Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucz kontraktowy [połączone]

587 odpowiedzi na ten temat

#381 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:30

Geniusz zła..
Popatrz sobie na mój profil, ilość postów w tym temacie i od kiedy jestem na forum. Rozumiem najłatwiej powiedzieć że jestem przedstawicielem jak się nie ma kontrargumentów. 
Co do amortyzacji budynku jest ona na poziomie 2,5 do 3,5 % (nie jestem księgowym, te wartości znalazłem w necie) czyli budynek amortyzuje się miedzy 30 a 40 lat. I tu uwaga może być zaskoczenie, amortyzację liczymy od wartości. Więc jak budynek jest warty dajmy na to 1 mln to przy 2,5% roczna amortyzacja wynosi  25 tyś. A teraz magia liczb. Ile wyniesie amortyzacja roczna jeżeli budynek będzie wart połowę tego jednego miliona? 
Poza tym ja pisałem o rocznej amortyzacji więc uczymy się czytać ze zrozumieniem. 

Co do odsetek to powiedz jak to wyliczyłeś, że przy 4% wyszło Ci 320tyś?
lata      pozostało do spłaty   odsetki 

1 800000 32000 2 720000 28800 3 640000 25600 4 560000 22400 5 480000 19200 6 400000 16000 7 320000 12800 8 240000 9600 9 160000 6400 10 80000

3200

Razem 176000 tyś przy procencie 4% i jednej spłacie w roku. 

Jak znajdziesz błędy w moich obliczeniach pisz śmiało, mogłem się pomylić. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucz kontraktowy [połączone] Dzisiaj, 09:53
  •  

#382 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 20:15

oczywiście że amortyzacji budynku nie można liczyć tylko na 10 lat

po drugie odsetki nie 320 a bliżej 170

po trzecie jeżeli gnojowica dla kogoś jest odpadem i kosztem no to sory ale przegięcie to jest

trzeba ją doliczyć do zysków znam ludzi którzy nawożenie opierają w 70% na gnojowicy.

a patrząc z drugiej strony w ostatnim czasie firma x pozyskała 81tyś miejsc do tuczu w większości są to nowe budynki

czyli ci ludzie którzy w to inwestowali są idiotami i nie mają w domu kalkulatorów tak?  

#383 Share jakzyc

jakzyc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 20:33

Tucz kontraktowy [połączone] :-D miód na moje serce trzeba wymieniać poglądy spierać się i wogóle burze mózgów robić.. Nie mowie że w starych nie można tuczyc.. Chodzi mi o to że w nowym na obecnych warunkach to nie ekonomiczne.. A odnośnie starych to też nie można przyjmować że cała kasa do kieszeni .. Można się skusić .. Ale wątpię żeby nie było trzeba ponieść jakiś kosztów ... Które mogą czasem nie wystarczyć na to aby firma przedłużyła umowę.. Przykładowo.. Odpalasz produkcję masz dużą stodole kładziesz ruszta.. Itd już się cieszysz pierwsz lot super drugi super trzeci zimą trzeba zacząć d*pa temperatura krytyczna zużycie paszy też.. Dostajesz wytyczne .. Docieplasz.. Kolejny lot warchlak hu.. Podobny niechce rosnąć.. Firma kończy współpracę . Jesteś w czarnej du.. Żadne koszty nie odbite.. Oczywiście to czarny scenariusz. Przed podjęciem trzeba wszystko rozważyć .. Pieniądze wirtualne nie mogą wszystkiego przesłaniac

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Spada liczba trzody! zobacz »

•  

#384 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 12:40

A to liczycie że ten budynek przez 40 lat nie będzie wymagał remontu? Za 10 lat się zaczną, najdalej za 20 będzie generalny który już troche pociągnie kasy. Wirtualne pieniadze dobrze się liczy to fakt, czy na kontrakt czy na wolny rynek takich optymistów jest wielu. Ale każdy musi policzyć po swojemu a nie sugerować innymi. Jakbym się sugerował innymi to teraz bym pozew zbiorowy o kredyt we frankach składał, albo szukał pieniędzy z Amber Gold.

#385 Share ArtGor

ArtGor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 15:21

hodując własne świnie też ponosi się ryzyko.Też mogę zakładać czarne scenariusze, tak jak ty. Kupując prosięta też możesz trafić na słabsze sztuki zwłaszcza przy ilości 1000 szt na rzut. Albo jak zachorują i większość padnie, to ponosisz koszt prosiaka, paszy, leków i nikt ci za to nie zwróci. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nic nie jest za darmo. Każdy chce zarobić, a to firma która wstawia warchlaki, a to pośrednicy albo zakłady mięsne które obniżają stawki jak im się podoba.

Budując tuczarnie z dobrych materiałów i wybierając trochę droższe ale trwalsze wyposażenie to nawet po tych 20 latach użytkowania dużo nie będzie do naprawy. Stawiając nową chlewnie dla agri można dostać premie rozwojową, więc koszt budowy obniży się o tą sumę. Premia paszowa ze spokojem pokryje rachunki za prąd i wodę.

Ile osób tyle opinii :D

#386 Share jakzyc

jakzyc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 16:00

Tucz kontraktowy [połączone] Niech mnie ktoś sprostuje.. Premia rozwojowa wygląda tak 140 na stanowisko nowej chlewni za okres 10lat czyli 14 zł rocznie nie wiem na co takie pieniądze mogą starczyć????? A odnośnie nowego budynku za 800 na stanowisko to nie żaden cud oficjalnie firma realizująca takie projekty powiedziała mi że to najtańsze i najgorsze co oferują ...

#387 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 18:22

rozwojowej za 1000 stanowisk jest 1166zł miesięcznie wypłacane przez 120 miesięcy

to daje 140tyś za 10 lat na pewno starczy to na wodę i prąd bo mam u siebie podliczniki  na tuczarni

Edytowany przez tlewandowski, 15 styczeń 2015 - 18:24.

#388 Share jakzyc

jakzyc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 18:41

Tucz kontraktowy [połączone] He he ale jest presja aby białe było czarne.. Ski jaka masz żywotność paszociagu .. Myślisz że ruszta wytrzymają 10lat????????? Masz ogrzewanie.. ?? Ważysz wszystko co dają pasze warchla??

#389 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 18:52

Dokładnie tak jak napisał @melon10641 niech każdy sam sobie policzy koszty. Nikt nie budowałby dla nich nowych obiektów a budują. Ludzie trzymają dla nich i nie mają "noża na gardle". Jeśli ktoś odszedł to nie znaczy, że splajtował tylko, że chce większy zysk. Ale myślę, że można nawet wybudować nowy obiekt i zarobić, a nawet jeszcze się rozwijać. I trzeba dostosować do indywidualnych warunków, może ktoś tanio wydzierżawił budynki, wyremontował wtedy to opcja idealna. Amortyzacja to 2,5-3% zależności jak ustalą w ministerstwie. 

A propo widział ktoś obiekty w tym stylu? Podoba mi się, tylko jak sprawdzi się wentylacja wymuszona, np. zimą.

http://www.wolfsyste...eggingen-214599

Edytowany przez k0b, 15 styczeń 2015 - 18:55.

#390 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 19:02

ruszty na pierwszej części mam zakładane w 2002 roku nie widzę żeby na razie coś złego się działo z nimi

w paszociągu po 8 latach przy okazji wydłużania go wymieniłem część rur spirala została ta sama ,częściej wytrze się kolano

dodam jeszcze że przechodzi przez ten paszociąg  ponad 1000 ton rocznie

dogrzewam przy wstawieniu jeśli przypada w zimie i jest tak -15 ale to tylko 1-2 dni dopóki się temperatura nie ustabilizuje

ważę oczywiście wszystko warchlaka pasze i tucznika jak wyjeżdża to jest podstawa

koszty  oczywiście są ale bez przesady nie jakieś kosmiczne sumy  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share jakzyc

jakzyc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 20:03

Tucz kontraktowy [połączone] Ski bez urazy ale nie kupuje twego optymizmu.. Myślę że więcej jak za świnki masz za głowę rolnika wciągniętego do korporacji.. Piszesz że dostajesz rozwojową a z twoich pisu pisu wynika że nawet nie masz pełnego rusztu budynki stare że już miałeś hodowlę wcześniej.. W takiej opcji niema premi 140 ale ty masz... Forum to dobre miejsce na cwana reklamę . He he i nawet nie działasz sam.. Wystarczy przeczytać wasze pisu i kupy się nie trzyma..

#392 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 22:36

chłopie zajrzy na mój profil nawet konto firmuje swoim nazwiskiem  i podaje miejscowości gdzie mam gospodarstwo nie mam nic do ukrycia tucze dla firmy x i poza tym nie mam  nic z nimi wspólnego 

nigdy nie pisałem że biorę  premie rozwojową czy też modernizacyjną wtedy tego jeszcze nie było  jak ja modernizowałem tuczarnie

mam częściowy ruszt budynek modernizowany w 2002 i w 2010 roku razem na 1500szt budynki i większość ziemni jest moją własnością nic nie reklamuje i nikogo nie namawiam i nie wciągam do żadnej korporacji 

wszystko co pisze poparte jest moim doświadczeniem i praktyką  a nie teorią  i gdybaniem co by było gdyby.

o lotach kosmicznych nie pisze i nie teoretyzuje nawet bo nie mam o tym pojęcia zielonego

a optymistą to jestem masz racje dlatego będę budował tuczarnie od razu na 2000szt bo trzeba się rozwijać i wykorzystać trochę pieniędzy z nowego prowu a nie narzekać i marudzić że nic się nie opłaca i najlepiej jechać za granice i pytać tylko jak żyć

#393 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 16 styczeń 2015 - 09:29

jakzyć- vs fakty.

Wszyscy tylko hipotekę chcą...() A u nas w hipotekę się wpisza przywiozą zdechline i śmierdzaca pasze i pozamiatane . Dziadostwo nie kraj.

Coś się plączesz i piszesz o warunkach Duda i Kobylin.

Agri Plus nie wpisuje się na hipotekę, sprawdzają tylko księgi wieczyste pod względem zadłużenia.

Na temat amortyzacji i odsetek, użytkownicy wystarczająco Cię wypunktowali.

A odnośnie nowego budynku za 800zł na stanowisko to nie żaden cud oficjalnie firma realizująca takie projekty powiedziała mi że to najtańsze i najgorsze co oferują ...

Znowu nie wiesz co mówisz oraz popierasz to firmą wykonującą projekty, gdzie dla nich najlepszą  ceną było by  i 2000zł/stanowisko.

1a988bd2c8768ef4med.jpg

Nowa chlewnia znajomego na 1000szt kontrakt z Agri , i uwaga zamknął się w kwocie całkowitej 600zł/stanowisko.

Wyposażenie jak widać, gdybyś się czepił konstrukcji (ściany do 1,2m z bloczka betonowego,góra wieńce,). Rozumiem, że ta chlewnia to dziadostwo i najgorsze co może być?

Panie arbuzek .. Zapewne jest pan przedstawicielem a ..

Panie jakzyc.. zapewne jest pan handlarzem prosiaków i na pewno boli to, że u kontraktowych takie ilości się przewijają a panu jako handlarzowi nic do kieszeni z tego nie wpada(np: 1000szt prosiaczków duńczyka -kosmos $),

plus oczywiście sytuacja się pogarsza, bo coraz więcej osób przechodzi na taki tucz, to zaczynamy siać ferment na forach co by tych potencjalnie na starcie odstraszyć. Cwana taktyka :D

#394 Share jakzyc

jakzyc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 10:21

Tucz kontraktowy [połączone] :-) tak zmasowany atak świadczy tylko o Tym że macie coś za uszami.. Każdy niech robi tak aby mu było dobrze.. I to że ja napisze swoje spostrzeżenia nikogo nie determinuje do poddawania się mojej woli.. Jestem rolnikiem z dziada pradziada ,mam tylko nadzieję że każdy kto odwiedza nasze forum będzie miał pogląd na korzyści i zagrożenia.. A co do nowych chlewów szachujecie danymi jak z broszury reklamowej i to że piszecie że tyle bodaj 80tys nowych miejsc tuczu powstaje nie świadczy o niczym w polsce jest ok 1.5mln gosp dane gus a tu partem 80 gospodarstw albo mniej .. Rozumiem że najlepsza reklama to szeptana.. Jak ktoś chce być przez lekko myślne decyzję świnio pasem a nie hodowca jego wybór. A o handlarzach już pisałem że to samo zło:@

#395 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 12:02

a czy przypadkiem nowy prow nie jest do odbudowy pogłowia w polsce? a nie budowania tuczarni dla agri?bo to napędza ich interes, takim właśnie sposobem niszczy sie małe i rodzinne gospodarstwa, napędzajmy swoją gospodarke, a nie jakieś firmy z niewiadomo skąd.skoro to taka dobra firma tyle płaci i wgl to niech zrobią swoim klientą coś napodobe prowu. swoim wpisem nie miałem nikogo urazić tylko wypowiedziałem swoją opinie.

#396 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 19:51

a ta premia rozwojowa to jest tylko na nowe budynki czy np. modernizacja starego do stanu takiego mniej więcej jak kolega @Unexpected wstawił zdjęcie? Co do stawki na sztukę mógłby mi ktoś podrzucić dane na priv? Ile za głęboką a ile jest za ruszt? Byłbym wdzięczny. 

Nie ma zmasowanego ataku jest tylko "walka" na argumenty, jak nie masz kontrargumentów to masz problem :) 

@PawelWlkp ja nic o remontach nie mówiłem, tylko o samej amortyzacji

#397 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 11:15

@Tucz a jaka stawka na głębokiej aktualnie, wiem że to przeżytek, ale załóżmy ze w moich warunkach mogę tanio wyremontować? 

#398 Share KAROLEK7211

KAROLEK7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 15:11

Warto obejrzeć

#399 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 21:17

stary kotlet dawna prima tak jest z wieloma rzeczami soja gmo , glifosat i co nikt tego nie stosuje?

a fakt jest taki że prima przeginała i to mocno ale tylko dlatego że przepisy wtedy na to pozwalały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share JakubMichaKapuciski

JakubMichaKapuciski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 23:06

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania na temat tuczy kontraktowych dostępnych na naszym rynku służę pomocą 607-233-026