Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucz kontraktowy [połączone]

587 odpowiedzi na ten temat

#221 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 27 październik 2014 - 20:55

Przeczytałem wszystko i widzę że najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nie mają pojęcia o tuczu kontraktowym nigdy takiego tuczu nie prowadzili i słyszeli że ktoś coś mówił o tym tylko .tucz kontraktowy prowadzę  od 3 lat i nie narzekam wręcz odwrotnie  przygotowuje  kolejny budynek na 1000szt jednorazowo.

jak są jakieś pytania to chętnie odpowiem tylko konstruktywne i rzeczowe.     

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucz kontraktowy [połączone] Dzisiaj, 19:41
  •  

#222 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 27 październik 2014 - 21:06

proste pytanie jaka średnia przez te 3 lata zysku z jednego tucznika?

#223 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 27 październik 2014 - 22:42

prosta odpowiedź 30zł/szt

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Spada liczba trzody! zobacz »

•  

#224 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 28 październik 2014 - 07:02

W tych 3 latach o których piszesz to były strzały po 200 zł na sztuce więc na rzucie można zarobić było tyle co przez dwa lata. Ten rok jest kiepski, ale czekaj jak się sytuacja przedłuży to na kontrakcie też podwyżek i premii się nie spodziewaj.

#225 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 październik 2014 - 08:07

Tucz kontraktowy [połączone] Z tego co obserwuje to prawie każdy przechodzi na tuczenie dla korporacji także pogorszy się napewno a i wrogami Polskich prawdziwych rolników też będziemy bo w duzym stopniu zlikwiduje sie tradycyjny rodzimy tucz.

#226 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 październik 2014 - 08:19

panowie na kontrakcie jest cena stała aneksowana na każdy nowy rzut  nie żadne strzały po 200zł jak nie macie  pojęcia to nie piszcie głupot bo wprowadzacie ludzi w błąd 30/zł sztuka każda przez 3 lata

każdy kalkuluje po swojemu dla mnie gospodarstwo to jest  biznes a nie hobby

#227 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 28 październik 2014 - 08:43

No to Ci biznesmenie pisze że więcej można było zarobić przez 3 miechy niż Ty przez dwa lata zarobiłeś, ale jak za głupi albo za biedny  jesteś żeby sam tucznika utuczyć z warchlaka którego na telefon można zamówić skąd i ile się chce z wybranym przez siebie statusem,wagą i w wybranym czasie to sobie tucz dla chińskiej korporacji za darmo. Z tych 30 zł to Ci na cukierki zostaje dlatego Ci się marzy 5 tyś sztuk w rzucie, bo myślisz że ilością nadrobisz.

#228 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 październik 2014 - 09:22

Tucz kontraktowy [połączone] ty naprawdę taki tępy czy udajesz głupa?.Szacunku nie masz dla samego siebie a co mówić dla kogoś.

#229 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 28 październik 2014 - 09:38

Tucz kontraktowy [połączone] Biznesmen hehe od utrzymywania Gangu Olsena.

#230 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 październik 2014 - 11:23

co nie którzy koledzy prezentują  poziom żenujący jak ktoś ma pytania to proszę na priv  pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share LonelySoul

LonelySoul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 październik 2014 - 12:20

30 zł to dostajesz a  ile  zostaje  w  kieszeniu z  tych 30 zł ?

#232 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 28 październik 2014 - 13:09

ty naprawdę taki tępy czy udajesz głupa?.Szacunku nie masz dla samego siebie a co mówić dla kogoś.

A Ty do mnie?

A jak mam mieć szacunek dla przedstawiciela firmy, który loguje się na forum udając rolnika i zachwala coś co cięzko nazwać biznesem udając biznesmena, a szczegóły na priwa, niech jeszcze numer telefonu poda samarytanin rolnik. Za darmo robi jeszcze za darmo na forum chce reklamować. Jak Ty taki naiwny i mu wierzysz to gratuluje bystrosci.

ty naprawdę taki tępy czy udajesz głupa?.Szacunku nie masz dla samego siebie a co mówić dla kogoś.

A Ty do mnie?

A jak mam mieć szacunek dla przedstawiciela firmy, który loguje się na forum udając rolnika i zachwala coś co cięzko nazwać biznesem udając biznesmena, a szczegóły na priwa, niech jeszcze numer telefonu poda samarytanin rolnik. Za darmo robi jeszcze za darmo na forum chce reklamować? Jak Ty taki naiwny i mu wierzysz to gratuluje bystrosci.

#233 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 październik 2014 - 14:05

Tucz kontraktowy [połączone] Do piznesmana pisałem

#234 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 28 październik 2014 - 14:09

Każdy robi jak uważa ale właśnie to jest świetny przykład tego co zrobiono z polskim rolnictwem, z hodowcami, dużymi i małymi polskiej trzody skoro już 30 zł na sztuce stanowi wystarczającą zachętę do rezygnacji z chowu własnego na rzecz tuczu kontraktowego tj. pracy jako nadzorcy czyjegoś biznesu ( potocznie ciecia), który ma płacone za nadzór nad powierzonym stadem świnek (z reguły tzw. duńczyk), pilnowanie żeby miały podane dosyć dostarczanej paszy i szybko rosły a przez ten czas żeby ich za wiele nie ubyło, czyli mieć oko i szybko dzwonić jak się coś dzieje. Zleceniobiorca jest przede wszystkim dawcą odpowiedniego budynku- tuczarni, co dla zlecającego jest najistotniejsze ponieważ nie musi inwestować grubej kasy w jego budowę i wyposażenie czyli zamrażać kasy w majątku a w razie czego po prostu wygasza produkcję i ma wolna rękę, wolną kasę a na dodatek nie musi utrzymywać pustego budynku - tak to świetnie pomyślany biznes na niezłą skalę, który byłby niemożliwy gdyby nie wcześniejsze metodyczne i wieloletnie wyniszczenie ekonomiczne polskich hodowców przez molochowate zakłady mięsne stosowaną polityką/zmową cenową na poziomie minimalnego zysku dla hodowcy i braku dostępu hodowców do podziału zysku tychże zakładów, które musiałyby być dzięki temu ogromne.       

#235 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 październik 2014 - 15:48

panowie jestem rolnikiem z województwa pomorskiego uprawiam  ziemnie i tucze na kontrakcie od 3 lat , nie jestem żadnym przedstawicielem i nigdy nie byłem

30zł/szt zysku do kieszeni po odliczeniu wszystkich kosztów

#236 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 28 październik 2014 - 16:33

Energii elektrycznej, wody i raty kredytu też?

#237 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 październik 2014 - 16:46

po zapłaceniu energii  i wody kredytu nie brałem na to.

do tego trzeba było by doliczyć zysk ze stosowania gnojowicy bo praktycznie nie stosuje nawozów PK i niewiele azotowych  ale to już inny temat. 

#238 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 28 październik 2014 - 17:15

Do piznesmana pisałem

A to przepraszam,myślałem że do mnie.

Budynek na 1000 sztuk Ci ktoś w prezencie dał? W moich stronach trzeba dać ponad milion za wybudowanie.

#239 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 październik 2014 - 17:27

budynek na 1500 szt miałem już tuczyłem na własny koszt od wielu lat wymagał tylko odnowienia i przeglądu wyposarzenia. kolejny  na 1000szt wymaga modernizacji założenie rusztu na 100% powierzchni i zmiana wentylacji na kurtynową , warto też rozważyć budowę nowego koszt ok 800-900tyś , jak w nowym prow będzie te 500tyś na modernizacje budynków to chyba skorzystam  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 28 październik 2014 - 17:44

Jaki kredyt na co i po co przecież zleceniobiorca niczego nie kupuje bo nie jest właścicielem - trzeba mieć albo wydzierżawić tylko dużą najlepiej rusztową chlewnię i pilnować tego jak swojego ot i cała filozofia. Zysk jaki jest wiadomo 30 zł + pewnie jakąś kilkutysięczna premia jak dużo i szybko urośnie więc przy tysiącach sztuk 1 człek z tego wyżyje jakoś ale przez to  tymczasem w setkach małych chlewni wiatr ino chula aż smutno patrzeć.

A jest tak ponieważ łatwiej, taniej  i o wiele wygodniej jest preziom z molochwatego ZM wynająć pana/ panów  X z odpowiednim wolnym budynkiem, niż użerać się z setkami dostawców żywca, łatwiej też niż uzyskać jakieś finansowanie np. kredyt celowy, zwłaszcza w branży uchodzącej za zagrożoną, który kosztuje co obciąża wynik finansowy i  trzeba go rozliczyć a później latami spłacać.  A i znacznie lepiej wygląda bilans firmy, płynność poprawia się tudzież zyskowność i inne wskaźniki ekonomiczne, to i sobie można znacznie większą premię od zysku wypłacić a dostawcom figę bo ich coraz mniej i guzik mogą zdziałać. Prościej wysyłać tzw. przedstawiciela/ łapacza po wsiach i na pewno kogoś tam znajdzie przecież pustych chlewni coraz więcej przybywa- a rolnik staje się tylko podwykonawcą, wygodnym i stosunkowo tanim narzędziem w tym misternym, chytrym ale jakże skutecznym planie.