Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybory

768 odpowiedzi na ten temat

#41 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 maj 2010 - 17:23

Wybory

Oj zdziwiłbyś się kolego, zdziwiłbyś się. Prezydent w Polsce ma jeszcze dużo do gadania. Ma w swoim ręku również jedną z najważniejszych kompetencji- a mianowicie veto. Aczkolwiek sytuacja w naszym kraju zmierza do ograniczenia kompetencji prezydenta na rzecz rządu, premiera (jescze trochę funkcja prezydenta będzie porównywalna do takiej, jaką widzimy w chociażby w Niemczech czy Szwajcarii- czyli reprezentatywna). Kto wie co by było teraz z Polską, gdyby nie nasz Śp. Prezydent, który vetował ustawy podsuwane przez PO ??? Być może do tej pory nie było by żadnego zakładu państwowego.
Jak co nie którzy wyżej koledzy zachęcam do głosowania na PiS. PSL powinno dostać czerwoną kartkę (jak to określił @Vitasem) i nie wejść do rządu !!! Należy iść do urn i głosować- to jest zresztą nasz obowiązek. Zauważcie tylko, jak bogaci jednym sznurkiem idą na wybory głosować na PO. Oni cieszą się z sytuacji, gdy frekwencja jest niska. Ach gdyby nie ta młodzież, być może sytuacja potoczyłaby się inaczej w ostatnich wyborach- ale co zrobić, młode to głupie, nie mają pojęcia o polskiej scenie politycznej, wierzą w dobre uczynki Kaczora Donalda.

I w ten sposób obraziłeś mnie młodego ;) I jako młody powiem ze trzeba się rozwijać a nie cofać, bo główna sprawa Kaczyńskiego będzie zrobienie z Katynia ludobójstwa. A co nam to da?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybory Dzisiaj, 10:42
  •  

#42 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 26 maj 2010 - 18:15

Wybory

bo główna sprawa Kaczyńskiego będzie zrobienie z Katynia ludobójstwa. A co nam to da?

Prawda historyczna to jeden z priorytetów. Lubisz kiedy ktoś kłamie w sprawie historii Twojej ojczyzny? To gratuluję. Mi na przykład dałoby to poczucie satysfakcji, że sprawiedliwości stało się zadość.
Co do obecnej sytuacji, to nie wiem co by musiało się jeszcze stać, żeby Donek i Bronek wprowadzili stan klęski żywiołowej. Zalać całą Polskę? Naprawdę pogratulować zdolności rządzących. Jak widać dla nich wybory ponad wszystko

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#43 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 maj 2010 - 21:07

Wybory Miałem na myśli to co mi i nam to da? Dostaniemy za to wyższe dopłaty czy wyższe ceny zboża? Nie. Interesuje się historią ale tego co było nie można przekładać nad to co się dzieje i dziać się będzie. To już było i trzeba też myśleć co będzie.
Na studiach jak odrabiałem przedmiot humanistyczny to profesor rzucił taki tekst że jak Rosjanie maja nas przepraszać za katyń to: amerykanie muszą przeprosić Japończyków za hiroszime i nagasaki, Polacy Rosjan za 21 rok, ukraincy polaków za rzezi. Właśnie a czemu nikt nie pamięta o rzezi polaków przez ukrainców? Kontrowersyjne ma poglądy profesorek ale szczerze to zgadzam się z nim.
Zapraszam na swój profil

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 maj 2010 - 09:32

Wybory Troszkę mylisz pojęcia.Nie można przepraszać agresorów.Rosja w 1920 r najechała Polskę i dostała lanie,Japonia zaatakowała Pearl Harbor i dostała słuszne lanie.Ukraińcy rżnęli Polaków na polskiej ziemi,a pamiętaj ze naród ten nigdy przed rozpadem ZSRR nie posiadał państwowości ukraińskiej,a w latach rzezi byli zobowiązani do respektowania polskiego prawa.Rosjanie również zaatakowali Polskę wspólnie z A.Hitlerem,czego jednym z efektów był mord katyński.
Idąc tym tokiem myślenia,(będąc oczywiście heteroseksualnym)należy przeprosić pedała, który zaatakował nasz własny odbyt i dostał za to po ryju lub gwałciciela, który próbuje być szwagrem dobierając się do pieroga naszej żony przez co wycięło mu się jaja. :(
Przeprosić powinniśmy za to np.Czechów gdyż Polska najechała to państwo razem z żołnierzami z pod sierpa i młota o czym twój profesor pewno ci nie wspomniał,gdyż taki z niego profesor "jak z koziej d*py trąba",a studia humanistyczne o których wspominasz zrobiły co niektórym "wodę z mózgu"
A co ci da prawda historyczna,masz racje tobie nic,ważne ze masz pełny brzuch,łózko do spania,coś od czasu do czasu zadymasz i jest O.K.
Tylko że tyle miewają również niewolnicy.
Pozdrawiam-Xemit-poziom wykształcenia-podstawowe ;) .

#45 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 27 maj 2010 - 10:17

Wybory O Czechach tez wspominał tylko nie napisałem w tamtym poście. Tylko mówił o tym trochę inaczej. Że Polacy maja zdolność do niszczenia przyjaciół. Że kiedyś Czesi i Jugosłowianie lubili polaków a Polacy to zniszczyli w latach 60 i na początku lat 90...
Rosjanie byli agresorami a że Polacy na polecenie Piłsudskiego wymordowani prawie 100tys rosyjskich jeńców to się już nie liczy? Gdy czytałem historie cudu nad wisła który jest uznany za nasze wielkie zwycięstwo to się przeraziłem. Ofiary w bitwie są rzeczą normalna ale na co mordować tych co byli w niewoli?
Zapraszam na swój profil

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 maj 2010 - 11:20

Wybory Wkraczając podstępnie z bagnetem do sąsiedniego kraju,agresor musi się liczyć z tym ze napadnięty ma prawo się bronić,a eskapada taka nie koniecznie kończy się zwycięstwem. Policja strzela do bandyty który ucieka z miejsca przestępstwa,choć jest obrócony plecami i często bezbronny i w powszechnej świadomości nikt nie ma pretensji do policjanta.
W latach 1920-21 standardem była kara śmierci za wiele przestępstw,pamiętaj że Polska była świeżo po uzyskaniu niepodległości i ci którzy przez dziesięciolecia tę Polskę zniewalali, w 1920 r wyciągnęli swoje brudne łapska by tą Polskę znowu powalić na Kolana.Porażka w bitwie warszawskiej powstrzymała ich butne zamiary i tylko rosnąca potęga hitlerowskich Niemiec i agresja Hitlera na Polskę pozwoliła zapomnieć komunistom o strachu i po czym wspólnie tą Polskę zdradziecko napadli.
Co do 100 tyś zabitych jeńców to przesada,ale nikt tu ich nie zapraszał,a ich nieproszona wizyta do kurtuazyjnych nie należała wobec czego witano ich kulą,pałą i kosą,miast wódką i poczęstunkiem.
Zgodnie zresztą z zapisem biblijnym-oko za oko,ząb za ząb.
Dziwne jest ze Rosjanie wypominają Polakom swoich żołnierzy będących jeńcami,a sami mieli specjalny oddział, który w czasie agresji Niemiec na ZSRR strzelał do cofających się podczas walki własnych kompanów,do dziesiątek tysięcy podstępnie pomordowanych własnych obywateli ,którzy mieli inne zdanie jak Stalin i Beria lub wydawało im się ze mają inne lub do milionów obywateli np.Ukrainy zamorzonych głodem i tysięcy innych zesłanych na Sybir

#47 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 27 maj 2010 - 12:10

Wybory Co do tych 100tys to różnie źródła podają. Z tego co czytałem to 15tys zginęło w wyniku męczącej pracy, 10 tys rozstrzelano a z 90 tys nie wiadomo co się stało-wiec pewnie też ich zabito.
Zapraszam na swój profil

#48 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 27 maj 2010 - 12:21

Wybory @minareal1 ten twój profesor to chyba za szkoły Gazety Wyborczej itp.Zapamiętaj sobie młody kolego jakby nie Piłsudski i rok 1920 to nie wiem czy dzisiaj korespondowalibyśmy w Polskim języku.Zapamiętaj słowa Piłsudskiego "naród który nie zna własnej historii nie zasługuje na szacunek" czy te słowa cytował twój profesor jemu pewnie bliżej do Jaruzelskiego.Podam Ci dwa przykłady narodów ,które bardzo szanują swoją historię to USA i Wielka Brytania. Czy te Państwa są w ogonie cywilizacyjnym ?.
Nie przeliczaj historii swojego narodu na wielkość dopłat i cen zboża.

#49 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 27 maj 2010 - 12:27

Wybory Jaruzelskiego to już całkowicie krytykował...
Historia jest dla mnie ważna ale nie ważniejsza od przyszłości. Jak będę myślał tylko o historii to utrzymania mi to nie da... Historia jest ważna ale nie można ciągle na jej temat gdybać bo są ważniejsze sprawy niż dzieje historyczne...
I na przyszłość staraj się pisać taki login jaki mam w rzeczywistości ;)
Katyń dla polaków jest ludobójstwem i po co się sadzić kłócić z sąsiadami? Tak myślą to niech sobie myślą. Sami historii świata nauczać nie będziemy. Edukacja jest problemem danego kraju, nie musimy się do tego wpier... USA niby szanują historie a nawet nie wiedza gdzie leży polska...
Zapraszam na swój profil

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 maj 2010 - 13:07

Wybory Z sąsiadem trzeba się szanować,co nie znaczy "dawać du**y"Co do zapędów na czyjąś własność,wolność lub mienie,to najlepszą obroną jest możliwość odwetu.Jeśli bandyta który napadnie twój dom będzie wiedział że wyprujesz mu trzewia,wydłubiesz oczy i obetniesz członki, to trzy razy się zastanowi nim cie zaatakuje.Jeśli będziesz słaby,przyjdzie jak do siebie i po swoje.
Bolszewicy w 1920 roku nim doszli do Warszawy,grabili,palili gwałcili i mordowali naszych braci i siostry.Piłsudski odpowiedział pięknym za nadobne,czym zasłużył na szacunek,nas Polaków,a we wrogu wzbudzał strach.
Tylko takich ludzi szanuje nieprzyjaciel,a jeśli nie szanuje to się ich boi.A strach jest tym co powstrzymuje zapędy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 27 maj 2010 - 17:14

Wybory Dobrze powiedziane z tymi sąsiadami. Polska jest tak skomplikowanym krajem że nasi sąsiedzi są wrogami a przyjaciół szukamy daleko bo w samym USA. A niestety się boje że jak wygra Kaczyński(co jest prawdopodobne) to za wszelką cenę będzie szukał odwetu na Rosjanach...
Zapraszam na swój profil

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 maj 2010 - 20:33

Wybory

Co do tych 100tys to różnie źródła podają. Z tego co czytałem to 15tys zginęło w wyniku męczącej pracy, 10 tys rozstrzelano a z 90 tys nie wiadomo co się stało-wiec pewnie też ich zabito.

15 tyś myślało że Polacy będą ich karmić i poić, a wolny czas spędzą na rozdziewiczaniu polskich dziewcząt.Niestety zamiast tego zaproponowano im pracę,a że nauczeni byli kraść,rabować i gwałcić,na samą myśl o pracy,popełnili samobójstwo.10 tyś z nich udowodniono bestialskie traktowanie polskich cywili,kradzieże,morderstwa i gwałty,wobec czego ich rozstrzelano.Pozostałe 90 tyś wypuszczono,by po powrocie do domu powiedzieli co spotyka barbarzyńców w państwie prawa,którym była Polska.Niestety,bolszewicy,by się to nie wydało,potajemnie ich rozstrzelali,otruli,podusili by nikt nie dowiedział się że Polaków nie warto wk***iać.Ot i cala tajemnica ofiar wojny polsko-bolszewickiej ;)

#53 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 27 maj 2010 - 20:44

Wybory Dla mnie rozstrzeliwanie ludzi nie jest powodem do żartów...
Zapraszam na swój profil

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 maj 2010 - 20:46

Wybory A wieszanie,np Rudolfa Hoessa?
P.S. przepraszam,bolszewicy mówili inaczej,a jak czytam,kolega wierzy im bezgranicznie.

#55 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 28 maj 2010 - 07:14

Wybory @Xemit mówi jak było ,ale do @milanreal1 to nie dochodzi,wszystko przelicza na dopłaty i cenę zboża.Znając trochę historię,my Polacy musimy mieć niestety ograniczone zaufanie do swoich sąsiadow(z wyjątkiem Czech,Słowacji i Litwy).Czy to my strzelaliśmy w tył głowy oficerom,czy gazowaliśmy ludzi w obazach zagłady.Trzeba iść do przodu to fakt,ale druga strona udaje głupa to nie można tego lekceważyć.

#56 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 28 maj 2010 - 08:24

Wybory

A wieszanie,np Rudolfa Hoessa?
P.S. przepraszam,bolszewicy mówili inaczej,a jak czytam,kolega wierzy im bezgranicznie.

Wierze bolszewikom bezgranicznie? Teraz to już mnie uraziłeś i kończę dyskusje w tym temacie. Jak coś jest patriotą....
@vitasem wcale nie przeliczam wszystkiego na kasę. Tylko rozwikłanie kwestii historycznych nie jest najważniejsze.
Zapraszam na swój profil

#57 Share raz

raz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 maj 2010 - 12:51

Wybory

Co do tych 100tys to różnie źródła podają. Z tego co czytałem to 15tys zginęło w wyniku męczącej pracy, 10 tys rozstrzelano a z 90 tys nie wiadomo co się stało-wiec pewnie też ich zabito.

Nie róbmy z Polaków ludobujców. 100 tyś. ofiar to propaganda czystej wody rodem z ZSRR. Zgony jeniców rosyjskich wynikały z wybuchajacych epidemi chorób zakazinych (które sami zresztą przywlekli), czy poniesionych obrażeń. Większość wróciła z powrotem do Rosji w ramach wymiany jeńców. http://pl.wikipedia....kiej_(1919-1921)
http://pl.wikipedia....warszawska_1920

#58 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 28 maj 2010 - 13:22

Wybory propaganda sowiecka swoje zrobiła,oczywiście,że była wymiana jeńców.Ale do niektórych to nie dociera może to nowy gatunek POlszewik.

#59 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 30 maj 2010 - 20:55

Wybory

Zauważcie tylko, jak bogaci jednym sznurkiem idą na wybory głosować na PO.

to chyba jedyne twoje slowa z ktorymi zgadzam sie w 100%,ja tez jestem w tym sznurku choc milionerem nie jestem ale mam nadzieje ze na starosc moze dociagne ;) ,swoj glosuje na swojego madry na madrego,glupi na glupiego.
co do historii -to polska napadla na rosje w 20 roku,tak samo jak gruzja na rosje niedawno.czesi,slowacy i litwini w latach 2o i 30 zostali napadnieci przez polske i ograbieni z czesci terytorium.czechy i slowacja wspolnie z hitlerem.
podole i wolyn to byly i sa tereny rdzennie ukrainskie,polacy byli tam tylko osadnikami i czesto po I wojnie bezprawnie zajmowali ukrainskie gospodarstwa i ziemie,ludnosc ukrainska mieszkala nawet ok.100 km od krakowa w ok. krynicy[to rodzinne miasto ziobry]polacy tez mordowali ukraincow ale proporcje byly mw.100-20,przed wojna ludnosc ukrainska byla gnebiona przez panstwo polskie[jak wam mowia ze II RP to bylo cudowne panstwo to bujda na resorach]i potem wzieli odwet,co nie zmienia oceny moralnej tych masowych mordow.
sytuacja jencow byla taka sama albo i gorsza jak sytuacja II RP czyli glod,nedza i choroby i temu ich tylu wyginelo-oczywiscie z pomoca wladz obozowych-niedawno sie dowiedzialem ze w pobliskich wadowicach byl oboz jeniecki ale mieli tam za dobrze wiec wyslali ich na pomorze .
dla mnie stawka doplat i cena zboza jest wazniejsza niz kazda zbrodnia sprzed 70 lat bo histori nikt nie zmieni[chocby bardzo sie staral]a ceny mozna zmienic
stalin byl gruzinskim goralem. hitler austryjackim niemcem-choc tu nie wszystko jest jasne bo byl panienskim dzieckiem .lenin kilka miesiecy mieszkal w poroninie kolo zakopanego.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 30 maj 2010 - 21:11

Wybory masz racje jacus ze swoj glosuje na swojego ,ja dodalbym tylko ze kanalja na kanalje tez zwlaszcza taka ktora w zamian za obietnice bez pokrycia zycia jak w irlandi wyzeka sie prawdy,sprawiedliwosci,i dumy narodowej.Gratuluje inteletku! ps.za komuny tez byla duza zesza kanalji ktora w zamian za obietnice profitow wyzekla sie wartosci woralnych ,historji,religi.teraz idziecie ta sama droga biedne pacholki