Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prototypy z serii U

100 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:12

Prototypy z serii U Ktoś ma jakieś informacje o Ursusie C-330 3P :P
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prototypy z serii U Dzisiaj, 17:55
  •  

#42 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:13

Prototypy z serii U Zwykły ciapek tyle że mocniejszy.... Ale to już chyba by nie było to samo... nie ten dźwięk silnika oj nie to by już było zupełnie co innego....
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#43 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 26 styczeń 2008 - 17:40

Prototypy z serii U Jeżeli miałby silnik Perkinsa to na pewno dźwięk juz by nie był ten sam... :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#44 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 21:14

Prototypy z serii U Już miałby inne serce te małe jest naprawdę dobre i mocne wbrew pozorom :P

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2008 - 21:16

Prototypy z serii U Jak by miał 3p to byłby chyba słabszy.. :P

#46 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 21:37

Prototypy z serii U Trudno powiedzieć... :P

#47 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 23:01

Prototypy z serii U Może nie słabszy ale skrzynia musiała by być już lepsza.

#48 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 23:05

Prototypy z serii U I znowu teoretyka... Szkoda... :P

#49 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 23:09

Prototypy z serii U A może że lepiej i on nie wszedł do seryjnej produkcji... Tak być może byśmy na niego bardzo narzekali że mało biegów i takie podobne niedociągnięcia :P

#50 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 19:07

Prototypy z serii U

fotki i garść informacji
http://www.farmphoto...aspx?mid=339275
http://www.farmphoto...aspx?mid=339272
http://www.farmphoto...aspx?mid=339269
http://www.farmphoto...aspx?mid=339267

to były prawdziwe cuda techniki.Do tej pory innym konstruktorom nie udało się stworzyć silnika o mocy 33KW i 60 KM jednocześnie-jak w prototypowym U-610 :D :D :) /patrz drugi link od góry/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 12:24

Prototypy z serii U Moze nie ten temat ale chodzi mi o prototyp takze co to za ursus z 3,45min. wzglada jak seria xx34 tylko brzydasza.

#52 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 13:32

Prototypy z serii U Chcecie zobaczyć wszystkie prototypy Ursusa, proszę bardzo ;) Niektóre z nich weszły do seryjnej produkcji jak C-360 3P
http://pl.youtube.co...h?v=ioJRZhzTLpg . Miłego oglądania
Mój Wladimirec podbija świat

#53 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 24 czerwiec 2008 - 15:17

Prototypy z serii U jesli coś weszło do seryjnej produkcji to nie jkest prototypem - a poza tym ten filmik przedstawia fotki które X postów wcesniej zamiesciłem - wielkie mi odkrycie wystarczyło przejzec temat od początku - a tak wogule link do tego filmiku jest jeden post wyzej

ciekawi mnie jeszcze sprawa czy @Przemek15 wyraził zgode na uzycie do tego filmiku swoich fotek z FP
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#54 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 16:14

Prototypy z serii U Nie wiem ja tego filmu nie robiłem znalazłem na YT ale cos mi sie wydaje że w tych linkach nie było C-356, przeglądałem ten temat prędzej wiedziałem że te dziwne ursusy tu sa a reszta czy jest nie wiem. Najpierw są prototypy a potem albo wchodzi dany model do produkcji seryjnej albo nie, a na filmiku były prototypy. Przegladałem ten temat czy nie ma czasami tego filmiku i nie zauważyłem ze już jest i wrzucilem, sorki za pomyłke ale przez tą chorobe nie wiem jak się nazywam

#55 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 24 czerwiec 2008 - 16:36

Prototypy z serii U Gdyby te ciagniki mialy troche mniejsze kabiny i w innym ksztalcie maski to byly by nawet fajne-z serii *10.Szkoda,ze ten U710 nie ma napedu.Super jest seria **54,ten niebiesko-czerwony przypomina U-1634 i troche Belarusa.Szkoda,ze musieli wtedy podpisac licencje na Fergussony(chyba).
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#56 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 16:44

Prototypy z serii U No takie fajne ursuski by były ja bym wtedy wzioł C-356 ma c-355 silnik już od c-360 ale sprzet dobry i jaką kabine miał. Ten ciapek 3P to tył mu wygląda jak przy władku tak wysoki, no ten ciapek już by był silniejszy i z tego ze w zwykłym brakuje biegów to by było git bo silniejszy a że dźwiąk inny to szczegół ważne żeby dobrze chodzil, a perkins lepiej pierdzi więc wielkiej różnicy by nie było

#57 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 24 czerwiec 2008 - 17:31

Prototypy z serii U słyszałem kiedyś taką opinię (od nauczyciela w technikum) jak powstał C-360-3P

poprostu Ursus po zakupie licencji od MF-a najpierw zajął się wprowadzeniem do produkcji silników a dopiero w drugiej kolejności za resztę ciagnika (skrzynia mosty i takie tam) ale jak to w Polsce bywa cos poszło nie tak i produkcja skrzyń biegów była zbyt mała do ilości zamówień - stad pojawił się nadwyżka silników - co zaskutkowało pjawieniem się C-360-3P który wszedł do produkcji seryjnej, C-330-3P pozostał w fazie prototypu (silnik od 2812) i C-360-4P tez skonczono na prototypie (silnik od 4512)

druga wersja jaką słyszałem w sprawie wprowadzenia do produkcji C-360-3P było przygotowanie rynku na przyjecie tego typu konstrukcji - a w szczególnosci silnika który na tamte czasy sporo odbiegał od znanych w Polsce konstrukcji - w ten sposób mechanicy i agromy miały wypracować sobie system zaopatrzenia w częsci i poznać budowe i sposób naprawy danych typów silników
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#58 Share adams

adams

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 10:11

Prototypy z serii U Ursus dlatego wycofał sie z tego projektu bo Gierek brał kredyt od alnglików i mu wcisneli licencje i w zamian za to nie musiał jej całe spłacać

#59 Share Sceptyq

Sceptyq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 luty 2009 - 23:05

Prototypy z serii U Była wersja C 355P z silnikiem perkinsa A4.236 ( 60 km ) , C-330 3P z silnikiem AD3.152 ( 38 km ) i 3110 z silnikiem A6.354 ( 100 km )
Materiał o C 330 3P
Co do licencji na fergusona to sprawa jest bardzo skomplikowana. Troche polityki, troche przekupstwa.
Kulisy licencji na Fergusona
nasza-wies

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 07 maj 2009 - 14:11

Prototypy z serii U Z tą licencją od Masseya Fergusona (jak kupili licencje to już Massey był posiadaczem Fergusona) to jest tak, że w fabryce MF-a były prokomunistyczne zwiazki zawodowe. A że wtedy była komuna to "trzeba było wspomóc braci wyzyskiwanych przez kapitalistów", a ponadto Wielkiemu Bratu było potrzebne specjalne żeliwo, które zawirały Fergusony, a że kopiować/szpiegować/kraść im się nie chciało to padł rozkaz odgórny żeby kupić licencję, przez co ruski dostąły to co chciały a ursus dostał 10 lat w D zastoju bo umowy podpisano w 1974 a produkcje dopiero zaczęto w 1984, czyli te MF-y to juzwtedy było przestarzałe G. A w tym czasie moglibyśmy mieć Serie U, a moze nawet i modernizację tej serii (ktos mówił że maski to nei ten teges i w ogóle, ale to były prototypy, a w wielu przypadkach prototypy róznia się zancznie od seryjnych maszyn. A poza tym popatrzcie na zetory z serii UR I. Tez maja kanciaste i dziwne maski i duze kabiny, ale wtedy była taka moda i stylistyka...).

Podobnie sprawa ma sie z kupnem licencji na autobusy Berlieta (mam pokrywę z logiem BERILET od skrzyni po czymś od jego, w stodole u babci). Tam też byli komuniści w zwiazku zakładowym, a że Berliet padał to trzeba było wspomóc go, więc kupuiono licencję, ale co z tego skoro Berliet i tak potem upadł.... Więc to nei było tak ze to kierownictwo ursusa tak chciało, tylko to były czyny polityczne. A poza tym Wujek Gierek lubił naciągać kredyty, które do 2030 roku będziemy spłacali.....

A URSUS 3110 to C385 lub 1201 z silnikiem 6 cylindrowym, 100 konnym Perkinsa, przeznaczony na rynek Fiński, gdzie potrzeba było więcej mocy na fińskie ziemie.
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

Dodaj odpowiedź