Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 23 maj 2010 - 21:07

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? Witam.

Panowie w nawiązaniu do tematu z linka poniżej jestem zdecydowany przy najbliższym naborze na modernizację kupić nowy egzemplarz Zetora Fortery(lub Proximy Power) lub New Holanda T5060.

W obu przypadkach gwarancja jest wystawiona na podobny okres- i tu moja wątpliwość co do serwisu już po gwarancji; jaka jest cena, oraz dostępność do części zamiennych. Czy w ogóle mogę zrobić coś przy tych ciągnikach sam zamiast wzywać serwis?

LINK do wcześniejszego tematu
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? Dzisiaj, 19:59
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 maj 2010 - 21:55

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? zrobić coś tam zrobisz w miarę możliwości a poważniejsze awarie to koszt lawety do serwisu praca serwisu min. 90zł/godz no i ceny części to weź sobie ceny części do ursusa czy zetora razy 7-10 do new hollanda do zetora będzie taniej ale na pewno nie wszystko i za pewne podzespoły zapłacisz pewnie jak za części do zachodniaka, no ale jak bierzesz nowy to po co się zastanawiać nad takimi sprawami jak remonty gdybyś kupował jakiegoś 20 letniego mf 3070 to tak ale jak nowe to nowe lejesz paliwo i ganiasz he he

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 maj 2010 - 11:21

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? Po co zakładać nowy temat... Trzeba było pociągnąć dalej tamten...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 24 maj 2010 - 14:01

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? moim zdaniem Ferdek07 przesadzasz z lekka bo te sprzęty które bierze pod uwagę radzikus jest w stanie naprawić wiele zakładów i większych i nawet nie takich dużych i na pewno nie tylko serwis ratuje w przypadku 95% awarii. Myśle że tak jak rozwijają się gospodarstwa i mają coraz to nowszy sprzęt tak i mechanicy nie stoją w miejscu i nie skupiają się tylko na remontach c360 i c330 bo niedługo nie mieliby co jeść hehe... widzę to też w mojej okolicy bo są niewielkie zakłady które dawniej robiły tylko naprawy ursusów i zetorów a dziś robią jd, mf-y i nh bez większych problemów i za kasę normalniejszą niż serwis...

#5 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 24 maj 2010 - 15:01

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? Wbrew pozorom jak się słyszy ze za pompę paliwową do NH należy zabulić 6 koła to aż scyzoryk się otwiera.

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 maj 2010 - 15:25

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? a do zetora 6tys, a do 3p chcąc kupić naprawdę dobra pompę to ok 3 tys trzeba szykować więc cena części to sprawa dyskusyjna,
co do tematu to chyba sam powinieneś wiedzieć czy dasz radę naprawić te ciągniki, bo jak nie wiesz czy je naprawisz to pewnie nie, co do napraw wyłącznie w serwisie firmowym to nie ma takiej potrzeby bo każdy "lepszy" zakład naprawczy da radę z tymi ciągnikami tak jak ktoś już wcześniej napisał nawet z 95% usterek i awarii

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 maj 2010 - 17:35

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? Jak chcesz sam naprawiać to kup belarusa 820.3 w palastikowej masce, jak tak dziś obejrzałem te ciągniki na placu to zgrabniejszy i ładniejszy wydaje się ten belarus od nowej proximy, jeszcze ta stara proxima to jeszcze ujdzie ale te nowe szradztwo to pies o budę mi się zabije jak ktoś tym na podwórko wjedzie, brzydszego ciągnika z bliska nie widziałem, nawet forstritt przy tym jest ładny, jak ciągnik 61km może mieć maskę wyższą od człowieka!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 24 maj 2010 - 17:37

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? Oj Ferdek stąpasz po grząskim gruncie... ;)

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 maj 2010 - 17:49

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? ja do tego ciągnika nic nie mam tylko ta maska!!!!

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 maj 2010 - 17:59

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? wygląd to kwestia gustu, i jak coś się jednemu podoba w innym może budzić odrazę, więc kwestie wyglądu proponuję odpuścić narazie

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 24 maj 2010 - 18:17

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? pewnie że Dasz radę naprawić sam jak umiesz im mniej usprawnień dla Ciebie typu rewers-hydrauliczny, powershift itd (czyli im uboższy) tym łatwiejszy

Taki new holand "zwykły" nie różni się niczym dosłownie niczym od 380 ;) (oprócz innych wymiarów i rozłożenia części) a zetor to modyfikacje 4011 i 8011

#12 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 24 maj 2010 - 18:22

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? Sęk w tym, że raczej chciałbym kupić cos lepiej wyposażonego włącznie z rewersem,oraz ehr'em.

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 24 maj 2010 - 19:50

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? no to w tym miejscu mogą być komplikacje ;) mechaniczny rewers to nic a hydrauliczny to powinien być na sprzęgłach mokrych :) nie ma sie czego bać tylko trzeba wiedzieć z której strony się zabrać :) ehr też można pominąć :) dać rozdzielacz jak w 330 :) tylko po co raz to się szybko nie psuje dwa to są żadne dylematy w porównaniu do dziadków to musiało być przeżycie przesiadka z konia na ciągnik :) :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 24 maj 2010 - 20:00

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ? Zgadza się, ale w ubiegłym roku miałem okazję przejechać się a raczej przeorać kawałek ciągnikiem posiadajacym ehr i muszę przyznać że fajna sprawa- nie ma potrzeby wachlowania wajchą w górę i w dół jak za głęboko lub za płytko.

Dodaj odpowiedź