Skocz do zawartości

Zdjęcie

precyzyjny wysiew nawozów

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 23 maj 2010 - 15:29

precyzyjny wysiew nawozów Witam! ostatnio w prasie rolniczej coraz czesciej pojawiaja sie artykuly odnosnie precyzyjnego wysiewu nawozow. jestem ciekaw czy ktos na tym Forum juz to przerabial, jak to wychodzi w praktyce, a moze ktos chce zaczac? zapraszam do dyskusji:)
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
precyzyjny wysiew nawozów Dzisiaj, 04:11
  •  

#2 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 23 maj 2010 - 20:06

precyzyjny wysiew nawozów tylu chetnych ze zaraz serwer sie zawiesi:)
Piszę po polsku!

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 maj 2010 - 20:24

precyzyjny wysiew nawozów Osobiście nie stosuje bo nie mam pól ale z tego co czytałem to tak, trzeba zrobić mapy pól przy pomocy GPS ponanosić klasy gleby, dokumentować całe nawożenie itd, i póżniej w zależności gdzie co jest potrzebne wysiewać dawkę potrzebnych nawozów, dobre to jest bo można zaoszczędzić nawóz i precyzyjniej rozsiewać po polu w zależności gdzie go ile potrzeba.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 23 maj 2010 - 20:29

precyzyjny wysiew nawozów tak tak, ja zasady znam doskonale. najpierw probki gleby z pomoca GPS potem analiza, ustalenie dawek i jazda! ale trzeba miec rozsiewacz amazone za 100tys zl
Piszę po polsku!

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 maj 2010 - 20:33

precyzyjny wysiew nawozów No to wiesz co i jak. Ja tak myślę że przy małych areałach to nie jest takie opłacalne ale już od 100ha i więcej bardziej się opłaca a takich rolników na AF to chyba jest niewielu.

#6 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 23 maj 2010 - 20:41

precyzyjny wysiew nawozów ja mam swoich ok 400ha i u mnie by sie pewnie oplacilo, ale chcialbym uslugowo sie w to bawic by trafic z precyzyjnym rolnictwem do takich co maja 100-300ha bo im sie nie oplaci wywalic 100tys na rozsiewacz a za usluge powiedzmy 120zl/ha mogliby zaplacic. a w tych 120zl jest: pobranie prob, analiza, ustalenie planu nawozowego i wysiew fosforu i potasu.
Piszę po polsku!

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 maj 2010 - 21:06

precyzyjny wysiew nawozów Przy 400ha to się napewno opłaca. Może nie będzie zysku w pierwszym roku, bo trzeba zbadać całe pola itd. Kwestia czy już posiadasz GPS w ciągnikach i innych maszynach.

#8 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 23 maj 2010 - 21:18

precyzyjny wysiew nawozów mam gps z agrocomu, siwetne zabaweczki. teraz chce na stale podpiac sie do hydrauliki w JD6920 takze nie ma z tym stresu. ale co myslisz o uslugach??
Piszę po polsku!

#9 Share ALberto13

ALberto13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 08:55

precyzyjny wysiew nawozów Witam

A skad ty wziołeś cene amazone 100 000 PLN?
Chyba mówisz o ZG-B 8200 z pełnym wypasem czyli ProfiS Hydro ze zmienna szerokością robocza i waga on-line.
Ale az taki sprzet nie jest potrzebny do VRA. Wystarczy Ci (jezeli chcesz amazone) np. ZA-M 1501 ze sterownikiem AMADOS+ w wersji Control według cennika 7975EUR czyli 32 000 PLN i do tego mozesz dokupiść pożądną nawigację ze zmiennym dawkowaniem i wieloma innymi funkcjami za 16 000 PLN. czyli łącznie nie przekraczasz nawet 50 000 PLN (podkreślam ceny z cenników, zawsze da sie wynegocjowac lepszą cenę). Sam użytkuję ZA-M amazone z panelem AgLeader model EDGE. Przy zakupie ludzie z firmy sprzedajacej nawigacje AgLeader wszystko mi wyjąsnili i pomogli dobrać najlepsze rozwiazanie do mojego gospodarstwa, dlatego i Tobie ich polecam. www.kamrol.pl

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 19:52

precyzyjny wysiew nawozów za-m z pelnym mozliwym wypasem podejdzie pod 100 tys pln brutto, cena z zeszlego tygodnia. po drodze (do zg-:) jest jeszcze ultra.

za zg-b (bez dodatkowego wypasu) sasiad jakies 2 lata temu placil 160 tys pln brutto. jutro napisze zapytanie do tojego dilera, oby sie sprawdzily te rewelacje :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 07:47

precyzyjny wysiew nawozów ja sie wstepnie dowiadywalem jakie sa ceny amazonki i tak: ZA-M profiS hydro 1500+1000+500 latajacy, czyli waga, palaki, swiatla, plandeka i inne cuda, komputer amatron+ to radosc rzedu 120tys brutto. ZA-M ultra z analogicznym wyposażeniem dodatkowe 30tys. jesli chodzi o precyzyjne nawozenie to nie wydaje mi sie zeby amados spelnial takie wymagania. do precyzyjnego nawozenia potrzebne sa w przypadku amazone az 3 komputerki: amatron+, gps switch oraz cebis mobile, w ktorym zawatre sa dane o zawartosci skladnikow w danym miejscu pola. gps switch pelni w tym przypadku role lacznika miedzy amatronem a cebisem. powyzsze wyposazenie tyczy sie jednynie rozsiewacza nawozow. natomiast nawigacja czy reczna czy automatyczna to kolejny monitor w kabinie.
Piszę po polsku!

#12 Share Odstraszacze

Odstraszacze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 22:11

precyzyjny wysiew nawozów To spory wydatek,a do tej pory sialiśmy na oko i było dobrze,wić po co to zmieniać na siłe? Moim zdaniem nie warto,chociaż sam pomysł na pewno bardzo fajny.
Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 21:23

precyzyjny wysiew nawozów siej nawet na ucho, ja tam wole sie bogacic ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 16:11

precyzyjny wysiew nawozów @brzozak2 pochwal się w co ciekawego zainwestowałeś ;) ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#15 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 31 październik 2010 - 15:44

precyzyjny wysiew nawozów wraca temat uslugowego precyzyjnego rozsiewu nawozow. chce sie tym zajac kompleksowo, tzn najpierw pobranie prob, wykonanie analizy gleby z pomoca OSChR, stworzenie profesjonalnego planu nawozowego i ostatecznie precyzyjne nawiezienie dwoma skladnikami (fosfor i potas). zestaw rozsiewajacy skladac sie bedzie z JD 6920S z automatycznym prowadzeniem rownoleglym i z rozsiewacza Amazone ZA-M ProfiS Hydro na pelnym wypasie. rozsiewacza jeszcze nie kupilem, ale mam go w programie ARiMR wiec bedzie za pol ceny. tylko mam dwa pytanka: jak oceniacie wziecie na taka usluge? i ile mozna by kasowac od hektara przy kompleksowym wykonaniu takiego nawozenia?
Piszę po polsku!

#16 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 31 październik 2010 - 15:50

precyzyjny wysiew nawozów jesli mozna wiedziec, na jaki "program" go chcesz kupic?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#17 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 31 październik 2010 - 15:54

precyzyjny wysiew nawozów tworzenie i rozwoj mikroprzediebiorstw na terenach wiejskich. zalozylem firme uslugowa dzialajaca w rolnictwie. mozna dostac do 300tys zwrotu jesli stworzy sie 3 nowe miejsca pracy.
Piszę po polsku!

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 październik 2010 - 16:11

precyzyjny wysiew nawozów @dexterek jakie prowadzenie bedziesz mial? przed badaniem gleb polecam zeskanowanie wierzchniej warstwy, pozwoli to juz zmiennie dawkowac azot i jest tez wskazowka gdzie pobierac probki, zeby stworzyc jeszcze dokladniejsza mape.

#19 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 31 październik 2010 - 17:13

precyzyjny wysiew nawozów prowadzenie z Agrocomu: Outback STS lub S3 + podlaczenie pod hydraulike dla jazdy automatycznej. dokladnosc 20cm. jesli ktos zechce bym jechal dokladniej to wtedy pozycze od znajomego stacje Baseline HD. mozna powiedziec ze skaner tez mam do dyspozycji. a na azot dobrze brac proby i analizowac na polu za pomoca "magicznej walizki", ta jednak poki co pozostaje w fazie marzen wiec trzeba opierac sie na analizach w OSChR-ach. oczywiscie azot tez moglbym precyzyjnie sypac, ale klopotliwe jest pobieranie prob (dwie glebokosci, 30 i 60cm, lodowka na polu i blyskawiczny transport do Stacji...) ile moglbym kasowac od ha za taka "radosc"?
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 październik 2010 - 19:01

precyzyjny wysiew nawozów sam sie nad tym zastanawiam :D
ale w przyszlym roku bede opanowywal te technologie najpierw u siebie, pozniej byc moze uslugi.