karuś

Tucz kontraktowy [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

to ma byc chlewnia 70*20 na polrusztach i z tego co mi wiadomo to na miesiac za swiniaka zostaje 12 zloty. chala ma byc przykryta plyta obornicka o konstrukcji stalowej prosilbym o przyblizony koszt takiej chlewni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

taka chlewnia to około 1 mln zl i to jak sami będziecie ja stawić a nie firma! lnd15 dla agri hodujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

to ma byc chlewnia 70*20 na polrusztach i z tego co mi wiadomo to na miesiac za swiniaka zostaje 12 zloty. chala ma byc przykryta plyta obornicka o konstrukcji stalowej prosilbym o przyblizony koszt takiej chlewni

 

 

 

To wszystko zależy od materiałów i wyposażenia ale waha się tak miedzy 8-10-tyś za stanowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

To wszystko zależy od materiałów i wyposażenia ale waha się tak miedzy 8-10-tyś za stanowisko

 

 

 

a mogłby pan cos wiecej powiedziec bo za bardzo nie rozumiem tego czyli jakby chlewnia byla na 1500 sztuk to koszt bylby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lnd15    0

taka chlewnia to około 1 mln zl i to jak sami będziecie ja stawić a nie firma! lnd15 dla agri hodujesz?

 

Tak, siedze w Agriplusie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lnd15    0

trzymam 1200 szt. tak jak pisałem wcześniej zostaje mi ok 6 zł/szt miesiecznie,

czemu kontakt? na samym początku policzylem wstawienie i inne koszty początkowe i wiedziałem ze mnie nie stać (byłem młody ibez doświadczenia) i jakoś tak leci :)

moze ekstra super to nie jest, ale nie tylko z tego żyję więc daje rade.

w kazdym systemie jest czasami lepiej a czasami gorzej.

Jakbym miał zajmować się tylko trzodą to bym na pewno odszedł z Agri i probował sam na swoich paszach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

A jak wyglada z ochrona weterynaryjna i ewentualnym odpadam, bo nie wieze ze wszystko przetrwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Trzeba mieć nieźle poje...ane w głowie żeby za 7 tyś chodzić przy 1200 sztukach .. Pozdrawiam wszystkich białych murzynów...


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Wszystko zależy jaki ma budynek bo niejeden narobi się więcej przy 100 szt niż drugi przy 1200 szt. Uważam że w chlewni nie spędza więcej czasu jak 2 h dziennie jeżeli ma to dobrze zautomatyzowane.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lnd15    0

@qba - dokładnie na miesiąc mi tyle wychodzi,

 

w chlewniach spędzam dziennie ok 1 h, średnio, czasami jak trzeba ze stkrzykawką pobiegać, coś poprawić to wiecej niż godzina a czasami jest tak że tylko wszysko sprawdze czy ok co zajmuje mi miej niż 1h, wiadomo więcej pracy jest przy zmianie rzutu,

 

co do ochrony wet to gwarantuje ją Agri, leki, prosty sprzęt, spreje itp.

zagospodarowanie upadków leży po mojej stronie.

 

...a posta Vici nie chce mi się komentować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    226

-- połączono --

 

Nie mogłem znaleźć żadnego podobnego tematu, chodzi o to że :

mam świniarnie na 180-230 sztuk, ale nie mam zamiaru wkładać świń za swoją kase, lecz wziać od Dudy czy kogoś w poblizu Wielkopolski, Lubuskiego. Miał może to ktoś ? czy przy tak małej hodowli bo tylko 200sztuk czy by mi wstawili świnie ? Ile dają za sztuke ? pasze dają swoją ? leki ? z góry dzięki, prosze o wypowiedź ludzi tylko tych co mieli z tym styczność albo wiedzą coś o tym.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

Witam. Ja bym ci nie polecał Dudy bo sam chciałem wejść w tą firmę ale słyszałem że długo się czeka na następne świniaki i na kasę oczywiście.Polecam ci firmę Agri Plus z Poznania.Zasiedlają bardzo szybko paszę i leki przywożą na miejsce i nie ma problemu z odbiorem świń.Płać nie tak dużo ok 27 zł. na ściółce i 33 zł. na ruszcie ale warto dla nich chować bo ma się gwarancję że dostaniesz co miesiąc kasę za świnie.Ja sam mam ok. 360 sztuk na stanie i jestem zadowolony, ale mogli by więcej płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    226

27zł to malutko za świnke, slyszalem ze Duda płaci więcej ? orientuje sie ktos ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

Może płaci więcej ale czeka się długo na zasiedlenie a jak nie masz świń to nie masz też kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

cały pic w kontrakcie to są upadki ,niby zdechnie tam ileś ,przeważnie ok. 100kg sztuki ,żeby go firma używiła -podjeżdża HETMAN dostaje w łapę ,nic nie zabiera a tuczniki trafiają zupełnie gdzie indziej ,jawne złodziejstwo i oto cały zysk z umowy , bo to co oni dają to śmiech na sali i kto by hodował za tą jałmużnę??? jak @"vicia" wspomniał


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez nightmare
      W jakich ilościach podajecie pasze treściwe swoim jalowkom powyżej 3 miesiąca zycia?
    • Przez Kapi21
      Witam koledzy. Mam kilka pytań dotyczących budek igloo. Do jakiego wieku trzymacie sztuki w grupowym igloo? Ile kosztuje taki luksus. Chciałbym odchowywać cielaki do roku w nim, ponieważ produkuję wolowinkę , a po roku sztuki poszłyby na uwięź ponieważ lepiej mi przyrastaja. Planuję wylanie płyty betonowej ustawienie tam igloo, nad nimi dodatkowy dach, ewentualnie siatki przeciw wiatrowe. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za info. Pzdr.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj