Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucz kontraktowy [połączone]

587 odpowiedzi na ten temat

#101 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 13:37

Tucz kontraktowy [połączone] Jak by policzyć amortyzacje budynku to by się okazało że na kontrakcie w najlepszym wypadku wychodzi się na zero. Nie wiem czy na mydło starczy, ale każdy robi po swojemu. Niektórzy poprostu nie mogą sobie sami zorganizować hodowli. Nie mają funduszy, wiedzy, możliwości aby hodować na własną rękę. Nie chcą ryzykować. Bo nie czarujmy się zyski ostatnimi laty nie są duże, ryzyko coraz większe, noga może się najlepszemu nawet podwinąć. A jak jest rodzina na utrzymaniu, czasem kredyt do spłaty to nie każdy chce ryzykować i woli pewne grosze niż obarczone dużym ryzykiem zyski które też czasem zamieniają się w straty..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucz kontraktowy [połączone] Dzisiaj, 19:12
  •  

#102 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 18:10

Tucz kontraktowy [połączone] koledzy współpracujący z firma agri jakie wyniki zużyciapaszy wam wychodzą?

#103 Share Lnd15

Lnd15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 18:24

Tucz kontraktowy [połączone] mi wychodzi między: ok 2,8 do 3 kg, przeważnie bliżej tej dolnej granicy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Spada liczba trzody! zobacz »

•  

#104 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:05

Tucz kontraktowy [połączone] dzięki wam drodzy koledzy mamy taką cenę świń w polsce "tucz kontraktowy" i utrzymujecie obcokrajowców a polscy hodowcy ledwo wychodzą na swoje a wam zostanie 10 zł od sztuki i dania się cieszy,że za prosiaka kasy nabrała, w XXI wieku za jałmużnę robić???
ja bym nawet nie chciał tego naganiać za te pieniądze
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#105 Share kamil5421

kamil5421

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:01

Tucz kontraktowy [połączone] Witam. Zastanawiam się nad kontraktacyjnym odchowem od prosiaka , z liczbą od 500 do 1000 sztuk na 1 rzut.
Moze mielisćie z tym juz doczynienia czy to jest opłacalne i jak tak to jaką firmę polecicie .. :)
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 23 styczeń 2013 - 19:31.
dublowanie tematu

#106 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:16

Tucz kontraktowy [połączone] A z jaką firmą chcesz współpracować i jakie stawki Ci proponują ?

Edytowany przez danielhaker, 23 styczeń 2013 - 19:31.

#107 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:49

Tucz kontraktowy [połączone] @Binladen a kto powiedział że Agri ściąga prosieta z Danii?
Ja rozumiem ludzi którzy mają tucz kontraktowy bo sam na nim też kiedyś byłem ( z Agri miałem 800szt na lot) bo nie było mnie stać na rozpoczęcie własnej hodowli a mają budynki i możliwości. Agri dało mi bezprocentowy kredyt na rok na zakup karmników, poideł i coś jeszcze zamianę obory na chlewnie. Coś tam zawsze wpadał jakiś grosz i obornik. Jednak współpraca się skończyła jak trzeba było przejść na Vat. Policzyłem za ile mogę sprzedać słomę którą muszę ścielić to doszedłem do wniosku że wole zarobić mniej w ciągu 3 tyg niż to co przez rok przy świniach.

#108 Share Lnd15

Lnd15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:22

Tucz kontraktowy [połączone] @Binladen a Ty skąd bierzesz prosięta? :) Agri działa na zasadzie wewnętrznej produkcji prosiąt, wszystko pochodzi z polskich ferm.
Szybciej takie oskarżenia można kierować do innych hodowców produkujących w cyklu otwartym, w moim rejonie prawie wszyscy ściągają duńczyka i nie chcą słyszeć o polskich prosiętach.
Kolejny temat - amortyzacja budynków, wyposażenia i innych sprzętów, - kolega @Pawel WLKP na pewno ma rację, jak tak liczyć to bite że się nie kalkuluje, ale kto z rolników wylicza amortyzację? kto ma np fundusz odtworzeniowy ? temat długi i zakręcony jak świński ogon :P

#109 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:45

Tucz kontraktowy [połączone] Duński ogon nie jest długi a tym bardziej nie jest zakręcony :)
wschodni koniec mazowsza.

#110 Share Krousik09

Krousik09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 27 luty 2013 - 18:45

Tucz kontraktowy [połączone] Dzisiaj spotkalem sie z przedstawicielem Agri i ogolnie oferta ciekawa bardzo :) Tylko zastanawia mnie to gdzie jest haczyk? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 27 luty 2013 - 18:48

Tucz kontraktowy [połączone] Umowa na 10 lat...

Pan Jopek Cię odwiedził ??

#112 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 28 luty 2013 - 09:21

Tucz kontraktowy [połączone] Umowa na 10lat?.... Z tego co wiem to można zrobić jeden rzut i ich cmoknąć.... Nie trzeba podpisywać żadnych wieloletnich terminówek. Umowy podpisywane są na jeden rzut.

#113 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 luty 2013 - 09:47

Tucz kontraktowy [połączone] To by za piękne było jakby jeden rzut wchodził w grę:)

#114 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 28 luty 2013 - 12:42

Tucz kontraktowy [połączone] To dziwne bardzo bo osobiście znam kogoś kto raz po raz utrzymuje dla agri plusa i nie robi tego w ciągłości. Spokojnie może sobie wziąć jeden rzut, poźniej hodować swoje i jak mu się zachce to znowu od nich. W przypadku tej osoby umowa podpisywana jest tak jak wspomniałem na jeden rzut i ani trochę więcej....

#115 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 10 marzec 2013 - 14:15

Tucz kontraktowy [połączone] czy zna ktoś jakaś firmę co podpisałaby umowę od 120 sztuk posiadam chlewnię i nie chciałbym aby stała pusta,duda kontraktuje od 300minimum ;/musiałbym stodołę przerobic a to też dodatkowe koszty i nie wiem czy warto by było bawić się w takie coś oczywiście to byłoby dodatkowe zajęcie a każdy grosz się przyda.

#116 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 14:42

Tucz kontraktowy [połączone] Agri Plus to bardzo solidna firma, jak ktoś posiada odpowiednie obiekty to warto z nimi nawiązać kontakt. Te wszystkie wpisy o wyzysku i innych bzdurach można między bajki włożyć. To nie oni niszczą Polską hodowle ale cwaniaczki którzy sprowadzają warchlaka z zagranicy. Zresztą odwrotu już nie ma, tylko duże hodowle mają rację bytu i współpraca na zasadach kontraktu.

#117 Share Krousik09

Krousik09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 10 marzec 2013 - 15:30

Tucz kontraktowy [połączone] Żaden Jopek ... Wojciechowski . Umowe na 3 lata przedstawiał. i przy 1000 sztuk okolo 7.7 tys Brutto na miesiac a jeszcze mozna uzyskac od 3-13 groszy chyba premii na kazdym kg. żywca ale w te 13 groszy jakos nie wierze :PP

#118 Share Lnd15

Lnd15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 15:11

Tucz kontraktowy [połączone] ok, a jest ktoś może kto współpracuje z innymi firmami? jak to u Was wygląda?
Wiadomo trzeba dzielić się info ;P może ktoś ma lepsze warunki finansowe,

#119 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 12 marzec 2013 - 22:29

Tucz kontraktowy [połączone] ja jestem w trakcie przeróbki budynku pod Dude.. aktualnie tucz rozdzielili na inna spółke o nazwie PigFarm. przedstawiciel przyjezdza co jakiś czas podgląda modernizacje i wszystko idzie w fajnym kierunku, Umowa podpisywana na jeden rzut, przedłużana po skończonym tuczu bądz nie,,
ArturKowalewo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 23:01

Tucz kontraktowy [połączone] sorry ale przy 1000sztuk i 7.700 netto to porażka.. chociaz jak ktos idzie jeszce bardziej na łatwizne to w sumie wystarczy. Na chlewnie pewnie żarówki a wentylacji to ani mysli ktoś włączyć..