Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucz kontraktowy [połączone]

587 odpowiedzi na ten temat

#421 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:33

to brniemy dalej w to zło plan na 2015- 2016 dwie tuczarnie na 1900szt każda 

ale za mordercę gospodarstw rodzinnych się raczej nie uważam  

To taka gatka szmatka obliczona  na tanią reklamę . Skoro wszedłeś w tucz na kontrakt to wiadomo że nie najlepiej Ci  się wiedzie .W mojej okolicy jest tylko jeden taki filozof , który po prostu zbankrutował i teraz  chwyta się czego może. Opowiadał na początku  bzdury że niby taki interes a teraz łazi ze spuszczoną głową . 

Tak więc łatwo sobie  napisać i zgrywać nie wiadomo kogo a rzeczywistość to już inna bajka .

Tania agitacja i nic więcej  , ci co  inwestują to się  tym nie chwalą za bardzo bo wiadomo  trzeba potem raty spłacać .

Edytowany przez marko-kolo, 29 styczeń 2015 - 09:36.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucz kontraktowy [połączone] Dzisiaj, 02:03
  •  

#422 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:38

zapraszam do mnie na gospodarstwo panowie a odnośnie dokumentacji mogę się wypowiedzieć dopiero jak odbiorę  pozwolenia

#423 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:44

A co tam oglądać chłopie , te ruskie graty ? Ty myślisz że jak zrobisz kilka baniek kredytu to jesteś pan ?  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Spada liczba trzody! zobacz »

•  

#424 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 10:01

Tucz kontraktowy [połączone] Zaczyna. Zamiast zapytać się o adres, pojechać i obejrzeć, pogadać na ten temat to anonimowi userzy i tak wiedzą lepiej co lub ktoś inny ma koncie albo nie ma. Bo on sobie nid wyobraża, że tak może to znaczy że nikt tak nie może mieć.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#425 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 10:02

jestem chłop z dziada pradziada

graty ruskie czy nie ruskie ale pracują i to tanio

a bez kredytu przy takich inwestycjach nic się nie zrobi

#426 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 10:12

Zaczyna. Zamiast zapytać się o adres, pojechać i obejrzeć, pogadać na ten temat to anonimowi userzy i tak wiedzą lepiej co lub ktoś inny ma koncie albo nie ma. Bo on sobie nid wyobraża, że tak może to znaczy że nikt tak nie może mieć.

Akurat nie moja branża , a że mam swoje lata i nie jedno widziałem i przerobiłem to mnie taka gatka szmatka  nie kręci .

Wcale nikomu nie zazdroszczę ,a na pewno  akurat temu działowi produkcji bo wszyscy wiemy jak jest . 

Zajmuję się produkcją bydła mlecznego i opasowego , sprzętu i nowoczesnej technologi ci u mnie dostatek więc nie zwykłem latać po oborach wystawianych na kreskę  bo mnie to nie fascynuje .

#427 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 10:16

Tucz kontraktowy [połączone] A to Twój nowoczesny sprzęt też na kredyt musi być. I jaki skromny do tego. Tyle widział i wszystko wie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#428 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 10:21

Widzisz mam sąsiadów którzy siedzą w tej branż i widzę jakie są realia  bo rozmawiamy nie raz na te tematy . Nie są to gospodarstwa kilku ha, tylko 150 ha i więcej wiec chyba głupot nie opowiadają , zresztą każdy ma przykłady takiego,, bohaterstwa,, w swojej okolicy i wszyscy wiemy jak to wygląda . 

#429 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 29 styczeń 2015 - 10:58

kalkulowałem i takie rozwiązanie ale ekonomicznie to się kupy nie trzyma i ryzyko jest bardzo duże

mam przegląd cen świń od 1995 roku jest za dużo tzw dołków i przy maciorach jesteś ugotowany przy takiej inwestycji za kilka baniek

a tuczarnie zawsze możesz wyłączyć na jakiś czas w razie problemów i uruchomić bardzo szybko po przerwie. 

to kalkulowałeś   że pewnie roboty  i pilnowania za dużo   albo i wiedzy  brak   bo przecież trzeba to wszystko  mieć aby wyprodukować dobrego warchlaka  bo potem to już z górki łatwo i prosto  i przyjemnie  i wszystko zostaje  w gospodarstwie  a w tuczu  jakimkolwiek ktoś śmietanę już spił sprzedając warchlaka

#430 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 29 styczeń 2015 - 11:23

Krassus- Ale musicie przyznać, zakłady reazlizują wasze hasła protestacyjne czyli eliminują pośredników- rolników. Dziwicie się, że Polska przegrywa z Zachodem skoro nasza produkcja wieprzowiny to amartoszczyzna w porównaniu z Zachodem. Kto ma z nimi konkurować? Rolnicy mający 10 loch? Czy Ci co na rynkach prosiaki kupują? Nieuniknione jest to, że mali będą skasowani, że trzeba będzie tuczyć w dużych fermach albo tworzyć duże grupy. Tak działa Zachód. Czy jak była hossa ktoś rzucił pomysłem na forum żeby coś stworzyć, jakaś inicjatywa? Zero. I nie mówcie mi, że pieniędzy na to nie ma bo są. Niektórzy nie kupiliby 2ha i mieliby już dyży wkład. Jeżeli dalej żyjecie nadzieją, że będzie jak kiedyś to gratuluję.

Czysta esencja prawdy w tym temacie. :)

marko-kolo-Jakiego zarobku ? To wyzysk i nic więcej , niszczenie rodzimej produkcji i potencjału polskiego rolnictwa . W imię czego to robicie ? Przez takich sługusów ten kraj właśnie się stacza na dno.  Ile kont jeszcze założysz  żeby niszczyć polskie rolnictwo ?

maxiben-wolna wola chyba   dla nieudaczników  róbcie tak na coraz wieksza skale  to dostaniecie  10 zl za szt  a rodzinne gospodarstwa pociagniecie  za sobą  na dno polskiej hodowli trzody

janekbender 6930p nie wydaje mi sie ze jeżeli rodzinne gospodarstwo produkujące w cyklu otwartm było by w stanie zapłacić tyle za odchów tucznika co te wspaniałe firmy. dokładnie tak jak ktoś napisał niech coraz więcej ludzi z nimi bedzie współpracowac a skończy sie te kolorowe życie.pare razy bedzie pięknie i wogóle w tym tuczu, przywiozą wam słabszą pasze i klapa . zacznijcie wpierac polskie rolnictwo a nie jakieś dziadostwo a może wkońcu Polska stanie sie krajem z którym inne państwa bedą sie liczyły. Może kiedyś

Zamiast kłapać na lewo i prawo językiem bez zastanowienia, warto otrzeć w końcu łzy złości i frustracji i poświęcić czas na zapoznanie się z tym tylko 250 stronicowym opracowaniem

http://trzoda-chlewn...Polsce 2013.PDF

4c573b6243b16f8emed.jpg

i wysunąć odpowiednie wnioski.

Dodatkowo proszę o wskazanie związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy aktualną sytuacją a tuczem kontraktowym.

Edytowany przez Unexpected, 29 styczeń 2015 - 11:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 12:54

to nie są żadne łzy frustracji ani złości , bo ja nikomu niczego nie zazdroszcze to raz. dwa, nie klepie na lewo i prawo bez zastanowienia tylko mówie co myśle, kartka wszystko potrafi przyjąć, oczywiście ze nie wiem wszystkiego na każdy temat ale trzodą chlewną interesuje sie z każdej strony. znam ludzi którzy  produkują w cyklu otwartym, kupują warchlaka bądz tuczą kontraktowo, osobiście produkujemy w cyklu zamkniętym i wiemy co produkujemy, tylko trzeba przy tym siedzieć i pilnować, a nie iść na łatwizne, 

#432 Share jakzyc

jakzyc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 17:54

Tucz kontraktowy [połączone] ski jesteś na smyczy katów polskiego rolnictwa.. Klapiesz co Ci każą.. Wstyd braci i siostry ciągnąć na stracenie.. Jak tak Ci dobrze to po h.. Taki jesteś aktywny.. Jeszcze nie widziałem świni co korytem się dzieli..

#433 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 29 styczeń 2015 - 17:57

nie ogarnia mnie złość ani frustracja bo niby czemu  skoro dobrze mi się wiedzie patrz długoterminowo  i to na świniach  a to dzięki dobrym  wynikom  loch i odchowu  ale tez przy bardzo dużym zaangażowaniu  pracy i wiedzy w kierowaniu stadem  a jeżeli komuś  się nie chce  bo tak  najczęściej  jest lub  z braku umiejętności  decydują się na tucz kontraktowy  ja tej  formy nie popieram ale też nikomu nie odradzam  a ze swojego długoletniego doświadczenia  wiem ze najlepsza opłacalność  w trzodzie to  tylko mieć własne bardzo dobre lochy  i ich pilnować

#434 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2015 - 18:11

no to ile ci teraz zostaje na tuczniku w cyklu zamknietym ? czy wogole cos zostaje ?

Edytowany przez ventador, 29 styczeń 2015 - 18:11.

#435 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 18:16

Mi teraz na otwartym zostaje to czemu w zamkniętym by miało nie zostać.

#436 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2015 - 18:17

po ile płacisz za warchlaka ?

#437 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 18:31

To co teraz sprzedaje to 180. Pierwsze po 4,15 sprzedałem na przyszły tydzień minimum 4,3 także tragedii nie będzie. Ale skupy u mnie to nawet po 3,3 kroją drobnych na ten moment.

#438 Share JakubMichaKapuciski

JakubMichaKapuciski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 21:35

Tucz kontraktowy [połączone] Nie rozumiem dlaczego wypowiadaja sie tu ludzie ktorych tucz nakladczy nie interesuje? Tylko krytyke sieja... Nikt wam nie kaze tych warchlakow wstawiac. Swinie w Niemczech 5 centow do gory, wiec i u nas pojda

#439 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 29 styczeń 2015 - 22:23

no i gitara   chłopie czy chłopaku? trochę  lat musiałbyś pohodować   aby co nieco  zrozumieć   a po co piszesz  o cenie  która  idzie  do góry psujesz nastroje  tuczącym na kontrakcie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 22:37