Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucz kontraktowy [połączone]

587 odpowiedzi na ten temat

#41 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 08:47

Tucz kontraktowy [połączone] Za jakie 66kg, na pewno wybojowość to ok 80% czyli 115kg czyli zapłatę otrzymasz za 92 kg wagi poubojowej co daje 579,6 zł, nie wiem jak ty to liczysz ale chyba gimnazjum jeszcze nie skończyłeś
maszeruj albo giń !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucz kontraktowy [połączone] Dzisiaj, 18:20
  •  

#42 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 08:56

Tucz kontraktowy [połączone] Bo może on myśli, że jak mięsność powyżej 60 % to znaczy że za 66 kg zapłacą.

#43 Share rafus

rafus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 08:13

Tucz kontraktowy [połączone] Witam ja się zastanawiam właśnie nad takim czymś by wziąść prosięta i pasze z jakiejść firmy i rozliczyć się po sprzedaży tuczników bo wybudowaliśmy obore i mam stare budynki puste. Wogóle nie orientuje się w temacie i chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego biznesu, bardzo prosze o pomoc pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Spada liczba trzody! zobacz »

•  

#44 Share Krousik09

Krousik09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 01 lipiec 2011 - 14:10

Tucz kontraktowy [połączone] A wie moze ktos jakie trzeba spełnic warunki by moc zakontraktowac np 300 sztuk. planuje budowe nowej tuczarni na glebokiej sciolce . mowiac o warunkach mam na mysli czy musze miec paszociagi itp. z gory thx za odp . ;)

#45 Share Adam5401

Adam5401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Mechanika i sprzęt rolniczy

Napisany 01 lipiec 2011 - 17:22

Tucz kontraktowy [połączone] Wiesz może nie na twoja odp. I z góry sory. Ale powiedz mi czy opłaca ci się rozwijanie trzody ?? Bo w naszych okolicach wszyscy przerzucają się na bydło lub na Uprawy ja tez się zastawiam nad likwidacjom bo przecież to się nie da ujechać. ?????

#46 Share Faza2

Faza2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 22:22

Tucz kontraktowy [połączone] Różowo nie jest ale cos trzeba robic :P

#47 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:20

Tucz kontraktowy [połączone] jak wy zlikwidujecie to ktos wstawi za was glownie zachod ale i ja tez mam zamiar zwiekszac produkcje bo poki co zyje za swin kto zgadnie jaka jest liczba loch srednio przypadajacych na gospodarstwo w Danii ?????

#48 Share Adam5401

Adam5401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 13:28

Tucz kontraktowy [połączone] Nie mam pojęcia. No ja z sąsiadem co się razem czymamy tylko ze świniami myśleliśmy i wierzymy ze cos sie ruszy ale nie wiem jak wy bo u nas ciężko wyjść na 0 a raczej się nie zarabia nieraz sie tylko uda.

#49 Share Faza2

Faza2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 16:04

Tucz kontraktowy [połączone] U nas czyli wielkopolska okolice Śremu cena waha się miedzy 4.70/4.80 gdyby doszlo do 5.00 mozna by mowic o jakim kolwiek biznesie ;)

#50 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:15

Tucz kontraktowy [połączone] maxiben z 300 loch na jednego??:)
a jak zboza były po 300-400 zł a swinie po 5zł to wszyscy krzyczeli ze na swiniach jest biznes. jesli cos zaczeliscie to trzymajcie sie tego i produkujcie! na kontrakcie wychodzi sie nieciekawie lepiej na własną reke(własny prosiak, własna pasza) i z umową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Faza2

Faza2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:34

Tucz kontraktowy [połączone] Po tej cenie wole kontrakt niech wyjde 15 10 zl na sztuce zysku albo nawet 5 byle byl on byl a zboze po dobrej cenie sprzedam a tak musze jeszcze swoje zboze ladowac

#52 Share Adam5401

Adam5401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 09:12

Tucz kontraktowy [połączone] Ej a jedziecie na swojej paszy ?? Czy kupujecie gotową ?

#53 Share koks85

koks85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 11:05

Tucz kontraktowy [połączone] Witam,

Proponuję sprawdzić ofertę AGORNETZWERK, wiem że zajmują się handlem paszą, ale prowadzą też tucz kontraktowy, tylko nie jestem w stanie powiedzieć jak to się odbywa. Dla chętnych strona firmy: http://www.banart.pl/

#54 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 21:44

Tucz kontraktowy [połączone] do tego banarta kiedys dzwonilem i to jakas lipa Uwazam ze kontrak mozna podpisac z takimi zakladami jak animex czy skolołów kiedys w agri plusie bylo nawet przyzwoicie ale teraz to...szkoda gadac

#55 Share koks85

koks85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 06:54

Tucz kontraktowy [połączone] Słyszałem, że oni mają kontrakty z Wietnamem? Wiem, że z tą paszą w naszym rejonie dobrze jadą a ten tucz to może dla "rozrywki". Dlaczego lipa, co Ci zaproponowali?

#56 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 19:14

Tucz kontraktowy [połączone] z rok temu tam dzwonilem typo powiedział ze oni w zasadzie to tylko moga pasze sprzedac a jesli chodzi o gwarancje ceny tucznika to nawet nie ma mowy

#57 Share wojwar00973

wojwar00973

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:15

Tucz kontraktowy [połączone] Jeśli chodzi o firmy oferujące umowę na hodowlę świń na zasadach: firma daje inwentarz, paszę, opiekę weterynaryjną, a my karmimy zwierzęta i dajemy chlew, to słyszałem, że tego interesu opłacalność maleje. Osoby, które kontraktują z takimi firmami i trzymają dla nich do 500 sztuk świń będą miały zrywane kontrakty, ponieważ w Polsce już ten interes nie jest tak opłacalny dla tych firm . Owe firmy przenoszą się na wschód (Ukraina, Rosja), gdyż tam koszt jest dużo niższy.
Szczerze mówiąc, to bardzo dobra wiadomość dla hodowców trzody, ponieważ cena wzrośnie.

#58 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:31

Tucz kontraktowy [połączone] niedaleko mnie takim tuczem facet wyłożył 200 ha gospodarstwo.... Dlatego niech lepiej idą sobie na wschód, a My może odbudujemy polską hodowlę i przestaniemy nabijać kieszenie korporacji i holenderskich, duńskich producentów prosiąt....

#59 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 09 luty 2012 - 16:23

Tucz kontraktowy [połączone] masz rację Polska hodowla to jest to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tilek

tilek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:55

Tucz kontraktowy [połączone] Co myslicie o tuczu kontraktowym BM Kobylin na Polagrze bardzo rózówo to przedstawiali ale czy w praktyce tez tak to wygląda???