Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybory

768 odpowiedzi na ten temat

#441 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 październik 2015 - 18:37

Wybory

Kiedyś pytany o dopłaty dla rolników powiedział, że jak komuś się nie opłaca to niech się zajmie czym innym. Przed wyborami tego nie powie, ale tamta wypowiedź była w jego stylu. Teraz JKM do końca nie mówi co myśli bo idą wybory.

a co w tym takiego kontrowersyjnego? Jak ja na sile bede prowadzil sklep kolo biedronki to tez ma rzad doplacac do mnie bo mi sie nie oplaca? Zamykam i ide do innej roboty. Sam wiesz ile zla spowodowaly doplaty a krytykujesz kogos kto chce je zniesc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybory Dzisiaj, 19:18
  •  

#442 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 październik 2015 - 18:38

Wybory

Z tego, co zaobserwowałem to PO skutecznie wdraża swój plan podziału obywateli tych niezadowolonych z rządów na wiele mniejszych partii żeby nie urośli w siłę i realnie nie zagrażali tym co przez 25 lat nieudolnie rządzili poprzez wprowadzenie Kukiza  i Nowoczesnej tak na wszelki wypadek dwie partie.

Z reklamowaniem Kukiza trochę przeholowali i ludziska się połapali że coś nie tak więc później podsunęli drugą partię na wszelki wypadek mniej radykalną i mniej reklamowaną   pod nazwą Nowoczesna która na starcie już miała 10% poparcie.

Z Kukizem na prezydenta to było tak że nie wiadomo skąd się wziął on i te jego 200 tyś podpisów nawet nie wiedział kto je zbierał a co lepsze to on nawet mówił że nie myślał o kandydowaniu lecz jak już podpisy mu zebrali to go do kandydatury na prezydenta przekonali i tak pojawił się z tymi podpisami w głównych wiadomościach (19,30) w rządowej TVP1 to czasu antenowego zajął połowę wiadomości i nie było dnia żeby go nie pokazywali i to zawsze w dobrym świetle był stawiany jego wypowiedzi były pełne i co dziwne antysystemowe  podobnie jak Korwina lecz Korwin był bardzo rzadko w mediach a główny postulat było wprowadzenie JOW-ów.

Wynik tego w wyborach prezydenckich  każdemu jest znany a później przyszła kolej na referendum i te jego JOW-y przy których się wydało że mniejsze partie opozycyjne (poniżej 12%) nie miały by reprezentacji w sejmie między innymi był by Kukiz lecz zapytany przez dziennikarza dlaczego popiera JOW-y bo przecież według sondaży nie miał by żadnego posła w sejmie a on odpowiedział że nie jest to dla niego ważne byle by były JOW-y to będzie tak jak być powinno a podpisy na referendum w-s. JOW-ów zbierała około 10 lat temu PO a podpisy przyniósł sam Tusk lecz prezydentem wówczas był Kwaśniewski i nie rozpisał referendum a pużniej to zbagatelizowano i do tego nie wrócono bo wszyscy sądzili że będą rządzić wiecznie i konkurenta co by zagrażał nie ma.

Nie zastanawia to was że Kukiz jest podobnych poglądów (trochę mniej radykalnych i koryta nie likfiduje) co Korwin a w telewizji rządowej ( TVP1,TVP2,TVP3,TVP info) jest chętnie pokazywany i długo a jest przecież z programu antysystemowcem i chce to wszystko rozwalić a i tak go stawiają w dobrym świetle.

A Nowoczesna to takie koło ratunkowe że jak nie wyjdzie z Kukizem to jest jeszcze jeden as w rękawie Pertu bo PO już się dopala i trzeba zmienić statek bo kto się nie pośpieszy to pójdzie na dno wraz z jego kapitanem bo przecież pani Kopacz statku nie zmieni (a wysiąść już nie może jak Tusk) tylko pójdzie na dno tak jak kapitanowie Uni Wolności którzy nie załapali się do europarlamentu 10 lat temu.

Na wybory iść trzeba bo kto nie idzie to popiera te rządy i nie chce zmian a im w to mi graj bo ci co są za takimi rządami to wszyscy się odliczą przy urnach i poprą PO , PIS czy lewice a ci co są za zmianami to są wk----eni i na wybory nie pójdą.

Ja idę i będę głosował na Korwina rządził on nie będzie ale jest tam potrzebny ktoś z takimi poglądami jak Korwin czy śp. Andrzej Lepper .

www.youtube.com/watch?v=ksHn0pktJQM

#443 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 23 październik 2015 - 18:46

Wybory

@AS2

czy Ty nie jesteś politycznym stróżem PIS? ciągle tylko wypowiadasz się w temacie wybory i ciągle podajesz z skądś jakieś linki...

Obeznany że szok...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 23 październik 2015 - 19:08

Wybory

ale kwot nie mozna de facto porownywac ze soba w relacji 39,5 mld$ > 13,7 mld$. Tam 1 mld dolarow znaczy co innego niz 1mld $ u nas. Dlaczego nie patrzysz na jakosc uslug? Dlaczego Szwajcarzy (madry narod) opowiedzieli sie negatywnie za wprowadzeniem w pelni panstwowego systemu? Bo glupi sa?

popyt na rynku prywatnych uslug medycznych sie nie zmieni jesli nie bedzie NFZ-tu. Bzdura miesiaca. Przeczytaj jeszcze raz co napisales. Z ostatnim zdaniem sie zgadzam przeciez.

Ale dla dopełnienia dodaj, że Szwajcaria ma najdroższą służbę zdrowia w Europie. I moje ulubione liczby, przeciętny Szwajcar wydaje na służbę zdrowia ponad 10000 $ czyli 10 krotnie więcej niż Polak. Tak wiem, Szwajcaria ma 10 krotnie wyższe ceny od Polski. Do tego jest tam przymus ubezpieczenia się. Wiesz ile kosztuje dzienny pobyt w państwowym szpitalu a ile w prywatnym w Polsce?

Czyli jak NFZ zniknie to nagle chorych ubędzie? Ciekawe...

Jaco25 nie napisał, że spodziewa się takiej sytuacji, tylko, że do tak absurdalnej sytuacji MUSIAŁOBY dojść, aby rząd na poważnie zajął się rolnictwem, więc czytaj ze zrozumieniem i schowaj swój pseudosarkazm.

Jad do takiej sytuacji dojdzie to będzie albo III wojna światowa albo wieloletnie klęski urodzaju na świecie bo nic nie wskazuje żeby teraz z jakiegoś powodu miałoby zabraknąć żywności.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#445 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 październik 2015 - 19:11

Wybory

Krassus, nie ubedzie. Ale oplacenie urzednika plus lekarza zawsze bedzie drozsze niz samego lekarza. Tyle w tym temacie.

Ja popre tu w pelni czterdziestolatka. A odnoszac sie do wszechobecnych pomyslow socjalistycznych i np. podatkowania najbogatszych przytocze A. Fredro:

"Socjalizm wszystkim rowno nosa utrze, bogatym jutro a biednym pojutrze"

Dajmy szanse KORWINOWI.

#446 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 23 październik 2015 - 19:21

Wybory

Ale szpital prywatny jak i ubezpieczyciel musi mieć też zysk. NFZ kosztuje nas 1%. Pokaż mi prywatnego ubezpieczyciela który zadowoli się dochodem na poziomie 1%.

I dobra w prywatnym szpitalu kosztuje 2 razy więcej niż w państwowym. 

http://www.gazetakra...t.html?cookie=1

i poczytałeś sobie co oferują prywatne ubezpieczenia za 150 zł?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#447 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 październik 2015 - 19:31

Wybory

pisalem o tym wczesniej moze 10 postow, nie mam ochoty drugi raz. Przeczytaj jeszcze raz moj cytat i odnies go np. do opodatkowania supermarketow, bankow, wprowadzenia 500zl na dziecko itd. Nie mam wiecej do dodania.

#448 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 październik 2015 - 19:44

Wybory

na tym wszystkim najlepiej z nas wyjdzie Krassus bo on pilnuje wizerunku partii w necie i za to będzie miał zapłacone z naszych podatków a my piszemy za darmo.

#449 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 23 październik 2015 - 19:46

Wybory

Ale co pisałeś? Ja Ci daję liczby, linki a ty dalej w zaparte, że wolny rynek nas uzdrowi. Pewnie, że uzdrowi i to bardzo prostym sposobem. Podniesieniem składek na ubezpieczenie zdrowotne ponieważ mamy nie doinwestowaną służbę zdrowia. Dlatego te liczby. To że Singapur ma bardzo dobrą służbę zdrowia to nie zasługa wolnego rynku tylko tego, że jak operacja kosztowała 1000$ to chory płacił 1000$. W Polsce operacja kosztuje 1000 złotych, NFZ płaci 800 złotych bo na więcej nie ma pieniędzy.   

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#450 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 23 październik 2015 - 19:53

Wybory

Nawiązując do nieudolnego NFZ bo jest państwowy, obowiązkowy i monopolistą, pytam jeszcze raz, kto ma login i hasło tu: https://zip.nfz.gov....re/open@default ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 23 październik 2015 - 19:53

Wybory

Dalej są zwolennicy Petru ?

https://www.facebook...?type=3

Co by się stało z rodzinnymi małym gospodarstwami nie trzeba mówić !

#452 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:03

Wybory

@Marluk

Właśnie doczytałem, że w Singapurze nie ma w 100% prywatnej służby zdrowia. Składki na ubezpieczeni są przymusowe i wynoszą pd 6 do 9% wynagrodzenia, do tego państwo dopłaca jeżeli ktoś wykorzystał wszystkie pieniądze a do tego potrafią być dotowane zabiegi szpitalne przez państwo. Rząd ustalił maksymalne ceny zabiegów szpitalnych czy ile usług może przypadać na jakie ubezpieczenie(biedny z podstawowym ubezpieczeniem ma być tak samo obsłużony jak bogaty z najdroższymi).  Więc gdzie ten wolny rynek?

I kolejne ciekawostki, przeciętny mieszkaniec Singapuru wydaje na służbę zdrowia prawie tyle samo lewacki Fin. Zobacz ile wydaje Kowalski. I jest to z uwzględnieniem siły nabywczej. A te wolnorynkowe USA też jakoś taniością usług nie bryluje. Coś ten wolny rynek szwankuje...

http://www.google.pl...dl=pl&ind=false

Edytowany przez Krassus, 23 październik 2015 - 20:27.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#453 Share AS2

AS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:18

Wybory

No przecież w debacie mówił, że najlepiej działa weterynaria. Jak powszechnie wiadomo w opiece weterynaryjnej nie ma ani dobrowolnych ani obowiązkowych składek zdrowotnych opłacanych przez właścicieli zwierząt. Ja oczywiście rozumiem, że ten pan raz mówi tak raz tak. Już dawno to zauważyłem. Kiedyś pytany o dopłaty dla rolników powiedział, że jak komuś się nie opłaca to niech się zajmie czym innym. Przed wyborami tego nie powie, ale tamta wypowiedź była w jego stylu. Teraz JKM do końca nie mówi co myśli bo idą wybory.

Mówienie, że najlepiej działa weterynaria i popieranie likwidacji NFZ nie oznacza automatycznie zakazu istnienia prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Nic się tutaj nie wyklucza. A mówienie, że JKM raz mówi tak, a innym razem co innego również jest niedorzeczne. Wręcz przeciwnie. Od lat powtarza te same tezy podając te same przykłady. I od lat mówi, że jest przeciwny wszelkim dotacjom, a tym samym również dopłatom bezpośrednim.

@AS2

czy Ty nie jesteś politycznym stróżem PIS? ciągle tylko wypowiadasz się w temacie wybory i ciągle podajesz z skądś jakieś linki...

Obeznany że szok...

Po prostu od dawna interesuję się szeroko pojętą wiedzą o Polsce i świecie współczesnym. A jak już Cię interesują moje poglądy polityczne to najpełniej moje preferencje wyborcze opisuje ten tekst (niestety nie jest on mojego autorstwa):

" Co ma w dniu wyborów zrobić konserwatysta wolnorynkowiec?
Przede wszystkim powinien iść na wybory. Nie pójście na wybory przy tak niepewnych wynikach naprawdę nie jest dobrym rozwiązaniem.

Niestety nie ma komitetu, na który można by było oddać głos z czystym sumieniem. Po przeprowadzeniu niezbędnej selekcji pozostają na placu boju trzy formacje: PiS, KORWiN i Kukiz'15. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Dlatego szalenie ważne jest wyszukiwanie sensownych kandydatów na różnych listach. Broń Boże nie można głosować bezrefleksyjnie wyłącznie na komitet. Zbyt duże ryzyko trafienia na szurów (szczególne ich natężenie w ruchu Kukiza), karyny i kuców (tu prym wiedzie partia Korwina) oraz bezideowych aparatyczyków lub co gorsza etatystów uznających, że państwo jest panaceum na wszystko (takowe zagrożenie widać przede wszystkim na listach PiS).

Najbliższą ideową partią wydaje się być KORWiN. Jaki jest Pan Janusz wszyscy wiemy, ale cieszę się z ich coraz lepszych sondaży i życzę im wejścia do Sejmu. Są oni potrzebni aby punktować absurdy systemu, mam też nadzieje że wprowadzą przynajmniej kilku posłów, których pojęcie o funkcjonowaniu państwa czy gospodarce będzie większe niż powtarzanie sloganów Krula w mniej efektownej formie (bo korwinizmy najlepiej brzmią w oryginale).

Wybory wygrać musi jednak PiS i to on musi co najmniej współtworzyć rząd, żeby był choć cień nadziei na zmianę. Najgorsze co się może stać to koalicja strachu przed PiSem - całkowicie jałowa, ale za to dość postępowa - skoro weszłyby do niej Lewica i Petru. Ktoś powie, że po takiej koalicji następne wybory prawica wygrałaby w cuglach. Może i racja, ale ja kolejnych lat męczyć się z Kopacz, Palikotem czy Piechocińskim już za bardzo nie chce.

W PiSie tym bardziej istotne jest jednak szukanie odpowiednich kandydatów. Im więcej bowiem ludzi o konserwatywnym światopoglądzie oraz wolnorynkowym podejściu do gospodarki w tej partii to mniejsza obawa o tym, że będą uchwalane w Sejmie jakieś ''narodowe programu zatrudnienia'' i inne wymysły rodzące się w głowach różnych pisowskich etatystów spod znaku Żyżyńskiego czy Hrynkiewicz. Warto, więc wspierać kandydatów od Gowina i Jurka. Tych drugich przede wszystkim dlatego by PiS nie skrewił, gdy trzeba będzie bronić życia albo wyrzucać na śmietnik ustawę o in-vitro.

Podsumowując - opcja najlepsza to jak najbardziej zdroworozsądkowy klub PiS a dodatkowo oprócz niego także bardziej wolnorynkowy klub w Sejmie. Największą gwarancje na takowy tworzy oczywiście KORWiN. Dlatego też człowiek o poglądach konserwatywnych i wolnorynkowych powinien wybrać przede wszystkim między głosem na KORWiNa bądź na dobrego kandydata z list Prawa i Sprawiedliwości (jak jak wspomniałem wcześniej przy Korwinowcach tez pewna selekcja się przyda).

Pewien problem mam z Kukiz'15. Znajduje się na niej wielu sensownych kandydatów. Niestety na listach jest totalna zbieranina osób, których łączy niewiele: narodowcy, wolnorynkowcy, etatyści, ludzie twierdzący że wprowadzenie JOW wystarczy do zbawienia świata i Liroy w Kielcach. Co łączy zresztą Liroy'a z takim Kornelem Morawieckim? Poza startem ze wspólnej listy chyba nic więcej. A nad wszystkim jest lider, których wydaje się na tym zupełnie nie panować. Klub Kukiza nie ma chyba prawa utrzymać się w Sejmie specjalnie długo. Choć, te kilka osób wspomóc warto zwłaszcza gdy są na biorących miejscach.

Do Senatu kalkulacja jest prosta. Poza nielicznymi wyjątkami jedynie kandydaci PiS mają szanse na pokonanie tych z PO. I na nich trzeba głosować."

#454 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:37

Wybory

Czytam i własnym oczom nie wierzę. Jestem ze wsi Polskiej wsi i co ... Mamy partię chłopską ale na dobrą sprawę anty-chłopską . Na kogo mamy głosować ?! ,przedmówca ma rację aby przed postawieniem krzyżyka zastanowić się co chcemy a co możemy mieć. 

Z zasady potrzebne są zmiany PO zrobiła wiele nawet dużo ale patrząc na czasookres wydarzeń każdy rządzący wydałby te unijne pieniądze. Jednak pozostaje refleksja a może rządzą za długo i zbyt dobrze , nie ważne co mówili i o kim ważne kto ich nagrał i on jest wszytkiemu winien. 

Niech każdy zadecyduje sam mamy demokrację , ja poprzednio głosowałem obiema rękami za PO tym razem po 4 latach zagłosuję wszystkimi członkami za PiS gdyż towarzystwo z PSL i PO zapomniało tuż po wyborach o swoich wyborach w ferworze walki o stołki i władzę spaprali 4 lata z naszej Historii.......

Rolnik.....

#455 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:40

Wybory

Moja gmina to ostoja PO. Dwa lata temu sprzedano szpital prywatnemu właścicielowi. W momencie sprzedaży starosta i radni przekonywali o wyższości prywatnej służby zdrowia, o nowych możliwościach rozwoju - ogólnie nasz szpital czekała świetlana przyszłość. Skończyło się tak  http://elka.pl/content/view/76718/77/

#456 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:42

Wybory

I po to mamy 25 Października aby wprowadzić zmiany , dość poważne zmiany których sukces będzie zależ od nas samych.....

#457 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:47

Wybory

Dalej są zwolennicy Petru ?

https://www.facebook...?type=3

Co by się stało z rodzinnymi małym gospodarstwami nie trzeba mówić !

Widać jak miasto znienawidziło rolników za dopłaty. Ciekawe czy ktokolwiek pamięta ile % swojej wypłaty przeznaczał na podstawowe produkty żywnościowe np. w 2000 roku a ile dzisiaj.

Powinni organizować w podstawówkach przymusowe wyjazdy na wykopki ziemniaki zbierać to każdy by się nauczył na całe życie. 

#458 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:48

Wybory

pisalem o tym wczesniej moze 10 postow, nie mam ochoty drugi raz. Przeczytaj jeszcze raz moj cytat i odnies go np. do opodatkowania supermarketow, bankow, wprowadzenia 500zl na dziecko itd. Nie mam wiecej do dodania.

Sęk w tym, że ty nic konkretnego tutaj nie piszesz. Powoływałeś się na Singapur i wszło, że składki sa tam obowiązkowe. Bez przerwy coś wymyślasz a my ci na to konkretnymi argumentami odpowiadamy. Obalając twoje dziwne pomysły. Faktycznie może nic więcej nie dodawaj bo i tak nic z tego mądrego nie wychodzi.

Co do Petru nie widzę nic złego w tym, żeby rolnicy przejmujący gospodarstwa płacili ZUS. Nie od jutra ci którzy już prowadzą gospodarstwa, tylko ci zaczynający. Bo nie oszukujmy się ludzie na 2 czy 3 hektarach to nie żadni rolnicy. To jest bezrobocie ukryte. Lub całkiem bogaci ludzie kupujący ziemię specjalnie by płacić KRUS.

#459 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:51

Wybory

Miasto a wieś to dwa światy są to różne środowiska inna mentalność itd....

Dopłaty sa po to aby 100 pracujących ludzi utrzymywało 1 farmera który wyprodukuje dla 200 innych tanią żywność .

Tak na poważnie to dopłaty maleją mamy pomyłkę przy obliczaniu wyskoobiałkowych , ONw w dół duży ma mniej a mały jest niewydajny suma sumarum wszystko zmierza do tego aby powoli przyzwyczajać producentów że dopłat nie będzie a konsumentów że tanio już nie będzie ...

A co powiedzę spakulanci/...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:54

Wybory

@Marluk

Właśnie doczytałem, że w Singapurze nie ma w 100% prywatnej służby zdrowia. Składki na ubezpieczeni są przymusowe i wynoszą pd 6 do 9% wynagrodzenia, do tego państwo dopłaca jeżeli ktoś wykorzystał wszystkie pieniądze a do tego potrafią być dotowane zabiegi szpitalne przez państwo. Rząd ustalił maksymalne ceny zabiegów szpitalnych czy ile usług może przypadać na jakie ubezpieczenie(biedny z podstawowym ubezpieczeniem ma być tak samo obsłużony jak bogaty z najdroższymi).  Więc gdzie ten wolny rynek?

I kolejne ciekawostki, przeciętny mieszkaniec Singapuru wydaje na służbę zdrowia prawie tyle samo lewacki Fin. Zobacz ile wydaje Kowalski. I jest to z uwzględnieniem siły nabywczej. A te wolnorynkowe USA też jakoś taniością usług nie bryluje. Coś ten wolny rynek szwankuje...

http://www.google.pl...dl=pl&ind=false

a gdzie ja pisalem o wolnorynkowych Stanach? Albo gdzie pisalem ze w Singapurze jest w pelni prywatna opieka zdrowotna? W pelni prywatnej nie ma nigdzie, takie czasy :)

Sęk w tym, że ty nic konkretnego tutaj nie piszesz. Powoływałeś się na Singapur i wszło, że składki sa tam obowiązkowe. Bez przerwy coś wymyślasz a my ci na to konkretnymi argumentami odpowiadamy. Obalając twoje dziwne pomysły. Faktycznie może nic więcej nie dodawaj bo i tak nic z tego mądrego nie wychodzi.

Co do Petru nie widzę nic złego w tym, żeby rolnicy przejmujący gospodarstwa płacili ZUS. Nie od jutra ci którzy już prowadzą gospodarstwa, tylko ci zaczynający. Bo nie oszukujmy się ludzie na 2 czy 3 hektarach to nie żadni rolnicy. To jest bezrobocie ukryte. Lub całkiem bogaci ludzie kupujący ziemię specjalnie by płacić KRUS.

Bo ty odwracasz kota ogonem, piszesz bzdury a zeby sie przed tym bronic to zarzucasz to innym. Dlatego nie mam ochoty z toba dyskutowac merytorycznie bo sie nie da. Z reszta. Kto jest lepszy od Korwina? masz kogos takiego? co da wiecej wolnego rynku, zmniejszy podatki i odbiurokratyzuje nasz kraj? Masz?