Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2266

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grande

grande

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 maj 2010 - 09:10

John Deere 2266 witam mam john deere 2266 nie wiem jak wyciagnac,odkrecic zmijke ktora odbiera omlot z przenosnika pochylego i podaje jeszcze raz na mlocarnie ona sie starla po zdjeciu przenosnika pochylego widac ze brakuje okolo 15 cm slimaka i zapycha sie czy ktos to juz robil prosilbym o jakies rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2266 Dzisiaj, 01:55
  •  

#2 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 23 maj 2010 - 11:20

John Deere 2266 Kolego może to nie wina żmijki jak piszesz lecz masz zle wyregulowane sita i za dużo resztek wraca ci spowrotem na młocarnieDodany obrazek

#3 Share grande

grande

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 maj 2010 - 13:52

John Deere 2266 niestety to nie sita po zdjeciu przenosnika pochylego widac ewidentne braki na tej zmijce brakuje okolo 15 cm slimaka

#4 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 25 maj 2010 - 19:29

John Deere 2266 trzeba wywalić przenośnik niedomlotow i wtedy ja wyciagnac. od drugiej strony sie nie da. ale ja nie bardzo rozumiem jak to nie ma 15 cm zmijki? jak dlugo masz ten kombajn?
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share grande

grande

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 maj 2010 - 13:53

John Deere 2266 kombajn ma juz 12 sezonow przelatane jak na razie wszystko w nim chodzi jak zegarek oprocz tej wlasnie zmijki a jak ona jest umocowana z drugiej strony jest tam jakies lozysko czy co, nic tam nie trzeba odkrecac? tylko pociagnac?

#6 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 26 maj 2010 - 16:21

John Deere 2266 bylem wlasnie sprawdzic u siebie jak to wyglada w 2266 i do tego sprawdzilem w katalogu. wiec tak: od strony schodkow nie mozesz tego wyciagnac bo na wysokosci tej zmijki jest juz zmijka wyciagajaca ziarno ze zbiornika, poza tym to korytko w ktorym chodzi Twoja zmijka ma zaspawana scianke z dziura tylko na lozysko. mozna jedynie wyciagac w strone przenosnika niedomlotow, po wczesniejszym jego demontazu. z obu stron jest ulozyskowanie ktore z pewnoscia nie bedzie chcialo puscic na zwykle pociagniecie. obawiam sie ze trzeba bedzie zdemontowac tez zmijke wyciagajaca ziarno ze zbiornika zeby sie dobrac do lozyska...
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Boss89

Boss89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 19:28

John Deere 2266 Witam kolegów:)

jestem właśnie w trakcie remontu mojego JD 2064. i powiem że przy naprawie tego kombajnu w niektórych miejscach jest "troche" zabawy:) ale wracając do tematu wymiany ślimaka kłosowego to sprawa wygląda następująco:
1. aby go zdemontować niezbędny jest demontaż podajnika kłosowego, bo wychodzi tylko i wyłącznie na prawą stronę
2. co do sprawy "co trzeba rozkręcić z lewej strony" to jest tam czujnik obrotów, to takie samo urządzenie jak na podajniku ziarnowym, tylko z tą różnicą, że jest przymocowane nie za pomocą imbusów, a za pomocą śruby M10 która się wkręca w oś ślimaka. jest tam klucz bodajże 15.
3. sprawa z wyciągnięciem jest taka, że ja go u siebie szarpnąłem i wyszedł. i myślę że w większości przypadków tak powinno być.
4. co do wymiany łożyska z lewej strony to jest zabawa, bo śrubki niestety trzeba wkładać jakimś "przedłużeniem" ręki, bo niestety nie są spawane od środka

mam nadzieję ze pomogłęm choć troche.
w razie jakiś pytań prosze o kontakt na pw lub podobne.
mogę powiedzieć tylko tyle że w tym sezonie zrobiłem ok 80% tej maszyny, także służę pomocnym słowem a nawet dłonią.

Dodaj odpowiedź