Polecane posty

Witam

Mam takie pytanie, czy posiadanie sprzętu na usługi jest opłacalne???. Czy warto kupować i robić coś takiego??? Co o tym myślicie i jak to widzicie?

Dzięki


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Moim zdaniem najbardziej zależy to od miejsca gdzie mieszkasz , jeśli jest sporo potencjalnych klijentów to na pewno coś by z tego było . Osobiście uważam że najbardziej opłacalne jeśli chodzi o wykonywanie usług jest zbiór kukurydzy na kiszonke ( tylko dobra sieczkarnie nie tam jakaś "zetka" czy forsznitka* pożądna sieczkarnia z gniotownikiem walcowym) Bo np kombajn zbożowy to jak ktoś to obrazowo określił >>"kombajnów teraz jest jak mrówków" ciężko by było się wbić w rynek z kombajnem zbożowym. Ciągnik każdy ma , maszyny do niego tak samo . Albo zresztą prasą zwijającą można by troche zarobić a ciągnik później np wykożystać do deptania qq . ( tak sobie głośno myśle) Pozdro


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

ja tez myśle ze z koszeniem qq był by dobry interes jak bys miał do tego jakis zestaw z przyczepą do odwożenia to dopiero by szlo gosciu z sąsiedniej wsi robi takie usługe i dobrą kase bije. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

A ja mając nie wielkie bo 18-to ha gospodarstwo nastawiłem się na usługi i tak jak pisze kolego wyżej choć sprzętu u nas w okolicy jest od groma, to warto się w to bawić i inwestować w sprzęt który będzie lepiej wyposażony od standardowego.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Na każdego typu usłudze zarobisz, zależy to nie tylko od rodzaju usługi ale także od jej ceny, ja u siebie na wsi robiłem usługi co prawda Ursusem c-330 to od najwięcej od jednej osoby zarobiłem na czysto zarobiłem jakie 800 zł, jeżeli by wymienił park maszynowy, to można robić ładną kasę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z qq to ciężko bo nikt nie sieje więc odpada. Są to gospodarswa na których nie ma kto pracować, wszyscy wyjeżdżają za granicę, a ludzie szukają kogoś do pracy ze sprzętem. A tereny górzyste. Ale też się opłaca usługi, najwięcej robię w sianokosy. I myślimy coś dokupić.

 

farmer7745Jakie to usługi, i jaki sprzęt?

 

PrzemkoCo robiłeś?? Ja też narazie 30:)


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do koszenia qq to interes się tak bardzo nie opyla. :rolleyes: Bo trzeba kupić sieczkarnię za min. 50tys, 2 ciągniki (min. 80km, 4x4, jakie teraz masz?) i 2 przyczepy do qq. Może i cena 700-1000pln jest wysoka, ale trzeba odliczyć za paliwo. U kuzyna jelonka 6650 na 2 dni roboty pali cały zbiornik ( 800L) do tego ropa do ciągników, operatorzy maszyn, ew. naprawy. Kuzyn świadczy różne usługi i wg niego najlepszy jest siewnik do qq. Koszt cacka z Meprozetu to 16tys brutto. do tego jakiś oszczędny ciągnik 50-70km i można kasę robić.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

@motocrossboy; Zaczynałem od prasy CLAAS ROLAND 44, która praktycznie nic na sobie nie miała,a tego typu pras w okolicy jest coraz więcej dlatego kupiłem KRONE 10-16S która ma rotor z nożami zmienną komorę i nieporównywalną wydajność + aplikator. Dałem za nią nie mało ale inwestycja się opłacała i została wymuszona przez lokalny rynek.

Poza tym mam CLAASA MERCATORA 75 z chederem 3,6m co na nasze areały jest w sam raz i po czasie kupiłem drugiego, bo jeden nie mógł podołać zamówieniom.Później dokupiłem kabinę, a w tym roku stół do rzepaku.I twierdzę że dwa średnie kombajny zrobią więcej niż jeden duży na tych kawałkach jakie kosze.

Agregat mam co prawda 2,5m ale aktywny i z siewnikiem co też pozawala uciułać kilka zł.

Pług 3-skibowy ale ażurowy i z wałem.

W planach jest kosiarka czołowa do ZETORA + druga z tyłu i potwierdzam co koledzy pisali wcześniej;

Jak sieczkarnia to tylko z gniotownikiem;

Siewnik do QQ to tylko z podsiewem nawozu;

Gruber to tylko z siewnikiem poplonów itd. itd.

Konkurencja jest u mas nie mała ale puki co mam co robić.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

popieram ten pomysł... niedaleko mnie mieszka jeden facet co robi takie usługi i chyba na tym zarabia bo od kąd tylko pamiętam kosi i sieje QQ i nie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

mi sie wydaje ze jesli ma sie sprzęt to na takich usługach mozna duzo zarobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

motocrossboy ja u siebie robiłem tak, orka, siew (poznaniak), wywóz obornika, sadzenie ziemniaczków i opryski :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Pamiętaj jeszcze o skarbówce bo jak się rozpędzisz to potem różnie bywa.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Coś napiszę od siebie i to dlatego że mocno się zastanawiam nad zakupem 2-3 maszyn właśnie "na usługi" bo u mnie będą stały więcej niż robiły.

Problemem i tak będzie ściągalność kasy bo wiadomo jak jest z kasą w rolnictwie. Natomiast mimo tego, że ludzie płacą różnie to myślałem nad zakupem:

- prasa zwijająca zmiennokomorowa - ostatnio słomę kupują i tirami wożą jako opał i może za jakiś czas będę myślał o chacie a własna chata to jednak też i piec na słomę/drewno (najbliższe 5 lat pokaże jak to będzie z budową). Samej słomy jest z 25 ha i wszystko idzie w sieczkę a zapewne znajdzie się jakiś chętny aby u niego poprasować.

- koparko - ładowarka - nawet głupi belarus jumz - po prostu czasem jest to potrzebne do rowów, dren itp.

- może i ten siew kukurydzy nie jest głupi.

Koszenie zboża u nas odpada - sprzętu jest jak psów a ludzie płacić chcą jak dostaną obszarówkę więc śmiech na sali. Podobnie z agregatami, orkami czy siewem, zbiorników na gnojowicę prawie nikt nie ma więc szambiarka nie ma racji bytu. Zabawa z kukurydzą - zbiór jak dla mnie za drogi i za mało klientów. Turów na ciągnikach jest pełno.

Zarobić ten 1tys pln w 2 tygodnie to jedynie się da na sadzeniu ziemniaków dla działkowców, koszt nakładów niewielki i większość płaci bo to emeryci czy renciści co chcą mieć własne ziemniaki i coś do roboty.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się dołączę :rolleyes: usługi to najlepszy interes, lepszy od samego produkowania np. pszenicy po cenach jakie obecnie mamy. Moje gospodarstwo tworzyć zaczynał ojciec i to on kupował duży sprzęt, ale gdy ja doszedłem do jakiś tam możliwości decyzji finansowych zakupiłem ciągnik, siewnik, sprzęt do niego a dwa lata temu tez kombajn. Nawet nie wiedziałem że jest tak dużo dużych gospodarstw które chętnie najmują sprzęt. Miałem to szczęście, że są też ludzie którzy wolą u mnie pracować niż w niemczech a na sprzęcie znają się. Cat'em przy siewie około 100 ha na dobę zarabiam 13 000 zł ( 130 zł za ha ). Po odliczeniu kosztów, amortyzacji, pensji i kredytu pozostaje trochę pieniędzy z tytułu dochodów. No tylko, że ja wysyłam sprzęt na kilka tygodni w inne województwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi szczególnie o takie usługi jakie wymienił Przemko ni i może prasa. A czy jest jakieś jeszcze dofinansowanie na maszyny czy coś??


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można działać ze środków PROW różnicowanie i mikro przedsiębiorstwa, zwracają 50 % do kwoty 100 zł . Tylko że trzeba mieć działalność poza rolniczą i trzymać ja przezokres minimum 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Można działać ze środków PROW różnicowanie i mikro przedsiębiorstwa, zwracają 50 % do kwoty 100 zł . Tylko że trzeba mieć działalność poza rolniczą i trzymać ja przezokres minimum 5 lat

 

A jakie trzeba mieć wykształcenie ?? żeby prowadzić taką działalność :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

Ja rowniez uwazam ze QQ na kiszonke to dobry interes bo gdybys odwozil kukurydze wlasnymi ciagnikami to ceny mozna ustalac sobie bardzo wysokie (oczywiscie najpierw musza byc one konkurencyjne ;p). Dla przykladu podam ze znajomy wykonuje uslugi takie i ma do dyspozycji 2 sieczkarnie JD (6910 i 6950), dwa JD 7810 ktore wspolpracuja z przyczepami Fortschritt T088 (z nadstawkami, zdjecie w mojej galerii masz). Liczy sobie 950zł/ha z odwozeniem :D Wykonuje rowniez uslugi dwoma kombajnami Holmer Klassiker ale to juz inna bajka z burakami, bo jesli nei masz conajmniej kombajnu 3 rzedowego to nie ma co myslec powazniej o tym interesie.

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że qq jest opłacalne, ale u nas tego nie uprawiają. To jest minus :rolleyes:


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Cześć chłopaki ,mam takie pytanie jak wygląda świadczenie usług od strony prawnej,bo mnie zaczynają straszyć skarbówką , a interes dopiero się rozkręca. Czekam na odpowiedzi , dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak jestes na Vacie to piszesz fakture z 7% Vatem, a na ten Vat podnosisz stawke aby swoje brac i juz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

A działalności nie trzeba zarejestrować? Kurczę jestem na ryczałcie, a przejść na VAT to chyba nie takie hop siup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj