. Po takim czasie radziłbym kupić nowy filtr powietrza, o ile ma się fundusze, lub stary doprowadzić do odpowiedniego stanu.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 15:45

jak przygotować 330 po 7 latach W 30-ce z 72 roku dało się te siatki wyciągnąć. Ogólnie wystarczy dobrze to umyć czymś co dobrze rozpuszcza syf. To się nie zużywa, może się jedynie zalepić brudem ale to się dzieje tylko wtedy gdy we filtrze brakuje oleju, brud zamiast spływać z olejem do misy zostaje na siatce. Zobacz czy czyste, jak trzeba umyj i zakładaj do silnika.
KPK Kumurun Team

#29 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 17:23

W 30-ce z 72 roku dało się te siatki wyciągnąć. Ogólnie wystarczy dobrze to umyć czymś co dobrze rozpuszcza syf.

A co dobrze rozpuszcza syf?:) Ropą pobełtać, jeśli są niewyjmowalne?

I co z tą kabiną? Muszę koniecznie przeczyścić bak:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 19:06

jak przygotować 330 po 7 latach wrzucić siatkę do naczynia z ropą i poczekać z dzień i się rozpuści syf :) co do baku wykręciłeś wszystkie śruby bo do baku to przykręcona jest tablica z zegarami

Co do odpalenia po takim czasie może wykręć wtryskiwacze i wlej z strzykawkę oleju by nasmarować cylindry bo wyschnięte nie będą przepuszczać kompresję i zakręć wałem nawet rozrusznikiem ale bez wtryskiwaczy
a i zawieś wtryski do sprawdzenia bo bo takim czasie pewnie będą lały jak się nie mylę to wymiana końcówek to ok 100 zł

#31 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 20:25

wrzucić siatkę do naczynia z ropą i poczekać z dzień i się rozpuści syf :) co do baku wykręciłeś wszystkie śruby bo do baku to przykręcona jest tablica z zegarami.

Co do odpalenia po takim czasie może wykręć wtryskiwacze i wlej z strzykawkę oleju by nasmarować cylindry bo wyschnięte nie będą przepuszczać kompresję i zakręć wałem nawet rozrusznikiem ale bez wtryskiwaczy

Nie no, odkręciłem wszystko.

Chyba muszę jednak zdjąć kabinę, ale nie wiem czy to takie proste...

Hmm, olej w miejsce wtrysków? To nie słyszałem o tym jeszcze. Po czym poznam, że wtryski leją po odpaleniu (na razie nie mam funduszy zeby je zawozic do sprawdzenia...

#32 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 12:19

jak przygotować 330 po 7 latach Wzrokowo. Wykręcasz wtryskiwacze, podnosisz odprężnik w pozycję górną - otwarte zawory, druga osoba siada na ciągnik i kręci rozrusznikiem, a Ty patrzysz. To tylko pobieżne sprawdzenie.

#33 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 13:09

jak przygotować 330 po 7 latach ok, to jeszcze jedna kwestia na ten moment: czy ktos z Was sciągał kiedyś kabinę?

#34 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 11:21

jak przygotować 330 po 7 latach Tak więc udało się zdjąć bak bez zdejmowania kabiny:):):)

Proszę o radę:
1. w baku syf, chyba z 5 razy bełtałem na wszystkie strony wlewając za każdym razem ok. 1 litra ON. Syf wylatuje już mniejszy, ale na dnie ciągle są takie drobinki popielate (żółty lakier prawie cały zszedł). Nie wiem co to jest i czy olać sprawę i kupić nowy bak. Jednakże ciężko z kasą. Ma ktoś jakiś sposób na usunięcie tego czegoś z baku? Albo może to nie jest jakiś problem i filtry dadzą radę, co by wtryskiwaczy nie uszkodzić?

2. okazało się, że jest filtr oleju starego typu (wirnik). Ponoć nie ma już cześci do takiego rozwiązania, a ja potrzebuję: uszczelkę pom. obudową filtra a blokiem, uszczelkę samego filtra oraz siatka filtrująca jest już dziurawa.
Słyszałem o przystwkach, które można zamonotwać miast starego i tam wkręca się nowy typ filtra, ale to w sumie 80 dych :/.

Poradźcie co chłopaki oraz dziewczyny:))

#35 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 11:55

jak przygotować 330 po 7 latach Nasyp do baku trochę nakrętek, wlej ropy i potrząsaj. Powinno wydrapać. Z filtrem problem. Poszukaj może ktoś ma dobrą używkę.
KPK Kumurun Team

#36 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 12:32

jak przygotować 330 po 7 latach Stary, dobry sposób - tłuczesz szkło o różnej grubości, wlewasz trochę ON i w/w szkła. Potrząsasz do skutku, powinno pomóc. Co do filtra to ja bym jednak kupił korpus zwykłego filtra pełnoprzepływowego-wymiennego i sprawa z głowy na lata.

#37 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:All po trochu ;p

Napisany 16 czerwiec 2010 - 13:41

jak przygotować 330 po 7 latach Moja 40 stka stała w garażu 10 lat.Wyremontowałem na wiosne (b.r.) i jest zaje...
:)
sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 08:52

jak przygotować 330 po 7 latach No i udało się, odpalił prawie za pierwszym razem:D. Tak więc wszystkim za pomoc dziękuję!
Prawie, bo jest mały problem z rozrusznikiem: robi takie TYK i dopiero za którymś razem zaskakuje. Zdjąłem go więc i chcę wymienić szczotki. Jednakże mam problem z wyłącznikiem, który jest sprzężony z rozrusznikiem. Jest on na takiej blaszce, która na końcu ma zacisk do ktorego dołącza się automat śrubą. No i ten zacisk się mnie naderwał. Chcę więc wymienić całą blaszkę, ale nie mogę jej wykręcić z korpusu rozrusznika. Czy to trzeba rozebrać cały rozrusznik, żeby się do niej dostać? Pod nią była taka prowizoryczna izolacja: ta balszka nie może się stykać z korpusem rozrusznika? W sklepie mi powiedzieli, że takich blaszek się już nie robi. Najlepiej pokazałbym to na zdjęciu, ale nie mogę znaleźć jak zamieścić takowe bezpośrednio z kompa.