mtz_820

Co sie opłaca?

Polecane posty

mtz_820    0

jakie gospodarstwo jest najbardziej dochodowe?

my mamy okolo 20 ha ale planujemy dobrac pola, trzymamy trzode okolo 30 sztuk ale zastanawiamy sie nad zrezygnowaniem z trzody i wroceniem spowrotem do bydla. oplaca sie taka zmiana czy lepiej powiekszyc obore i tzrmac wiecej swin? myslelismy nad tym zeby trzymac same byki bo zeby sprzedawac mleko trzba miec warunki. narazie z bykow by byla kasa odremontowalo by sie stajnie i moze cos z mlekiem bysmy kombinowali. jeszcze jedno oplaca sie siac kukurydze? my siejemy na sprzedaz pszenice, rzepak, jeczmien i moze warto zasiac tez kukurydze? co wy radzicie?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

najważniejsza jest specjalizacja i zdecydowanie sie na coś - jeśli piszesz ze chcecie z powrotem wrócić do bydła - rozumiem ze kilka lat temu przeszliście z bydła na swinie - musicie sie zdecydować bo jak tak co pare lat będziecie zmieniać profil produkcji to będziecie tylko wywalać kase na przeróbki budynków

 

a co do kukurydzy - moze i sie opłaca ale nie jeśli musiał byś kupić maszyny do jej uprawy bo z tego co piszesz to pszenice jęczmień i rzepak uprawia się przy pomocy tego samego sprzętu a przy kukurydzy już przy siewie masz inną maszynę - no i zbiór - zależy na co ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

teraz raczej na stale bedziemy trzymali bydlo bo swin sie nie oplaca za 4 lata ide na gospodarke to bede chcial zeby to sie rozroslo jak najbardziej tylko jeszcz nie jest postanowione ze wrocimy do bydla dlatego chce sie was poradzic

a bydlo zlikfidowalamoja babcia ktora jeszce w tedy gospodarzyla :D


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no ale za rok moze sie znowu oplacac trzymac swinie i co znowu bedziesz zmienial profil??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ale mowie tak zeby trzymac te 10 sztuk bydla to zawsze grosza wpadnie a za swinie dostawac zloty cos to paranoja jakby sie zarobilo troche na tym bydle to mozna by rozbudowac stajnie itd i rozrastalo by sie gospodarstwo

 

a co wy trzymacie? i czy wam sie oplaca?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

ja trzymam wszystkiego po troche, pracy jest i to sporo ale po kilka groszy zostaje, ale lepsze to iz siedzieć w domu i zebrac po ludziach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
ale mowie tak zeby trzymac te 10 sztuk bydla to zawsze grosza wpadnie a za swinie dostawac zloty cos to paranoja jakby sie zarobilo troche na tym bydle to mozna by rozbudowac stajnie itd i rozrastalo by sie gospodarstwo

 

a co wy trzymacie? i czy wam sie oplaca?

dlaczego tylko 10? na tym obszarze można trzymać 2x tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

narazie na 10 zawsze mozna dobudowac jakbym sprzedal pare sztuk to juzbym mog dobudowac ale teraz szukam rozwiazania zeby traktorem do stajni wjechac bo mam obore blizniaka z sasiadem po drugiej stronie myslalem nad poszerzeniem jej ale podworko by sie pomniejszylo nie wiem jeszcze musze pomyslec moze jakies propozycje?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
ja trzymam wszystkiego po troche, pracy jest i to sporo ale po kilka groszy zostaje, ale lepsze to iz siedzieć w domu i zebrac po ludziach

A ile czego trzymasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

mam 3 maciory ok 35 tuczników 3 krowy hf 4 cielaki i 2 byki ale dodatkowo sadze ok 1,5 ha ziemiaków i 0.6 ha brokuła i kalafiora wiec jakoś ciągle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

MTZ

Tylko pmiętaj że jak wstawisz byki to pierwsza kasa z nich bdzie dopiero za dwa lata. A masz jakieś łąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5
MTZ

Tylko pmiętaj że jak wstawisz byki to pierwsza kasa z nich bdzie dopiero za dwa lata. A masz jakieś łąki?

 

Dokładnie. Przez ten okres może się dużo zmienić. (oby korzystnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
mam 3 maciory ok 35 tuczników 3 krowy hf 4 cielaki i 2 byki ale dodatkowo sadze ok 1,5 ha ziemiaków i 0.6 ha brokuła i kalafiora wiec jakoś ciągle

To naprawdę sporo pracy :D .

Do MTZ - moim zdaniem jeśli chcesz miec naprawde dochodowe gospodarstwo to powinieneś zainwestowac w bydło mleczne. Roboty jest i to sporo ,(można powiedziec, ze jest to pewnego rodzaju wyrzeczenie z normalnego życia ) ale masz konkretną kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

To wynajmie jakiegoś kolesia co mu przy krowach będzie robił w okresie prac polowych i gra gitara :D. Ja mam zamiar inwestować w bydło mięsne i mleczne. A potem dopiero ziemia :))


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

to ze za dwa lata bedzie kasa to doskonale wiem ale co roku z hektarow i swion wynosze okolo 20tys i mam okolo 10 tysa na czysto wiec inwettowalbym w stajnie albo bym zostawil na czarna godzine i po tych 2 latach znowu inwestycja w wieksza ilosc bydla ale jak bydlo to tylko miesne i byki bo na mleczne to zeby przedawac mleko to tzreba miec odpowiednmie warunki ale to moze za pare lat bym trzymal miesne i mleczne jakbym zrobil do konca stajnie a co do lak to w pizdu jest ich wokol mnie i nikt ich nie uzywaa sam mam moze z 7ha ale nie wiem dokladnie


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

z tymi łąkami jak piszesz ze w okolicy jest dużo to jest tak ze jak byś sie sąsiada spytał czemu ich nie kosi to ci powie ze to ugur i nic tam rosnac nie chce ale jak byś chciał wydzierzawic albo kupić to ci powie ze za taki piękny kawał dobrej ziemi to sie należy duża zapłata - :D - wiem bo sam tak miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

nie z tm by nie bylo problemy u nas wszycy chjce zeby ktos im obrabal laki bo poco maja stac i sie marnowac jak komus moga przyniesc zysk ale nie tak ze pojade na loke ja koic i nawet nie zapytam sie wlasniciela co to to nie laki za da\rmo bym dostal tzn nie oficjalnie tylko ze robilhbym na nich bo juz z sasiadem kiedys gadal moj wujek jak mielismy krowy to pozwolil nam bez problemu uzywac jego lake u mnie jest malo krow na mojej wsi tylko jedna rodzina ma iu na sasiedniej (kolegoa) mojego wujka ma pare sztuk bydla


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

To z tymi łąkami to masz dobrze. Ja bedę musiał dzierżawić.. a Ile sztuk bydla masz zamiar trzymać?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ja poczatek mysle zeby kupic tak z 3-5 byczkow a pozniej jak bysmy zrobili porzadna stajnie to 10 i tak zwiekszac liczbe co troche bo im iwecej tym lepiej ale miesne bydlo moze kiedys mleczne ale czy wszytko dojdzie do skutku to sie okaze


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
nie z tm by nie bylo problemy u nas wszycy chjce zeby ktos im obrabal laki bo poco maja stac i sie marnowac jak komus moga przyniesc zysk ale nie tak ze pojade na loke ja koic i nawet nie zapytam sie wlasniciela co to to nie laki za da\rmo bym dostal tzn nie oficjalnie tylko ze robilhbym na nich bo juz z sasiadem kiedys gadal moj wujek jak mielismy krowy to pozwolil nam bez problemu uzywac jego lake u mnie jest malo krow na mojej wsi tylko jedna rodzina ma iu na sasiedniej (kolegoa) mojego wujka ma pare sztuk bydla

Jak byłem dzieckiem to też myślałem, że wszystko będzie tak fajnie i dobrze. Jednak uwierz mi takie kalkulacje to wiesz... Zobaczysz, ze będziesz miał jeszcze duzo nieprzewidywanych wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

wiem ze gospodarka to duzonie przewidzainych wydatkow i trudnych decyzji ale jakby nikt nie probowal to dalej splibysmy w miejscu

a nie wiem o co ci chodzi z tym cytatem jesli o te ;laki to u mnie naprawde tak jest ze ludzie dali by nam lake do obrabiania ale nie na papierku


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Wierzę w to, że będzie dużo nieprzewidzianych wydatków, ale dla mnie priorytetem była by hodowla. Zawsze pewny grosz jest


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Nie mówię, ze się nie opłaca, ale to, że robiąc te wszystkie kalkulacje, moze byc wiele wydatków o których nawet byśmy nie pomyślelei ( np. awaria ciągnika ) lub nawet takich nie związanych z rolnictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

moim zdaniem jeśli kalkulacja jest wykonana starannie to powinna przewidywać także takie właśnie nietypowe sytuacje jak awaria ciągnika


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj