Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucz kontraktowy [połączone]

587 odpowiedzi na ten temat

#341 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1480 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:25

50 loch na dzień dobry a docelowo 150

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucz kontraktowy [połączone] Dzisiaj, 03:50
  •  

#342 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 05 styczeń 2015 - 00:00

na razie na wodzie pisane  pewne  jeszcze nie jest  radze nie wpadać w hura optymizm  a  kto ma  przygotowany raport środowiskowy a gdzie projekt ? ja mam warunki zabudowy  na 230 loch ale co dalej czas pokaże trzeba rozwagi   bo  można popłynąć 

#343 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 11:08

Oczywiście, lubią rzucać chwytliwe hasła "dopłaty do bydła", "wspieranie bydła" itd. Koniec końców rzucą po kilkaset zł do lochy i tyle. A wymogów masa. Najlepsze dla polskich rolników byłoby gdyby tej ue nie było, sami mamy ciężko znaleźć rynki zbytu a jeszcze nas zalewają wieprzowiną z niemiec czy dani. Wcześniej granice były zamknięte i nie było problemu, mogliśmy sobie eksportować do rosji czy eu. Wolny rynek jest w obrębie danego państwa, reszta to wojna handlowa. Oczywistym jest, że jesteśmy w stanie wyprodukować dużo taniej, więc jesteśmy ogromną konkurencją dla zachodu, to my byliśmy potrzebni uni a nie unia nam, staliśmy się rynkiem zbytu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Spada liczba trzody! zobacz »

•  

#344 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 15:02

900tyś kusi ale to jest śliski temat przynajmniej tak mi wychodzi z moich obliczeń same lochy to jest duże ryzyko

nawet jak cena będzie nie opłacalna to trzeba będzie i tak produkować moim zdaniem musiała by być do tego przynajmniej warchlakarnia

żeby w razie potrzeby można trzymać tak do 40kg.

a w ogóle to powinny być pieniądze na cykl zamknięty takie jest moje zdanie

#345 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 06 styczeń 2015 - 22:13

tak jest najbardziej bezpiecznie  bo kupujacy moze mi powiedzieć sory nie oplaca się teraz wietrze chlewnie i  nie biore  a ja co mam zrobić z warchlakiem który coraz szybciej  rosnie i potrzebuje miejsca  bo futrer się kupi a następne się  rodza  i tez potrzebują plac  tylko przy 150 lochach potrzeba tez niemała tuczarnie i aby budować zaś raporty pozwolenia problem z gnojowica itp.itd.   

#346 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 23:26

Duńczyki ponad 10 mln w świat wysyłają i to całkiem daleko i wielkich problemów ze zbytem nie mają. Jak nie ma klienta to trzeba go cenom zachęcić. Tuczarnie jak ktoś postawił to nie po to żeby wiatr hulał. A postawić jedno i drugie to nie każdy taki kredyt dostanie o spłacie nie mówiąc.

#347 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 23:31

Tucz kontraktowy [połączone] to tyle co u nas poglowia :-D a u nas ceny w dół dalej, źle się dzieje powoli

#348 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:34

Brakuje chętnych ..?.A podobno to taki świetny biznes...

#349 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:39

dla  agri

#350 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 15:06

podobno mają tylu chętnych że przeprowadzają kastingi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 08 styczeń 2015 - 15:41

Witam,

zwracam się do osób zainteresowanych tuczem kontraktowym z Agri Plus. Jeśli chcielibyście zasięgnąć więcej informacji, to możecie to zrobić na stronie internetowej lub skontaktować się z przedstawicielem firmy - to chyba lepsze niż słuchanie opinii osób wielokrotnie nie mających zielonego pojęcia o warunkach tuczu kontraktowego. :) Jestem jednym z pracowników Agri i obsługuję teren północno - wschodniej Polski, zainteresowani mogą zostawić swój kontakt w wiadomości prywatnej - odezwę się, umówimy się na wizytę, wszystko wyjaśnię i rozwieję wątpliwości. 

Pozdrawiam

Ale po co zaraz wiadomości prywatne?  Po to jest forum żeby pytać a myślę że wielu ma kilka pytań do pana żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Zapraszam do dyskusji pana przedstawiciela :lol: :lol:

Edytowany przez robert123farmer, 08 styczeń 2015 - 15:42.

#352 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 styczeń 2015 - 22:25

boi się  bo inni mogli by odwieść od podpisania  umowy  ale co niektórzy nieradzący sobie   w cyklu  zamkniętym i w ogóle  przystają  na wygodne tuczenie nieswojego  warchlaka    tacy w  większej skali są gwoździem  do już istniejącej trumny rodzinnych gospodarstw trzodowych  bo są najemnikami i a zakładom  mięsnym tylko na tym zależy aby takich mieć

#353 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 23:13

To musi być rozmowa jeden na jeden jak sprzedaż bezpośrednia. Ludzie postronni mogą zbić argumenty, zasiać ziarno niepewności a wręcz odwieść napaleńca od podpisania umowy.

#354 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 styczeń 2015 - 23:25

ale po to jest forum aby się co nieco dowiedzieć  każdy jakiś rozum ma tylko dla nas rodzinnych gospodarstw  kontrakty nie sa dobre  bo na końcu cena  rynkowa będzie zawsze niska  aż przestanie istnieć  bo na tych kontraktach to swinie  zakłady tucza same  tylko placą za obsługę  chlewni jeszcze nie swojej

#355 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 09:10

przecież wszystkie warunki z grubsza były tu już opisane przez tych którzy  tuczą co byście chcieli jeszcze wiedzieć ciekawego?

chyba nie myślicie że przedstawiciel będzie negocjował umowę z rolnikiem na forum no bez przesady

a dyskusje czy jest się najemnikiem  czy mordercą gospodarstw rodzinnych to każdy sobie sam przemyśli i sam zdecyduje

rozterki moralne to nie to forum panowie

#356 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 18:56

A Ty co mądrego wniosłeś do dyskusji? Chyba juz każdy desperat o was słyszał. Napisłeś dwa posty z ofertą dla zainteresowaanych i mówisz że to nie oferta? Głupi jesteś czy nas za głupich uważasz?

#357 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 11 styczeń 2015 - 16:43

co za kurtuazja  chyba tu  wszyscy nie będziemy sobie "panować " choć swój wiek  mam  i doświadczenie  w hodowli   nie oczekuje tu abyś mi pisał  o szczegółach    waszych  kontraktów  bo to   nie dla mnie ta forma tuczu i nikogo nie mam zamiaru odwieść od współpracy z wami  a forum jest po to aby móc dowiadywać  się co w danym temacie  sądzą inni

#358 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2015 - 17:02

Witam,

zwracam się do osób zainteresowanych tuczem kontraktowym z Agri Plus. Jeśli chcielibyście zasięgnąć więcej informacji, to możecie to zrobić na stronie internetowej lub skontaktować się z przedstawicielem firmy - to chyba lepsze niż słuchanie opinii osób wielokrotnie nie mających zielonego pojęcia o warunkach tuczu kontraktowego. smile.png Jestem jednym z pracowników Agri i obsługuję teren północno - wschodniej Polski, zainteresowani mogą zostawić swój kontakt w wiadomości prywatnej - odezwę się, umówimy się na wizytę, wszystko wyjaśnię i rozwieję wątpliwości. 

Pozdrawiam

to ile dajecie za utuczenie 1 sztuki ?

5zł ?

a w razie padniecia wiekszej ilosci sztuk to zabieracie pewnie całe gospodarstwo ? biggrin.png

bodajze w latach 80 w usa system tuczu kontraktowego doprowadził do bankructwa wieeeeeeeeeeelu farmerow w usa, czy przypadkiem agri plus to nie jest firma z usa ? wink.png

#359 Share jakzyc

jakzyc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 17:44

Tucz kontraktowy [połączone] Mam pytanie do ludzi w temacie... Prześledzilem wiele for itp oraz stronę agri .. Zauważyłem że stawka podstawowa nie zmienia się już od kilku lat.. Czy inflacja jest poza przestrzenią działania naszego dobrodzieja agr.. ?? Moje pytanie brzmi czy da się zarobić coś na takiej współpracy?? I jaka jest jakość wstawianego warchlala?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 08:18

Jak dyskusja na temat agri ma wyglądać tak że, raz na strone loguje się jakiś człowiek z firmy i zachwala jak jest super to rzeczywiście po co tu zaglądać. Jako świerzak to  nie wiesz że na tym forum reklama jest płatna. Choć może i  wiesz panie szanowny Tucz,  bo pewnie z 10 raz się logujesz pod innym nickiem. Jak dla mnie to firma dla osób które umoczyły i popadly w długi, lub  do kupionej taniej ziemi dostały w pakiecie budynki i nie bardzo wiedzą co w nich hodować żeby nie stały puste i niszczały . W obecnej sytuacji to nawet się nie dziwie że ludzie łapią się takich firm,  bo znam takich co prosiaka biorą w kredyt, pasze w kredyt, o hodowli mają marne pojęcie  i dokładają do interesu a w agri mieli by może malutki ale jednak zysk. Skoro jest tak fajnie to odpowiedz na forum  dlaczego nie działacie w Niemczech czy Dani? Czyżby tamtejsze prawo zakazywało takiej formy współpracy z rolnikiem?