Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybory

768 odpowiedzi na ten temat

#661 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:20

Wybory

hubertuss a ja nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Co robisz na forum rolniczym jak pracujesz gdzieś tam i zarabiasz jak sam napisałeś duże pieniądze. Czyli nie masz nic wspólnego z rzeczywistością rolniczą jak to wszystko wygląda i jaki jest teraz "wielki" zysk z krów czy świń. Teraz nie ważne ile masz i tak się to nie oplaci. Piszesz o doplatach. Ok zgodze się z tym że są osoby które biorą je w celach typowo zarobkowych ale są osoby prawdziwi rolnicy którzy za te dopłaty kupią nawozy, paliwo,pasze moze i maszyne i jeszcze braknie. Więc nie pitol głupot że rolnictwo jest na ta chwilę oplacalne. Typowe myślenie miastowego i "pana ekonomisty" Ryszarda Petru z Nowoczesnej który jakby mógł zlikwidowalby całe polskie rolnictwo a ziemię sprzedał Niemcom...

Po pierwsze nie piszę, że zarabiam duże pieniądze. Zarabiam dość dobrze.

Po drugie jak to w końcu jest najpierw piszesz, że na 10 ha się opłaca. Potem, że się nie opłaca. Ja mam 15 ha i mi się opłaca. Kokosów nie ma ale nie dokładam. Ktoś powie po co mi to. Bo wielu nawet nie na forum a w realu pyta. Ja mówię, że lubię. A że coś mi z tego zostaje to robię. Ale nie wiem jak mógł bym utrzymać tylko z tych 15 ha zbóż siebie i rodzinę. To nie realne. Na jedzenie by starczyło, ale czy na tym polega sens życia. A realia rolnictwa znam dość dobrze, bo mam na wsi znajomych i widzę co kto robi i co mu zostaje.

Podsumowując raz piszecie, że się opłaca, potem, że się nie opłaca. A gdy piszę, że młodzi nie powinni zostawać na małych gospodarstwach bez perspektyw to też nie dobrze. Pamiętajcie o jednym, że dla gospodarstwa 100 ha zakup 5 czy 10 kolejnych ha. To o wiele mniejszy wysiłek niż zakup tych samych 5 ha po tej samej cenie dla gospodarstwa 10 ha. To samo tyczy się innych inwestycji. Tak samo sprzedaż 10 świń to inny zysk dla gospodarstwa niż sprzedasz 100 świń po tej samej cenie dla gospodarstwa większego. Małe gospodarstwa i tak upadną czy tego chcecie czy nie.

W Polsce nie ma pracy. Może czasami trudno. Ale wielu też tyłka za bardzo z domu nie chce się ruszać. Najlepiej jak by to praca przychodziła do nich. Nikt z gospodarstw starszych ludzi nie wygania. Niech dociągną do emerytury. Ale po co młodzi mają sobie tam życie marnować, na tych małych gospodarstwach, gdzie nic nie ma. Z czego ci ludzie mają utrzymać swoje rodziny? No to w końcu jak jest opłaca się na tych małych gospodarstwach i da się utrzymać. Bo zmieniacie wersję w zależności od tego jaka w danej chwili pasuje.

Edytowany przez hubertuss, 29 październik 2015 - 21:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybory Dzisiaj, 04:34
  •  

#662 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:28

Wybory

Problem KRUS postrzegam trochę inaczej niż paru innych. 

W prawie wszystkich krajach "starej" Unii są rolnicze kasy chorych, dostęp do nich mają wyłącznie rolnicy, a składka jest uwarunkowana dochodami z gospodarstwa. To wymaga opodatkowania rolnictwa... Były i u nas przymiarki do tego, ale szybko się okazało, że budżet państwa by na tym nie zyskał. Poważna reforma KRUS jest potrzebna, konieczna, lecz nie jego likwidacja. Wielu (zbyt wielu) płatników KRUS nie ma z rolnictwem nic wspólnego i nie powinni w niej być. Usunięcie ich miałoby kilka istotnych konsekwencji: mniejsze dopłaty z budżetu dla KRUS, więcej płatników ZUS, co powinno skutkować obniżeniem składki (chociaż to mało prawdopodobne, bo słyszał ktoś kiedyś o obniżeniu składek???).

Ktoś rzucił pomysł o możliwości dostępu do KRUS handlarzy produktami rolnymi. Handlarz to handlarz, bez względu na to czym handluje, nie zrobi to z niego rolnika!

Wielu krzyczy o niskich opłatach w KRUS, a jakie są świadczenia? Ile KRUS wypłacił na zasiłki chorobowe (10 zł/dzień)? Jaki rolnik bierze zwolnienie? I co z nim zrobi? Pokaże krowom,świniom, pszenicy???

Rolnictwo to specyficzna działalność gospodarcza, bez której żadna inna nie będzie istnieć (bo ludzie ją obsługujący muszą jeść!), działalność bez niedzieli, świąt, urlopów... Tego w TV nikt nie powie.

dokładnie tak jak pisze kolega, nasz KRUS jest wzorowany na Francuskim systemie ubezpieczeń rolniczych Mutualité Sociale Agricole (MSA) jakoś tam działa znacznie dłużej niż u nas i nikt nie ma zamiaru go likwidować. Tymczasem u nas potrzebny jest ktoś do bicia, ktoś na kogo można zwalić winę za różnego rodzaju niepowodzenia (czytaj nieudolność rządzących) więc taki chłopek który płaci KRUS jest idealny. Dziw bierze jak można zmanipulować ludzi i wmówić im że niskie wypłaty to wina rolniczego KRUS-u, tak odczytuje hubertussa który mówi że nie ma zamiaru dopłacać z wypłaty do KRUS-u. Nie łudźcie się że likwidacja KRUS cudownie coś zmieni, po likwidacji KRUS-u znajdą innego winnego może nauczycieli, może mundurowych a może emerytów, i tak pewnego razu Petru powie że zły stan finansów to wina twojego brata, siostry czy matki - też ich zlikwidujecie? Zadanie jest o tyle łatwe że mamy taką mentalność jaką mamy, po głupich wypowiedziach na forum rolniczym widać brak jedności, duży utopiłby małego w łyżce wody, zresztą mali w złorzeczeniu dużym nic nie lepsi. I tak spirala nienawiści się kręci, a rządzący mają święty spokój  wszak nie od dziś wiadomo że najlepiej rządzi się skłóconym narodem.

#663 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:32

Wybory Piszę że same zboże tak jak napisałeś na 10ha czy 15ha i utrzymywanie się tylko z tego to bezsens ale sporo krowiarzy ma takie areały i po 30 sztuk krów... Piszę też że ten rok dla mleczarzy to masakra - grubo poniżej opłacalności i nie dla małych bo i dla dużych...

No i brawo tak ma byc :) http://m.fakt.pl/wyd...a/polska,q4zcgs

Edytowany przez Luke16, 29 październik 2015 - 21:48.

#664 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 29 październik 2015 - 22:02

Wybory

Zastanawiam się jak Polski rolnik mógł głosowac na pis, to oni chcieli przeznaczyc dopłaty bezpośrednie na zbrojenie to oni chcieli opodatkowac dopłaty 9% składką zdrowotną, u nich w nowej konstytucji jest zaspis o podatku katastralnym 2% wartości nieruchomości (jeżeli ktos kupuje 1ha ziemi za 100tys, to zapłaci 2tys/rok podatku). Co do Petru to jego 3x16% to dla mnie strata kilka tys w ciągu roku, zyskają tylko bogaci. Po likwidacji KRUS co zrobic z "małorolnymi" i ich rodzinami, dac im zapomogę bo z czegoś muszą życ, a tak płaca przynajmniej te 130 miesięcznie od osoby. Osobiście uważam że składka ZUS jest za wysoka a KRUS (dla dużo rolników) za niska. KRUS powinien byc tylko dla rolników a ZUS jedna składka dla wszystkich jak w KRUS.

#665 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 29 październik 2015 - 22:13

Wybory

KRUS powinien byc naliczmy od ha to podstawa,oczywiście  eliminując wszystkich kombinatorów takich jak taksiarze ,a recepta prosta ci do 5 ha  (wykluczając ogrodnictwo pod pełna kontrola  np. agencji ) pozostali na podstawie dopłat .to zapobiegnie kombinacjom a przynajmiej wykluczy wiekszość

Edytowany przez Tomasz78, 29 październik 2015 - 22:20.

#666 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 29 październik 2015 - 22:24

Wybory

Ile głów tyle pomysłów, było głosować na korwina u niego wszystko  dobrowolne, każdy sam o sobie decyduje.

A tak to nie ma na emerytury z KRUS, ale przedsiębiorcy z 1 ha w skali rok oszczędzają kilkanaście tys. zł. Nie ma na emerytury z ZUS ale przedsiębiorcy rejestrują firmy w UK lub zatrudniają się na 1/6 etatu po za krajem.

Mali rolnicy płacą mały KRUS i będą mieli małe emerytury, więksi rolnicy też płacą mały KRUS i także będą mieli małe emerytury. Mali przedsiębiorcy opłacają sobie 3 m-ce max składki ZUS i biorą maksymalne macierzyńskie.

Więc jak sami widzicie, nikomu w ten sposób nie dogodzi, zawsze znajdzie się ktoś kto ukradnie lub też będzie stratny. Ale rządowi to pasuje, zmienia w to i raz ustawy, miesza prawem, słucha ludu, żądania spełnia i prowizje pobiera.

przy okazji pozdrawiam wierzących w petru, ślepo, dodam.

Jak dla mnie to tak, zlikwidować KRUS, wprowadzić ZUS podwójny dla tych którzy mają nawet 1 ha, jeśli przyniesie kwit że sprzedał sąsiadowi zarejestrować go w zatrudniaku, dla najwytrwalszych którzy dźwigną ciężar podwójnego ZUS, obowiązkowa księgowość jeśli chce dopłaty.

#667 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 29 październik 2015 - 22:42

Wybory

Moja teoria wydaje się uczciwa dla rolników (tych przwdziwych )każdy zapłaci składkę od ha a jesli znajda sie tacy co ich stac na podwójne to niech płaca dobrowolnie ,aby emerytura byla większa ,natomiast ci bogaci ,no niestety albo dopłacą do małych albo niech sie wyniosą gdzie im korzystniej .Wiem że tym postem wywołam burze ale taka jest prawda ,ze dochód z 5 czy 10 ha jest jaki jest i nie ma go co porównywać z gospodarstwami powyzej 50 ha gdzie składka to jakby waciki dla panny .Co do Petru to się nie wypowiadam ,dla mnie to cwaniak jakich mało

Damian co masz na myśli piszac ostatnie zdanie ksiegowość ok  mi pasuje ,lecz reszta ?

#668 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 29 październik 2015 - 22:58

Wybory

Mam na myśli że wszyscy małorolni w mojej okolicy oddadzą mi ziemię za półdarmo :rolleyes:

Wręcz będę dla nich wybawieniem od haraczu podwójnego ZUSu

Edytowany przez damianzbr, 29 październik 2015 - 23:00.

#669 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 październik 2015 - 06:04

Wybory Rząd musi coś z tym zrobić bó od dżondyra po fendaka każdy żyje z Polaka.

#670 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 październik 2015 - 07:01

Wybory

Dziw bierze jak można zmanipulować ludzi i wmówić im że niskie wypłaty to wina rolniczego KRUS-u, tak odczytuje hubertussa który mówi że nie ma zamiaru dopłacać z wypłaty do KRUS-u. Nie łudźcie się że likwidacja KRUS cudownie coś zmieni, po likwidacji KRUS-u znajdą innego winnego może nauczycieli, może mundurowych a może emerytów, i tak pewnego razu Petru powie że zły stan finansów to wina twojego brata, siostry czy matki - też ich zlikwidujecie? Zadanie jest o tyle łatwe że mamy taką mentalność jaką mamy, po głupich wypowiedziach na forum rolniczym widać brak jedności, duży utopiłby małego w łyżce wody, zresztą mali w złorzeczeniu dużym nic nie lepsi. I tak spirala nienawiści się kręci, a rządzący mają święty spokój  wszak nie od dziś wiadomo że najlepiej rządzi się skłóconym narodem.

Masz gigantyczne problemy z czytaniem ze zrozumieniem skoro tak odczytałeś moje wypowiedzi. Nie komentuje już fantasmagorii o siostrze, bracie, czy matce. Bo o każdym tak można na pisać, że pewnego dnia to powie. Rozumie, że pisząc o głupich wypowiedziach na forum miałeś na myśli przede wszystkim siebie. Bo o ile ja nie zgadzam się z niektórymi poglądami o nikim nie napisałem, że głupio pisze.

Nie piszę, żeby duzi topili małych. Tylko piszę, że ci mali nie mają żadnych perspektyw. Za co widać tylu się tak oburza. Ale taka jest prawda. We Francji na którą się tu tak powołujecie nie ma średniej powierzchni gospodarstw bliskiej 10 czy 12 ha. Co do samego KRUS u, jest to źródło patologii. I nie ma co się dąsać bo tak jest. Piszecie, że rolnik płacący 130 zł miesięcznie ma niską emeryturę. Ale i taksówkarz czy szewc płacący 1050 miesięcznie też ma równie niską. Są więc kombinacje. Nie piszę też by małym ziemię odbierać. Niech ci co mają dzisiaj małą gospodarkę płaca ten KRUS do emerytury. Ale nowi niech płacą ZUS. Zresztą nie potrzeba tu Petru wi wygaszania KRUS dla nowych rolników. Małe gospodarstwa w większości przypadków same wygasną za 20 czy 30 lat. W mojej okolicy jedno gospodarstwo 70 ha dzieci w Warszawie pójdzie na sprzedaż. Moje 15 ha moje dzieci robić nie będą. Sąsiad kawaler dzieci ne ma więc tez nie wiem kto obejmie jego 30 ha. Drugi kumpel z 30 ha też raczej dzieci na gospodarkę nie wyśle. Innego Znajomego syn i córka na studia powyjeżdżali. Też wracać nie mają zamiaru. To czym tak się bulwersujecie i tak do was przyjdzie. Nawet bez Petru. Może 20 % gospodarstw o powierzchni około 10 - 15 ha znajdzie za 20 lat następców i taka jest prawda.

PS gdy jeden syn sąsiada przywiózł dziewczynę na swoje zdezelowane ranczo z paroma krówkami i starym ursusem (zaniedbane inwestycyjne przez rodziców). To był ich ostatni dzień znajomości. Nikt nie chce tak biedy klepać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 30 październik 2015 - 07:39

Wybory Z przejmowaniem gospodarstw masz 100% racji w mojej okolicy na palcach jednej ręki mogę policzyć kto przejmie gospodarstwo. Zainteresowania ze strony mlodych brak mimo że niektore sa dobrze zmodernizowane...

#672 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 październik 2015 - 09:48

Wybory

Dlatego nie które partie proponują zmiany zgodne z realem i życiem, podążające za zmianami na świecie. A nie które oferują obywatelom populizm i oderwanie od rzeczywistości. Można bać się Petru ale on chce tego co i tak się stanie. Tylko zaoszczędzi kiepskiego losu wielu młodym. Bo wypchnie ich z nie przyszłościowej gospodarki. Da takiego kopniaka na przebudzenie. Bo wielu wyjeżdża widząc brak perspektyw a wielu tak tkwi bojąc się zmian. Nie chce ruszać w świat by poprawić swój los. Nawiasem mówiąc syn sąsiada któremu dziewczyna uciekła widząc zaniedbaną gospodarkę od razu znalazł pracę. Dostał kopniaka od życia i to go zmusiło by szukać lepszego.

Oczywiście można tkwić w populizmie popierając partie, które mówią wiele miłych rzeczy. Będą utrzymywać nie rentowne kopalnie, rozdawać kasę na dzieci. Czy utrzymywać patologię w KRUS czy z dopłatami dla mających ziemię. Bo przecież mamy biedne społeczeństwo, które chce mieć tanie ubezpieczenie i jakoś żyć. Tylko w ten sposób partie chcące dobra wszystkich wysadzą z interesu tych większych rolników mogących i mających perspektywy na rozwój. Bo dzisiaj rolnik mający 30 ha i perspektywy jest "duszony" między innymi przez tych co kupują ziemię pod dopłaty czy na KRUS. Więc taki ktoś po latach płacenia i oddawania dopłat powie swoim dzieciom jedźcie do miasta bo na wsi ręce i nogi odrobicie i g będzie. To tak jak ze sklepami. Rządzący chcieli dobrze i zakazali czy tam nałożyli limity ilości hipermarketów w mieście. Chcieli dobrze by uratować małe sklepy. I co się stało. Nie można hipermarketów więc po osiedlach zaczęły powstawać lidle, biedronki, kaflandy i tym podobne. Małe sklepy wypadły z interesu jeszcze szybciej. Bo nikt po drobne zakupy do hipermarketów nie jeździł. A teraz robi je w powyższych.

Nasze społeczeństwo lubi gdy je się mami i obiecuje cuda. Niech wszyscy mają jakoś bo przecież bieda. A potem wszyscy i tak ucierpią jak z tymi sklepami. Tak samo z rolnikami. Niech wszyscy mają ten KRUS bo na wsi bieda. Niech biorą te dopłaty bo mają ziemię. Przymknijmy na to oczy bo to wyborcy. A potem wszyscy na tym ucierpią.

Dzisiaj rolnika straszy się Niemcem co to kupi jego ziemię. Za 20 lat ten rolnik mający mało ha będzie wyglądał tego Niemca czy Polaka by tylko dobrze zapłacił za jego ha. Bo dzieci w mieście będą potrzebowały na mieszkanie.

#673 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 30 październik 2015 - 10:14

Wybory

Ekonomiści doskonale wszystko wiedzą i przewidują, tylko nie zauważyli że wpędzili europe w kryzys, a teraz jeszcze mówią że to nie ich wina. To co Pis mówił przed wyborami a co zrobi to się okaże. O Węgrzech też wszyscy 3 lata temu mówili że Orban ich na zagładę prowadzi, a teraz coraz bardziej zaczynają się z nim liczyć, a  coraz mniej krytykować. Także jest demokracja, więc nie ma co się wymądrzać że Petru wie najlepiej, albo Pis, Korwin czy Kukiz. Wybory wygrali, nic jeszcze nie zrobili a płaczą niektórzy jakby to oni od 15 lat rządzili.

Damianzbr, u mnie niektórzy mali już pozbywają się ziemi. Co prawda nie za darmo tylko po 90, 100 tys za ha ale wybawców nie brakuje także nie najgorzej się co niektórym rolnikom powodzi.

Edytowany przez PawelWlkp, 30 październik 2015 - 10:20.

#674 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 30 październik 2015 - 10:53

Wybory

O tym też mówię, że od tego darmowego KRUS w d..pach im się poprzewracało, gdyby musieli zapłacić 2x ZUS szybciej podejmowali by decyzję o poszukiwaniu wybawicieli którzy być może zechcą odkupić te zapuszczone odłogi.

Wtedy niektórym rolnikom faktycznie nie najgorzej się by się powodziło. A tak to żona nie może rozwijać gospodarstwa bo okoliczni mają po 20 ha i wydaje im się że są rolnikami, co i rusz jakiś zagraniczny 20 letni ciągnik z przodkiem kupią bo lenistwo ogromne i pole w 2 dni chcą obrobić. To ja ZUS-em muszę dopłacać do ich emerytur.

Tak jak powiedziałem, jasne przejrzyste a przede wszystkim rygorystyczne warunki zmuszające tych wszystkich pseudo rol poniżej 30 ha do zbywania ziemi w sensownych pieniądzach czyli max 10 tys/ha, sąsiadom z większymi perspektywami.

#675 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 30 październik 2015 - 10:57

Wybory

Moja recepta na fajne i dochodowe gospodarstwo. To 3 hektary własnego, 120 dzierżawy i fabryka mrożonki.

#676 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 30 październik 2015 - 11:03

Wybory

O tym też mówię, że od tego darmowego KRUS w d..pach im się poprzewracało, gdyby musieli zapłacić 2x ZUS szybciej podejmowali by decyzję o poszukiwaniu wybawicieli którzy być może zechcą odkupić te zapuszczone odłogi.

Wtedy niektórym rolnikom faktycznie nie najgorzej się by się powodziło. A tak to żona nie może rozwijać gospodarstwa bo okoliczni mają po 20 ha i wydaje im się że są rolnikami, co i rusz jakiś zagraniczny 20 letni ciągnik z przodkiem kupią bo lenistwo ogromne i pole w 2 dni chcą obrobić. To ja ZUS-em muszę dopłacać do ich emerytur.

Tak jak powiedziałem, jasne przejrzyste a przede wszystkim rygorystyczne warunki zmuszające tych wszystkich pseudo rol poniżej 30 ha do zbywania ziemi w sensownych pieniądzach czyli max 10 tys/ha, sąsiadom z większymi perspektywami.

Dokładnie tak, i z pewnością ceny ziemi by spadły bo latali by za kupcem, aż by sie kurzyło - większa podaż niższa cena. A teraz to sobie trzyma, bo opłaty żadne, a korzyści duże.

#677 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2015 - 11:11

Wybory

Masz gigantyczne problemy z czytaniem ze zrozumieniem skoro tak odczytałeś moje wypowiedzi. Nie komentuje już fantasmagorii o siostrze, bracie, czy matce. Bo o każdym tak można na pisać, że pewnego dnia to powie. Rozumie, że pisząc o głupich wypowiedziach na forum miałeś na myśli przede wszystkim siebie. Bo o ile ja nie zgadzam się z niektórymi poglądami o nikim nie napisałem, że głupio pisze.

Nie piszę, żeby duzi topili małych. Tylko piszę, że ci mali nie mają żadnych perspektyw. Za co widać tylu się tak oburza. Ale taka jest prawda. We Francji na którą się tu tak powołujecie nie ma średniej powierzchni gospodarstw bliskiej 10 czy 12 ha. Co do samego KRUS u, jest to źródło patologii. I nie ma co się dąsać bo tak jest. Piszecie, że rolnik płacący 130 zł miesięcznie ma niską emeryturę. Ale i taksówkarz czy szewc płacący 1050 miesięcznie też ma równie niską. Są więc kombinacje. Nie piszę też by małym ziemię odbierać. Niech ci co mają dzisiaj małą gospodarkę płaca ten KRUS do emerytury. Ale nowi niech płacą ZUS. Zresztą nie potrzeba tu Petru wi wygaszania KRUS dla nowych rolników. Małe gospodarstwa w większości przypadków same wygasną za 20 czy 30 lat. W mojej okolicy jedno gospodarstwo 70 ha dzieci w Warszawie pójdzie na sprzedaż. Moje 15 ha moje dzieci robić nie będą. Sąsiad kawaler dzieci ne ma więc tez nie wiem kto obejmie jego 30 ha. Drugi kumpel z 30 ha też raczej dzieci na gospodarkę nie wyśle. Innego Znajomego syn i córka na studia powyjeżdżali. Też wracać nie mają zamiaru. To czym tak się bulwersujecie i tak do was przyjdzie. Nawet bez Petru. Może 20 % gospodarstw o powierzchni około 10 - 15 ha znajdzie za 20 lat następców i taka jest prawda.

PS gdy jeden syn sąsiada przywiózł dziewczynę na swoje zdezelowane ranczo z paroma krówkami i starym ursusem (zaniedbane inwestycyjne przez rodziców). To był ich ostatni dzień znajomości. Nikt nie chce tak biedy klepać.

ale bzdury opowiadasz az sie czytac tego nie chce...

chcesz płacic zus i inne podatki co w sumie zabieraja 70 % twoich zarobków to twoj problem ale nie wciskaj kitu...

jakos np. w takiej anglii majac działalnosc gospodarcza jest 10 tys funtów kwota wolna od podatku i smiesznie niski zus i jakos sa pieniadze w panstwie, a wiesz czemu ?

bo sa tysiace firm które płaca podatki w postaci vat i miliony ludzi którzy maja pieniadze i tym samym kupujac cokolwiek płaca vat i napedzaja jednoczesnie gospodarke i kase panstwa, to na tym powinno sie oprzec dochody panstwa a nie na characzu typu zus wysoki krus, wysoki podatek dochodowy PIT z niska kwota wolna od podatku, to co ty proponujesz to zarzynanie gospodarki i brak pojecia o ekonomii, poza tym ten twój guru Petru to kolega Balcerowicza od zarzynania gospodarki i rozdawania za bezcen obcemu kapitałowi całej Polski, a teraz nagle zdziwienie ze brak kasy ?

i co niby Petru jest lekarstwem ? dobre zarty... to nic innego jak koles sponsorowany przez obcy kapitał od dojenia Polaków z kasy

doucz sie chłopie... zapytaj sie go kto go sponsoruje i skad miał tyle kasy na kampanie i reklamy w TV....

podatek dochodowy powinien byc zlikwidowany w 100% bo to jest błedne koło i marginalne zyski netto dla panstwa

polacy głosuja na pis gdyz ta paria chce opodatkowac obcy złodziejski kapitał i to jest słuszne posuniecie, a PO, Petru, Psl cała ta komunistyczno-lewacko-zboczona lewica to sa ludzie którzy zachodowi oddadza wszystko za darmo a własnych obywateli beda gnebic coraz to nowszymi podatkami zeby jakos dopiac budzet panstwa

no i nie rozumiem o co ci chodzi z tymi małymi gospodarstwami ?

ze co ? ze nie bedzie chetnych w przyszłosci  zeby pracowac na roli ? nie martw sie, beda chetni, z tym ze zamiast 100 takich po 5-10 ha bedzie kilku co wchłonie te hektary i beda mieli po 100-200 ha nie widze tu jakiegos problemu, ale do tego czasu to ta zboczona unia sie juz rozleci, ale to inna para kaloszy...

jezeli chodzi zus i krus to trzebaby zlikwidowac jedno i drugie, stworzyc jakis nowy system emerytalny ale najpierw trzeba zlikwidowac wszystkie przywileje emerytalne, a obecnym emerytom wyrównac emerytury do np 1500-2000 zł a nie ze jeden ma 800 zł a inny 5 tys zł

Edytowany przez odwajler, 30 październik 2015 - 11:41.

#678 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 październik 2015 - 11:34

Wybory

Sam bzdury piszesz. A raczej slogany o zarzynaniu gospodarki czy tym jak jest w Wielkiej Brytanii. Nawet nie masz pojęcia ile z pensji na etacie pochłania zus i podatki. A dyskutować chcesz o ekonomi. Masz w głowie pełno złotych recept na wszystko ale to tylko teoria. Praktyki zero. Piszesz o Wielkiej Brytani. Ale jacy bogaci oni są a jaka bogata Polska. Co to w ogóle za bełkot jest? Anglicy doili latami kolonie, z których emigrantami teraz ma się opiekować Europa. Podczas gdy nas najpierw doili zaborcy, potem dwie wojny a na końcu sowieci. Śmiać mi się chce jak widzę i czytam takich "geniuszy" co to Polskę do Szwajcarii, Anglii czy Singapuru porównują.

Gdzie ja proponuje podwyższenie podatków? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja proponuje wyrównanie obciążeń i zniesienie przywilejów. Bo to właśnie przywileje powodują między innymi większe obciążenie systemu emerytalnego. a co za tym idzie systemu podatkowego/podniesienie podatków. Bo przy starzejącym się społeczeństwie te emerytury trzeba z czegoś płacić. Nasłuchałeś się jakiegoś bełkotu o zarzynaniu gospodarki i nawet nie wiesz jak to przełożyć. Chcesz vatem utrzymać państwo. To następna bzdura. Bo tak nie ma w żadnym kraju na świecie. Nawet w Anglii są podatki dochodowe. A że mają wyższe płace to i kwota wolna jest wyższa. Chciał bym zauważyć, że w Anglii progi podatkowe to 20  40 i 45 % W Polsce to 18 i 30 %. Porównując średnia Płacę w Polsce i Anglii. Szybciej w Anglii przekroczysz próg 20 % niż w Polsce 18.

Podsumowując nasłuchasz się Bóg wie czego. Zrobią ci siano w głowie. I się tu produkujesz. Sam nie mając pojęcia o czym. Prawdopodobnie siedzisz gdzieś na krusie na paru ha I cię żal zalewa jak czytasz gdy prawdę piszę.

PS wcale nie uśmiecha mi się płacić ZUS i inne podatki. Ale wiem, że to państwo musi z czegoś funkcjonować. Nie chcę tez podnosić podatków. Ale chcę by było sprawiedliwie. Jak ktoś chce niech gospodarzy. Ale niech nie kombinuje. I gdy nie jest rolnikiem tylko udaje rolnika niech płaci ZUS. Tak samo z dopłatami. Wystarczyło by dobrze się za to wziąć, uszczelnić KRUS i dopłaty a ziemię zaczęli by kombinatorzy sprzedawać. Niestety jak pisałem w naszym kraju jest na to przyzwolenie. Bo bieda bo wyborcy itd.

podatek dochodowy powinien byc zlikwidowany w 100% bo to jest błedne koło i marginalne zyski netto dla panstwa

polacy głosuja na pis gdyz ta paria chce opodatkowac obcy złodziejski kapitał i to jest słuszne posuniecie, a PO, Petru, Psl cała ta komunistyczno-lewacko-zboczona lewica to sa ludzie którzy zachodowi oddadza wszystko za darmo a własnych obywateli beda gnebic coraz to nowszymi podatkami zeby jakos dopiac budzet panstwa

noi nie rozumiem o co ci chodzi z tymi małymi gospodarstwami ?

ze co ? ze nie bedzie chetnych w przyszłosci na ziemie ? z tym ze zamiast 100 takich po 5-10 ha bedzie kilku co wchłonie te hektary i beda mieli po 100-200 ha nie widze tu jakiegos problemu

jezeli chodzi zus i krus to trzebaby zlikwidowac jedno i drugie, stworzyc jakis nowy system emerytalny ale najpierw trzeba zlikwidowac wszystkie przywileje emerytalne, a obecnym emerytom wyrównac emerytury do np 1500-2000 zł a nie ze jeden ma 800 zł a inny 5 tys zł

Tutaj dałeś popis. Zlikwidować podatek dochodowy a z Czego PiS będzie realizował swoje populistyczne obietnic? Staniemy się drugą Grecją czy jak? Za co sfinansuję utrzymywanie nie rentownych kopalń. Za co sfinansują obniżenie wieku emerytalnego przy starzejącym się społeczeństwie? Za co sfinansuje dodatkowe województwa,likwidacje gimnazjów i wiele innych obiecanek? Z Vatu? To jak podniosą go z 23 do 50%? Pleciesz dyrdymały, których nawet sam nie rozumiesz.

O likwidacji przywilejów już pisałem nie raz. Ale ty jak dobitnie tu udowadniasz nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Poza tym PiS nie ma tego w swojej ofercie wyborczej. Raczej będzie mnożenie przywilejów.

To czy za 20 lat będą chętni na ziemię to się okaże. Opisałem tylko co dzieje się u mnie na wsi. Jakoś tych chętnych do dziedziczenia ziemi. Nawet dobrych gospodarstw mało jest.

Edytowany przez hubertuss, 30 październik 2015 - 11:45.

#679 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 30 październik 2015 - 11:36

Wybory

odwajler dobrze gadasz... Pan Petru to ten sam człowiek który namawiał ludzi na branie kredytów we frankach uważając ją za najbezpieczniejszą walutę :P

Pierwszy artykuł z brzegu:

http://www.fakt.pl/p...uly,551020.html

Ile osób przez niego odebrało sobie życie albo oddają niemiłosierne pieniądze do banków? Ja jak na niego patrzę to aż mnie odrzuca... Ekonomista jak z koziej ... trąbka... 

A PiS niech opodatkuje złodziei którzy teraz najbardziej krzyczą i robią nagonkę... Masę jest marketów które nie płacą podatku zaś zasilają budżet swoich państw a położyły nie jeden osiedlowy sklepik... 

hubertuss i jak na razie nie przejmuj się bo PiS nie zamierza jakoś ingerować w rolnictwo... 

Dodatkowo spójrzmy na SZKALNE GMACHY ZUSu i "gamachy" KRUSu... 

Edytowany przez Luke16, 30 październik 2015 - 11:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2015 - 11:54

Wybory

Sam bzdury piszesz. A raczej slogany o zarzynaniu gospodarki czy tym jak jest w Wielkiej Brytanii. Nawet nie masz pojęcia ile z pensji na etacie pochłania zus i podatki. A dyskutować chcesz o ekonomi. Masz w głowie pełno złotych recept na wszystko ale to tylko teoria. Praktyki zero. Piszesz o Wielkiej Brytani. Ale jacy bogaci oni są a jaka bogata Polska. Co to w ogóle za bełkot jest? Anglicy doili latami kolonie, z których emigrantami teraz ma się opiekować Europa. Podczas gdy nas najpierw doili zaborcy, potem dwie wojny a na końcu sowieci. Śmiać mi się chce jak widzę i czytam takich "geniuszy" co to Polskę do Szwajcarii, Anglii czy Singapuru porównują.

Gdzie ja proponuje podwyższenie podatków? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja proponuje wyrównanie obciążeń i zniesienie przywilejów. Bo to właśnie przywileje powodują między innymi większe obciążenie systemu emerytalnego. a co za tym idzie systemu podatkowego/podniesienie podatków. Bo przy starzejącym się społeczeństwie te emerytury trzeba z czegoś płacić. Nasłuchałeś się jakiegoś bełkotu o zarzynaniu gospodarki i nawet nie wiesz jak to przełożyć. Chcesz vatem utrzymać państwo. To następna bzdura. Bo tak nie ma w żadnym kraju na świecie. Nawet w Anglii są podatki dochodowe. A że mają wyższe płace to i kwota wolna jest wyższa. Chciał bym zauważyć, że w Anglii progi podatkowe to 20  40 i 45 % W Polsce to 18 i 30 %. Porównując średnia Płacę w Polsce i Anglii. Szybciej w Anglii przekroczysz próg 20 % niż w Polsce 18.

Podsumowując nasłuchasz się Bóg wie czego. Zrobią ci siano w głowie. I się tu produkujesz. Sam nie mając pojęcia o czym. Prawdopodobnie siedzisz gdzieś na krusie na paru ha I cię żal zalewa jak czytasz gdy prawdę piszę.

PS wcale nie uśmiecha mi się płacić ZUS i inne podatki. Ale wiem, że to państwo musi z czegoś funkcjonować. Nie chcę tez podnosić podatków. Ale chcę by było sprawiedliwie. Jak ktoś chce niech gospodarzy. Ale niech nie kombinuje. I gdy nie jest rolnikiem tylko udaje rolnika niech płaci ZUS. Tak samo z dopłatami. Wystarczyło by dobrze się za to wziąć, uszczelnić KRUS i dopłaty a ziemię zaczęli by kombinatorzy sprzedawać. Niestety jak pisałem w naszym kraju jest na to przyzwolenie. Bo bieda bo wyborcy itd.

Tutaj dałeś popis. Zlikwidować podatek dochodowy a z Czego PiS będzie realizował swoje populistyczne obietnic? Staniemy się drugą Grecją czy jak? Za co sfinansuję utrzymywanie nie rentownych kopalń. Za co sfinansują obniżenie wieku emerytalnego przy starzejącym się społeczeństwie? Za co sfinansuje dodatkowe województwa,likwidacje gimnazjów i wiele innych obiecanek? Z Vatu? To jak podniosą go z 23 do 50%? Pleciesz dyrdymały, których nawet sam nie rozumiesz.

O likwidacji przywilejów już pisałem nie raz. Ale ty jak dobitnie tu udowadniasz nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Poza tym PiS nie ma tego w swojej ofercie wyborczej. Raczej będzie mnożenie przywilejów.

To czy za 20 lat będą chętni na ziemię to się okaże. Opisałem tylko co dzieje się u mnie na wsi. Jakoś tych chętnych do dziedziczenia ziemi. Nawet dobrych gospodarstw mało jest.

zdaje sie ze wiem ile kradnie panstwo pracujaym na etacie, dlatego w poprzednim poscie napisałem 70% nie wiem czy zauwazyłes  ;)

dochody panstwa to powinno byc 

1 vat 

2 akcyza

3 podatki cit od duzych firm, spółek obracajacych milionami czy miliardami zł którzy obecnie nie płaca praktycznie zadnych podatków poza kilkoma takimi jak Lotos

zeby uzmysłowic jakie to sa pieniadze to podam tylko przykład jednej firmy mianowicie taki lotos w tamtym roku zapłacił 10 miliardów złotych podatku, w takich firmach trzeba szukac pieniedzy a nie u biedaka co ma 10 ha ziemii czy jednoosobowa działalnosc gospodarcza, bo 20 takich firm zachodnich gdyby zapłaciło po 10 mld złotych to nie mamy zadnej dziury budzetowej  tylko 150 mld złotych na plusie !!! 

ale obecnie to sie goni biedaka za 5 złotych a miliardy wypływaja za granice 

Edytowany przez odwajler, 30 październik 2015 - 11:57.