karuś

Tucz kontraktowy [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pejus94    1

Odświeżę temat. Ciekawi mnie jaki jest zysk na jednej sztuce tucznika jeżeli dają ci warchlaki, paszę a ty tylko tuczysz. Czy to jest opłacalne?


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No jak nie 1000 zl na sztuce hahahaha

Potraktuje to twierdzenie o 100 zl zarobku na sztuce w tuczu kontraktowym jako zart

 

Panowie moim skromnym zdaniem jeśli pozwolą wam zarobić 50 zl na sztuce w obecnej sytuacji to już było by super koleś w okolicy ma ten tucz kontraktowy i wcześniej mówił z zostaje mu 30 zl na sztuce ale jeszcze musi odliczyć energie elektryczna i słomę trzeba brać pod uwagę tez upadki które mogą zmniejszy zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

Ja liczyłem przy obecnej cenie ok 200 zł. z paszą i zbożem i kupnie prosiaków po 300zł

Prosięta 300zł

pasza 800 kg dla 2

15% paszy = 120kg = 5 worków 250zł

1t zboża 500zł

świnie po 5zł*120*2=1200-1000 = ok 200zł zysku dla 2 sztuk bez swojego zboża


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Kolega mi mowił ze w klasie ma kolegów , którzy się w to bawili - ze świniaka mieli 33-35 PLN :D Od tego woda prąd robota :mellow: Nie wiem czy im cos zostało z tego :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak by było to takie opłacalne to te firmy same by chowały a nie szukały innych rolników.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Ale mając swoją hodowle i jeszcze w drugiej oborze te na tuczu hodowlanym to można zarobić. Przykładowo trzymając te 700 szt. w jednym rzucie masz około 21000 zł więc na miesiąc około 7 tys. A dodać jeszcze swoje świnki, to na miesiąc można zarobić około 12-15 tyś i jeszcze obornik sprzedać, więc kasa leci, tylko trzeba inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

No nie był bym taki pewien ze przez 3 miechy upasiesz świniaka 120 kg :mellow: Trochę za krótko jak dla mnie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Heh u nas to prawie raz tyle się tuczy świnię a za 3 miesiące to on chyba nie będzie mieć tych 80 kg :mellow:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

@mareknh

Ale mając swoją hodowle i jeszcze w drugiej oborze te na tuczu hodowlanym to można zarobić. Przykładowo trzymając te 700 szt. w jednym rzucie masz około 21000 zł więc na miesiąc około 7 tys. A dodać jeszcze swoje świnki, to na miesiąc można zarobić około 12-15 tyś i jeszcze obornik sprzedać, więc kasa leci, tylko trzeba inwestować.

 

 

Wiesz kolego z tego co piszesz to jeśli nawet byś zarobił te 21 tysi to sobie odlicz wodę energie elektryczna amortyzacje budynków i urządzeń w tych budynkach no chyba ze jesteś takim szczęściarzem ze Caritas ci wszystko za darmo daje lub budujesz budynki za freeeeeeee

Wiec jeżeli policzysz sobie wszystko to wątpię żeby ci z tych 21 tysi zostało te 8 tysi na czysto

 

Co do tej opłacalności to w USA które jest znane z super przedsiębiorczości smidfilds już dawno bambrow namawiał na tucz kontraktowy i to z super skutkiem a skutek był taki ze większość tych którzy dali się namówić na ten tucz straciło swoje farmy a smidfilds zyskał ogromny majątek ot taki był zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Ale z Was pesymiści, wogóle dobrych stron nie widzicie. Jeśli to jest obora na tucz stawiana od podstaw to tniesz po kosztach, kombinujesz, aby było najtaniej. wykopanie studni do takiej chlewni to około 2000 zł, więc jak masz swoją studnie to Cię woda nie obchodzi, a energii też tak dużo nie idzie. Tylko że prosiaka rasy mięsnej i na ich paszach od 30 kg do 115 kg to spokojnie się wyrobisz w te trzy miesiące. Więc trochę pomyślcie, a nie tak piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No jasne optymizm to do przodu hahahaha

Wiesz ja myślę wiec tak pisze

A jeśli był by to taki super interes to po co ktoś bawił by się w prowadzenie gospodarstwa na własny rachunek

A jeśli te świnki na tej ich paszy zjedzą więcej paszy na kilogram przyrostu niż to określili eksperci z tej wspanialej i super charytatywnej firmy która daje ci prosiaczki to będziesz musiał za różnice w ich wyliczeniach a wynikiem twoich poczyna pokryć ze swojej kieszeni ciekawe co wtedy pomorze twój optymizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Nie jest tak kolorowo... szczególnie w łukowie.. oni wiedzą jak wyjść na rolniku. Raz wzięli ode mnie świnie, poszły na ciepły... ze 140 sztuk przebadali mięso podobno u dwóch(podejrzewam że najgorszych) i tak policzyli resztę... na tym skończyłem współpracę z nimi :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drazu1    0

Witam. Koledzy właśnie się zastanawiam nad tuczem kontraktowym u dudy. Dzwoniłem do nich i sprawa się ma tak cena za warchlaka o wadze 25kg 250zł jeżeli ma po niżej - 4,5kg i odwrotnie w drugą stronę cięższy niż 25kg +4,5kg. Pasza leki i reszta swoja. To teraz powiedzcie mi jak tu na tym zarobić. Wydając na samą pasze 200zł ciężko się wyrobić. Duda płaci za wagę WCB Klasa S 6,3zł czyli ma po wyżej 60 % mięsności. I teraz sprzedając świniaka o wadze 110kg i mieści się w klasie S to płacą nam za 66kg czyli 415,8zł czyli już dokładamy 35 zł do sztuki. Nie liczę wody antybiotyków i pracy. A ha można doliczyć tylko premię 4%

 

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić. Może źle liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakie 66kg, na pewno wybojowość to ok 80% czyli 115kg czyli zapłatę otrzymasz za 92 kg wagi poubojowej co daje 579,6 zł, nie wiem jak ty to liczysz ale chyba gimnazjum jeszcze nie skończyłeś


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Bo może on myśli, że jak mięsność powyżej 60 % to znaczy że za 66 kg zapłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafus    0

Witam ja się zastanawiam właśnie nad takim czymś by wziąść prosięta i pasze z jakiejść firmy i rozliczyć się po sprzedaży tuczników bo wybudowaliśmy obore i mam stare budynki puste. Wogóle nie orientuje się w temacie i chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego biznesu, bardzo prosze o pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

A wie moze ktos jakie trzeba spełnic warunki by moc zakontraktowac np 300 sztuk. planuje budowe nowej tuczarni na glebokiej sciolce . mowiac o warunkach mam na mysli czy musze miec paszociagi itp. z gory thx za odp . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam5401    0

Wiesz może nie na twoja odp. I z góry sory. Ale powiedz mi czy opłaca ci się rozwijanie trzody ?? Bo w naszych okolicach wszyscy przerzucają się na bydło lub na Uprawy ja tez się zastawiam nad likwidacjom bo przecież to się nie da ujechać. ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jak wy zlikwidujecie to ktos wstawi za was glownie zachod ale i ja tez mam zamiar zwiekszac produkcje bo poki co zyje za swin kto zgadnie jaka jest liczba loch srednio przypadajacych na gospodarstwo w Danii ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam5401    0

Nie mam pojęcia. No ja z sąsiadem co się razem czymamy tylko ze świniami myśleliśmy i wierzymy ze cos sie ruszy ale nie wiem jak wy bo u nas ciężko wyjść na 0 a raczej się nie zarabia nieraz sie tylko uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza2    0

U nas czyli wielkopolska okolice Śremu cena waha się miedzy 4.70/4.80 gdyby doszlo do 5.00 mozna by mowic o jakim kolwiek biznesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gibus    1

maxiben z 300 loch na jednego??:)

a jak zboza były po 300-400 zł a swinie po 5zł to wszyscy krzyczeli ze na swiniach jest biznes. jesli cos zaczeliscie to trzymajcie sie tego i produkujcie! na kontrakcie wychodzi sie nieciekawie lepiej na własną reke(własny prosiak, własna pasza) i z umową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez nightmare
      W jakich ilościach podajecie pasze treściwe swoim jalowkom powyżej 3 miesiąca zycia?
    • Przez Kapi21
      Witam koledzy. Mam kilka pytań dotyczących budek igloo. Do jakiego wieku trzymacie sztuki w grupowym igloo? Ile kosztuje taki luksus. Chciałbym odchowywać cielaki do roku w nim, ponieważ produkuję wolowinkę , a po roku sztuki poszłyby na uwięź ponieważ lepiej mi przyrastaja. Planuję wylanie płyty betonowej ustawienie tam igloo, nad nimi dodatkowy dach, ewentualnie siatki przeciw wiatrowe. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za info. Pzdr.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj