Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share VARIO

VARIO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 maj 2010 - 20:21

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? Czy jest rozsiewacz na przedni tuz z możliwością zmiany szer.roboczej na 4-4,5 metra bardzo by to upraszczało prace w gospodarstwie. unia grup robi tylko 3 i 4 metrówki:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? Dzisiaj, 23:15
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 24 maj 2010 - 19:22

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? ale to wcale nie skompilowana maszyna można poszerzyć zwłaszcza na zamówienie ;) chodzi o taką jak siewnik do zboża kółkami wybiera nawóz :)

#3 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 24 maj 2010 - 19:28

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? Mój sąsiad ma taki zbity z desek do osiemdziesiatki, a z tyłu ciąga lekką bronę 3metrowa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 19:23

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? Ja mam zamiar kupić sobie agregat uprawowo siewny oczywiście wraz z siewnikiem i tak sobie myślałem że starego poznaniak nie będe sprzedawał bo ile by mi ktoś za niego dał>> grosze, tylko sobie ramiona dorobie redlice odepne i bach na przedni tuz i siewnik do nawozu jak znalazł :D
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2010 - 10:30

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? Ja bym dodał jakieś zęby, aby wstępnie wymieszać ziemie za nawozem. :D

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 11:27

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ?

Ja mam zamiar kupić sobie agregat uprawowo siewny oczywiście wraz z siewnikiem i tak sobie myślałem że starego poznaniak nie będe sprzedawał bo ile by mi ktoś za niego dał>> grosze, tylko sobie ramiona dorobie redlice odepne i bach na przedni tuz i siewnik do nawozu jak znalazł :D

no i będzie to siało w miarę równo tzn da się ustawić tak poznaniaka żeby siał np. 90kg saletry /ha?
ja to siałem zboże zmieszane z nawozem w skrzyni siewnika i o ile szło to super w konnym siewniku to już w poznaniaku kicha

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2010 - 11:46

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? Czemu w Poznaniaku nie szło?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 14:31

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? też tak chce robić tylko że poznaniak szybko zgnije od nawozu

#9 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:55

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? odświeżam temat

zbliża się wiosna więc trzeba coś wymyśle na przedniego tuza. Planuję jakiś siewnik 3m.Tylko nie wiem jaki i jak zrobić napęd.Macie jakieś pomysł fotki to bardzo bym prosił dopóki zima trwa :)

#10 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:45

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? Według mnie na rozsiewacz na przód nada się vicon ps 602,wystarczy skrócić rurę.

#11 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 luty 2013 - 10:02

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? ale ja WOM z przodu nie mam więc odpada siewnik z napędem na wałek.

#12 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 06 luty 2013 - 14:25

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? To załóż silnik hydrauliczny i gotowe. :)

#13 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 07 luty 2013 - 08:44

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? kolego a moze naped od koła kopiującego podnoszonego na uwrociach za pomocą siłownika? podobne rozwiązanie jak w siewniku zbożowym? Będziesz mieć dawkę ściśle zależną od prędkości.
Pytanie tylko czy nawóz nie będzie się kruszyć w skrzyni od aparatów wysiewających.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:55

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ? Moim zdaniem rozsiewacz który polecam + orbitrol wydaje się najtańszy i praktyczny w ps 602mieszadło pracuje prawo -lewo więc można siać nawet wapno ,a napęd przez silnik hydrauliczny podpatrzyłem u drogowców zakładają takie do walców i posypują grysikiem gorący asfalt przed wałowaniem piękna robota :) .

Dodaj odpowiedź