Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozstaw osi

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 22 maj 2010 - 00:27

Rozstaw osi Witam!!
Zakupiłem ciągnik NH T6050RC z przeznaczeniem głównie do siewnika do kukurydzy, opryskiwacza, siewnika do nawozu i transportu. Zamówiłem go z tylnymi oponami 460, zaś z przednimi 380. No i wyszedł kwas, bo okazało się, że do siewnika do kukurydzy i opryskiwacza rozstaw kół musi być ustawiony na 1530mm. Pomijając fakt, że teraz ciągnik wygląda trochę jak "bocian", to mam pytanie czy taki mały rozstaw nie wpłynie znacząco na stabilność ciągnika? Czy ktoś użytkuje ten (lub tej klasy) ciągnik z opryskiwaczem lub siewnikiem do kukurydzy? Jeśli tak, to proszę o info na jakim rozstawie osi? Jakie macie uwagi i wrażenia do jazdy ciągnikiem z wąskim rozstawem?

P.S.
Chyba rozstaw osi to nie najlepsze określenie, bardziej pasowało by rozstaw kół, ale chyba wiadomo o co chodzi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozstaw osi Dzisiaj, 03:26
  •  

#2 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 maj 2010 - 08:46

Rozstaw osi  Rozstaw kół napewno wpływa na jakośc i szybkość pracy gdyż ciągnik jest bardziej wywrotny . W zakręty musisz wchodzic wolniej itd

#3 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 22 maj 2010 - 16:20

Rozstaw osi Kolego rozstaw kół ma znaczenie i to bardzo ogromne, tak jaki kolego wcześniej wspomniał, bynajmniej na wywrotność ale także przy takich oponkach, można rzec że ciągnik nie może wykorzystać w 100 % swojej mocy, myślę że do opryskiwacza (zależy jaki masz) to nie ma większego znaczenie, no w siewniku już może mieć :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 22 maj 2010 - 18:14

Rozstaw osi @Jarecki21 zdejmij z tyłu nakładki błotników to będzie wyglądał lepiej :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 22 maj 2010 - 21:53

Rozstaw osi Nakładki ściągnięte. Dzisiaj go trochę rozszerzyliśmy. Do siewnika jest na styk. Do opryskiwacza chyba zostanie niestety praca starą poczciwą szesnatką...

Dodaj odpowiedź