Skocz do zawartości

Zdjęcie

Welger rp220

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 22 maj 2010 - 05:28

Welger rp220 Witam panowie niedawno stałem sie posiadaczem prasy welger 220 lecz nie jest ona taka za piękna ponieważ stala pod chmurką przez 3 lata i jest cala pordzewiała ale mechaniczznie chodzi mam doo was takie pytanie co może być powodem że ze skrzynki tam gdzie jest wyjście na przekaźnik leci olej? druga sprawa to jak się zakłada siatkę i czy ten nóż to musi być aż tak ostry żeby palec sie dało skaleczyc czy może być trochę tępy? jakie macie sterowniki w swpich prasach bo w mojej na kompie jest tylko puszczanie siatki i pokazuje kiedy jest bela pelna? Piszcie panowie co jeszcze sprawdzic w niej bo ja już chyba wszystko przejrzałem i narazie tylko to co powiedzialem jest źle :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Welger rp220 Dzisiaj, 03:14
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 maj 2010 - 06:01

Welger rp220 Tego noża od ucinania siatki nie oszcz :rolleyes: on raczej działa jak gilotyna a nie nóż u mnie jest całkowicie tępy że tak powiem i siatke tnie równiutko . Sprawdź sobie noże od sznurka czy nie są tępe no i oczywiście łożyska , Jakbyś potrzebował oznaczenia łożysk na walce to napisz mi na pw to pujde i poszukam (bo nie pamietam jakie miały oznaczenia) A ten komputerek to mam chyba taki sam, aha i noże od ucinania sznurka sobie na oszcz żeby lepiej ucinały, i możesz też wyczyścić ten wałeczek z wielowypustem i ramie które po nim lata (ten mechanizm od liczenia ile siatki poszło*) I jeszcze ten wałek podający sietke możesz sobie troche lepiej podgiąć ten z tą elastyczną ruła która jest na niego nałożona > jak lepiej go podkrzywisz to będzie lepiej siatke rozciągał i ładniej snopek będzie obwiązany)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 22 maj 2010 - 16:49

Welger rp220 dzięki a macie jakąś rade na szybko opadająca klapę ?

#4 Share Bernardo75

Bernardo75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 16:49

Welger rp220

Witam panowie niedawno stałem sie posiadaczem prasy welger 220 lecz nie jest ona taka za piękna ponieważ stala pod chmurką przez 3 lata i jest cala pordzewiała ale mechaniczznie chodzi mam doo was takie pytanie co może być powodem że ze skrzynki tam gdzie jest wyjście na przekaźnik leci olej? druga sprawa to jak się zakłada siatkę i czy ten nóż to musi być aż tak ostry żeby palec sie dało skaleczyc czy może być trochę tępy? jakie macie sterowniki w swpich prasach bo w mojej na kompie jest tylko puszczanie siatki i pokazuje kiedy jest bela pelna? Piszcie panowie co jeszcze sprawdzic w niej bo ja już chyba wszystko przejrzałem i narazie tylko to co powiedzialem jest źle ;)

Witam.
Jeśli chodzi o wyciek to wymienić uszczelniacz. Rysunek pomocny w zakładaniu siatki powinien być na klapie przedniej po uniesieniu do góry powinien być widoczny. Moja prasa tez była nie w najlepszej formie jeśli chodzi o farbę, ale już ma nową. Radzę sprawdzić łożyska wałków dokładnie. Trzeba poluźnić łańcuchy dopiero wtedy można naprawdę wyczuć luz.
Pozdrawiam i miłej pracy.

#5 Share deutz611

deutz611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim co ma koła i silniki...

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:59

Welger rp220 Witam...
Od dziś stałem się posiadaczem prasy welger 220 Prof.. i ma takie pytanko czy któryś z was posiada instrukcje obsługi lub katalog części do tej prasy?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

#6 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 październik 2010 - 18:56

Welger rp220 TU gościu ma w języku niemieckim pewnie ciebie to nie zainteresuje? , czy jeszcze ma to nie wiem.

www.polskastrefa.eu/ogloszenia/katalog__instrukcja__welger_ap_welger_rp_207486_8131.html

#7 Share deutz611

deutz611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 październik 2010 - 21:45

Welger rp220 Dzięki kolego, jutro to sprawdzę.

Edytowany przez andrzej2110, 06 styczeń 2011 - 19:26.
Cytowanie poprzedniego posta

#8 Share alex0937

alex0937

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 13:47

Welger rp220 witam,mam prase welger rp220 z 2000r,na duzych kolach,posiada wszystko co powinna miec konkretna prasa ale mam jeden problem,ma ona przegnite dwa waly na spodzie i interesuje mnie cana takich walcow i gdzie ja najlepiej kupic zeby za rok czy dwa znow tego nie robic. z gory dziekuje i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share alex0937

alex0937

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 17:17

Welger rp220 witam,wiem moze ktos ile jest zebatek na pierwszym walcu napedowym od prasy welger rp220 profi z 2000 roku ? chodzi mi o ten walec na ktory ida pierwsze napedowe lancuchy od walka.wydaje mi sie ze sa tam dwie albo trzy, moze ma ktos takie zebatki na sprzedanie albo chociaz jakis nr katalogowy. i druga sprawa zwiazana jest z kolkami na podbieracz,sa one niezbedne ? prasa ma zawor blokowania na wezu odplywu oleju i podbieracz utrzymuje sie na stalej wysokosci. jesli ktos wie to byl bym bardzo wdzieczny za podpowiedz,pozdrawiam

#10 Share deutz611

deutz611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 23:59

Welger rp220 Witam...
Podsumowanie rocznej pracy prasa welger rp220 profi...
Prasowałem z 10 nożami... bele dobrze zagęszczone, spora oszczędność: foli , siatki, czasu na smarowanie(posiadam wersje z centralno-automatycznym smarowaniem łożysk i łańcuchów ), czasu na zwożenie z pola, czasu na owijanie, czasu na wożenie do obory, a co za tym idzie także paliwa na wykonywanie tych czynności. Kolejny plus to zadawanie paszy, która jest drobniejsza i zwierzęta chętniej ją spożywają.
Przez ten sezon zrobiłem ok. 440 bel i dopadła mnie tylko jedna awaria, którą naprawiłem w 20 minut przy koszcie 14 zł, a było to łożysko.
W poprzednim sezonie pracowałem sigmo classic i z tego samego areału zrobiłem około 200 bel więcej.(to raczej widać różnice)
Prasa jest bardzo prosta w obsłudze i ewentualnych naprawach.
Nie ma problemów z zapychaniem podajnika, tylko jeden szczegół, ciągnik musi być odpowiedniej mocy.
Jak bym miał wybór bez wahania bym ją kupił.

#11 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:56

Welger rp220 @Deutz611 z jakim ciągnikiem chodzi prasa rp220

#12 Share deutz611

deutz611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 luty 2012 - 11:33

Welger rp220

@Deutz611 z jakim ciągnikiem chodzi prasa rp220

Prasa współpracuje z df agrostarem 6.11, silnik 6 cylindrów bez turbo....jakieś 105 KM na wyjściu.... patrząc na prace po jednym sezonie stwierdzam że to trochę za mało... co prawda zgniot prasy ustawiony na 80%... pasa sprawuje się super aby tak dalej to jestem bardzo zadowolony..... no i noże to zaj.......ta sprawa ... co prawda używam tylko 10 noży , do dyspozycji mam 23.....
Ogólnie polecam tą maszynę...

#13 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 13:06

Welger rp220 Witam Ja wo gule w innej sprawie. Chciał bym zapytać posiadaczy tej prasy jak się sprawuje i czy warto taką kupić. Posiadam ciągnik o mocy 125km i myślę że to on będzie z nią współpracował. Na wydanie mam koło 40 tyś, a może coś lepszego w tej cenie ?? Miała to by być welger rp 220 profi. Co roku sieje 13h zboża więc słomę też będę belował i 15h łąk, obecnie mam jd 550 i chciał bym zamieńić właśnie na taką

#14 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 22 wrzesień 2012 - 20:40

Welger rp220 W tym roku zrobiłem około 300 bel taką prasą i jest naprawdę wydajna. Bele kiszonki jak i słona twarde, coć ustawiona była na 9. Musisz tylko znaleźć nie zjeżdzony egzemplarz. Zwróć uwagę na łańcuch napędzający wały w tylnej klapie i zębatkę która napędza ten łańcuch.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share kielonek

kielonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 12:52

Welger rp220 witam wszystkich posiadam od niedawna prase welger rp 220 z 2000r i nie moge dojsc ładu z komputerkiek mianowicie gdy go włanczam wyswietli sie napis welger i tyle nic wiecej sie nie da zrobic. Czy ktos wie co sie z tym dzieje?
Tematy połączone. Nie pisz pogrubioną czcionką

Edytowany przez danielhaker, 29 grudzień 2013 - 21:36.