Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucz kontraktowy [połączone]

587 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 17:36

Tucz kontraktowy [połączone] Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucz kontraktowy [połączone] Dzisiaj, 07:26
  •  

#2 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 18 czerwiec 2007 - 15:00

Tucz kontraktowy [połączone] dlaczego z tym co piszesz kojarzy mi sie słowo "nakładczy"? dobrze mi sie wydaje?

#3 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 17:50

Tucz kontraktowy [połączone] Wszędzie są nakłady. Nie wiem czy Ci się dobrze kojarzy, bo dla mnie to są normalne sumy jak na dużą hodowlę. Inni kontraktujący widzą w tym same minusy np. drogi warchlak porównując z takim "targowym" (za jedną sztukę parka), drogie leki (bo stosują je kiedy wpadnie choroba, a wiadomo lepiej zapobiegać jak leczyć), droga pasza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Spada liczba trzody! zobacz »

•  

#4 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 18 czerwiec 2007 - 17:55

Tucz kontraktowy [połączone] hehe w sumie to chodziło mi tylko o nazywanie tego systemu "tuczem nakładczym" :D

#5 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 16:14

Tucz kontraktowy [połączone] Dołącze się do dyskusji.Gadałem z facetem,który zakontraktował świnie u DUDY (ich pasza,ich prosięta) i powiedział,żę za 100szt. po odliczeniu wszystkich kosztów (prosiętam,pasza) wyszło mu na czysto rzeekomo 7500zł.Zapomniałem się zapytać ile je trzymał i do jakiej wagi.Może wiecie coś więcej o kontraktacji?

#6 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 18:54

Tucz kontraktowy [połączone] Tak się składa, że mam też od Dudy. Warchlaki są ich, a pasza nie. Możesz sobie poszukać dostawcy, albo robić samemu. MarcinC360 kiedy to było, że zarobił 75 zł/szt? Co więcej byś chciał wiedzieć?

#7 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 19:21

Tucz kontraktowy [połączone] Ta rozmowa była jakiś rok temu,ale bardzo dziwne mi się to wydało,że tylko tyle zarobił.A h** z nim,pewnie kanciarz zawodowy :) Jeżeli można wiedzieć to jak Ty karuś na tym wychodzisz?Jeżeli bym się decydował na zakontraktowanie z Dudą to brałbym tylko od niego warchlaki.Paszę miałbym swoją.Jaka jest cena jego warchlaków?Co najważniejsze ile płaci za kg żywca,słyszałem,że ważą dopiero po uboju i płacą od 4zł/kg??Proszę uprzejmie o odpowiedz :D

#8 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 20:12

Tucz kontraktowy [połączone] Już nic nie zakontraktujesz - limit się wyczerpał. Na tym interesie wychodzę różnie. W zeszłym roku sierpień to było coś. Nigdy nie było zero, a jak nie dokładasz to jest dobrze. Teraz cena rośnie z dnia na dzień (dzisiaj 4.6). Teraz się warunki trochę pozmieniały (cena warchlaka jest liczona w dniu odstawy). Za warchlaka ok 25 kg trzeba dać ok 200 zł. Wszystkie tuczniki idą na WBC co przekłada się o ok 40 zł więcej niż na żywą. Paszę w 70% kupuję gotową, bo mam za mało ha lub za dużo świń :D

#9 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 20:42

Tucz kontraktowy [połączone] w majowym TOP AGRAR była wypowiedz dwóch rolników jeden odstawiał do Rolimpexsu (chyba) a drugi do Dudy (a propo słyszałem że dziś ich blokowali) łączyło tych rolników jedno na ostatnich rzutach wyszli na minus no i ja sam sobie innego salda niewyobrażam też odstawiam do Dudy ale nawet bez umowy

#10 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 21:00

Tucz kontraktowy [połączone] Bez obrazy lukas120 ale chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Jeden ma umowę z Salusem, a drugi z Animexem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 21:22

Tucz kontraktowy [połączone] poprostu nie pamiętałem nazw firm ale zapamiętałem ze Animex w ciężkich czasach rekompensuje częćciowo kosztu chyba do zeżyca paszy 2,8kg/kg jak teraz się pomyliłem to tego artykulu muszę poszukać :D

#12 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 21:56

Tucz kontraktowy [połączone]

Już nic nie zakontraktujesz - limit się wyczerpał. Na tym interesie wychodzę różnie. W zeszłym roku sierpień to było coś. Nigdy nie było zero, a jak nie dokładasz to jest dobrze. Teraz cena rośnie z dnia na dzień (dzisiaj 4.6). Teraz się warunki trochę pozmieniały (cena warchlaka jest liczona w dniu odstawy). Za warchlaka ok 25 kg trzeba dać ok 200 zł. Wszystkie tuczniki idą na WBC co przekłada się o ok 40 zł więcej niż na żywą. Paszę w 70% kupuję gotową, bo mam za mało ha lub za dużo świń :D

A jak jest z tym limitem,czy jest on na dany rok?Czyli,że np. w przyszłym roku będę mógł zakontraktować?Możesz mi jeszcze napisać,jaki zarobek masz np. na 100szt po odliczeniu kosztów (pasza,prosięta) i do jakiej wagi je trzymasz i przez jaki okres czasu?Zastanawiam się,może kupić 100szt od zufanego hodowcy (ma 30 macior) i oddawać normalnie,do ubojni,bez kontraktacji. Ostatnio kupilem 10szt po 75zł szt.-prosięta już same jadły i były bardzo ładne,szczepione.

#13 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 07:47

Tucz kontraktowy [połączone] Nowych producentów już nie szukają. Mają już ich wystarczająco. Na 100 szt. to jest różnie raz więcej, raz mniej. Średnio będzie tak 5 - 6 tys. Trzymam je do wagi min 115 kg (nawet zdarzą się takie co mają ok 150 kg). Świnie rosną bardzo szybko. Od 25 kg do 115 - 120 kg ok. 100 dni (pierwsza partia tj ok. 30%, a reszta jedzie po 2 tyg). Mniejszych jak 110 kg nie opłaca się odstawiać, bo nie pokryje wszystkich kosztów (pasza, warchlak, profilaktyka).

#14 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 12:58

Tucz kontraktowy [połączone] a jakie masz wybicie tych dużych sztuk 120-150kg bo jak ja obserwuję liste sztuk po wubiciu to kak sie trafi sztuka po wybiciu pow100kg to spada do U a częściej R a jak jakaś wyjdzie w O to taki Salus cene o 1zł obniża i jaką masz rase świń?

#15 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 16:23

Tucz kontraktowy [połączone] Wybojowość 80%. Jak przychodzi wydruk szczegółowy to wszystko widać, jaka sztuka i jak mięsność. Z klasą R to różnie bywa. Nie raz będzie w niej taki 80 kg WBC, a taki 115 kg WBC w E. Rasa świń to Naima.

#16 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 17:27

Tucz kontraktowy [połączone] a jak jest z użyciem paszy przez te świnie bo ja mam krzyżówk PBZxFH16 te świnie mało jedzą i (są krótkie i mają krótki przewód pokermowy) i na początku byłem mile zaskoczony ich przyrostm ale na grower to 17%soi a finiszer 11% bo inaczej to stoją w miejscu i takiej paszy potrzebuja 2,8-3,0kg/kg

#17 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 17:40

Tucz kontraktowy [połączone] To dosyć dużo jak na 1 kg przyrostu. Pierwsze sztuki zamkną się w 2.3 kg, a te ostatnie to w ok 2.7 kg. Średnio to te 2.5 kg. Te świnie na byle czym nie urosną. Pasza musi mieć bardzo dobre parametry.

#18 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 17:42

Tucz kontraktowy [połączone] a pasze sam produkujesz bo ja tak ale mam możliwość sprawdzić jego jakość i to robię

#19 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 18:09

Tucz kontraktowy [połączone] Paszy dla tych świń nie zrobisz samemu, chyba, że chcesz mieć ponad 3 kg / 1 kg przyrostu i trzymać je przez 4 miesiące do 100 kg. Ok 200 t paszy kupuję, a swoje zboże skarmiam (jak starczy) od wagi 90 kg do 120 kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo