Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybory

768 odpowiedzi na ten temat

#541 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 27 październik 2015 - 00:38

Wybory

Najbardziej rozłożyli mnie na łopatki wyborcy anty(po)wscy, którzy z głupim uśmiechem na twarzy głosowali na (S)pwetru, kompletny debilizm, innego słowa nie mogę znaleźć,

Petru da wam jeszcze popalić, zniknie raj  podatkowy w krusie, i będziecie płacić Zus, oddawać połowę jak nie więcej do tego bankruta czym jest Zus

Pis was dopiero wyru*ha na samym początku odbierając dopłaty krajowe, już mało obszarnicy mogą rejestrować się w urzędzie po zapomogi !!!

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybory Dzisiaj, 11:32
  •  

#542 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 październik 2015 - 06:12

Wybory

Szkoda, że PSL się dostał. Ale fajnie, że się Korwin nie dostał. Jako liberał nie powinien brać pieniędzy z budżetu na finansowanie partii.  Jednak wątpię w to bo on ciągnie do koryta jak każdy.

Co do Petru on ma zdrowe podejście do życia. Chce wydawać to co ma i nie obiecuje wiele. PiS np chce wydawać to czego jeszcze nie ma. To tak jak w domu ci co wydają tyle co mają. A do tych co wydają więcej niż mają przychodzi komornik.

#543 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 27 październik 2015 - 07:10

Wybory

10 obietnic Tuska zniknęło ze strony www Platformy . Ale pamiętamy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r KLEJCIE TO DO INNYCH KOMENTARZY- NIECH LUDZIE WIEDZĄ... o to oblicze P-arti O-szustów

Ale udało im się najważniejsze. Nie dopuszczali Pisu do władzy, a to widać nawet na tym forum najważniejsze dokonanie Po-Psl.W nagrode mogli kraść do woli, śmiać się do  z tego przy ośmiorniczkach i żartować jak to człowiek musi nisko upaść żeby pracować za 6 tys i tym podobne teksty jak niektóre jak z rynsztoka. Ale widać że niektórym to nie przeszkadza, i jak ktoś napluje im w twarz to mówią że deszcz pada. A za wszystko co nie udało się byłym już rządzącym winne jest pis i teraz będzie jeszcze gorzej. Piszecie o państwowych firmach. A co takiego platwusy zrobiły przez 8 lat żeby cokolwiek z tym zmienić? Wsadzali wszędzie swoich ludzi w większości z zerowymi kompetencjami i to niby recepta na poprawe sytuacji w państwowych spółkach? A nepotyzm Psl w agencjach to już sięgnął sufitu. Żeby zostać kierownikiem nawet powiatowego oddziału Arimr oprócz kwalifikacji trzeba było mieć książeczke partyjną Psl. Ale jak się już mialo książeczke to wtedy kwalifikacje już nie były potrzebne.

Tak głosowałem na Pis może jestem ze średniowiecza i zaściankowy. Choć bardziej głosowałem przeciwko PO-PSL

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 27 październik 2015 - 07:16

Wybory

ja tam nie wiem czy głosowanie na tego który chce liczyć ile wydać jest głupotą - pamiętaj że partie nie swoje pieniądze chcą rozdawać tylko nasze. A jeśli im braknie to wezmą się za rolników -  i zrobią klasyczny manewr janosika - zabiorą tym co pracują, dadzą tym co zajmują się produkcją dzieci po pijakiu - biorąc dla swoich kolesi tylko parę procent. I nie wierzę w żadnego polityka który mówi że chce dać - parafrazując korwina - politycy nie dają oni zabierają. bo więcej zabierają jak potem oddają ..... 

#545 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 27 październik 2015 - 07:27

Wybory

10 obietnic Tuska zniknęło ze strony www Platformy . Ale pamiętamy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r KLEJCIE TO DO INNYCH KOMENTARZY- NIECH LUDZIE WIEDZĄ... o to oblicze P-arti O-szustów

Jakby nie patrzeć to sporo z tych obietnic akurat spełnił. Pokaż mi kraj w europie który przez te 8 lat miał większy wzrost gospodarczy, za jakiego rządu wybudowano tyle autostrad, obwodnic? Nie wiem jak u ciebie ale ja jadąc przez Polską widzę, że się diametralnie zmieniła, widzę dużo nowych zakładów pracy, nowe drogi. Przypomnę,że przez 7,5 roku Polacy to doceniali darząc Po wysokim poparciem, przypomnij jak skończył Pis 8 lat temu po 2 latach rządów. Te wybory pokazują jak łatwo można manipulować naszym społeczeństwem.

Czekamy, aż PIS postawi zarzut o sfałszowanie wyborów tak jak to miało miejsce we wszystkich wcześniejszych wyborach organizowanych przez PO. Pewnie tylko czekają na oficjalne wyniki i idą do sądu...

Edytowany przez grego, 27 październik 2015 - 07:34.

#546 Share jakobek

jakobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 październik 2015 - 07:35

Wybory

Jeśli PIS nie będzie miał większości zawrze koalicje z PSL są za bardzo ukorzenieni w resorcie rolnictwa i innym im podległym czyli anr itp za wszelką cenę spróbują się dogadać gra idzie o dużą kase i stanowiska ich i ich rodzin

#547 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 27 październik 2015 - 08:38

Wybory

I PuSczaLska w sejmie szkoda 

#548 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 27 październik 2015 - 09:20

Wybory

Szkoda, że PSL się dostał. Ale fajnie, że się Korwin nie dostał. Jako liberał nie powinien brać pieniędzy z budżetu na finansowanie partii.  Jednak wątpię w to bo on ciągnie do koryta jak każdy.

Co do Petru on ma zdrowe podejście do życia. Chce wydawać to co ma i nie obiecuje wiele. PiS np chce wydawać to czego jeszcze nie ma. To tak jak w domu ci co wydają tyle co mają. A do tych co wydają więcej niż mają przychodzi komornik.

Nie obiecuje wiele bo potem jest dobra wymówka nie obiecałem to nie zrobiłem. Sama chęć likwidacji przez niego KRUS otwiera scyzoryk w kieszeni. Pochodzę z Podkarpacia gdzie średnie gospodarstwo ma 5ha i są ludzie którzy z 5-10ha żyją i jak teraz Petru zlikwiduje KRUS a wprowadzi ZUS to z czego taki kto ma 10ha zapłaci 1000 miesięcznie? A utrzymanie rodziny? Pan Petru jak widzi gospodarstwo to min 100ha pełno nowego sprzętu to czemu taki ma nie płacić ZUS, dobrze dobrze ale co z tymi mniejszymi to są rolnicy przeważnie 50+ i gdzie taki pójdzie do roboty??? po zapomogę oczywiście, a kto mu ją zapłaci??? podatnik i na jedno wyjdzie jakby płacił normalnie, tylko mniej biurokracji.

Cieszę się, że PO przegrało bo gdyby wygrali to do koalicji wzięli by Petru i to byłby dla większości z Nas koniec rolnictwa.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#549 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 październik 2015 - 10:43

Wybory

Bo u nas KRUS jest w dużej mierze używany jako taka przechowalnia socjalna. Przecież z tych 5 ha żyta czy owsa nie da się cały rok przeżyć nawet jak jest jedna czy dwie krówki. Właściciele tych 5 ha pracują na czarno lub legalnie, mają jakaś rentę czy emeryturę babci lub dziadka. Ale czy są to gospodarstwa rolne w pełnym tego słowa znaczeniu? Czy potrafią dać zysk i otrzymać właściciela jak inne różnego rodzaju działalności prywatne? Raczej nie. Nie wspominam już o kombinujących kupujących hektar czy dwa ziemi i prowadzących działalność gdzieś w mieście. Poza tym myślę, że zasady Petru są uczciwe. ZUS musieli by płacić ci co dopiero obejmą takie gospodarstwa. I każdy sam by sobie odpowiedział czy wyżyje z tych 5 ha i zapłaci ZUS. Czy chce te hektary tylko jako przykrywkę do różnego rodzaju innej pracy z niskim ubezpieczeniem w KRUS. Było by sprawiedliwie. Niestety nie popularnie. Bo u nas zbyt wielu liczy nadal, że ktoś im coś da. I głosy zbierają populiści.

#550 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 październik 2015 - 12:10

Wybory

Dramat tych wyborów polega na tym ze partia tego Petru dostała się do Sejmu Przecież to straszne że ponad milion ludzi dało się omotać jego manipulacjom Ten człowiek powinien siedzieć w więzieniu a nie startować w wyborach Krew człowieka zalewa jak czyta dziś biografię amerykańskiego finansisty Billa Browdera który świeżo po stażu wylądował w Polsce i tu zbił majątek kupując akcje polskich spółek za 1/10 ich wartości A kto stał za tą sprzedażą polskich spółek po tak atrakcyjnych cenach? Właśnie m.in. Petru za plecami Balcerowicza Człowiek który urabiał w tej kampanii Polaków wmawiając im powiew świeżości i brak spadów partyjnych podczas gdy sam był spadem partyjnym bo startował już do Sejmu - był jedynką na liście UW i jak można się dowiedzieć z notatek na wikiLeaks był też doradcą Tuska To właśnie ten sam Petru zmontował największą aferę III RP współtworząc reformę emerytalną która nabiła kabzę OFE Czy ludzie są na tyle ślepi ze tego nie widzą? Gdyby on dorwał się do władzy to jedyne czym by się zajął to tworzenie ustaw pod dyktando banksterów i podwyższanie podatków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 październik 2015 - 12:26

Wybory

I najlepsze jest to, że np. taki Wilanów to zagłębie frankowiczów, i tam Swetru nieznacznie przegrał z PO i zajął 2 miejsce. Widać że ci bogacze to kompletni debile. Wzięli kredyty we frankach, bo Petru polecał, a teraz na niego głosują. Jednak bycie wykształconym nie jest równoznaczne z mądrością.

Edytowany przez michal7536, 27 październik 2015 - 12:27.

#552 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 październik 2015 - 13:08

Wybory

Debile nie debile. Zobacz po ile tam mieszkania czy domy chodzą. Debile się majątków tak łatwo nie dorabiają. Nawet kraść i w pudle nie wylądować trzeba umieć. To, że ktoś ma inne poglądy polityczne nie znaczy, że nie trzeba go szanować a mieć za debila. Pomijam już fakt, że wielu tych z Wilanowa siedząc za biurkiem w ładnym ubranku może tak pomyśleć o was ze względu na to czym się zajmujecie. Bo po co tyrać za marne grosze jak można lekko łatwo i wygodnie.

Co do kredytów we franku nikt pistoletu do głowy nie przystawiał. Ludzie nie rozumieli ryzyka walutowego to brali. Mój kumpel wziął ale i tak twierdzi, że nawet po tej cenie franka wychodzi go to samo co by w złotych wtedy wziął. Po prostu wielu tych ludzi boli to, że wzieli we franku miał być kokos i nic z tego nie wyszło stąd protesty. Ale PiS im teraz pospłaca z naszej kieszeni bo obiecał.

Co do OFE pomysł nie był najgorszy tylko jak to w Polsce wykonanie złe. Nie było żadnych obwarowań co OFE mogą z tej kasy robić. I tak wielkie sumy poszły na reklamę. Tak samo jak na prowizję za nowo przystępujących członków. Znam agentów, którzy z tego żyli. Najpierw werbowali dla jednego funduszu. Po roku przenosili się do drugiego i werbowali tych samych. Tu i tu była prowizja.

Głosowałem na Petru bo najmniej obiecywał. Podniesienie podatków to będzie, gdy ktoś obiecuje 500 zł na dziecko czy utrzymanie nie rentownych kopalń lub obniżenie wieku emerytalnego. Gdy ktoś jak Petru chce zlikwidowania przywilejów to ma większe szanse by podatków przynajmniej nie podnosić. W przeciwieństwie do tych co wszystko obiecują. Bo w obniżenie podatków ze strony jakiej kolwiek partii to jakoś nie wierzę. To tylko ładnie brzmi jako obietnica wyborcza.

#553 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 październik 2015 - 14:02

Wybory

Na razie, to już mówią kto nie dostanie na dzieci. Wychodzi na to że propozycje tylko dla socjalu. Kupa zaświadczeń o dochodach. Zbieranie danych i permanentna inwigilacja. Ciekawe ilu urzędników trzeba będzie zatrudnić do tego cyrku?

#554 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 październik 2015 - 15:02

Wybory

Powiedzą, że kraj jest w tak katastrofalnym stanie, że choć by chcieli na razie obietnic nie spełnia bo nie ma kasy. Może kiedyś i wszystko w temacie.

#555 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 27 październik 2015 - 15:24

Wybory

Dokładnie, ja myślę że sami pisiowcy są zaskoczeni i kombinują jak teraz z tego wybrnąć bo na tyle chyba mają rozumu aby tego nie wprowadzać co obiecywali... choć kto ich tam wie. Pewnie liczyli na jakiegoś koalicjanta, na którego będą mogli zwalić winę, że sie nie zgodził. Teraz może stwierdzą, że przejmują budżet w tak złym stanie, że trzeba manne z nieba dla ludu przełożyć. Oby tylko Polska przetrwała jakoś te 4 lata zanim ją zrujnują bo na postęp, reformy, modernizację nie ma co liczyć.

#556 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 październik 2015 - 15:30

Wybory Tak tak, Swetru najmniej obiecuje i potem przed następnymi wyborami powie że wszystkie obietnice spełnił, tylko że prawie żadnych nie było. Likwidacja krusu to bardzo dobry pomysł, tylko z czego na zus będą płacić tacy po 10-20 ha, a takich jest większość.

#557 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 październik 2015 - 15:37

Wybory

Gdzieś czytałem że chcą powiązać dopłaty z obowiązkowym ubezpieczeniem upraw. 
Ciekawe jak zareagują ludzie od których dzierżawię a oni biorą dopłaty. A że to ludzie starsi pewnie się ucieszą.

#558 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 październik 2015 - 16:26

Wybory

Głosowałem na Petru bo najmniej obiecywał. Podniesienie podatków to będzie, gdy ktoś obiecuje 500 zł na dziecko czy utrzymanie nie rentownych kopalń lub obniżenie wieku emerytalnego. Gdy ktoś jak Petru chce zlikwidowania przywilejów to ma większe szanse by podatków przynajmniej nie podnosić. W przeciwieństwie do tych co wszystko obiecują. Bo w obniżenie podatków ze strony jakiejkolwiek partii to jakoś nie wierzę. To tylko ładnie brzmi jako obietnica wyborcza.

Kolejny typowy Polak który widocznie lepiej się poczuje jak jego sąsiad będzie miał gorzej Co za pokręcona logika z tym likwidowaniem przywilejów - czy naprawdę lepiej się poczujesz jak ktoś kto płaci mniejsze podatki będzie płacił większe? Chyba rozsądniej by było abyś ty też płacił mniej Dlatego rozsądniej zagłosować na partię która zlikwiduje socjal i zmniejszy podatki a nie na kogoś kto nie zwiększy socjalu ale podwyższy podatki A to że Petru zwiększy obciążenia fiskalne gdyby miał na to wpływ to masz jak w banku No ale skoro się rozkradło kraj biorąc udział w złodziejskiej prywatyzacji to trzeba teraz łupić obywateli bo już nie ma czego rozsprzedawać Mam nadzieję tylko że ten twór rozmyje się podobnie jak partia niejakiego palikota Oby tylko stało się to jak najszybciej

#559 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 październik 2015 - 17:14

Wybory

Uczepiłeś się tych podatków i w koło to samo. Petru nic nie podniesie bo nie rządzi. I powiem szczerze, gdy szedłem na jego partię głosować nawet zastanawiałem się czy wejdą. Popatrz ile naobiecywał PiS w porównaniu do Petru. Likwidacja przywilejów pokręcona logika? To może wszyscy idźmy na emeryturę. Tylko kto za to zapłaci. Ne chodzi tu o to, aby sąsiad miał gorzej tylko o to, aby było sprawiedliwiej. Ja nie widzę powodu, aby strażak czy policjant z za biurka szedł na emeryturę w wieku 55 lat. Przecież jego praca nie rożni się od innych urzędników. Takie przypadki można mnożyć w naszym kraju. Jeśli chodzi o KRUS to zamiast wymyślać jakieś Swetru radzę poczytać. Osoba obejmująca te 10 ha miała by do wyboru, czy stać ja będzie z tego opłacić ZUS czy szukać innej pracy. Bo dzisiaj KRUS to patologia. Bogaci ludzie kupują po 2 ha i są niby rolnikami, tak samo pracujący na czarno w kraju czy za granicą lub prowadzący działalność gospodarczą. Osoba obejmująca 10 ha miała by do wyboru czy będzie rolnikiem/przedsiębiorcą i będzie ją stać na ZUS, czy może będzie to przykrywka dla innej pracy z tanim ubezpieczeniem. (propozycja jest dla tych co obejmują gospodarstwo a nie dla tych co już prowadzą) Gdyby uszczelnić system, ZUS wcale nie musiał by kosztować ponad 1 tys.

Szybciej prawdopodobnie rozmyje się Korwin czy Kukiz. Bo tam są przypadkowi ludzie. Brak pomysłów na co kolwiek tylko slogany. A sam Korwin dobrze się bawi będąc w Europarlamencie. Czego wykwity mamy co raz. Przecież pisałem już raz, że każda partia obiecuje, że zmniejszy podatki. A żadna tego nie robi i nie zrobi. I każda po wyborach z chęcią sięgnie po państwowe dofinansowanie twierdząc, że jest za jego zniesieniem lub robi to po to by osłabić system. Bo wszystko w życiu da się wytłumaczyć.

Edytowany przez hubertuss, 27 październik 2015 - 17:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 27 październik 2015 - 17:38

Wybory

Z całym szacunkiem maroon ale chyba masz problem z czytaniem tekstu ze zrozumieniem ;). Przecież to jest logiczne że obiecując życie na socjalu dużej grupie wyborców trzeba ten socjal z czegoś opłacić , co jest równoznaczne z podniesieniem obciążeń podatkowych dla tych którzy te podatki płacą. Podam ci przykład - szukam ludzi do pracy, praca w polu, płacę nawet nie najgorzej za około 7 godzin pracy (80zł , z wyżywieniem) a mimo to nie mam chętnych. Ale pod sklepem za to jest komu siedzieć. No i jaki mam wybór? Grupa Ukraińców.