Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łożyska w prasach JD

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nerdy111

nerdy111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 maj 2010 - 08:46

Łożyska w prasach JD Witam!

Mam do znających tematykę pytanie odnośnie łożysk w prasach pasowych John Deere. Czy wszystkie łozyska muszą być idealne? czy jak jakies ma delikatny luz to nic sie nie dzieje? Kiedy łożysko jest kategorycznie do wymiany?

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łożyska w prasach JD Dzisiaj, 15:57
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 24 maj 2010 - 09:43

Łożyska w prasach JD Wydaje mi sie że jak rozleci się koszyczek to wtedy już obowiązkowo należy zmienić łożysko, ale ja np. jeśli jest taka możliwość i nie ma ryzyka jakiejś dalszej awarii to czekam aż kulki powypadają :) :) poprostu sporo łatwiej sie wymienia takie łożysko > a raczej zdejmuje szalki ;)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 24 maj 2010 - 13:24

Łożyska w prasach JD czekaj na to aż sie łożyska rozwalą to nie daj boże ci się prasa zapali w słomie i takie będą skutki więc na wymianie łożysk bym nie oszczędzał i nie ryzykował ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 24 maj 2010 - 13:45

Łożyska w prasach JD @coffey23 ja napisałem "jeśli jest taka możliwość i nie ma ryzyka jakiejś dalszej awarii to czekam aż kulki powypadają " jak np. robie sianokiszonke i niema dużo do prasowania to czekam aż sie rozwalą , ale np. w słomie to jeśli bym tylko widział że jakieś łożysko boli* to bym oczywiście odrazu zmieniał , bo nawet w sianokiszonce jak sie prasuje to przynajmniej u mnie ściany te boczne komory są gorące!! w słomie pewnie by sie tak nie nagrzały ale jeśli jakieś łożysko byłoby rozwalone to wydaje mi sie że jakiś pożar byłby raczej gwarantowany . Ah może rzeczywiście dobrze napisałeś bo nie wspomniałem o nagrzewaniu sie obudowy itd. a czasami czytając to forum to można nieźle sie uśmiać np jak jeden koleś nie będe pisał który pytał sie gdzie sie zakłada przeciw wage to tura >> jeden odpisał żę na tuz-a sie zakłada :) a ja jeszzce dopisałem że na tylnego tuz-a żeby przypadkiem komuś do głowy nie przyszło zakładać przeciw wage na przedniego tuz-a ;) . Tak więc reasumując prasować słome z rozlatującym się łożyskiem to zdecydowanie zły pomysł.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 24 maj 2010 - 18:05

Łożyska w prasach JD Zdecydowanie nie ma na co czekać tylko wymieniać łożysko. Na postoju jesteś wstanie kontrolować sytuację, ale na pewno nie w czasie pracy. Możesz tylko bardziej w koszty pójść. A mówisz o tych łożyskach sześciokątnych??
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#6 Share nerdy111

nerdy111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 maj 2010 - 19:33

Łożyska w prasach JD Tak tak ;) o tych sześciokątnych - mam dwa niepewne łozyska - na jednym wyczuwam lekki luz jak ruszam wałkiem, a drugie jest gorsze, bo jak nim potrząsam w ręce to trochę tak jakby dzwoni - poprostu czuć ze ma luz, więc sądze ze to napewno do wymiany....

#7 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 25 maj 2010 - 21:28

Łożyska w prasach JD Wymień je nie ma co czekać. Nie są aż tak drobie chyba o ile dobrze pamiętam tylko nie wiem ile będziesz musiał czekać na zamówienie
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share nerdy111

nerdy111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 maj 2010 - 11:39

Łożyska w prasach JD czas to nie problem, tylko cena, bo jedno z 200 zł kosztuje... ;)