Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Zadanie] Maszyny rolnicze

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Czekol

Czekol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 maj 2010 - 10:13

[Zadanie] Maszyny rolnicze Witam i siema mam do was prośbę :rolleyes: uczęszczam do klasy 'maszyny rolnicze', ale nie mam własnego gospodarstwa i potrzebuje pomocy, ponieważ dostałem zadanie :D a ono brzmi:

Opisz działanie sadzarki S211

Dla was może to być śmieszne B), ale na pewno napiszecie to w 5 min a ja bym się mordował. Wielkie dzięki!

Na portalach takich jak na przykład 'zadane.pl' nie ma odpowiedniego działu, a gdy dam to zadanie do najbardziej odpowiadającego to nikt mi nie odpowiada ;/
Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Zadanie] Maszyny rolnicze Dzisiaj, 12:10
  •  

#2 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 maj 2010 - 10:30

[Zadanie] Maszyny rolnicze masz jakąś "formułkę" według której ma być opisana ta sadzarka?

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 maj 2010 - 10:47

[Zadanie] Maszyny rolnicze Napisz maila do producenta z zapytaniem :rolleyes:
<link>

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 23 maj 2010 - 10:48

[Zadanie] Maszyny rolnicze Cześć Czekol :D
Zacznijmy od napędu :rolleyes: Napęd zespołów roboczych(w tym przypadku taśm z czerpakami) otrzymywany jest od kół sadzarki poprzez przekladnie łańcuchową. Czerpaki osadzone na taśmie zabierają sadzeniaki ze zbiornika, które traspotowane są w górę, w górnym punkcie sadzeniaki staczają sie na następny kolejny czerpak i na nim są opuszczane do bruzdy wykonanej przez redlicę. Wysadzone ziemniaki przykrywane są przez obsypniki. O gwiazdkach i ramkach do strącania niepotrzebnych sadzeniaków nie chce mi sie pisać :) Made in podręcznik Maszyny rolnicze B) Tomo być yno do ciebie...

#5 Share Czekol

Czekol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 maj 2010 - 10:50

[Zadanie] Maszyny rolnicze damian18, nie ma określonej formułki :rolleyes:

@edit

JD1052, dzięki, a która strona? :D. chciałem dać Ci + ale coś nie działa ;f napisało, że wykorzystałem, a nikomu nie dawałem ;d

#6 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 23 maj 2010 - 11:10

[Zadanie] Maszyny rolnicze Ja mam sadzarkę S211/1 jest podobna do tamtej tylko 4 rzędy , jak byś chciał to mógł bym podesłać dokładniejsze foty bo mam ich trochę , - tu jest mój film niewiem czy on coś ci pomoże , ale może coś z niego wywnioskujesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Czekol

Czekol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 maj 2010 - 11:20

[Zadanie] Maszyny rolnicze przemek99, ja jestem z tego zielony więc filmik się przyda :rolleyes:

#8 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 23 maj 2010 - 13:21

[Zadanie] Maszyny rolnicze A jakieś zdjęcia?

#9 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 23 maj 2010 - 13:38

[Zadanie] Maszyny rolnicze Poczytaj na tej stronie, na pewno coś się dowiesz więcej :rolleyes:

http://magdalena.tom...nia - k. iv.htm

#10 Share ola15221

ola15221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 maj 2010 - 13:25

[Zadanie] Maszyny rolnicze Hej. Pisze prace dla mojego narzeczonego na temat Charakterystyka sprzęgieł stosowanych w pojazdach rolniczych. Czy moglibyście napisać mi tylko rodzaje sprzęgieł w maszynach rolniczych? A charakteystyke poszczególnych mam nadzieje znaleźć w necie. Dzieeeeki z góry ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 24 maj 2010 - 18:46

[Zadanie] Maszyny rolnicze a on co cwaniakuje ;) :)

Sprzęgła dzieli się na
kierunkowe przenoszą napęd w tylko w jedną stronę stosowane w maszynach o dużej bezwładności typu kosiarki sieczkarnie

rozłączające napęd i tych jest full
-kłowe itp napęd tylko na po zatrzymaniu można włączyć (ewentualnie przy malęj prędkości) np dojarka

-cierne tarczowe przeważnie tarcza ściskana przez dwie płaszczyzny aby rozłączyć "odpusszcza się je" mogą być suche z okładziną (ciągniki typu 330,360) albo mokre zanużone w oleju tzw mokre tu może być sama blacha bez okładzin

-przeciązeniowe na kołki (mogą być śruby) przy przeciążeniu ścina je i nie przekazują napędu
ciągłe ? sprężyny dociskają tarcze a po przekroczeniu obciążenia sprężyny "odpuszczają"i napęd nie jest przekazywany po ustaniu przeciążenia napęd wraca

a on co cwaniakuje :) :)

Sprzęgła dzieli się na
kierunkowe przenoszą napęd w tylko w jedną stronę stosowane w maszynach o dużej bezwładności typu kosiarki sieczkarnie

rozłączające napęd i tych jest full
-kłowe itp napęd tylko na po zatrzymaniu można włączyć (ewentualnie przy malęj prędkości) np dojarka

-cierne tarczowe przeważnie tarcza ściskana przez dwie płaszczyzny aby rozłączyć "odpusszcza się je" mogą być suche z okładziną (ciągniki typu 330,360) albo mokre zanużone w oleju tzw mokre tu może być sama blacha bez okładzin

-przeciązeniowe na kołki (mogą być śruby) przy przeciążeniu ścina je i nie przekazują napędu
ciągłe ? sprężyny dociskają tarcze a po przekroczeniu obciążenia sprężyny "odpuszczają"i napęd nie jest przekazywany po ustaniu przeciążenia napęd wraca