Zaloguj się, aby obserwować  
dexterek

precyzyjny wysiew nawozów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dexterek    83

Witam! ostatnio w prasie rolniczej coraz czesciej pojawiaja sie artykuly odnosnie precyzyjnego wysiewu nawozow. jestem ciekaw czy ktos na tym Forum juz to przerabial, jak to wychodzi w praktyce, a moze ktos chce zaczac? zapraszam do dyskusji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Osobiście nie stosuje bo nie mam pól ale z tego co czytałem to tak, trzeba zrobić mapy pól przy pomocy GPS ponanosić klasy gleby, dokumentować całe nawożenie itd, i póżniej w zależności gdzie co jest potrzebne wysiewać dawkę potrzebnych nawozów, dobre to jest bo można zaoszczędzić nawóz i precyzyjniej rozsiewać po polu w zależności gdzie go ile potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

tak tak, ja zasady znam doskonale. najpierw probki gleby z pomoca GPS potem analiza, ustalenie dawek i jazda! ale trzeba miec rozsiewacz amazone za 100tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No to wiesz co i jak. Ja tak myślę że przy małych areałach to nie jest takie opłacalne ale już od 100ha i więcej bardziej się opłaca a takich rolników na AF to chyba jest niewielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja mam swoich ok 400ha i u mnie by sie pewnie oplacilo, ale chcialbym uslugowo sie w to bawic by trafic z precyzyjnym rolnictwem do takich co maja 100-300ha bo im sie nie oplaci wywalic 100tys na rozsiewacz a za usluge powiedzmy 120zl/ha mogliby zaplacic. a w tych 120zl jest: pobranie prob, analiza, ustalenie planu nawozowego i wysiew fosforu i potasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przy 400ha to się napewno opłaca. Może nie będzie zysku w pierwszym roku, bo trzeba zbadać całe pola itd. Kwestia czy już posiadasz GPS w ciągnikach i innych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

mam gps z agrocomu, siwetne zabaweczki. teraz chce na stale podpiac sie do hydrauliki w JD6920 takze nie ma z tym stresu. ale co myslisz o uslugach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALberto13    0

Witam

 

A skad ty wziołeś cene amazone 100 000 PLN?

Chyba mówisz o ZG-B 8200 z pełnym wypasem czyli ProfiS Hydro ze zmienna szerokością robocza i waga on-line.

Ale az taki sprzet nie jest potrzebny do VRA. Wystarczy Ci (jezeli chcesz amazone) np. ZA-M 1501 ze sterownikiem AMADOS+ w wersji Control według cennika 7975EUR czyli 32 000 PLN i do tego mozesz dokupiść pożądną nawigację ze zmiennym dawkowaniem i wieloma innymi funkcjami za 16 000 PLN. czyli łącznie nie przekraczasz nawet 50 000 PLN (podkreślam ceny z cenników, zawsze da sie wynegocjowac lepszą cenę). Sam użytkuję ZA-M amazone z panelem AgLeader model EDGE. Przy zakupie ludzie z firmy sprzedajacej nawigacje AgLeader wszystko mi wyjąsnili i pomogli dobrać najlepsze rozwiazanie do mojego gospodarstwa, dlatego i Tobie ich polecam. www.kamrol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

za-m z pelnym mozliwym wypasem podejdzie pod 100 tys pln brutto, cena z zeszlego tygodnia. po drodze (do zg-:) jest jeszcze ultra.

 

za zg-b (bez dodatkowego wypasu) sasiad jakies 2 lata temu placil 160 tys pln brutto. jutro napisze zapytanie do tojego dilera, oby sie sprawdzily te rewelacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja sie wstepnie dowiadywalem jakie sa ceny amazonki i tak: ZA-M profiS hydro 1500+1000+500 latajacy, czyli waga, palaki, swiatla, plandeka i inne cuda, komputer amatron+ to radosc rzedu 120tys brutto. ZA-M ultra z analogicznym wyposażeniem dodatkowe 30tys. jesli chodzi o precyzyjne nawozenie to nie wydaje mi sie zeby amados spelnial takie wymagania. do precyzyjnego nawozenia potrzebne sa w przypadku amazone az 3 komputerki: amatron+, gps switch oraz cebis mobile, w ktorym zawatre sa dane o zawartosci skladnikow w danym miejscu pola. gps switch pelni w tym przypadku role lacznika miedzy amatronem a cebisem. powyzsze wyposazenie tyczy sie jednynie rozsiewacza nawozow. natomiast nawigacja czy reczna czy automatyczna to kolejny monitor w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spory wydatek,a do tej pory sialiśmy na oko i było dobrze,wić po co to zmieniać na siłe? Moim zdaniem nie warto,chociaż sam pomysł na pewno bardzo fajny.


Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@brzozak2 pochwal się w co ciekawego zainwestowałeś ;) ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

wraca temat uslugowego precyzyjnego rozsiewu nawozow. chce sie tym zajac kompleksowo, tzn najpierw pobranie prob, wykonanie analizy gleby z pomoca OSChR, stworzenie profesjonalnego planu nawozowego i ostatecznie precyzyjne nawiezienie dwoma skladnikami (fosfor i potas). zestaw rozsiewajacy skladac sie bedzie z JD 6920S z automatycznym prowadzeniem rownoleglym i z rozsiewacza Amazone ZA-M ProfiS Hydro na pelnym wypasie. rozsiewacza jeszcze nie kupilem, ale mam go w programie ARiMR wiec bedzie za pol ceny. tylko mam dwa pytanka: jak oceniacie wziecie na taka usluge? i ile mozna by kasowac od hektara przy kompleksowym wykonaniu takiego nawozenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jesli mozna wiedziec, na jaki "program" go chcesz kupic?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

tworzenie i rozwoj mikroprzediebiorstw na terenach wiejskich. zalozylem firme uslugowa dzialajaca w rolnictwie. mozna dostac do 300tys zwrotu jesli stworzy sie 3 nowe miejsca pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@dexterek jakie prowadzenie bedziesz mial? przed badaniem gleb polecam zeskanowanie wierzchniej warstwy, pozwoli to juz zmiennie dawkowac azot i jest tez wskazowka gdzie pobierac probki, zeby stworzyc jeszcze dokladniejsza mape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

prowadzenie z Agrocomu: Outback STS lub S3 + podlaczenie pod hydraulike dla jazdy automatycznej. dokladnosc 20cm. jesli ktos zechce bym jechal dokladniej to wtedy pozycze od znajomego stacje Baseline HD. mozna powiedziec ze skaner tez mam do dyspozycji. a na azot dobrze brac proby i analizowac na polu za pomoca "magicznej walizki", ta jednak poki co pozostaje w fazie marzen wiec trzeba opierac sie na analizach w OSChR-ach. oczywiscie azot tez moglbym precyzyjnie sypac, ale klopotliwe jest pobieranie prob (dwie glebokosci, 30 i 60cm, lodowka na polu i blyskawiczny transport do Stacji...) ile moglbym kasowac od ha za taka "radosc"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sam sie nad tym zastanawiam :D

ale w przyszlym roku bede opanowywal te technologie najpierw u siebie, pozniej byc moze uslugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

no ja tak wstepnie myslalem ze 120zl/ha przy kompleksowej usludze trzeba by zawolac. zaznaczam ze trzeba dwa razy rozsiewac: raz potas, raz fosfor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj