zetor1111

Co zrobić z szybko opadająca klapą w prasie?

Polecane posty

zetor1111    2

Witam mam problem z szybko opadajacą klapą w prasie jest to uciążliwe poniewaz ona strasznie mocno wali.W prasie są siłowniki jedno stronnego działania :rolleyes: Co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dokladnie kup se przedluzke i wbij a nią preta ktory bedzie tylko troszke naciety kontowka.

Miałem niedawno ten sam problem


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

monetę przewierć mniejszym wiertłem i wstaw na połączeniu gdzies :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

no dławik był by najlepszym rozwiazaniem tylko jak go zaloże to klapa bedzie wolno opadać ale równie wolno bedzie się podnosić więc to nie wchodzi w grę

kobra89-rozwiń swoją myśl jak możesz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

dławik wbrew pozorom będzie hamował olej tylko na opuszczaniu a na podnoszenie nie będzie praktycznie różnicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@Kostek siłownik jest jednostronnego działania wiec powrót i zasilanie jest na jednym wężu.

 

Jeśli założysz dławik to nie wpłynie to na prędkość otwierania bo przy otwieraniu olej ma duże ciśnienie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Jakim ciągnikiem prasujesz?? Wina jest w rozdzielaczu w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie się podczepić, ponieważ też mam problem tylko że u mnie klapa powoli się opuszcza. Co można zrobić żeby szybciej się opuszczała?? podnosi się normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

poszukaj i rozwierć dławik :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

ciekawe opinie można przeczytać a niektóre są wręcz naukowe ;)

można kupic dławik z regulacją w jedna strone, w zalezności w jaki sposób założysz to możesz mieć szybkie podnoszenie wolne opadanie lub odwrotnie. takie cudo powinno kosztować max. flaszeczkę (w zależności od przepływu)

W niektórych prasach są montowane fabrycznie dławiki (np.Metal-fach) i albo trzeba go go wyregulowac albo przeczyścic bo mógł sie zaciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja wstawiłem zawór dławiąco-zwrotny czyli taki który w jednym kierunku puszcza całość podawanego oleju a dławi tylko powrót.Dodatkowo ma płynną regulacją tego dławienia i możesz sobie to nastawić wedłuk własnego uznania, biorąc pod uwagą czy prasa ma sprzęgło kłowe, lepkość oleju itd.

Są jeszcze zawory dławiące baryłkowe które dławią w obu kierunkach ale bez możliwości regulacji.

Jak się zdecydujesz na coś takiego to sprawdź jego max. przepływ żeby dobrać odpowiedni do max. wydatku pompy w ciągniku.

Wszystko kupiłem w GRENE a na ich stronie możesz to podejrzeć.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj