Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucz kontraktowy [połączone]

587 odpowiedzi na ten temat

#241 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 28 październik 2014 - 17:47

Koszt stanowiska tuczu koło 1 tys. Musisz być młody że liczysz że Ci się to kiedyś za Twojego życia zamortyzuje przy tych astronomicznych sumach jakie ci wypłacają. Zobaczymy jeszcze nowe stawki od Twoich prezesów jak sytuacja na rynku na dłużej zostanie jak teraz. Chyba nie liczysz, że pozostaną na niezmienionym poziomie, bo wtedy cały zysk by musieli dać Tobie. I nie mówie tu o najbliższych miesiącach czy roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucz kontraktowy [połączone] Dzisiaj, 07:09
  •  

#242 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 październik 2014 - 18:12

tematem jest tucz kontraktowy więc rozterki moralne , wróżenie z fusów , rozpatrywanie co by było gdyby i co będzie za x lat podarujmy sobie, trzeba się przystosować do nowych realiów gospodarki i niestety trzeba  być bardziej księgowym niż rolnikiem  żeby gospodarstwo przynosiło zyski  taka jest prawda.    

#243 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 październik 2014 - 18:22

budynek na 1500 szt miałem już tuczyłem na własny koszt od wielu lat wymagał tylko odnowienia i przeglądu wyposarzenia. kolejny  na 1000szt wymaga modernizacji założenie rusztu na 100% powierzchni i zmiana wentylacji na kurtynową , warto też rozważyć budowę nowego koszt ok 800-900tyś , jak w nowym prow będzie te 500tyś na modernizacje budynków to chyba skorzystam  

Raczej marne szanse na ten nowy prow jak się nie mylę to max limit na gos to 100tyś euro obrotu a te 500tys to tylko na prdukcje prosiaków czyli na maciory ale warunkiem ma być ze musisz już posiadać jakieś stado loch

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Spada liczba trzody! zobacz »

•  

#244 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 październik 2014 - 18:32

produkcja prosiąt 900, pozostałe  modernizacje 500 ,zakup maszyn 200  taki jest projekt na razie a co będzie w rozporządzeniu tego nikt nie wie do końca

chociaż po przeczytaniu niektórych postów w tym temacie można domniemywać że są w śród nas wróżbici i domyślają się co będzie w przyszłości. 

#245 Share LonelySoul

LonelySoul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 październik 2014 - 21:25

Jaki kredyt na co i po co przecież zleceniobiorca niczego nie kupuje bo nie jest właścicielem - trzeba mieć albo wydzierżawić tylko dużą najlepiej rusztową chlewnię i pilnować tego jak swojego ot i cała filozofia. Zysk jaki jest wiadomo 30 zł + pewnie jakąś kilkutysięczna premia jak dużo i szybko urośnie więc przy tysiącach sztuk 1 człek z tego wyżyje jakoś ale przez to  tymczasem w setkach małych chlewni wiatr ino chula aż smutno patrzeć.

A jest tak ponieważ łatwiej, taniej  i o wiele wygodniej jest preziom z molochwatego ZM wynająć pana/ panów  X z odpowiednim wolnym budynkiem, niż użerać się z setkami dostawców żywca, łatwiej też niż uzyskać jakieś finansowanie np. kredyt celowy, zwłaszcza w branży uchodzącej za zagrożoną, który kosztuje co obciąża wynik finansowy i  trzeba go rozliczyć a później latami spłacać.  A i znacznie lepiej wygląda bilans firmy, płynność poprawia się tudzież zyskowność i inne wskaźniki ekonomiczne, to i sobie można znacznie większą premię od zysku wypłacić a dostawcom figę bo ich coraz mniej i guzik mogą zdziałać. Prościej wysyłać tzw. przedstawiciela/ łapacza po wsiach i na pewno kogoś tam znajdzie przecież pustych chlewni coraz więcej przybywa- a rolnik staje się tylko podwykonawcą, wygodnym i stosunkowo tanim narzędziem w tym misternym, chytrym ale jakże skutecznym planie.  

a ja uważam że jest odwrotnie. prezesi z molochowatego ZM nie zajmują się użeraniem z rolnikami. są od tego odpowiednie osoby które mają za to płacone. tak samo jak są  osoby którym się  płaci za  kontakt z tymi co tuczą na  kontrakt. poza tym ZM ma jeden cel - zarobek. i jeżeli wyliczą że bardziej się  opłaci kupić od rolnika niż wstawiać na kontrakt to na pewno nie będą długo się  zastanawiać ..

#246 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 28 październik 2014 - 22:35

Ale chyba nikt nikomu pistoletu do głowy nie przykładał jak miał podpisywać umowę? 

Tucz jest dla tych ludzi co mają budynki a nie mają kasy by zainwestować w swoje stado, wolny wybór. Jak mu 30zł ze sztuki zostaje to niech się cieszy, jego sprawa. Kolega Kogut ma na kontrakcie w Sokołowie i jest zadowolony. 

#247 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 październik 2014 - 06:24

ja jestem zwolennikiem kontraktacji prawie wszystkiego co jest w gospodarstwie produkowane. Jest tylko jedno ale. Kiedyś był program o kontraktowym tuczu świń w USA. Ich ZM-y przekształciły się w korporacje. I jak kiedyś rolnik był właścicielem gospodarstwa i zwierząt tak teraz często jest tylko "pilnującym". Bo koncerny tak zjechały z prowizją że jedynym wyjściem dla tych rolników (często jadących na kredytach) było oddanie gospodarstw. Ale na papierze najczęściej właścicielem dalej jest ten rolnik żeby w razie jakiejś wpadki np. z lekami czy gnojowicą zakład był czysty

#248 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 październik 2014 - 07:14

No właśnie, a spółka córka tego koncernu nawiasem mówiąc który nie jest już amerykański tylko chiński to właśnie ten zachwalany agri dla którego chcą biznesmeni budować nowe chlewnie i jeszcze wydaje im się że wszyscy są głupi a jedynie oni mądrzy. I saszeta nie myl kontraktacji z tuczem usługowym, bo to się ma jedno do drugiego jak piernik do wiatraka.

W swojej hodowli jedynie dwa razy wyszłem   gorzej niż bym był na tuczu usługowym. Na początku tego roku w panice asf i z trzy lata temu gdy nie udało się odzyskać całych pieniędzy za sprzedany towar. W zeszłym tygodniu sprzedawałem i wyszło na ten moment przy cenie 4,75 i kiepskim prosiaku lepiej niż w agri. Także liczy się kasa a nie opowiadanie o niej.

#249 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 29 październik 2014 - 11:33

Jak już mówiłem każdy robi jak chce lub to co musi ale moim zdaniem ten co robi tucz kontraktowy ewidentnie robi koło pióra tradycyjnym hodowcom i tyle a środki z PROW absolutnie nie powinny być dostępne dla osób nie posiadających stada podstawowego a chcących budować chlewnie tylko pod tucz kontraktowy bo to byłby wprawdzie pośredni ale oczywisty sponsoring ZM. Nie słuchajcie jakiś pseudo ekspertów siedzących w kieszeni koncernów, którzy zrobią wszystko aby tylko rolnika ogłupić i tak przekabacić aby pracował dla dobra koncernu a nie swojego i bez udziału w zyskach tych koncernów i nie mówie tu o jakieś głupiej prowizji 30 zł ( 2kg schabu) na tuczniku ale o udziałach w wielomilionowych zyskach tych koncernów czyli o dywidendzie od udziałów. I koncerny robią wszystko aby do takiej sytuacji nie dopuścić, żeby jak najwięcej było kontraktowców, z którymi nie ma żadnych problemów bo i praw nie mają prawie żadnych i żeby cała kasa zostawał dla nich. 

Mówisz tak i pewnie słusznie, że rolnik musi być bardziej ekonomistą niż rolnikiem ale co myślisz że prezie z ZM to kogo zatrudniają, że kto im pisze te 20 stronicowe umowy na tucz kontraktowy, w których masz na 19 stronach swoje obowiązki a na 1 albo mniej prawa. I ktoś tu uprzedził mnie ale słusznie wprost napisał, że to prosta droga do całkowitego uprzedmiotowienia rolnika i ubezwłasnowolnienia przez molochy przemysłu przetwórczego polskiego rolnika.

#250 Share Navarro

Navarro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 18:56

Tucz kontraktowy [połączone] Witam Wszystkich. To mój pierwszy post. Jestem rolnikiem, hoduję owce, ale myślę nad właśnie takim tuczem, bo mam mało ziemii,co blokuje rozwój, w dodatku związek nie chce mi zwiększyć limitu. Z tego co widzę do takiego tuczu nie trzeba mieć ziemii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share seba098

seba098

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 19:26

Tucz kontraktowy [połączone] musisz miec slome lub ruszta

#252 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 19:33

jeśli gnojowica to pole żeby ją zagospodarować bo sprzedać można tylko 20% wyprodukowanej u siebie zgodnie z prawem.

obornik można cały sprzedać.

#253 Share seba098

seba098

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 19:40

Tucz kontraktowy [połączone] zgadza sie tlewadowski gogo polecasz to tuczu

#254 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 21:31

ja tucze dla agri plusa może nie płacą najwięcej ale ryzyko jest u nich  do minimalne i podchodzą do tego profesjonalnie

po prostu zależy im też na osiągnięciu dobrych wyników a nie na tym żeby rolnikowi zapłacić jak naj mniej.

rozmawiałem z kilkoma duda ,sokołów u nich warunki są dużo gorsze  ryzyko całe twoje, jak coś pójdzie nie tak to umowa jest tak zawarta że możesz dołożyć do interesu.

liczyłem też żeby tuczyć na własny koszt na Duńczyku ale to też jest loteria ceny skaczą i Duńczyk też jest przereklamowany trochę bo jak niektórzy piszą że status zdrowotny i takie tam bajery to już przerabiałem też.

chociaż można zrobić dobry wynik na nim na ostatnim zrobiłem 2,59kg  paszy na kilogram przyrostu ale jest wymagający co do warunków i podatny na choroby leków do cholery poszło . jak to mówią coś za coś.

każdy musi to przeliczyć po swojemu.

#255 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1711 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 22:05

Ja znam rolnika ktory musiał sprzedać 5 ha ziemi zeby rozliczyć sie z Agri nie zman szczegółow jakie były powody tego

ZETOR TEAM

#256 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 22:29

no jest taka możliwość na  przykład awaria wentylacji i pozamiatane jest bo to będzie z winy rolnika niema dyskusji.

musi być  alarm agregat najlepiej.no i ubezpieczenie dobre.

#257 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 09:17

Tucz kontraktowy [połączone] Dobre ubezpieczenie?.Wiesz ile takie cos kosztuje?.Żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpieczy na pomór lub awarię wentylacji w cenie twojego zysku.

#258 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 16:35

tlewandowski a trzymasz na głębokiej czy na ruszcie? Ile masz sztuk w kojcu? Masz wentylację w budynku? Ja kiedyś trzymałem na głębokiej to miałem w kojcu po 100-200 sztuk teraz chcą max 40 bo z ciekawości zadzwoniłem do nich jak zobaczyłem ogłoszenie w TopAgrar. Trzeba być koniecznie na vacie? 

#259 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 16:52

w kojcu po 40 szt mam  częściowy ruszt  1/3 rusztu 2/3 pełna posadzka ,wentylacja jak najbardziej 8 wentylatorów 50cm wloty sterownik alarm dwa zbiorniki 15 ton na pasze i linia paszowa przez całość budynku.

na vacie nie musisz być koniecznie ale na ryczałcie będziesz tracił bo nie będziesz mógł odliczyć vatu za zakup

kolejny budynek na wiosnę robię na 1000szt ale ruszt 100% kanały na 1,3m głębokie i wentylacja kurtynowa bo zwykła cięgnie dosyć dużo prądu  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share seba098

seba098

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 17:44

Tucz kontraktowy [połączone] tlewandowski a co powiesz na chuw na glebokiej sciulce