Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk?????

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 maj 2010 - 15:00

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? Pomóżcie mi wybrać co mam zasiać na 5,5ha i 2ha łąk?????Zaczynam gospodarstwo i chcę hodować byki i ile ich ichowie?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? Dzisiaj, 15:52
  •  

#2 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 24 maj 2010 - 15:19

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? skoro byki to jak pisales masz laki. no to trawa xD troche kukurydzy owies i zytko. zyta na sciolke i ziarno na srute podobnie oweis tylko sloma na opas i tyle. jest gdizes temat na forum ile sztuk na jakim areale

#3 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 24 maj 2010 - 17:36

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? ja na twoim miejscu bym zostawił te 2 ha ląk , zasiał z 1 ha qq, z 2,5ha owsa i 2 żyta

#4 Share Fernando

Fernando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 maj 2010 - 18:19

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? a po co mu zyto jezeli on chce opasac byki przeciez zyto ma substancje antyzeywieniowe????!!! owies to same plewy dobre dla jakiejs szkapy :) Najwazniejsze to kukurydza, laki sobie zostaw zrobisz sianokiszonke czy tam w gorszym wypadku siano. Zasiej z 2 h kukurydzy to jest od groma paszy. Teraz to raczej bedzie ciezko o jakies zboze jak chcesz siac w czerwcu?! :) Na twoim miejscu sialbym zyto ale to na kiszonke i skarmiac na zielono z 2 ha, no bo co innego siać w czerwcu? Moze spruboj burakow troche bulwy skarmisz liście rowniez (kiszonka) moze gdzies we wsi znajdziesz od kogos ziemniaki odpadowe to elegancka pasza energetyczna ;) powodzenia. a na tylu hektarach to sadze ze 10 byczkow to miękko :) zalezy jak kto robi.

#5 Share kosiarka

kosiarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 24 maj 2010 - 18:21

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? A jakiej masz klasy ziemie tak po 1 ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 maj 2010 - 20:47

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? Mam 2 i 3klase...ja tak myśle że zasiac 3ha pszenicy, 1,5ha kukurydzy i 1ha resz albo buraki pastewne....i tam mysle z 15 byków spokojnie uchowam bo jeszcze kupie wysłotki mokre...co sądzicie o tym????? ;)

#7 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 maj 2010 - 22:33

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? zasiewy mogą być tylko zamiast tych buraków czy inego cuda dał bym QQ a o tylu bykach to zapomnij 10 to już dużo na ten areał

#8 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 maj 2010 - 20:14

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? z 2,5ha łąki siana 2 pokosy to mam tyle siano i to spokojnie wychowie 15byków....mój kolego ma 1,5ha łąki i ma 20 byków i co na to powiecie?

#9 Share Fernando

Fernando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 maj 2010 - 20:26

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? A wiesz jak byki rosną po sianie?? Tak jak Ty jadłbys sam chleb. Dobre co ? Nie sztuką jest chodować bydlo po 30 miesiecy i miec 600 kg sztuką jest dostarczyc im wszystkich niezbednych skladnikow aby jak najszybciej je opasć. Siano to jest dobre dla Cielakow. i co powiesz na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 maj 2010 - 16:32

Pomóżcie mi wybrac co mam zasiac na 5,5ha i 2ha łąk????? No tak masz rację ale też muszą jeść dużo siano bo to jest na roztrawienie...a na 15byków 2ha kukurydzy mi wystarczy co???? ;)