Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługi

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 22 maj 2010 - 12:26

Usługi Witam
Mam takie pytanie, czy posiadanie sprzętu na usługi jest opłacalne???. Czy warto kupować i robić coś takiego??? Co o tym myślicie i jak to widzicie?
Dzięki
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usługi Dzisiaj, 10:39
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 maj 2010 - 12:41

Usługi Moim zdaniem najbardziej zależy to od miejsca gdzie mieszkasz , jeśli jest sporo potencjalnych klijentów to na pewno coś by z tego było . Osobiście uważam że najbardziej opłacalne jeśli chodzi o wykonywanie usług jest zbiór kukurydzy na kiszonke ( tylko dobra sieczkarnie nie tam jakaś "zetka" czy forsznitka* pożądna sieczkarnia z gniotownikiem walcowym) Bo np kombajn zbożowy to jak ktoś to obrazowo określił >>"kombajnów teraz jest jak mrówków" ciężko by było się wbić w rynek z kombajnem zbożowym. Ciągnik każdy ma , maszyny do niego tak samo . Albo zresztą prasą zwijającą można by troche zarobić a ciągnik później np wykożystać do deptania qq . ( tak sobie głośno myśle) Pozdro
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 22 maj 2010 - 14:58

Usługi ja tez myśle ze z koszeniem qq był by dobry interes jak bys miał do tego jakis zestaw z przyczepą do odwożenia to dopiero by szlo gosciu z sąsiedniej wsi robi takie usługe i dobrą kase bije. :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 22 maj 2010 - 15:05

Usługi A ja mając nie wielkie bo 18-to ha gospodarstwo nastawiłem się na usługi i tak jak pisze kolego wyżej choć sprzętu u nas w okolicy jest od groma, to warto się w to bawić i inwestować w sprzęt który będzie lepiej wyposażony od standardowego.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#5 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 22 maj 2010 - 15:13

Usługi farmer7745 a jakie uslugi robisz i jakim sprzętem

#6 Share damian67

damian67

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 maj 2010 - 15:31

Usługi Ja myśle ze sporo mozna zarobic na siewie QQ, ale trzeba miec sprzet

#7 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 22 maj 2010 - 16:17

Usługi Na każdego typu usłudze zarobisz, zależy to nie tylko od rodzaju usługi ale także od jej ceny, ja u siebie na wsi robiłem usługi co prawda Ursusem c-330 to od najwięcej od jednej osoby zarobiłem na czysto zarobiłem jakie 800 zł, jeżeli by wymienił park maszynowy, to można robić ładną kasę :rolleyes:

#8 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 22 maj 2010 - 17:02

Usługi U mnie z qq to ciężko bo nikt nie sieje więc odpada. Są to gospodarswa na których nie ma kto pracować, wszyscy wyjeżdżają za granicę, a ludzie szukają kogoś do pracy ze sprzętem. A tereny górzyste. Ale też się opłaca usługi, najwięcej robię w sianokosy. I myślimy coś dokupić.

farmer7745Jakie to usługi, i jaki sprzęt?

PrzemkoCo robiłeś?? Ja też narazie 30:)
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#9 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 22 maj 2010 - 17:36

Usługi Co do koszenia qq to interes się tak bardzo nie opyla. :rolleyes: Bo trzeba kupić sieczkarnię za min. 50tys, 2 ciągniki (min. 80km, 4x4, jakie teraz masz?) i 2 przyczepy do qq. Może i cena 700-1000pln jest wysoka, ale trzeba odliczyć za paliwo. U kuzyna jelonka 6650 na 2 dni roboty pali cały zbiornik ( 800L) do tego ropa do ciągników, operatorzy maszyn, ew. naprawy. Kuzyn świadczy różne usługi i wg niego najlepszy jest siewnik do qq. Koszt cacka z Meprozetu to 16tys brutto. do tego jakiś oszczędny ciągnik 50-70km i można kasę robić.
KPK - Ochrona

#10 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 22 maj 2010 - 17:56

Usługi @motocrossboy; Zaczynałem od prasy CLAAS ROLAND 44, która praktycznie nic na sobie nie miała,a tego typu pras w okolicy jest coraz więcej dlatego kupiłem KRONE 10-16S która ma rotor z nożami zmienną komorę i nieporównywalną wydajność + aplikator. Dałem za nią nie mało ale inwestycja się opłacała i została wymuszona przez lokalny rynek.
Poza tym mam CLAASA MERCATORA 75 z chederem 3,6m co na nasze areały jest w sam raz i po czasie kupiłem drugiego, bo jeden nie mógł podołać zamówieniom.Później dokupiłem kabinę, a w tym roku stół do rzepaku.I twierdzę że dwa średnie kombajny zrobią więcej niż jeden duży na tych kawałkach jakie kosze.
Agregat mam co prawda 2,5m ale aktywny i z siewnikiem co też pozawala uciułać kilka zł.
Pług 3-skibowy ale ażurowy i z wałem.
W planach jest kosiarka czołowa do ZETORA + druga z tyłu i potwierdzam co koledzy pisali wcześniej;
Jak sieczkarnia to tylko z gniotownikiem;
Siewnik do QQ to tylko z podsiewem nawozu;
Gruber to tylko z siewnikiem poplonów itd. itd.
Konkurencja jest u mas nie mała ale puki co mam co robić.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 22 maj 2010 - 18:00

Usługi popieram ten pomysł... niedaleko mnie mieszka jeden facet co robi takie usługi i chyba na tym zarabia bo od kąd tylko pamiętam kosi i sieje QQ i nie tylko...

#12 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 22 maj 2010 - 18:05

Usługi mi sie wydaje ze jesli ma sie sprzęt to na takich usługach mozna duzo zarobic...

#13 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 22 maj 2010 - 18:07

Usługi motocrossboy ja u siebie robiłem tak, orka, siew (poznaniak), wywóz obornika, sadzenie ziemniaczków i opryski :rolleyes:

#14 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 22 maj 2010 - 18:15

Usługi Pamiętaj jeszcze o skarbówce bo jak się rozpędzisz to potem różnie bywa.

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 maj 2010 - 18:48

Usługi Coś napiszę od siebie i to dlatego że mocno się zastanawiam nad zakupem 2-3 maszyn właśnie "na usługi" bo u mnie będą stały więcej niż robiły.
Problemem i tak będzie ściągalność kasy bo wiadomo jak jest z kasą w rolnictwie. Natomiast mimo tego, że ludzie płacą różnie to myślałem nad zakupem:
- prasa zwijająca zmiennokomorowa - ostatnio słomę kupują i tirami wożą jako opał i może za jakiś czas będę myślał o chacie a własna chata to jednak też i piec na słomę/drewno (najbliższe 5 lat pokaże jak to będzie z budową). Samej słomy jest z 25 ha i wszystko idzie w sieczkę a zapewne znajdzie się jakiś chętny aby u niego poprasować.
- koparko - ładowarka - nawet głupi belarus jumz - po prostu czasem jest to potrzebne do rowów, dren itp.
- może i ten siew kukurydzy nie jest głupi.
Koszenie zboża u nas odpada - sprzętu jest jak psów a ludzie płacić chcą jak dostaną obszarówkę więc śmiech na sali. Podobnie z agregatami, orkami czy siewem, zbiorników na gnojowicę prawie nikt nie ma więc szambiarka nie ma racji bytu. Zabawa z kukurydzą - zbiór jak dla mnie za drogi i za mało klientów. Turów na ciągnikach jest pełno.
Zarobić ten 1tys pln w 2 tygodnie to jedynie się da na sadzeniu ziemniaków dla działkowców, koszt nakładów niewielki i większość płaci bo to emeryci czy renciści co chcą mieć własne ziemniaki i coś do roboty.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share posteriori11

posteriori11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:...

Napisany 22 maj 2010 - 19:28

Usługi Może i ja się dołączę :rolleyes: usługi to najlepszy interes, lepszy od samego produkowania np. pszenicy po cenach jakie obecnie mamy. Moje gospodarstwo tworzyć zaczynał ojciec i to on kupował duży sprzęt, ale gdy ja doszedłem do jakiś tam możliwości decyzji finansowych zakupiłem ciągnik, siewnik, sprzęt do niego a dwa lata temu tez kombajn. Nawet nie wiedziałem że jest tak dużo dużych gospodarstw które chętnie najmują sprzęt. Miałem to szczęście, że są też ludzie którzy wolą u mnie pracować niż w niemczech a na sprzęcie znają się. Cat'em przy siewie około 100 ha na dobę zarabiam 13 000 zł ( 130 zł za ha ). Po odliczeniu kosztów, amortyzacji, pensji i kredytu pozostaje trochę pieniędzy z tytułu dochodów. No tylko, że ja wysyłam sprzęt na kilka tygodni w inne województwa.

#17 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 maj 2010 - 19:29

Usługi Mi chodzi szczególnie o takie usługi jakie wymienił Przemko ni i może prasa. A czy jest jakieś jeszcze dofinansowanie na maszyny czy coś??

#18 Share posteriori11

posteriori11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:...

Napisany 22 maj 2010 - 19:47

Usługi Można działać ze środków PROW różnicowanie i mikro przedsiębiorstwa, zwracają 50 % do kwoty 100 zł . Tylko że trzeba mieć działalność poza rolniczą i trzymać ja przezokres minimum 5 lat

#19 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 maj 2010 - 20:55

Usługi

Można działać ze środków PROW różnicowanie i mikro przedsiębiorstwa, zwracają 50 % do kwoty 100 zł . Tylko że trzeba mieć działalność poza rolniczą i trzymać ja przezokres minimum 5 lat

A jakie trzeba mieć wykształcenie ?? żeby prowadzić taką działalność :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 22 maj 2010 - 21:33

Usługi podejrzewam ze rolnicze (technikum) ale moge sie mylić nie jestem pewien.