Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 maj 2010 - 20:10

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Hej,
dzis ojciec pojechał ratować tira i niestety zaparkował ciągnik na polu i później za chiny ludowe nie mógł przejść na luz aby wbić jakikolwiek bieg.
Lewarka nie dało się przesunąć w lewo ani w prawo, tak aby go zwolnić.
Dopiero powoli jakoś śrubokrętem odsunął lewarek.
Biegi później chodziły normalnie.
Nie próbowaliśmy później wbijać biegu P.
Macie jakiś pomysł co może być tego przyczyną i gdzie szukać rozwiązania?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Dzisiaj, 23:15
  •  

#2 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 maj 2010 - 20:47

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Serwis John Deere na pewno ci zrobią:rolleyes:
KPK Kumurun Team

#3 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 22 maj 2010 - 07:18

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Gdybyś jeszcze napisał jaka to dokładnie skrzynia to może bym Ci odpowiedział. Najlepiej wklej zdjącie pulpitu.

#4 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 22 maj 2010 - 09:18

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Tutaj masz zdjęcie z galerii Jacka LINK

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2010 - 09:37

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Prawdopodobnie linka gdzies blokuje. Dzwon do serwisu JD i Ci zrobią nie dużym kosztem

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 22 maj 2010 - 10:40

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym napisane jak wół w temacie ze skrzynia jest PowerQuad - co tu jeszcze można dopisywac?
kto się tylko troszkę zna na JD to wie co to za skrzynia

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#7 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 maj 2010 - 12:51

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Ja nie miałem styczności z taką skrzynią ale wydaje mi się że nie jest to wina linki tylko raczej wyrobionego elemntu od (nie wiem jak to nazwać )wybierania* linki od strony drążka zmiany biegów lub od strony skrzyni. prawdopodobnie zbyt gwałtownie został wbity postój (Parking to sie chyba nazywa nie??)i coś przeskoczyło . Najlepiej będzie jak byś się dostał do tych elementów sterowania oblukał jak co i gdzie i pewnie troszke coś niecoś zregenerował . Pozdro ( ale uważam że jest wszystko dobrze tylko poprostu niezbyt mocno i na siłe trzeba zmieniać biegi to powinno grać )
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#8 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 25 maj 2010 - 10:00

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Dopóki ciagnik jedzie to nie da się wbić na P więc raczej nie zrobił tego gwałtownie

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2010 - 17:37

napisane jak wół w temacie ze skrzynia jest PowerQuad - co tu jeszcze można dopisywac?

Nie wiem czy wiesz ale połbiegi np. w JD 5720 są na lince

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 maj 2010 - 19:17

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym U @Yacentego raczej też na lince...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 26 maj 2010 - 21:14

napisane jak wół w temacie ze skrzynia jest PowerQuad - co tu jeszcze można dopisywac?

Szanowny Panie Yacenty.

Odezwałem się w tym temacie, ponieważ chciałbym pomóc w problemie. Jednak po Twojej wypowiedzi zastanawiam się po co miałbym to robić.
Po raz kolejny mnie atakujesz i obrażasz.

Pozwoliłem sobie napisać abyś sprecyzował z jaką skrzynią mamy do czynienia bo odniosłem wrażenie, że jeśli ktoś nie potrafi poprawnie nazwać skrzyni w swoim ciągniku "PowrQuad", to albo nie przywiązuje wagi do szczegułów ( a tu są istotne- np: gdyby była PowrQuad Plus to byłaby to inna bajka), albo jest zupełnym dyletantem o co szanownego kolegi nie posądzam.
A Ty zarzucasz mi brak wiedzy i doświadczenia z czym głęboko się nie zgadzam.
Mam taki ciągnik od kilku lat więc już conieco wiem.

W twoim ciągniku problem polega na tym że poluzowała się nakrętka na śrubie mocujęcej tą dźwignię i dźwignia dostaje luzu co powoduje że wyskakuje z tych widełek prowadzących.
Odkręć srubki mocujęce pulpit, unieś ten plastyk do góry.
Dokręć tą nakrętkę przytrzmując drugim kluczem śrubę (bo nakrętka powinna być samohamowna) bodajże potrzebne będą dwa płaskie klucze 17.

Pozdrawiam Jankris
Życzę bezawaryjnej pracy.

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 26 maj 2010 - 21:34

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Szanowny Pani Jankris,
dziękuję za wytłumaczenie. nie wiem nie znam się jak się dokładnie nazywa skrzynia biegów w ciagnikach JD serii 6010 - czy jest to PowerQuad czy PowrQuad - wpisując obie frazy w wyszukiwarki internetowe dostaniemy bardzo duzo linków pod obu wyrażeniami wiec śmiem twierdzić ze albo są stosowane zamiennie albo jest to nazwa potoczna.
Czy napisałem gdzieś ze Pan nie ma wiedzy?

jeśli dobrze widzę to napisałem ze w tytule tematu jak wół stoi ze jest to skrzynia PowerQuad (moze PowrQuad) chyba nie bijemy się tutaj o znamienne O ale tobie bardziej chodziło o plusa.
Nie w moim ciągniku jest skrzynia Pow(e)rQuad, zwykła bez (pół)biegów zmienianych elektrycznie, bez sprzęgła w przycisku.

Dziękuję ze jednak napisałeś swoje przemyślenia, spróbuję je zastosować - dzięki za wskazówkę.

Nigdy nikogo nie atakuje - popatrz czy ja Tobie napisałem ze się nie znasz? ze nie masz doświadczenia?
Stwierdziłem ze kto się zna na ciągnikach JD to wie co to jest za skrzynia - z tego co piszesz wynika ze sie znasz i dołożyłeś coś konstruktywnego do tematu.
Po co się więc spinać?

#13 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 27 maj 2010 - 13:31

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym widze @Yacenty że traktorek sie sypie pomału nie ma to jak nowego na PROW wziażć tez kupiłem fendta 10 letniego narazie odpukać wszystko ok
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 27 maj 2010 - 14:24

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym sypie się? hmm ok skoro jednorazowa akcja zwiazana z zablokowaiem się lewarka od biegów to sypanie się - to tak sypie się, trzeba sobie było kupić nowy to by ci się nie sypał
ja jestem zadowolony z tego co mam i za to co za niego musiałem zapłacić

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 29 maj 2010 - 19:55

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym problem został opanowany.
Okazało się, że poluzowała się śruba, która trzyma wodzik od pozycji postojowej.
Dokręcone i działa bardzo dobrze.

Panie Jankris - nie wiem czy dokładnie o tą śrubę/nakrętkę Ci chodziło ale wskazówka była cenna
Pozdrawiam
YacentY

#16 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 20:09

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Dodany obrazek

#17 Share radek091094

radek091094

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 12:04

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym Witam. Mam takie pytanie. Kupiłem John Deera 6910 w skrzyni Auto Power. Po wymianie oleju w skrzyni i hydraulice zaczał sie mały problem. O tóż po godzinie orki wyskoczył mi błąd HAMULEC POSTOJOWY NIE JEST WYŁĄCZONY. Ciagnik ma problemy z płynnym ruszeniem. Gdzy wrzucę rewers do przodu i wcisnę gaz do oporu to ciągnik ruszy ale dość ostro. Przy delikatnym gazie ciągnik n ie rusza tylko wyskakuje mi błąd w/w. Skrzynie i hydraulike bo razem jest zalałem olejem FUCHS AGRIFARM STOU MC 10W40. Mam nadzieje ze dobry olej wybrałem i przez niego nic się nie dzieję.
Czekam na odpowiedź.
Dziękuje i pozdrawiam

#18 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 17:37

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym a nie powinien byc 15w40

#19 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 18:47

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym A czy przypadkiem nie trzeba kalibrować tej skrzyni po wymianie oleju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share radek091094

radek091094

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 11:56

John Deere 6810 PowerQuad problem z biegiem postojowym a o co chodzi z ta kalibracją?? Nie miałem nigdy doczynienia z tymi ciągnikami bo tylko miałem Fortschritta, a John Deere to jednak dużo wyższa półka jest :)
Może ma ktoś instrukcję obsługi do John Deera 6910??