Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybory

768 odpowiedzi na ten temat

#561 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 27 październik 2015 - 18:10

Wybory

Petru był tylko za bogatymi, tak mi się zdawało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybory Dzisiaj, 21:26
  •  

#562 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 październik 2015 - 18:28

Wybory Grego oczywiście jeśli to ma pomóc to prywatyzujmy ale czukajmy nabywców wśród polaków a nie zaraz zagranicznym bez przesady.

#563 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 październik 2015 - 18:32

Wybory

10 obietnic Tuska zniknęło ze strony www Platformy . Ale pamiętamy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r KLEJCIE TO DO INNYCH KOMENTARZY- NIECH LUDZIE WIEDZĄ... o to oblicze P-arti O-szustów

Wysoko się windowali i z wysoka spadli.

Ciekawy jestem o ile zwiększymy dług państwa na te wszystkie odprawy przy wymianie stołków z PO na PIS a to przecież będą miliony.

#564 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 październik 2015 - 18:39

Wybory

Głupoty piszesz że, bogaci ludzie kupują 2 hektary i opłacają KRUS, a  co to dla nich za interes jak później dostaną niecały tysiąc złoty emerytury. Raczej biedniejsi mają po te 2,3 ha i pracują na czarno. Z tym się trochę zgadzam że nie powinno być czegoś takiego, ale jakie oni mają wyjście jeśli nie dostaną umowy o pracę, a co najwyżej zlecenie. A takich 10-15 hektarowych gospodarstw jest całkiem sporo i cała rodzina potrafi się z tego utrzymać ( na moim przykładzie), nie podejmując żadnej dodatkowej pracy na czarno. I teraz wyobraź sobie, że będzie trzeba co miesiąc 1 tyś. ZUSu opłacać, więc tacy rolnicy będą zmuszeni sprzedać ziemię i podjąć pracę, aby jakoś żyć. Tylko skąd nagle znajdzie się tyle miejsc pracy i to na umowę o pracę. Przede wszystkim trzeba zlikwidować te umowy śmieciowe, a później można coś więcej myśleć. Ale i tak uważam że lepsze jest to, aby było 10 gospodarstw 20-hektarowych, niż jedno 200ha, bo to pierwsze daje utrzymanie 10 rodzinom.

I pracując w normalnej pracy, masz co miesiąc wypłatę bez względu na wszystko, a na wsi nie ma pewności że nagle jakiś grad nie przyjdzie albo susza, jak w tym roku.

Petru to dobrze gada, ale tylko dla bogatych ludzi.

#565 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 październik 2015 - 19:01

Wybory Na ministra rolnictwa Kowalczyk planowany. Z Lepperem kiedyś był wiceministrem.

#566 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 27 październik 2015 - 19:17

Wybory

grego co ty chłopie masz z tym pisem , ogarnij się chłopie trochę i nie obrażaj ludzi na prawo i lewo , bo na koniec wyjdziesz na prostaka , już po wyborach ,a co do autostrad to niemcy muszą mieć jak dojechać do swoich fabryk.

platformie nie wybaczę nigdy jednego prywatyzacji cukrowni za kadencji Buzka i Sowińskiej oddanie za grosze śląskich cukrowni dla niemieckich rolników , i każdy szanujący się rolnik powinien o tym pamiętać. 

Edytowany przez piotr30piotr, 27 październik 2015 - 19:22.

#567 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 27 październik 2015 - 19:26

Wybory

Petru, Platforma to przede wszystkim partie dla bogatych (doktorów, prawników, właścicieli korporacji itp.) Petru jak już wspomniałem to Balcerowicz 2 dzięki któremu klepaliśmy biedę 25lat bo tak rolnictwo zrestrukturyzował a dlaczego? bo tłumaczyli nam, że my nie wydajni i, że nasze krowy nie pasą się na polach Kuwejtu. Z Petru było by tak samo nawet taki co ma 20ha, nie wiem czy by wydolił z płaceniem ZUS.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#568 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 27 październik 2015 - 19:33

Wybory

Sikorski:"Błędem rzemiosła politycznego było nie skonsumowanie sojuszu z R.Petru.A ten sojusz był dogadany"

tyle nt petru

#569 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 październik 2015 - 19:36

Wybory

Petru, Platforma to przede wszystkim partie dla bogatych (doktorów, prawników, właścicieli korporacji itp.) Petru jak już wspomniałem to Balcerowicz 2 dzięki któremu klepaliśmy biedę 25lat bo tak rolnictwo zrestrukturyzował a dlaczego? bo tłumaczyli nam, że my nie wydajni i, że nasze krowy nie pasą się na polach Kuwejtu. Z Petru było by tak samo nawet taki co ma 20ha, nie wiem czy by wydolił z płaceniem ZUS.

Większych bajek dawno nie czytałem. Oczywiście prywatyzacja była przeprowadzana z różnymi patologiami i nieprawidłowościami. Ale nie oczekujmy, że zakłady czy pgr y rodem z komuny mogły przetrwać w gospodarce wolno rynkowej. Te zakłady czy pgr y praktycznie wszystkie miały koszty wyższe niż zyski. Resztę dopłacało państwo. Zbankrutowała komuna zbankrutowały zakłady. Balcerowicz przeciął tylko ropiejący wrzód.

Prywatnego rolnictwa Balcerowicz nie restrukturyzował. I wielu nawet przed wstąpieniem Polski do ue dobrze sobie radziło. A część która się do tego nie nadawała klepała biedę.

Oczywiście pisząc o bogatych nie miałem na myśli miliarderów. Ale znam masę przedsiębiorców tak robiących. Sąsiad prowadzi firmę a swoich synów tak samo w KRUS ubezpieczył. Żaden z rolnictwem nie ma nic wspólnego. KRUS to wielka patologia. A prywatny przedsiębiorca płacąc ponad 1 tys ZUS u miesięcznie dostanie takie same 800 zł emerytury. Gdyby było tutaj mniej przywilejów możliwe że ZUS by staniał i nie kosztował 1 tys a może połowę. Pisanie, że 10 dwudziestohektarowych gospodarstw jest lepsze bo daje utrzymanie 10 rodzinom a zaraz potem, że w normalnej pracy masz co miesiąc wypłatę a na wsi jest trudniej bo przyjdzie susza itd. Jest po prostu śmieszne. Sam sobie zaprzeczasz i moją wersje potwierdzasz.

Edytowany przez hubertuss, 27 październik 2015 - 19:44.

#570 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 październik 2015 - 19:42

Wybory

bez urazy, ale jak można takie głupoty wygadywać i w nie jeszcze wierzyć

tv to jednak wielka pralnia mózgów

Rozróżniaj poważne zdanie od ironii.

Co do Kowalczyka na MR to akurat żadnym zaufaniem go nie darzę, wolałbym Ardanowskiego. A czy coś się zmieni? Wątpię.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 27 październik 2015 - 19:45

Wybory

Ardanowski   ,,swój  chłop''  z  naszego powiatu. ;)

#572 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 październik 2015 - 20:06

Wybory

W czym niby potwierdzam twoją wersję? Według ciebie lepiej by było, aby 200-hektarowiec płacił ZUS, zatrudnił 10 takich rodzin za najniższą krajową i oni musieliby odprowadzać te składki na ZUS? Likwidacja KRUSu teraz nie dała by żadnych korzyści, bo ci którym ledwo starcza na życie mieliby jeszcze bardziej przerąbane i musieliby zasiłki brać. A tacy jak twój sąsiad to inna bajka i całe życie w tym KRUSie nie będą, bo w końcu przejmą ta firmę albo dobrą pracę znajdą.

#573 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 październik 2015 - 20:21

Wybory

Z całym szacunkiem maroon ale chyba masz problem z czytaniem tekstu ze zrozumieniem ;). Przecież to jest logiczne że obiecując życie na socjalu dużej grupie wyborców trzeba ten socjal z czegoś opłacić , co jest równoznaczne z podniesieniem obciążeń podatkowych dla tych którzy te podatki płacą. Podam ci przykład - szukam ludzi do pracy, praca w polu, płacę nawet nie najgorzej za około 7 godzin pracy (80zł , z wyżywieniem) a mimo to nie mam chętnych. Ale pod sklepem za to jest komu siedzieć. No i jaki mam wybór? Grupa Ukraińców.

Raczej ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem Ja jestem za socjalem? Ja jestem za całkowitym zlikwidowaniem socjalu i co za tym idzie za obniżeniem podatków Co do KRUS-u to jestem rolnikiem od kilkunastu lat  ,a na KRUS-ie byłem około 6 lat więc to dla mnie żaden problem Problemem za to jest dla mnie sytuacja w której grupa decydentów zabiera jednym aby przyznać coś drugim A że Petru gdyby miał wpływ na rządzenie to podwyższanie podatków macie jak w banku - sam tego nie kryje 

#574 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 27 październik 2015 - 20:22

Wybory

Większych bajek dawno nie czytałem. Oczywiście prywatyzacja była przeprowadzana z różnymi patologiami i nieprawidłowościami. Ale nie oczekujmy, że zakłady czy pgr y rodem z komuny mogły przetrwać w gospodarce wolno rynkowej. Te zakłady czy pgr y praktycznie wszystkie miały koszty wyższe niż zyski. Resztę dopłacało państwo. Zbankrutowała komuna zbankrutowały zakłady. Balcerowicz przeciął tylko ropiejący wrzód.

Prywatnego rolnictwa Balcerowicz nie restrukturyzował. I wielu nawet przed wstąpieniem Polski do ue dobrze sobie radziło. A część która się do tego nie nadawała klepała biedę.

Oczywiście pisząc o bogatych nie miałem na myśli miliarderów. Ale znam masę przedsiębiorców tak robiących. Sąsiad prowadzi firmę a swoich synów tak samo w KRUS ubezpieczył. Żaden z rolnictwem nie ma nic wspólnego. KRUS to wielka patologia. A prywatny przedsiębiorca płacąc ponad 1 tys ZUS u miesięcznie dostanie takie same 800 zł emerytury. Gdyby było tutaj mniej przywilejów możliwe że ZUS by staniał i nie kosztował 1 tys a może połowę. Pisanie, że 10 dwudziestohektarowych gospodarstw jest lepsze bo daje utrzymanie 10 rodzinom a zaraz potem, że w normalnej pracy masz co miesiąc wypłatę a na wsi jest trudniej bo przyjdzie susza itd. Jest po prostu śmieszne. Sam sobie zaprzeczasz i moją wersje potwierdzasz.

hubertuss ja o 10 rodzinach 20ha nie napisałem to po pierwsze tylko michal7536. Cytuj obydwa posty jeżeli odnosisz się do mojego i czyjegoś w jednym poście!!! Po drugie napisz gdzie pisałem o PGR??? Czy ja od początku miałem na myśli molochy które zresztą i tak by upadły bo jak każdy kradł to jak miało się to utrzymać. Chodziło mi raczej o to co się stało jak Pan Balcerowicz zabrał się za finanse publiczne z rolnikami 5- 20ha po 1990r. Tak hubertuss przed przewrotem mali rolnicy się nadawali i mieli perspektywy a po przewrocie się nie nadawali i odechciało im się robić :o  Wielu ludzi zjadło zęby po 1990 jak zrobić, żeby utrzymać rodzinę z rolnictwa a takich było wielu szczególnie na ścianie wschodniej, którzy z tego się właśnie utrzymywali. Dzięki rządzeniu ludzi pokroju Balcerowicz, Petru rolnic klepali biedę 25lat bo tak zrestrukturyzowali rolnictwo.

Edytowany przez jaco25, 27 październik 2015 - 20:39.

#575 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 październik 2015 - 20:48

Wybory

Rozumiem, że nie wiesz co to akapit. Zacytowałem twój post. Ale wątek o 20 ha krusie itd był od akapitu, jako nowa myśl. Ale ok. Pisałeś o rolnictwie jakie niby zrestrukturyzował Balcerowicz. Więc ci napisałem, że zrestrukturyzować mógł tylko państwowe. Bo państwo było pgr ów właścicielem. Restrukturyzować może właściciel bo to on podejmuje decyzję. 5 ha to nie rolnictwo. Chyba, że szklarnie. Nawet za komuny tacy zwani wtedy chłoporobotnikami musieli dorabiać. A ci co mają 20 ha i głowę na karku przetrwali lata 90 te i to bez problemów. W mojej wsi jest kilku takich gospodarzy co, gdy komuna padała mieli jeszcze mniej ha i żyją. Pretensji nie powinieneś mieć do Balcerowicza. Bo najłatwiej o swój los obwinić kogoś nie samego siebie.Przed przełomem władza dotowała rolnictwo jak te zakłady. Wapno za darmo sieli jeszcze ludzi trzeba było namawiać. To i perspektywy były. Jak się dotacje skończyły, zakupy sprzętu z przydziałów po niżej kosztów jego produkcji to i państwo zbankrutowało i co nie którzy zbankrutowali.

@michal7536 najpierw piszesz, że z 10-15 ha potrafi się utrzymać cała rodzina. Potem piszesz, że w normalnej pracy masz co miesiąc wypłatę bez względu na wszystko. A na wsi nie ma pewności bo albo grad albo susza. Czyli jednak na tych 10 ha nie tak kolorowo? Czyli wychodzi na to co pisałem. Że lepiej, żeby wielu z tych 10 ha zrezygnowało dla ich własnego dobra. I wcale nie muszą pracować u tego co ma 200. A przynajmniej nie te 10 rodzin.

Podsumowując za 20 czy 30 lat, gdy gospodarstwa będą przekazywać ci co niedawno je objęli. I tak większość pójdzie na powiększenie tych dużych. Bo generalnie ludzie ze wsi wyjeżdżają. Rodzice gonią dzieci do nauki i w żadnym razie nie chcą by zostawali na 10 ha. Bo to żadna przyszłość. Same dzieci gdy nawet nie mają zacięcia do nauki wyjeżdżają i małych zaniedbanych inwestycyjnie gospodarstw nie chcą przejmować. Bo widzą, że to żadna przyszłość. Sam mam 15 ha. Moje dzieci tego robić nie będą. Mam 12 letni ciągnik i większość maszyn dość nowych. Nie wróżę sobie więcej niż jeszcze góra 10 lat. Potem nie będzie mi już się chciało. Dodam, że u mnie w domu wszyscy pracują. A gospodarstwo jest nie jako hobbystycznie. Daje zyski, ale zajmuję się tym ja bo się na wsi wychowałem i to lubię. Rodzice już dawno by zrezygnowali.

Edytowany przez hubertuss, 27 październik 2015 - 20:51.

#576 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 27 październik 2015 - 21:01

Wybory

Balcerowicz zrestrukturyzował czytaj zlikwidował ale mniejsze o to ale za tym pociągnął wszystkich mniejszych kiepską koniunkturom na rolnictwo, ale ok. 

Masz hubertuss swoje zdanie i wiesz lepiej ode mnie i od większości użytkowników którzy się tutaj wypowiadają na temat Nowoczesnej Pl i Pana Petru. szanuje Twoją opinie jak i każdego użytkownika tego forum.

Ode mnie Nowoczesna PL Pana Petru i partie jego podobne np. PO głosu nie otrzymały i nie otrzymają.

Edytowany przez jaco25, 27 październik 2015 - 21:09.

#577 Share mateusz1634

mateusz1634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 październik 2015 - 21:23

Wybory naród chciał naród ma najgorsze jest to ze tylu uwierzyło w to lepsze życie jakie da nam PiS . niedam wam tyle co mogę obiecać

#578 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 27 październik 2015 - 21:28

Wybory

mateusz1634 jest takie powiedzenie obiecanki cacanki a głu***mu radość :P

#579 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 27 październik 2015 - 21:31

Wybory

Czas pokaże  ,ja jestem zwolennikiem stabilizacji na wsi ,a żadna partia tego nie gwarantuje ,żałuje tylko ze PSL dostało sie do władzy ,na nich już pora aby ustąpili

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 październik 2015 - 22:29

Wybory

@hubertuss źle mnie trochę zrozumiałeś.

Raczej chodziło mi o opłacanie ZUSU przez rolników mających po 10-20 ha. W normalnej pracy jest pobierany % od pensji i tyle, a na wsi takie coś nie mogłoby funkcjonować właśnie z powodu braku stałej miesięcznej pensji i kolorowo że nie jest to oczywiste. I bezrobocia nie zmniejszyłoby to gdyby były w większośći gospodarstwa powyżej 100-hektarowe.