karuś

Tucz kontraktowy [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tlewandowski    72

nie ma takiej opcji niestety żeby polscy rolnicy się zjednoczyli to są marzenia, większość jest mądra tylko w gadaniu

ale jak trzeba coś zrobić faktycznie to nie ma komu nawet na głupi strajk pojechać

jeden drugiemu wróg w jednej wiosce tego zlicytowali  a temu komornik zabrał coś ,wystarczy tylko posty poczytać na forach.

takie rzeczy się wypisuje i liczy się najlepiej nie swoje oczywiście , komu co się opłaca i ile zarabia na tym

donosy do arimr że ten nie posiał to co miał posiać a drugi łąki nie skosił w terminie albo że maszyn z różnicowania używa w gospodarstwie i różne inne bzdury.

taka jest cała prawda panowie o  dużej części polskich rolników więc o jakim zjednoczeniu jest mowa nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emix    8

Połączone

 

 

Witam mam takie pytanie ,poniewaz kilku z rolników wzięli sie na budowe chlewni  a potem swinki pod kontrakt od warczlakow do konca tuczu .Wiele  jest firm ktore oferują takie rozwiązania  ktora najlepsza miał ktos z tym styczność ?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma dobrych firm każdej chodzi tylko o to aby jak najwięcej zarobić w razie czego pociągną Cię na dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Staszek z takim podejsciem do swiata nadal byśmy przy świecach siedzieli. wiadomo przy takiej inwestycji i umowach warto konsultować się z ludźmi którzy znają prawo i z ludźmi którzy mają doswiadczenie w kontraktacjach.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Na tym forum jest już temat o tym wpisz sobie tucz kontraktowy i będziesz miał wiele informacji


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dobry film 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ktoś z was w niedalekiej przeszłości miał do czynienia z Firmą Animex ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

współpracowałeś z nimi ? 

jeśli tak to, byłeś zadowolony ze współpracy z nimi ? 

Edytowano przez Niewielkilecznieduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Odświeżam. Współpracował ktoś z wipaszem. Jak to u nich wygląda? Ktoś próbował tuczu GFm z agri? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak potrzebujesz gnojowicy czy obornika to podpisuj więcej Ci nie zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Rozumiem, że współpracowałeś? W okolicy mają chlewnie i kolejne stawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

Tak współpracował ale chyba wirtualnie najwięcej piszą ci co nie mają o tym zielonego pojęcia a tylko słyszeli coś od kogoś

a tak nawiasem mówiąc to gnojowice też należy uwzględnić w kalkulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powszechnie wiadomo że firmy typu Agri doprowadzają do ruiny hodowlę we wszystkich krajach gdzie pozwolono im działać a pochlebne opinie piszą naganiacze utrzymujący się na ich garnuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@tlewandowski szkoda czasu. Kiedyś gdzieś słyszałem podobnie z wiatrakami, dlaczego jest pan przeciwny? "yyy panie a dlaczego mi nie postawili tylko sąsiadowi". A propo nadal jesteś w agri? Warto wchodzić w to, jeżeli miałbym stawiać od nowa obiekt? Posiadam małe gospodarstwo, słabe ziemie i myślałem o tanim obiekcie na głęboką ściółkę, słomy mogę załatwić wystarczającą, z obornikiem nie ma problemu. Budynek jak najtańszym kosztem, na początek trochę na wkład bym miał gotówki. Warto się w to bawić? Wiesz coś o tym tuczu gfm, tam tez jest kwota bazowa i więcej mozna wyciągnać. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A słyszałeś żeby gdzieś poza Polską i Rumunią w Europie działali, bo ja nie? Czyli cała Europa to durnie bo nie wpuścili do siebie takiego błogosławieństwa jak Smiedfild i nie mogą zarabiać milionów. Jak byś się pytal to sam to wymyśliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@tlewandowski szkoda czasu. Kiedyś gdzieś słyszałem podobnie z wiatrakami, dlaczego jest pan przeciwny? "yyy panie a dlaczego mi nie postawili tylko sąsiadowi". A propo nadal jesteś w agri? Warto wchodzić w to, jeżeli miałbym stawiać od nowa obiekt? Posiadam małe gospodarstwo, słabe ziemie i myślałem o tanim obiekcie na głęboką ściółkę, słomy mogę załatwić wystarczającą, z obornikiem nie ma problemu. Budynek jak najtańszym kosztem, na początek trochę na wkład bym miał gotówki. Warto się w to bawić? Wiesz coś o tym tuczu gfm, tam tez jest kwota bazowa i więcej mozna wyciągnać. Pozdrawiam

 

Jak je masz to je szanuj bo możesz je szybko stracić poczytaj sobie Top Agrar tam babka prawie poszła z torbami na kontrakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

znów odezwali się obrońcy polskiego rolnictwa i polskiej ziemi

a dopiero wam gul skoczy jak zaczną stawiać tuczarnie pod agri z pieniędzy na  modernizacje gospodarstw

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

W Ameryce kiedyś taka pracę wykonywali czarni pod batem i nazywano ją niewolnictwem. W Polsce biali niewolnicy sami się rwą do tego.

Moim zdaniem taka praca zajmują się nieudacznicy, którzy wszystkie problemy i decyzje chcą zwalić na kogoś innego, a samemu wziąć kilka groszy i mieć spokój.

Nie nazywałbym ich nigdy rolnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez nightmare
      W jakich ilościach podajecie pasze treściwe swoim jalowkom powyżej 3 miesiąca zycia?
    • Przez Kapi21
      Witam koledzy. Mam kilka pytań dotyczących budek igloo. Do jakiego wieku trzymacie sztuki w grupowym igloo? Ile kosztuje taki luksus. Chciałbym odchowywać cielaki do roku w nim, ponieważ produkuję wolowinkę , a po roku sztuki poszłyby na uwięź ponieważ lepiej mi przyrastaja. Planuję wylanie płyty betonowej ustawienie tam igloo, nad nimi dodatkowy dach, ewentualnie siatki przeciw wiatrowe. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za info. Pzdr.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj