Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2266

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grande

grande

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 maj 2010 - 09:10

John Deere 2266 witam mam john deere 2266 nie wiem jak wyciagnac,odkrecic zmijke ktora odbiera omlot z przenosnika pochylego i podaje jeszcze raz na mlocarnie ona sie starla po zdjeciu przenosnika pochylego widac ze brakuje okolo 15 cm slimaka i zapycha sie czy ktos to juz robil prosilbym o jakies rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2266 Dzisiaj, 00:03
  •  

#2 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 23 maj 2010 - 11:20

John Deere 2266 Kolego może to nie wina żmijki jak piszesz lecz masz zle wyregulowane sita i za dużo resztek wraca ci spowrotem na młocarnieDodany obrazek

#3 Share grande

grande

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 maj 2010 - 13:52

John Deere 2266 niestety to nie sita po zdjeciu przenosnika pochylego widac ewidentne braki na tej zmijce brakuje okolo 15 cm slimaka

#4 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 25 maj 2010 - 19:29

John Deere 2266 trzeba wywalić przenośnik niedomlotow i wtedy ja wyciagnac. od drugiej strony sie nie da. ale ja nie bardzo rozumiem jak to nie ma 15 cm zmijki? jak dlugo masz ten kombajn?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share grande

grande

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 maj 2010 - 13:53

John Deere 2266 kombajn ma juz 12 sezonow przelatane jak na razie wszystko w nim chodzi jak zegarek oprocz tej wlasnie zmijki a jak ona jest umocowana z drugiej strony jest tam jakies lozysko czy co, nic tam nie trzeba odkrecac? tylko pociagnac?

#6 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 26 maj 2010 - 16:21

John Deere 2266 bylem wlasnie sprawdzic u siebie jak to wyglada w 2266 i do tego sprawdzilem w katalogu. wiec tak: od strony schodkow nie mozesz tego wyciagnac bo na wysokosci tej zmijki jest juz zmijka wyciagajaca ziarno ze zbiornika, poza tym to korytko w ktorym chodzi Twoja zmijka ma zaspawana scianke z dziura tylko na lozysko. mozna jedynie wyciagac w strone przenosnika niedomlotow, po wczesniejszym jego demontazu. z obu stron jest ulozyskowanie ktore z pewnoscia nie bedzie chcialo puscic na zwykle pociagniecie. obawiam sie ze trzeba bedzie zdemontowac tez zmijke wyciagajaca ziarno ze zbiornika zeby sie dobrac do lozyska...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Boss89

Boss89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 19:28

John Deere 2266 Witam kolegów:)

jestem właśnie w trakcie remontu mojego JD 2064. i powiem że przy naprawie tego kombajnu w niektórych miejscach jest "troche" zabawy:) ale wracając do tematu wymiany ślimaka kłosowego to sprawa wygląda następująco:
1. aby go zdemontować niezbędny jest demontaż podajnika kłosowego, bo wychodzi tylko i wyłącznie na prawą stronę
2. co do sprawy "co trzeba rozkręcić z lewej strony" to jest tam czujnik obrotów, to takie samo urządzenie jak na podajniku ziarnowym, tylko z tą różnicą, że jest przymocowane nie za pomocą imbusów, a za pomocą śruby M10 która się wkręca w oś ślimaka. jest tam klucz bodajże 15.
3. sprawa z wyciągnięciem jest taka, że ja go u siebie szarpnąłem i wyszedł. i myślę że w większości przypadków tak powinno być.
4. co do wymiany łożyska z lewej strony to jest zabawa, bo śrubki niestety trzeba wkładać jakimś "przedłużeniem" ręki, bo niestety nie są spawane od środka

mam nadzieję ze pomogłęm choć troche.
w razie jakiś pytań prosze o kontakt na pw lub podobne.
mogę powiedzieć tylko tyle że w tym sezonie zrobiłem ok 80% tej maszyny, także służę pomocnym słowem a nawet dłonią.

Dodaj odpowiedź