Skocz do zawartości

Zdjęcie

wał uprawpwy

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pavlo

Pavlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja- szczególnie motocykle
    Rolnictwo

Napisany 20 maj 2010 - 19:13

wał uprawpwy Witam
Jak w temacie znajomy chce zrobić wał uprawowy. Ma on być ciągany i składany
a ma wyglądać mniej więcej tak: i tu posłużę się linkiem http://www.traktorpo...k-6m-833531.jpg
Ze względu na to że jest to już starszy człowiek nie ma pojęcia jak się do tego zabrać. A temat piszę na polecenie Taty;)
Proszę o wskazówki, zdjęcia, filmy itp. Najbardziej chodzi o rozkładanie się wału.
Z góry dzięki za odpowiedź
pozdro :rolleyes:

O jeszcze jedno najbardziej ma być podobny do wału firmy Expom. Szerokość chyba 6m (nie jestem pewien) a ciągnik to zetor 6340 jak się nie mylę ale w każdym razie ok 70km;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wał uprawpwy Dzisiaj, 08:56
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 20 maj 2010 - 19:36

wał uprawpwy Nie bardzo wiem z czego by można zrobić taki wał ale myśle że stare felgi samochodowe mogły by się przydać :D Zespawać je razem i czymś wypełnić i już :) wiem prosto napisać :rolleyes:
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share Pavlo

Pavlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
    Rolnictwo

Napisany 20 maj 2010 - 19:57

wał uprawpwy Ale wiesz co chodzi tu bardziej o ramę bo o wały to nie problem. Ten gość może sprowadzić sobie bez problemu takie same wały ale nie chce wydawać dużo na ramę itp. a wał z expomu jest trochę drogi;D

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 20 maj 2010 - 21:07

wał uprawpwy Ja dokładnie takie sam zrobiłem 2 lata temu.Pierścienie mam kołeczkowe z polskich wałów takich 3 sztuki po metrze.Dwa lata je zbierałem.

Ramę zrobiłem z kątowników które mi robili w zakładzie pod wymiar z blach 6mm .

Wzór miałem z Expomu,pożyczyłem od sąsiada i postawiłem na podwórku koło garażu.Robiłem je 4 tygodnie prawie co dzień.

Rama kosztowała mnie 4 tyś,talerze 2 tyś.

Ja dałem po 3 łożyska na wał bo lubią w nich osie pękać lub się wyginać.

Ramę można zrobić z profili ale nie kupi się takich jak w Expom tylko np wadersztat

#5 Share Pavlo

Pavlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
    Rolnictwo

Napisany 21 maj 2010 - 20:03

wał uprawpwy A jak ze składaniem takiego sprzętu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 maj 2010 - 21:22

wał uprawpwy 60 to nie ma problemu a po zasianym to 4 nawet jedzie.MF255 też daję rady.

Jak się do tyłu cofa to się rozkładają i siłownikiem opuszczasz.Składasz odwrotnie.

Żeby zrozumieć musisz zobaczyć.

#7 Share sebcio123

sebcio123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 18:39

wał uprawpwy Witam!!! Kto może powiedzieć jaki wał jest lepszy bo tata chce kupić ale nie wie jakiej firmy wybiera między Expom a unia gniot. Jaka jest ok. cena wału uni i czy dało by się pociągnąć u914 po orce :) Za wszystki informacje dziękuje!

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 20:46

wał uprawpwy Z Uni jest na belkę zapinany i według mnie to jest lepsze rozwiązanie. Ja mam Tytany z Expomu, dobre ale wolałbym mieć na belkę zapinany, nawet myślę o przerobieniu. Do zaczepu jest trochę kłopotliwe, ia na belkę przy włókowaniu jest dodatkowa regulacja.
Expom w tym roku też wypuścił zapinane na belkę.
A o jakich z Expomu myślicie? Jacek, tytan czy te nowe, ale nie pamiętam nazwy.
Poza tym nie widzę różnic specjalnie.

#9 Share sebcio123

sebcio123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 11:47

wał uprawpwy z expomu o tytanie myśleliśmy bo włóke można dokupić a do jacka już nie.W tym nowym to nie za bardzo bo szerokości są za duże 9m i 12m nazywa się chyba maximus, a my tak myśleliśmy o 5 albo 6m zależy czym byśmy ciągli :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:02

wał uprawpwy Jackiem 6 metrów po orce MTZ 82 jechałem z 6-7 km. Ledwo dawał rady. 914 1 szosową poszła by, 4 terenową słabo to widzę.Zależy od ziemi.
Ostatnio NH 106 km tytanami po dość mocnych górkach włókowałem to przeważnie 5-6 pod górę z 9 km z góry. Miał co robić.Ale wiosną lżej idzie.
Tytanami Case 150 km to jak włókuję to 12 km po orce, a przeważnie 10. Case dużo mocniejszy od 1634.Sprawdzone.