Gość

John deere 550 długosć pasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

witam

Musze skrócić pasy w swoim JD i szukam jakie powinny być orginalne długości 4 pasy wiem że są dłuższe a dwa krótsze najbardziej interesuje mnie długość tych krótszych

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

Zgodnie z instrukcją obsługi długość pasa 13,33m i 13,49m a szerokość 178mm :rolleyes:


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgodnie z instrukcją obsługi długość pasa 13,33m i 13,49m a szerokość 178mm :rolleyes:

o to mi chodziło dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

możesz mieć i krótsze najwyżej mniejsze belki zrobisz[zamiast 180 max będziesz miał170 max]tylko trzeba pamiętać żeby wszystkie były jednakowo równe[te 4]oraz te dwa były o 20cm krótsze od tych czterech


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak robię 12o-140 belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Krótsze pasy to mniejsze bele????

Większej bzdury jeszcze nie słyszałem.

Długość pasa ma znaczenie dla prawidłowej pracy i naprężenia wstępneho pasów.

Wielkość beli zawsze można regulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurde u mnie krancowy pas ma 13,35 więc te dwa krótsze musze zrobić 13,20m bo inaczej nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bork    0

Kurde u mnie krancowy pas ma 13,35 więc te dwa krótsze musze zrobić 13,20m bo inaczej nie da rady

dłuższy ma mieć tyle 13475mm a krótszy tyle 13335 mm.takie powinny być długości pasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

V12 niepotrzebnie skracałeś pasy 2 cm nie robi różnicy : Różnica długości pasów nie może wynosić więcej niż 38mm a u ciebie jest 20mm a ty chcesz czy może nawet już skróciłeś 150mm długość pasów jest jak napisał Lukasz20 czyli 13,33 ,1349.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Panowie a wie ktoś może jakiej długości pasy powinny być w JD545???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Newbee    0
Napisano (edytowany)

Te długości pasa to są podane bez spinek czy trzeba odliczyć na nie 2 centymetry?

Czy też to nie musi być tak dokładnie do centymetra?

Jeden pas mam do wymiany więc zastanawiam się  czy nie wymienić kompletu, a są trochę krótsze więc

może założyć przepisowe.

 

Edytowano przez Newbee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
    • Przez misiu1123
      Witam. Jaką prasę byście polecili? Chodzi mi o wydajność rzędu 30-40 kulek na godzinę 120x120 lub większe? Mam john deere 545 na sznurek, ogólnie fajna maszyna, bardzo prosta w budowie i obsłudze, ale wydajność jej to już gorsza sprawa. Jak zrobię 17-20 to już max, łeb boli od patrzenia, czy idzie, ogólnie już kurzem też jestem najedzony pod korek. Ciągnik do prasy do zwykła 385, mam mocniejszy, ale niestety wałek nie jest włączany hydrauliczne, tylko na wajchę. Rocznie robię ok 300-400 kulek. Interesuje mnie tylko na pasy i bez rotora, bo do słomy i siana nie jest potrzebny. Budżet? Narazie bez, bo szukam dobrego modelu. Marzy mi się lely 445, ale nie mam odpowiedniego konia do niej, a 385 za słaby, renault 115 km jest cały mechaniczny i za dużo pierniczenia. Pozdrawiam i dzięki za sugestie, jeśli będzie zainteresowanie tematem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj