Polecane posty

pawel885    2279

Kopacz podkreśliła że PO zostawiło Polskę z jednocyfrowym bezrobociem, jak zwolnią połowę urzędników to bezrobocie skoczy na 20% i już powiedzą że pierwsza porażka nowego rządu  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawosz    0

Tylko tych urzędników nikt nie potrzebuje. Moim zdaniem powinni zwalniać ich, bo powinni znaleźć pracę w prywatnych firmach, a nie z podatków mieć płacone. Poza tym, im więcej urzędników, tym więcej mają czasu, żeby gnębić ludzi, bo pracy im nie wystarcza na zapełnienie czasu pracy. I pencje powinni uzależnić od średniej krajowej, zlikwidować 13stki. Wtedy by się nikt na państwową posadę nie pchał, tylko by pracować zaczęli.


Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Zwalniać urzędników likwidować szkoły etc..... Propaganda.

 

System trudno z dnia na dzień wyłączyć zmienić itp, ta są całe lata ....

 

U mnie w gminie hasło wyborcze nauczyciele zarabiaja za dużo, zlikwidować jedną szkołę , a kto to pisze ci którzy nie mają dzieci , lub już je wykształcili i ich wnuki uczą się w mieście.

 

Urzędnicy muszą być a uszczuplenie kilkutysięcy urzędasów to jak ziarnko piachu na Saharze. 

 

Zmiany na dobrę muszą potrwać przynajmniej 2 kadencje i co jak po 4 latach wyborcvy ponowie poczują niedosyt i rozczarowanie powróci PO i Nowoczesna Kukiz z brakiem zaplecza technicznego (fachowcy) odsunie się w cień i dalej wszystko legnie w gruzach. 

 

Zaczynając reformy od zwalniania pogłębiamy bezrobocie i sami siebie okłamujemy nie tędy droga.

 

Prosty człowiek tak sobie Mysli :

 

-No w końcu będę zarabiał 12zł 

I to myslenie pozostawiam do następnych wyborów gdyż Ukraińcy pracują od 1 dolara za godzinę i nikt nie pozwoli aby przeciętny polski robol zarabiał 1\10 pensji dyrektorskiej nie ma takiej opcji.

 

Muszą być muły do roboty w mieście jak i na wsi na tym polega mechanizm gospodarki przyjęty w 1989 roku na styl z USA że jak dużemu skapnie to może coś rzuci małemu.

 

Emocje opadły a teraz szara rzeczywistość skończyła się polityka do gry wchodzi ekonomia i 80% obietnic możemy wywalic do kosza

Głosowałem za PiS ale jestem realistą...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nooo, kochani, jest skąd brać, wystarczy, że nie będą latać do domu samolotami na weekendy, jeść obiadów za 1400 zł i wydaje mi się, że kasa się znajdzie. Najważniejsze, żeby ten burdel w administracji uporządkowali.

 

Aleś naiwny, i co za te 1400zł zrobisz? Idąc dalej załóżmy, że gdyby mocno ich przypilnować to uda się zaoszczędzić parę milionów to co to jest? Na te cuda Pisowskie trzeba setek miliardów, dodatkowo Pis mówi wprost, że nie będzie żadnych reform np. w górnictwie, administracji. Jeśli zacznie spełniać swoje obietnice to czeka nas zapaść gospodarcza. Ja to nie mogę wyjść z podziwu jak ludzie są naiwni, krótkowzroczni, kilka gruszek na wierzbie i pół narodu już oddaje na niego głos chociaż Pis 8 lat temu sie skompromitował dużo bardziej niż PO teraz. Poprostu Polacy są niedojrzali demokratycznie aby podejmować tak ważne decyzje, no jak można głosować na rockowca, który tylko wrzeszczy i macha rękoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Cóż jeden z najsmutniejszych momentów w najnowszej historii Polski, już nie chodzi tylko o to, że będą rządzić zakompleksieni, mściwi, niekompetentni ludzie, którzy cofną nas do średniowiecza ale jak ten wybór świadczy o naszym narodzie? Pis miał swoją szansę i było to 2 lata upokorzeń, wojen, brak reform już nie pamiętacie ile zdobył głosów w przedterminowych wyborach raptem po 2 latach rządów?. A 8 lat później po paru nierealnych obietnicach wyborczych Ci sami ludzie ponownie na nich zagłosowali...żałosne. Przecież jakieś minimalne pojęcie o gospodarce i polityce ludzie powinni posiadać, a nie głosować tylko dlatego, że obiecano im 500zł jak zrobią dziecko, czy obniżą im wiek emerytalny (pomyśleliście z czego będą wypłacane emerytury naszym dzieciom jak teraz wszystko przeżremy), a co z rozwojem, co z reformami, co z odsunięciem kościoła od władzy? Ja rozumiem, że można było nie głosować na PO ale żeby głosować na PIS?

PIS zawsze ma żelazny elektorat ok 20% którego średnia wieku to 60 lat, i słucha "jedynego słusznego" radia. I dla tych ludzi nie liczą się żadne obietnice, liczy się to że ludzie z tej partii żyją w zgodzie z założycielem "jedynego słusznego" radia. Pozostałe niecałe 20% jakie zagłosowało to bardziej przeciw PO niż za PIS. Niestety ale media non stop kreują że trzeba glosować na największe partie, bo głos na mniejsze partie jest głosem straconym.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie głosowałem, przyznam otwarcie, ale przyda się temu krajowi trochę eurosceptycyzmu od pis i Kukiza. Lizanie d%#@ uni nic nam nie przyniosło. Przypomnijcie sobie kto podgrzał ostatnio atmosferę i groził sankcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Piszecie o zwalnianiu urzędników? Poszaleliście? Teraz liczba urzędników wzrośnie. Bo przyjdą wygłodniali władzy i stanowisk z PiSu. A że urząd musi pracować a nowi nie za dużo umieją. To starych nie można zwolnić. To jest normalna praktyka III RP. Bez różnicy kto rządzi. Stołki to zapłata za poparcie. A i budżet partyjny się podreperuje. Bo osadzeni na stołku chętniej składkę zapłacą.

Kukiz to mógł by się ogarnąć skoro do tego sejmu wszedł. Bo on dalej bladego pojęcia nie ma. Jaką konstytucję on chce zmieniać? Nawet w koalicji z PiS em Korwinem i PSL em zabraknie głosów większości konstytucyjnej. I całe szczęście opatrzność nad tym krajem czuwa.

Adam skąd to wiesz?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

PSL za burtą (sejmem) - czas na szampana

Dokładnie na twiterze krążą informacje że KORWIN ma 5,12% a PSL 4,9%. Ale czy to pewne info?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Tego dowiemy się o 18 kiedy PKW poda które partie przekroczyły próg wyborczy. Nieoficjalnie PSL pogrążyły głosy z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Oj tam. Terlikowski już zaznaczył że, jak nie będzie całkowitego zakazu aborcji to on tu żadnej zmiany w rządach nie widzi.
I co się spinać nad urzędami, bezrobociem i bytem. Sprawy i tak koncetrują się w dolnych partiach ciała.
 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Dobrze mirro piszesz. Teraz będzie okres walki o naszą moralność, o to żeby to "partia" dokonywała jedynie słusznych wyborów. Moim zdaniem wczoraj miała miejsce jedna z większych katastrof w powojennej historii Polski. Jestem ze wsi , głosowałem na PSL. Jeśli mieszkałbym w mieście głosowałbym na Nowoczesną albo PO. W następnych wyborach zagłosuję na Nowoczesną albo innych liberałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mam nadzieje ze cała paczka FRAJERÓW z PSL pocałuje 4.9% było by super. Wielokroć powtarzali obiecali PRAWIE SIE :UDAŁO, PRAWIE ZAŁATWILI itd. A TERAZ PRAWIE WESZLI ( OBYYYYY!!!) PSL to najwieksze ścierwo "niby" Wolnej Polski. Dlaczego?  Otóż cI pANOWIE pchaja sie do władzy z każdym i wszędzie byle kto byle jak aby być w koalicji w ALArządzie.Krótko mówiąc prostytutka sejmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Cóż jeden z najsmutniejszych momentów w najnowszej historii Polski, już nie chodzi tylko o to, że będą rządzić zakompleksieni, mściwi, niekompetentni ludzie, którzy cofną nas do średniowiecza ale jak ten wybór świadczy o naszym narodzie? Pis miał swoją szansę i było to 2 lata upokorzeń, wojen, brak reform już nie pamiętacie ile zdobył głosów w przedterminowych wyborach raptem po 2 latach rządów?. A 8 lat później po paru nierealnych obietnicach wyborczych Ci sami ludzie ponownie na nich zagłosowali...żałosne. Przecież jakieś minimalne pojęcie o gospodarce i polityce ludzie powinni posiadać, a nie głosować tylko dlatego, że obiecano im 500zł jak zrobią dziecko, czy obniżą im wiek emerytalny (pomyśleliście z czego będą wypłacane emerytury naszym dzieciom jak teraz wszystko przeżremy), a co z rozwojem, co z reformami, co z odsunięciem kościoła od władzy? Ja rozumiem, że można było nie głosować na PO ale żeby głosować na PIS?

 

Wystarczy sprzeć na statystyki kto głosował na pis, ponad połowa to ludzie z podstawowym wykształceniem.

A 500zł na dziecko tylko powiększy patologie zamiast zmieszać niż demokratyczny, bo nikt w pełni rozumu nie robi dzieci dla pieniędzy a ludzie żyjący tylko z zasiłków z chęcią będą sobie robić dzieci dla darmowej kasy... Zamiast tego lepiej by wprowadzili posiłki w szkołach, darmowe podręczniki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż jeden z najsmutniejszych momentów w najnowszej historii Polski, już nie chodzi tylko o to, że będą rządzić zakompleksieni, mściwi, niekompetentni ludzie, którzy cofną nas do średniowiecza ale jak ten wybór świadczy o naszym narodzie? Pis miał swoją szansę i było to 2 lata upokorzeń, wojen, brak reform już nie pamiętacie ile zdobył głosów w przedterminowych wyborach raptem po 2 latach rządów?. A 8 lat później po paru nierealnych obietnicach wyborczych Ci sami ludzie ponownie na nich zagłosowali...żałosne. Przecież jakieś minimalne pojęcie o gospodarce i polityce ludzie powinni posiadać, a nie głosować tylko dlatego, że obiecano im 500zł jak zrobią dziecko, czy obniżą im wiek emerytalny (pomyśleliście z czego będą wypłacane emerytury naszym dzieciom jak teraz wszystko przeżremy), a co z rozwojem, co z reformami, co z odsunięciem kościoła od władzy? Ja rozumiem, że można było nie głosować na PO ale żeby głosować na PIS?

Ty, Grego, chyba sam jesteś zakompleksiony i żyjesz w średniowieczu. A co za pojęcie Ty osobiście masz o gospodarce, skoro tak się wymądrzasz? Nie ma partii idealnej, tak jak nie ma kobiet idealnych, wszystko ma swoje plusy i minusy. A na kogo Ty głosowałeś? Na komuchów? A może nowoczesny Petru Ci imponuje? A może PO, które w normalnym państwie za aferę taśmową zostałoby zmiecione na zawsze ze sceny politycznej. Po aferze w Hiszpanii Kaczyński bez mrugnięcia okiem wypier...lił Hofmana i koniec. A w PO po aferze taśmowej wszyscy zostali w partii. Jeden głupi przykład, a jak ładnie ilustruje transparentność obu partii. No chyba, że imponuje Ci PSL, bo mi nie, ja nie jestem FRAJEREM. A od Kościoła, gówniarze, odpieprzcie się raz na zawsze, bo gdyby nie duchowieństwo i jego postawa, to dziś bylibyśmy w czarnej du..e. Poczytajcie sobie o biskupie Sapiesze, o kardynale Wyszyńskim, o tym jak walczyli całe powojenne lata z komuchami. 

Mam nadzieje ze cała paczka FRAJERÓW z PSL pocałuje 4.9% było by super. Wielokroć powtarzali obiecali PRAWIE SIE :UDAŁO, PRAWIE ZAŁATWILI itd. A TERAZ PRAWIE WESZLI ( OBYYYYY!!!) PSL to najwieksze ścierwo "niby" Wolnej Polski. Dlaczego?  Otóż cI pANOWIE pchaja sie do władzy z każdym i wszędzie byle kto byle jak aby być w koalicji w ALArządzie.Krótko mówiąc prostytutka sejmowa.

Świetne słowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Po to człowiek ma rozum aby wiedzieć kiedy ktoś wciska mu kit, a jeśli tego nie potrafi to niech się opiera na mądrzejszych od siebie... Osobiście dla mnie nie było partii na którą bym z chęcią oddał głos więc głosowałem na tą, która mogła zagrozić Pisowi bo większego zła dla Polski nie ma. Jeśli dla ciebie Kaczyński, Macierewicz, Ziobro mają wszystko z głową ok to raczej nie mamy o czym dyskutować.

Pozdrów ojca dyrektora jak się będziesz z nim ponownie widzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Największym zagrożeniem jest zwyczajna ludzka głupota mas i cynizm rządzących którego nie brakowało nam przez ostatnie 8 lat. Stare kolesiostwo odejdzie do lamusa co nie znaczy że nie będzie aktywne , nowe kolesiostwo zacznie się uczyć ale czy przetrwa próbę zobaczymy... na tę chwilę naszemu krajowi potrzebny był wstrząs typy PSL precz z polityki , takiej partii antychłopskiej to daleko szukać. 

 

Kukiz nie ma zaplecza ale ma język i ripostę i mówi prawdę co wielu jest nie na rekę nawet Pisowcom. Platforma i tak jest już na równi pochyłej i marne szanse na odrodzenie raczej wewnętrzne podziały i ko niec końców.

 

Czy dobrze się stało ocenimy za 2-3 lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

To żadem wstrząs, PSL ktoś wmówił że są partią chłopską, a mieszkańcom wsi wydawało się że to prawda.
Ostatnio chyba sami to zrozumieli, ale było za późno by sięgać po nowe pomysły.
Stara ekipa rozlazla się juz dawno i razem z chłopakami ze służb (także cywilnych) pozakladali fajne firmy. Fajne bo dla nich żadne embargo nie istnieje. Żaden towar nie jest trefny.
Czyli mają swoj wkład w eksport naszej żywności i teraz nie wiem dziękować im czy ich nienawidzić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

psl może sam sobie podziękować za wynik, dopiero w ostanim roku coś drgnęło, ale to za późno, bo ten nowy PROW to nijak nie idzie ugryźć, czy to młody rolnik, cz ta mała restrukturyzacja, przy prod zwierzecej, wyskoczy w oklolicy jakiś ASF, czy inna klęska i jak udowodnisz wzrost produkcji? z punktu widzenia urzędnika jest OK, bo na papier wszystko przyjmie, ale można się nieźle przejechać,

co do PIS, wygrali pracą w terenie, ale nie wiem czy nie bardziej totalnym nieróbstwem, zdziadowaniem i aferami obecnej "ekipy" oby tak samo nie zeszli na manowce, czas pokaże,

Lewica sie dowiedziała już chyba, ża na samej "obyczajówce" nie pojedzie, trzeba coś więcej, nie wystarczy działać na marszach "Równości"

ciekawi mnie jaki będą ostateczne wyniki, pewnie się trochę spłaszczą, różnice zmniejszą lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

przecież PO to była partia znająca jedno słowo SPRZEDAĆ jak by mogli to by całą polske z ludźmi na raz opchneli. zawsze było nam się nieopłaca sprzedamy zagranicznemu no i tu nasuwa się stwierdzenie że skoro zagranicznemu się opłaca a nam nie to coś jest niehalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj