Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucz kontraktowy [połączone]

587 odpowiedzi na ten temat

#321 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 19:26

przecież to rolnik decyduje o tym czy tuczy na kontrakcie czy nie w styczniu zamykam lot i jak nie będę chciał to nie biorę następnego przynajmniej tak jest u mnie

jak na razie to im mocno zależy i pytają ciągle kiedy wstawie do kolejnego budynku

a wyniki na tuczu robię bardzo dobre tego nie ukrywam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucz kontraktowy [połączone] Dzisiaj, 01:00
  •  

#322 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 20:30

Cena gwarantowana z Animexu na obecny rzut 5.50 netto i dokładki nie ma(warchlak 34kg- 260zł brutto), pasza swoja, duńczyk poki co ładnie rośnie, chorób odziwo też wiele nie ma. Wstawione 10 października, pierwsze sztuki poszły 13grudnia -116 kg w Starachowicach,80%wybojowość reszta do końca grudnia zejdzie, upadki1%, leczenie 4zł sztuka poki co.. Nie jest to moze rewelacja ale da sie zyć, chociaż co raz czesciej chodzi mi po głowie inwestycja w lochy..

#323 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 21:06

Takie bajki na innym forum pisz po 60 dniach 116 kg sztuki sprzedawałeś ^^

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Spada liczba trzody! zobacz »

•  

#324 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 21:15

przyjdzie faktura rozliczeniowa, wrzucę, zobaczysz, przekonasz się..

#325 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 21:18

1,30 kg/doba przez okres od 34 kg do 116 - jakie spożycie paszy?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#326 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 21:23

Spożycia określić nie mozemy, warchlaki po 3 tygodniach są puszczane na paszociąg i pasza idzie dla dwóch grup, druga grupa to tuczniki w wadzę powyzej 70kg

#327 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 23:15

A twoje jest duże skoro taki pewny wszystkiego jesteś? Już trochę czasu z tym się bawi, nie jedne dołki przeżył i żyje dalej a tu teraz jego koniec zapowiadają. No i oczywiście jeszcze jest zdrajcą narodu polskiego bo dla amerykańców tuczy. Co za kraj...

Chinczyków najmądrzejszy Ty wkażdym temacie, Smiedfielda kupili bo jednego roku kryzysu w stanach nie przeżył, a u nas kryzysu jeszcze nie było i może nie będzie. Na pewno większe niż Twoje i zazdrościć nikomu nie zamierzam roboty i piniedzy.

#328 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 23:02

Chciałem dowiedzieć się czegoś o tuczu kontraktowym, ale 70% dyskusji to wzajemne przepychanki, z jednej strony będących w takim tuczu, a z drugiej zwykłych hodowców. Osobiście znam osoby, które prowadzą taki tucz  i nie narzekają, a poniosły nakłady na budowę czy remont budynków. Dla mnie najważniejsze nie jest to, żeby zarobić więcej tylko aby mieć pewny zysk, bez nakładów, ponosząc tylko jak najmniejsze koszty na remont. Oczywiście, że bez kontraktu zarobicie więcej, ale to normalne, ktoś musi pokryć koszty warchlaków, paszy, leków, pracowników, ubezpieczeń, to nie organizacja charytatywna. Zauważcie, że jest dużo malych gospodarstw, które może mają możliwości, gdyż mogą wyremontować posiadane budynki. Osobiście rozumiem takie osoby, bo sam mam małe gospodarstwo, słabe ziemie. Perspektyw na kupno ziemi brak, a jak już to za horendalne ceny, więc tu przerabiając posiadane budynki na głęboką ściółkę niskim kosztem, mogę coś ugrać. Choćby te 350-400 sztuk. Pieniądze co miesiąc, koszt wody i wenetylacji to na pewno nie 20zł/sztuka. Na własny rachunek kupując pasze, leki  i warchlaka już na samym starcie jestem skazany na kredyt na zakup. Więc pytam tych, którzy tak atakują tych kontraktowych hodowców, co jest lepsze być niewolnikiem kredytów i ue, na samym starcie się zadłuzac czy za skormne pieniądze spokojnie sobie tuczyć dla jakiejś firmy, a na posiadanym areale prowadzic inna hodowlę?  

A propo bym zapomniał kobylin oferuje aktualnie 40zł/sztuka, zasady "podobno" tak jak u primy i innych. Zaznaczam podobno, bo na razie tylko tyle wiem od przedstawiciela, niedługo więcej może. Ktoś miał do czynienia z nimi? 

Pozdrawiam wszystkich hodowców i tych kontraktowych  i tych nie-kontraktowych, trochę pokory panowie, oczywistym jest, że nikt charytatywnie tego nie robi, więc po co te posty o tym że jest na zero...

Edytowany przez k0b, 27 grudzień 2014 - 23:06.

#329 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 00:02

No z kobylinem to dokładnie przeczytaj a najlepiej idź do prawnika zanim coś podpiszesz.

#330 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 13:58

Już wiem więcej. Proponują te 40zł/sztuka za cały tucz.( niby twierdził, że tyle ponieważ niska cena świń), upadki do 3% powyżej -450zł, poniżej +450zł- tak to tłumaczył, zużycie paszy do 2,9kg powyżej 950zł/t paszy, poniżej premia. Może być zastaw rejestrowy lub wpis na hipoteke. Min. ilość to 400sztuk. Czyli oferta podobna do tej z sokołowa. To tyle, ogólnie to w prima też jest bodajże możliwość, że ponosi się większe ryzyko i większe pieniądze. Kobylin to na razie nowość raptem 2lata kontraktów, nie współpracowałem z nimi ale nie słyszałem pochlebnych opini.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 19:47

z tymi warunkami to ich chyba pogięło i to zdrowo 950zł za tonę  paszy powyżej 2,9kg 450zł za sztukę  upadku powyżej 3%

wpisy na hipotekę albo zastaw no chyba ich całkiem [usunięto] już

ludzie takie coś podpisują i później płacz

w agri przy zużyciu 2,9kg masz 8zł premii plus podstawa to już wychodzi więcej niż w kobylinie i niema mowy

o płaceniu za jakąś pasze i upadki , o wpisach na hipotekę już nie wspomnę bo to są jakieś jaja .

Pkt. 3.1 - używanie wulgaryzmów

Ban 7 dni

Edit: kris14

#332 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 00:26

@tlewandowski a nie ma agri takiej "opcji" z większym ryzykiem teraz, oczywiście samemu możesz na to pójść i większe pieniądze, tu masz tak samo, upadki pow. 3% i leżysz ale dostajesz 40zł, a nie 30zl. 8zł przy 2,9kg? Nie czasem coś ok. 3zł, maksymalnie z tego co teraz patrzyłem jest 13zł/kg, ale to zużycie poniżej 2,6kg.

#333 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 08:00

2,85 - 2,90 8zł ,2,91 - 2,95 5zł

jest taka opcja tucz gmf plus  stawka uzależniona od osiągniętych wyników lub druga opcja kontrakt mwf ale w tej opcji

wstawiają prosiaki 7-8kg   

Edytowany przez tlewandowski, 29 grudzień 2014 - 08:12.

#334 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 08:23

Zagraniczne koncerny ( agri od smiedfielda) chcą na polskim rolniku zarobić. Polskie firmy (kobylin,duda itp.) chcą go zwyczajnie okraść. Jak można za to że ktoś dostarczy Ci świnie do tuczu gdzie i tak pewnie podpisuje się przemieszczenie itp chcieć jeszcze od niego zastaw hipoteczny? Mówią będziesz z nami zarabiał na tuczu, ale jak Ci coś nie wyjdzie zabierzemy Twoje gospodarstwo.

#335 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 11:22

Jeśli dana firma  x nie odpowiada za upadki to może pozwolić sobie na wstawienie tańszego warchlaka o gorszym statusie do tego podejrzewam ze lekarz ma płacone na podobnych warunkach co rolnik za zuzyte pasze im mniej wyjdzie  tym większa premia dla niego i wiecej dla firmy zostaje, dlatego przy ewentualnych chorobach mogło by nie być wesoło

#336 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 11:36

Już wiem więcej. Proponują te 40zł/sztuka za cały tucz.( niby twierdził, że tyle ponieważ niska cena świń), upadki do 3% powyżej -450zł, poniżej +450zł- tak to tłumaczył, zużycie paszy do 2,9kg powyżej 950zł/t paszy, poniżej premia. Może być zastaw rejestrowy lub wpis na hipoteke. Min. ilość to 400sztuk. Czyli oferta podobna do tej z sokołowa. To tyle, ogólnie to w prima też jest bodajże możliwość, że ponosi się większe ryzyko i większe pieniądze. Kobylin to na razie nowość raptem 2lata kontraktów, nie współpracowałem z nimi ale nie słyszałem pochlebnych opini.

Jak podpiszesz ten kontrakt to po jednym locie możesz już tego małego gospodarstwa nie posiadać znając życie takie firmy szukają łatwego zarobku wstawią Ci jakieś odpady jak nie maasz dośwaidczenia to  nie ogarniesz tego

#337 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 14:26

@staszek131415 Właśnie. Tak, jak ktoś wyżej to podsumował oni chcą rolnika okraść, biorę odpowiedzialność za padłe na siebie, to nie będą mi towaru pierwsza klasa dawać, co innego jak sami biorą na siebie upadki. Trochę odbiegnę od tematu, ktoś może z was myśli o lochach? Mam znajomych, którzy w ramach przyszłego prow-u to rozważają, osobiście nie jestem jakimś fanatykiem tych prowów i brukseli, ale kiedyś kupywałem prosięta od rolnika, który trzyma ok.50-60 macior i był bardzo zadowolony. Wg niego miał bardzo dobry zysk. Co do prosiąt to może nie były jakieś wybitne, pod wzgledem miesnosci, ale zdrowe i dobre przyrosty. Wg mnie taka mikro hodowla może być opłacalna - pod jednym warunkiem pewny zbyt i można w to wejśc. Jasna rzecz, to nie zakup gotowych warchlaków ale z prosiąt mozna zyć i nie piszcie ze trzeba po kilkaset macior. Przepraszam ze troszę odbiegam od tematu, ale zszedł już na opłacalność.

#338 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 04 styczeń 2015 - 06:17

przyszły prow ma być chyba od 150 loch

przyszły prow ma być chyba od 150 loch

#339 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 04 styczeń 2015 - 18:58

saszeta 150 loch? no to nieźle zawiesili poprzeczkę, żebym poszedł w taką inwestycje to musiałaby być chyba cena gwarantowana...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:18

A nie od 100 loch? Ile dają do lochy i na jakich warunkach?