Skocz do zawartości

Inkubator jajek

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2010 - 17:31

Inkubator jajek Witam, planuje kupić na spółkę z wujkiem inkubator do jaj kurzych, perliczki itp, może miał ktoś z takim czymś styczność i mógłby napisać czy to działa, czy dużo prądu pobiera i czy w ogóle warto to kupować. Inkubator będzie na około 50-70jaj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Inkubator jajek Dzisiaj, 06:46
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 23 maj 2010 - 18:51

Inkubator jajek Kolego, sam kiedyś się zastanawiałem nad kupnem tego inkubatora ale zrezygnowałem oczywiście z podstaw ekonomicznych, taniej wychodzi mi kupić pisklaki jak je samemu "zrobić" teraz dokładnie nie pamiętam tych wyliczeń co do zł, ale wiem że około 30 % taniej jest kupić owe pisklaki, ( dodaj że na starcie musisz kupić ten inkubator )A jaka ilość posiadasz niosek, albo ile potrzebujesz ich ???

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2010 - 19:05

Inkubator jajek Właściwie to nioski mi są nie potrzebne, chciałem wykluwać perliczki, bażanty, gęsi czy kaczki,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 23 maj 2010 - 19:55

Inkubator jajek http://allegro.pl/it...super_cena.html
ja mam taki i dobrze sie sprawuje,pradu duzo nie pobiera,jak na wlasne potrzeby to jest wystarczajacy

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2010 - 20:05

Inkubator jajek @raffx89 a jeśli nie ma prądu kilka godzin, to przez ile utrzymuje się odpowiednia temperatura w inkubatorze

#6 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 23 maj 2010 - 20:27

Inkubator jajek raffx89 a jaka masz skuteczność wylęgu, szczepisz potem te pisklęta ??? I czy cały cykl trwa dokładnie miesiąc ??

#7 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 maj 2010 - 07:24

Inkubator jajek To tak w instrukcji pisze ze trzyma ciepło 5 godz, z reguły jak wiem ze prądu nie będzie dłużnej wiozę inkubator do znajomego i tak go podłączam bo nie ma co ryzykować, @przemko uważam ze skuteczność lęgu jest dość dobra wiadomo zawsze się te parę sztuk nie wykluje, trzeba bardzo pilnować obracania jajek i w końcowej fazie trzeba je zraszać woda, piskląt nie szczepie, inkubacja trwa 21 dni, ogólnie jestem zadowolony z inkubatora, termometr ma elektroniczny wiec stale jest odp temperatura

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 25 maj 2010 - 18:34

Inkubator jajek Ja myślałem wykonać we własnym zakresie ale z braku czasu odłożony na późniejszy czas (nie dla zysku ekonomicznego chciałem wykonać tylko dla własnej satysfakcji).

I link o budowie: http://www.forum.wol...opic.php?t=2383

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share Gracka

Gracka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Gołębie, Maszyny Rolnicze i Jeszcze inne ciekawe rzeczy =)

Napisany 31 maj 2010 - 12:42

Inkubator jajek A u mnie miała być kwoka i siedziała dwa dni na gnieździe a dziś zeszła i za cholere nie chce siąść. Dobrze że nie podkładałem jajek bo by sie pomarnowały. Ale nie dosyć że i tak mnie wkurzyła to jeszcze łazi i gdacze jak kwoka a siąść nie siądzie. Jak tak dalej pójdzie to ja się będę coraz poważniej rozglądał chyba za inkubatorem :D A nie wiecie za ile kupi taki tani i nie badziewiasty inkubator ?? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 01 czerwiec 2010 - 11:10

Inkubator jajek Do kwoki to trzeba mieć cierpliwość. Poza tym jak kwocze to nie znaczy że nadaje się do nasadzenia. Musi być przede wszystkim lekka a nie nażarta,po prostu jak masz ich kilka to trzeba spr która jest lekka a która ciężka. Ja w nieśnikach trzymam ich pod takimi siatkami i siedzą spokojnie, a tylko raz dziennie wieczorem wypuszczam je żeby się poruszały-troszkę gimnastyki ;p i jedzenia. I jak wraca to znaczy że jest dobrze a jak nie to od razu możesz taką kwokę odstawić

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2010 - 18:38

Inkubator jajek Zauważyłem ze na kwokę to najlepiej nadają się liliputy może się mniej jaj się pod nie zmieści ale jak siądzie to zdechnie a nie zejdzie.

#12 Share Gracka

Gracka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Gołębie, Maszyny Rolnicze i Jeszcze inne ciekawe rzeczy =)

Napisany 02 czerwiec 2010 - 15:59

Inkubator jajek No u mnie to jest aby jedna ale wykazuje wszystkie objawy prawdziwej kwoki i jest chyba najlżejsza od ze wszystkich kur. Ale każda kwoka musi trochę na początku ,, pomaródzić ,, i potem siądzie B) . No akurat ja już się trochę uspokoiłem bo jak wczoraj przed wieczorem siadła to tak siedziała dzisiaj cały dzień i aby na chwilkę zeszła. A co do nasadzania to taka kwokę to nasadzam jak już się na poważnie wsiedzi a nie na ,,pół etatu ,, :) A co do gimnastyki to jak w tamtym roku była u mnie kwoka to zawsze po południu jak wracałem ze szkoły to wypuszczałem żeby sobie odpoczęła, to raz na dzień a pod sam koniec siedzenia jak już całkiem wychudła i się wymęczyła to po południu i wieczorem zdejmowałem :D

#13 Share Gracka

Gracka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 19:34

Inkubator jajek Ja dzisiaj nasadziłem kwokę ma pod sobą 18 jaj ale jest jeden problem bo kwoka jest troch mała i wszystkich nie obsiada za bardzo ale i tak jakieś będzie nie zalęgnięte to lepiej żeby było więcej :D Ale co się wykluje a co nie zobaczymy za trzy tygodnie :)

#14 Share Rolniczek10

Rolniczek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 23:49

Inkubator jajek Znajomy ma ten żółyty inkubator z tej firmy, bardzo sobie chwali a to już 4 sezon będzie inkubował. Ja zastanawiam się nad tym czerwonym droższym, ma większą pojemność. Tutaj test inkubatorów: http://www.inkubator...omowe-test.html wypadaja całkiem nieźle.

#15 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 04 luty 2013 - 23:05

Inkubator jajek trzasnął cię ktoś w łepetyne? wcześniej nie mogłeś? :) właśnie co w niedziele zamówiłem...

#16 Share solaris1919

solaris1919

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:sprzedaje tanie inkubatory

Napisany 05 luty 2013 - 07:51

Inkubator jajek oj wybacz dopiero wczoraj odkryłem wasze forum ale jakby ktos jeszcze szukał to sprzedaje tanie inkubatory

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share kuba2936

kuba2936

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 16:27

Inkubator jajek Ja mam pytanie.Jak zrobić inkubator?I gdzie kupić materiały.