Zaloguj się, aby obserwować  
Pavlo

wał uprawpwy

Polecane posty

Pavlo    0

Witam

Jak w temacie znajomy chce zrobić wał uprawowy. Ma on być ciągany i składany

a ma wyglądać mniej więcej tak: i tu posłużę się linkiem http://www.traktorpool.pl/media/2510/1272510/833531/Expom---Volker-Landgraf-Jacek-6m-833531.jpg

Ze względu na to że jest to już starszy człowiek nie ma pojęcia jak się do tego zabrać. A temat piszę na polecenie Taty;)

Proszę o wskazówki, zdjęcia, filmy itp. Najbardziej chodzi o rozkładanie się wału.

Z góry dzięki za odpowiedź

pozdro :rolleyes:

 

O jeszcze jedno najbardziej ma być podobny do wału firmy Expom. Szerokość chyba 6m (nie jestem pewien) a ciągnik to zetor 6340 jak się nie mylę ale w każdym razie ok 70km;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie bardzo wiem z czego by można zrobić taki wał ale myśle że stare felgi samochodowe mogły by się przydać :D Zespawać je razem i czymś wypełnić i już :) wiem prosto napisać :rolleyes:


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavlo    0

Ale wiesz co chodzi tu bardziej o ramę bo o wały to nie problem. Ten gość może sprowadzić sobie bez problemu takie same wały ale nie chce wydawać dużo na ramę itp. a wał z expomu jest trochę drogi;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja dokładnie takie sam zrobiłem 2 lata temu.Pierścienie mam kołeczkowe z polskich wałów takich 3 sztuki po metrze.Dwa lata je zbierałem.

Ramę zrobiłem z kątowników które mi robili w zakładzie pod wymiar z blach 6mm .

Wzór miałem z Expomu,pożyczyłem od sąsiada i postawiłem na podwórku koło garażu.Robiłem je 4 tygodnie prawie co dzień.

Rama kosztowała mnie 4 tyś,talerze 2 tyś.

Ja dałem po 3 łożyska na wał bo lubią w nich osie pękać lub się wyginać.

Ramę można zrobić z profili ale nie kupi się takich jak w Expom tylko np wadersztat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

60 to nie ma problemu a po zasianym to 4 nawet jedzie.MF255 też daję rady.

Jak się do tyłu cofa to się rozkładają i siłownikiem opuszczasz.Składasz odwrotnie.

Żeby zrozumieć musisz zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebcio123    0

Witam!!! Kto może powiedzieć jaki wał jest lepszy bo tata chce kupić ale nie wie jakiej firmy wybiera między Expom a unia gniot. Jaka jest ok. cena wału uni i czy dało by się pociągnąć u914 po orce :) Za wszystki informacje dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z Uni jest na belkę zapinany i według mnie to jest lepsze rozwiązanie. Ja mam Tytany z Expomu, dobre ale wolałbym mieć na belkę zapinany, nawet myślę o przerobieniu. Do zaczepu jest trochę kłopotliwe, ia na belkę przy włókowaniu jest dodatkowa regulacja.

Expom w tym roku też wypuścił zapinane na belkę.

A o jakich z Expomu myślicie? Jacek, tytan czy te nowe, ale nie pamiętam nazwy.

Poza tym nie widzę różnic specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebcio123    0

z expomu o tytanie myśleliśmy bo włóke można dokupić a do jacka już nie.W tym nowym to nie za bardzo bo szerokości są za duże 9m i 12m nazywa się chyba maximus, a my tak myśleliśmy o 5 albo 6m zależy czym byśmy ciągli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jackiem 6 metrów po orce MTZ 82 jechałem z 6-7 km. Ledwo dawał rady. 914 1 szosową poszła by, 4 terenową słabo to widzę.Zależy od ziemi.

Ostatnio NH 106 km tytanami po dość mocnych górkach włókowałem to przeważnie 5-6 pod górę z 9 km z góry. Miał co robić.Ale wiosną lżej idzie.

Tytanami Case 150 km to jak włókuję to 12 km po orce, a przeważnie 10. Case dużo mocniejszy od 1634.Sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj