Polecane posty

pawelol111    1337

Pewnie dostał premie MR za Sawickiego to i go chwali.

A główny PiSior Prezes chyba robi ukłon w stronę peselowców bo coś ostatnio wspominał jakie to rolnictwo ważne jest. Może sie szykuje na ewentualną koalicje bo partia od "silnej gospodarki i wysokich płac" raczej nie wygra.

 

 

Nikogo nie chwalę ale jeśli ma rządzić PIS to wolę koalicję z PSL niż jakiegoś tłumoka na stanowisku ministra który krowe widział w elementarzu w szkole podstawowej. PISowski minister odpuścił negocjacje w sprawie kwot cukru "bo on w nocy negocjował nie będzie". Rano już było po ptakach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ale zapomniałeś dodać, że przeciętny mieszakaniec Singapuru płaci 2,5 razy więcej na służbę zdrowia niż przeciętny mieszkaniec naszego kraju. Więc nie dziwne, że służba zdrowia jest tam fajna skoro płacą więcej. Tak samo może być i nad Wisłą. Tylko ciekawe co się stanie jak składki zdrowotne pójdą 2,5 razy do góry. Dlatego wolny rynek nic nam nie pomoże jeżeli na służbę zdrowia będziemy wydawać grosze. Czy to prywatnie czy przez pańśtwo.

 

Przecież @marluk wszystko wie pisze dużo i o wszystkim. Niestety zero konkretów. Prawie jak JKM. Powołuje się na Singapur, ale gdy napisałem O PKB Polski wynoszącym 14 tys usd na osobę i PKB Singapuru wynoszącym 54 tys usd na osobę. To jakoś to przemilczał.

Co do PSL u to patologia. Mają szczęście, że media juz o Burym nie wspominają. Do sejmu pewnie się wczołgają. Bo pracownicy urzędów i agencji pójdą wraz z rodzinami zagłosować za swoimi stołkami. A nie oszukujmy się w małych miasteczkach powiatowych urzędy są najlepszym i najpewniejszym pracodawcą.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Powiem tak ten rząd zdecydowanie zrobił więcej złego niż dobrego to pewne, rolnictwo to ich obchodzi jak zeszłoroczny śnieg. Dopiero musiało by w mieście jedzenia braknąć to wtedy może popatrzyliby na rolnika. Mnóstwo afer większych mniejszych szemrane interesy, układy, układziki. Najbardziej utkwiła mi afera taśmowa, żywy dowód jak się huśtają za nasze podatki i szkodzą państwu a Kopaczka przeprasza a gówno mnie jej przeprosiny obchodzą dlaczego nikt nie poniósł odpowiedzialności karnej. Teraz przed wyborami nabrali wody w usta a nóż może zapomną i naiwnie zagłosują. Ostatnią rzeczą jest to, żeby zostali wybrani na 3 kadencje potem będą kolejne podatki np. kastralny.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

W mieście jedzenia może braknąć? Już są plany wprowadzenia do sprzedaży sztucznego mięsa, rekordy zbiórów zbóż w Europie, po raz kolejny a 1/3 żywności wyrzucamy.  Apokalipsa głodu w Europie jest bardzo bliska i to z winy PO oczywiście.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Może bardziej w stronę rolników a nie PSL....

Tak, masz rację, źle to określiłem bardziej pod kątem powyborczych możliwości bo wszystko wskazuje, że to partia Jara wygra. A czy to wyjdzie na dobre nie tylko rolnikom i rolnictwu ale dla ogółu to jest to wątpliwe chociaż bardzo chce aby tak było.

 

pawelol111 kto był wtedy ministrem ??

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Przecież @marluk wszystko wie pisze dużo i o wszystkim. Niestety zero konkretów. Prawie jak JKM. Powołuje się na Singapur, ale gdy napisałem O PKB Polski wynoszącym 14 tys usd na osobę i PKB Singapuru wynoszącym 54 tys usd na osobę. To jakoś to przemilczał.

Co do PSL u to patologia. Mają szczęście, że media juz o Burym nie wspominają. Do sejmu pewnie się wczołgają. Bo pracownicy urzędów i agencji pójdą wraz z rodzinami zagłosować za swoimi stołkami. A nie oszukujmy się w małych miasteczkach powiatowych urzędy są najlepszym i najpewniejszym pracodawcą.

 

bo jestes tu prowokataorem, w pore to zauwazylem i sie wycofuje. Nie bede dyskutowal z nonsensami.

Co to za argument ze w Singapurze opieka jest 2,5 raza drozsza? Np u nas 1000zl to u nich 2500zl. Przeciez to normalne, maja silniejsza gospodarke wyzsze place. A co, ma kosztowac tez 1000zl? To komu by sie to tam oplacalo?

Dyskusja z toba to absurd.

 

 

Ja ci napisałem, że nawet gdyby NFZ zlikwidowali to ceny nie spadną. Ponieważ podaż usług medycznych ze względu na ich specjalizację będzie wciąż mniejsza od popytu. To jest podstawa rynku o której ty nie pisałeś. Tobie się tylko wydaje, że ceny spadną bo tak.

 

Zarzucasz mi ze nie spadna ceny na wolnym rynku, twierdzisz ze nie mam dowodow, ze pisze ot tak, podczas gdy ty zrobiles zaraz po mnie dokladnie to samo. Napisales ze ceny nie spadna. Dowodow, wyliczen - brak. W tak kluczowej branzy w ktorej jak sam potwierdziles latwo zalozyc dzialalnosc przy wolnym rynku  nie bedzie ludzi chetnych zeby zarabiac na tym kase. Bedzie mniejsza podaz niz popyt... Chyba sam w to nie wierzysz :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Czytaj ze zrozumieniem. W Singapurze, przeciętny obywatel przeznacza na służbę zdrowia 2.5 raza więcej niż przeciętny Polak a nie, że tam jest 2.5 raza drożej.

 

Do tego, w Singapurze nie ma 100% prywatnej służby zdrowia. 69% środków przeznaczonych na ochronę zdrowia pochodzi z prywatnych składek, reszta jest pańśtwowa. Do tego, Singapur który ma 5,4 mln mieszkańców a co roku przeznacza na służbę zdrowia 13,7 mld $, a Polska, majaca 38,4 mln obywateli przeznacza 39,5 mld $. Czyli kraj mający ponad 7 krotnie mniej mieszkańców wydaje tylko 3 krotnie mniej na służbę zdrowia. Dalej będziesz upierał się, że to wina PO, że są kolejki w szpitalach i tylko wolny rynek to uzdrowi?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

a nie za uwarzyliście że się społeczeństwo starzeje i kolejki u lekarzy będą długie?

Toć jak ktoś chory to leży w łóżku a zdrowy stoi w kolejce... -tak na prosty rozum.

Ogólnie jak pis wygra to demokratycznie ludzie wybrali republikę rządów 1człowieka... lub jego ziomków. To co z tą demokracją?

A zapomnieliście jak za rządów kaczyńskich podczas protestów pielęgniarek  na wiejskiej kaczyński "wyłączył" zasięg gsm dla protestujących a grupę delegacyjną zamknął w budynku? heh

PIS gra nieczysto, stosuje wszystko, oczernianie, naciąganie, hipnoze w reklamach, zakłamywanie nie słuchacie politologów w tv na rożnych kanałach?

Nie jestem żadnym zwolennikiem partyjnym ale PSL i pan Sawicki nic praktycznie dobrego nie zrobili dla nas. A to że przed wyborami coś tam zrobią to ich już taki program od ładnych paru wyborów...

Pis już rządził i jak rządził to pieniądze na role Kaczyński przeznaczyć chciał na wojsko/zbrojenie.

Zapewne wygra pis bo tyle co naobiecywał i szydło plan 100dni chwyci większość ludzi.. ale co dalej z reszta dni 4letniej kadencji? spłacać kredyty będą...

Ja wiem jedno, jak d*py nie ruszę do roboty to Duda mi kredytów nie spłaci jak w to wieża frankowicze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@marluk ty naprawdę uparcie post za postem dajesz dowody braku jakiej kolwiek wiedzy na temat o którym chcesz dyskutować. Bez urazy ale już nie dziwię się dlaczego zawierzyłeś JKM i go popierasz. Niestety tego pana i jego argumentów nie da się logicznie bronić. Można tylko lawirować.

Do tego dajesz wciąż dowody tego, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. gdybyś rozumiał co czytasz nie doszedł byś do wniosku, że piszę, że łatwo założyć gabinet czy szpital. Pisze tylko, że każdy może to zrobić. Państwo nie ogranicza. Pod warunkiem, że ten każdy ma na to pieniądze fachowy personel, lub odpowiednie wykształcenie zależy co chce założyć.

Podkreślałem tez nie raz, że usługi medyczne należą do usług specjalistycznych skomplikowanych wymagających zaplecza i wiedzy. Pisałem o bzdurnym porównaniu do bułek czy gry w bilard. A co za tym idzie pomimo, że każdy może szpital, gabinet czy przychodnie założyć bo państwo nie ogranicza, nie blokuje. To nie każdy ma na to np wystarczająco dużo pieniędzy. A co za tym idzie po zlikwidowaniu NFZ popyt i podaż na tym rynku się nie zmienią. Ludzie nie zaczną więcej chorować bo NFZ rozwiązali. Budowa szpitali czy przychodni nie stanieje bo NFZ rozwiązali. Tak samo jak nie stanieje wiedza czy sprzęt medyczny. Podsumowując nie trzeba żadnych wyliczeń a logiczne myślenie, że skoro brak NFZ nie zmieni liczny chorych - popytu ani nie zmieni liczby placówek - podaży. To nie ma przesłanek do zmian cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

pawelo111 PSL nie jest święty, afery elewarowskie, nazywanie rolników frajerami, od dłuższego czasu krach na rynku wieprzowiny, że już nie wspomnę o dopłatach w których już chyba bardziej namieszać się nie dało...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Czytaj ze zrozumieniem. W Singapurze, przeciętny obywatel przeznacza na służbę zdrowia 2.5 raza więcej niż przeciętny Polak a nie, że tam jest 2.5 raza drożej.

 

Do tego, w Singapurze nie ma 100% prywatnej służby zdrowia. 69% środków przeznaczonych na ochronę zdrowia pochodzi z prywatnych składek, reszta jest pańśtwowa. Do tego, Singapur który ma 5,4 mln mieszkańców a co roku przeznacza na służbę zdrowia 13,7 mld $, a Polska, majaca 38,4 mln obywateli przeznacza 39,5 mld $. Czyli kraj mający ponad 7 krotnie mniej mieszkańców wydaje tylko 3 krotnie mniej na służbę zdrowia. Dalej będziesz upierał się, że to wina PO, że są kolejki w szpitalach i tylko wolny rynek to uzdrowi?

 

ale kwot nie mozna de facto porownywac ze soba w relacji 39,5 mld$ > 13,7 mld$. Tam 1 mld dolarow znaczy co innego niz 1mld $ u nas. Dlaczego nie patrzysz na jakosc uslug? Dlaczego Szwajcarzy (madry narod) opowiedzieli sie negatywnie za wprowadzeniem w pelni panstwowego systemu? Bo glupi sa?

 

To nie każdy ma na to np wystarczająco dużo pieniędzy. A co za tym idzie po zlikwidowaniu NFZ popyt i podaż na tym rynku się nie zmienią. Ludzie nie zaczną więcej chorować bo NFZ rozwiązali.

 

popyt na rynku prywatnych uslug medycznych sie nie zmieni jesli nie bedzie NFZ-tu. Bzdura miesiaca. Przeczytaj jeszcze raz co napisales. Z ostatnim zdaniem sie zgadzam przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Czytaj ze zrozumieniem. W Singapurze, przeciętny obywatel przeznacza na służbę zdrowia 2.5 raza więcej niż przeciętny Polak a nie, że tam jest 2.5 raza drożej.

 

Do tego, w Singapurze nie ma 100% prywatnej służby zdrowia. 69% środków przeznaczonych na ochronę zdrowia pochodzi z prywatnych składek, reszta jest pańśtwowa. Do tego, Singapur który ma 5,4 mln mieszkańców a co roku przeznacza na służbę zdrowia 13,7 mld $, a Polska, majaca 38,4 mln obywateli przeznacza 39,5 mld $. Czyli kraj mający ponad 7 krotnie mniej mieszkańców wydaje tylko 3 krotnie mniej na służbę zdrowia. Dalej będziesz upierał się, że to wina PO, że są kolejki w szpitalach i tylko wolny rynek to uzdrowi?

Nie wiem co uzdrowi służbę zdrowia skoro dzienna stawka żywieniowa w szpitalu jest niższa niż w więzieniu ...

 

... ale za to w Singapurze grozi kara śmierci za korupcję wśród urzędników. Coś podobnego można by przelać na nasz grunt, oczywiście nie od razu KS. Chyba Korwin kiedyś stwierdził, że ostatnia konstytucja została napisana w ten sposób, aby politycy/ministrowie/urzędnicy publiczni nie ponosili odpowiedzialności za swe błędne czy wręcz szkodliwe działania z punktu widzenia prawa czy interesu publicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

PO popłynęło, zwłaszcza po tych podsłuchach dot. Ciechu, Donek dał zielone światło, ale jakby co to on nic, jak to Donek, jakoś to tak leciało, psl wypieło się na swój elektorat, namieszali tak w dopłatach i programach, np Młody Rolnik, że do niczego to nie podobne, zamiast upraszczać system, odsiewać naciągaczy, to jeszcze lepszy bałagan zrobili, afera na aferze aferą pogania, jak to w tej rozmowie, Donek daje zielone świadło, ale jakby co to na Twoją odpowiedzialność, i przy tamtych przekrętach pewnie też tak było

 

sam już niewiem, na Korwina nie, bo nijak się ma to co mówi do rzeczywistości, poza tym jego idol był doradcą Pinoczeta, którego nomem omen bronił kiedyś publicznie Misiek Kamiński,

 

lewica odpada, te same geby co na zjeździe PZPR za nimi stoją,

 

psl, nepotyzm i to samo co PO

 

generalnie jak ma byś lepiej jak za obietnice wyborcze nie ma odpowiedzialności,

każdy może obiecać, a potem jak Miller obrócić sie na pięcie i powiedzieć, że to już po kampanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tak, masz rację, źle to określiłem bardziej pod kątem powyborczych możliwości bo wszystko wskazuje, że to partia Jara wygra. A czy to wyjdzie na dobre nie tylko rolnikom i rolnictwu ale dla ogółu to jest to wątpliwe chociaż bardzo chce aby tak było.

 

pawelol111 kto był wtedy ministrem ??

 

Jakiś z PIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

W mieście jedzenia może braknąć? Już są plany wprowadzenia do sprzedaży sztucznego mięsa, rekordy zbiórów zbóż w Europie, po raz kolejny a 1/3 żywności wyrzucamy.  Apokalipsa głodu w Europie jest bardzo bliska i to z winy PO oczywiście.

Jaco25 nie napisał, że spodziewa się takiej sytuacji, tylko, że do tak absurdalnej sytuacji MUSIAŁOBY dojść, aby rząd na poważnie zajął się rolnictwem, więc czytaj ze zrozumieniem i schowaj swój pseudosarkazm.

 

 

A zapomnieliście jak za rządów kaczyńskich podczas protestów pielęgniarek  na wiejskiej kaczyński "wyłączył" zasięg gsm dla protestujących a grupę delegacyjną zamknął w budynku? heh

PIS gra nieczysto, stosuje wszystko, oczernianie, naciąganie, hipnoze w reklamach, zakłamywanie nie słuchacie politologów w tv na rożnych kanałach?

 

Pis już rządził i jak rządził to pieniądze na role Kaczyński przeznaczyć chciał na wojsko/zbrojenie.

Jednym słowem: bzdury.

Nieczyste sztuczki w reklamówkach wyborczych to akurat powszechne zjawisko, więc PiS nie jest jedyny. A co do słuchania politologów to poza prof. Wawrzyńcem Konarskim nie ma kogo i po co słuchać. Albo mówią rzeczy, które każdy potrafi zauważyć, albo nie potrafią oddzielić własnych sympatii politycznych od profesjonalnej analizy.

Nikt nikogo w budynku nie zamknął, tylko pielęgniarki same zaczęły okupować wejście do gabinetu premiera.

Stary odgrzewany kotlet "kaczor da piniondze z dopłat na jewropejsko armię" wart tyle co donosicielstwo Zelnika na kolegów aktorów. Dziennikarka jednej z europejskich gazet, w nieautoryzowanym wywiadzie zapytała na co można by przeznaczyć pieniądze ze zlikwidowanej WPR a "kaczor" wymienił europejską armię jako jeden z wariantów:                                                                                                                 

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,8078004,Kaczynski_o_doplatach__pytali_mnie__co_by_bylo_gdyby___.html

http://polska.newsweek.pl/kaczynski--nie-bylo-planow-odbierania-pieniedzy-rolnikom,61151,1,1.html

 

A obrońców NFZ, którzy jadą po Marluku, chciałbym zapytać czy od czasu likwidacji monopolu w zakresie ubezpieczeń PZU i Warty (1990 rok), nagle zaczęliście mieć problemy z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i majątkowymi. Nie stać was na składki? Macie problemy z otrzymaniem odszkodowania? No naprawdę ludzie, bez żartów.

Edytowano przez AS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jurgiel-to prawda ze w czasie negocjacji kwot cukrowych poszedl o 23 spac a rano okazalo sie ze obrady trwaly dalej i bylo po "ptokach" i cukrownie zamiast niego poszly spac...

 

w usa ochrona zdrowia wyglada tak

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/artykul.php?numer_wydania=2907&art=5

 

licznik balcerowicz bije-jak ktos nie wie o co chodzi niech sie nie wypowiada na temat polityki, 1 bilion 100 miliardow dlugu publicznego, do tego 2 biliony zobowiazan zus-u i krus-u , teraz macie obraz przyszlosci polski- wszelkie pier...lenie na temat tej czy innej partii to sobie darujcie, szkoda czasu i nerwow, 100 miliardow w ta czy tamta strone co za roznica.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto jeszcze nie wie że coraz to nowsze podmioty gospodarcze pobierają honoraria od NFZ za leczenie pacjentów których tak na prawdę nie leczono?

 

Kukuiz. Nie patrzę kto co ma w programie wyborczym bo i tak są to tylko obiecanki cacanki. Patrzę na intencje danego ugrupowania. Jedyna nadzieja w Kukizie.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

ale kwot nie mozna de facto porownywac ze soba w relacji 39,5 mld$ > 13,7 mld$. Tam 1 mld dolarow znaczy co innego niz 1mld $ u nas. Dlaczego nie patrzysz na jakosc uslug? Dlaczego Szwajcarzy (madry narod) opowiedzieli sie negatywnie za wprowadzeniem w pelni panstwowego systemu? Bo glupi sa?

 

 

popyt na rynku prywatnych uslug medycznych sie nie zmieni jesli nie bedzie NFZ-tu. Bzdura miesiaca. Przeczytaj jeszcze raz co napisales. Z ostatnim zdaniem sie zgadzam przeciez.

 

PSN - parytet siły nabywczej Singapur 64,5 tys usd, Polska 25,2 tys usd. Wypada lepiej. Ale i tak Polak może dużo mniej niż mieszkaniec Singapuru. Więc po co porównywać biedna Polskę do bogatego Singapuru czy Szwajcarii. Więcej szacunku dla inteligencji czytających. Bo to co tu wypisujesz to raczej śmieszne niż poważne. jak pisałem zero konkretów.

Z tym popytem to może i masz rację. Jak rozwiążą NFZ bardzo wielu nie będzie stać na lekarza. Popyt jednak spadnie. Co prawda ludzie będą chorowali jak chorowali i to miałem na myli pisząc o nie zmienianiu się popytu (on będzie tylko ludzi nie będzie stać). Połowy stać nie będzie na proste zabiegi. Samo urodzenie 3 tys zwykły poród, 7 cesarka będzie dla wielu problemem. Teraz zaczynam rozumieć szalony pomysł JKM. Obniżenie popytu na usługi medyczne przez selekcję naturalną. Brawo. Połowa narodu wymrze bo nie będzie ich stać nawet na najprostsze zabiegi (w tym poród). Ale za to dla tych co przeżyją medycyna bez NFZ będzie tańsza bo popyt na usługi medyczne spadnie. Nie życzę ci tylko, abyś znalazł się w tej pierwszej części narodu. Bo na osobę o miesięcznych dochodach 20 czy więcej tys mi nie wyglądasz.

 

A obrońców NFZ, którzy jadą po Marluku, chciałbym zapytać czy od czasu likwidacji monopolu w zakresie ubezpieczeń PZU i Warty (1990 rok), nagle zaczęliście mieć problemy z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i majątkowymi. Nie stać was na składki? Macie problemy z otrzymaniem odszkodowania? No naprawdę ludzie, bez żartów.

 

Czytaj ze zrozumieniem. On podobnie jak JKM jest zwolennikiem likwidacji systemu ubezpieczeń zdrowotnych w ogóle. Ja nie raz pisałem, że NFZ powinien mieć konkurencję ze strony prywatnych podmiotów jak np PZU czy Warta. Co innego znieść system ubezpieczeń zdrowotnych, że wielu nie będzie stać zapłacić za poród a co innego oprzeć go na zasadach konkurencji.

Co do Kukiza on może czasami pokazuje problemy. Ale jego wypowiedzi ich merytoryka. Zawsze jest raczej śmiesznie niż konkretnie. Przykład z wczoraj. Pytanie czy jest za wzrostem wydatków na armię d 3 % PKB. On na to proszę panią najpierw to trzeba Bumar uratować. No przecież jedno od drugiego zależy. Albo mówi, że czegoś nie wie itd. On zmarnował poparcie z maja. Mam wrażenie, że przez te 3 - 4 miesiące palcem nie kiwnął.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To nie chodzi o to że państwowa opieka zdrowotna jest niepotrzebna tylko o to że jest przeżarta do szpiku kości korupcją, kolesiarstwem i złodziejstwem, połowa ludzi tam pracujących pomyliła zawody, idziesz się zarejestrować a babka z łaską wychodzi bo serial ogląda i kawy nie dokończyła, idziesz do lekarza bo Cię plecy bolą, ten Cię leczy (po roku czekania) 2 lata na kręgosłup a okazuje się że masz raka płuc i umierasz .... Znam kilka takich przypadków.....Porównaj sobie opiekę z prywatnych programów pracowniczych z opieką państwową, bez kolejek, wybierasz sobie gdzie masz najbliżej .... Skoro posiadając daewoo tico za 600zł i płacąc 200zł OC rocznie naprawią po wypadku z Twojej winy komuś nowe ferrari to co to jest płacić np 1500-2000zł rocznie i mieć ubezpieczenie zdrowotne co da Ci pewność że wyleczą Cię szybko czyli jak najtaniej bo to w ich interesie? Tylko ciekawe co właściciel ferrari by powiedział jak by firma kazała mu przyprowadzić auto do naprawy w 2024r  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Oczywiście jakość służby zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Ale system powinien być poprawiany a nie zburzony. Gdzie JKM powiedział w debacie, że powinno to działać jak weterynaria. Każdy płaci za siebie. I tu podałeś dobry przykład ktoś rozbija komuś nie umyślnie jadąc daewoo tico za 500 zł nowe ferrari za milion. Gdyby nie miał ubezpieczenia oc cały majątek na naprawę ferrari musiał by oddać i jeszcze by zabrakło. Po to jest ubezpieczenie. Działa to na podobnej zasadzie jak składka zdrowotna. W spół odpowiedzialność i partycypacja w ryzyku. Nie jest to najsprawiedliwsze. Ale nikt z nas nie wie czy poważnie nie zachoruje lub czy nie spowoduje poważnego wypadku. I czy będzie samodzielnie w stanie pokryć koszty jednego czy drugiego.

Dlatego metoda jest nie zlikwidowanie NFZ a dodanie mu konkurencji. Która będzie mogal konkurować O chorego/płatnika składek a co za tym idzie będzie musiała szukać najlepszego usługodawcy z najkrótszymi kolejkami, najlepszymi usługami i najtańszymi. To jest metoda.

Inną metodą, którą straszą ludzi partie populistyczne typu PiS jest choćby wprowadzenie zabiegów odpłatnych. Przykładowo NFZ ma kontrakt ze szpitalem na 100 zabiegów wycięcia wyrostka. Są to zabiegi dla każdego i jest na nie kolejka. Ale są ludzie gotowi zapłacić i nie czekać.

Szpital ma obowiązek w pierwszej kolejności wykonać 100 planowanych z NFZ. A potem dla tych co chcą płacić i nie czekać. Plusy są takie, że kolejka tych biedniejszych czekających na NFZ się skraca bo wypadają z niej ci chcący płacić i nie czekać. NFZ oszczędza kasę na tych co sami zapłacili mogąc np ta sumę zaliczyć jako odpis od podatku, czy np pomniejszając o nią swoje dochody zapłacili by mniejszy podatek. Szpitale i lekarze więcej by zarobili. Niestety u nas straszy się tym ludzi. Robiąc w ten sposób krzywdę tym biedniejszym. Bo może to wygląda nie najlepiej, że bogaty płaci i nie czeka. Ale temu biednemu też by pomogło bo jego kolejka by się skracała.

Podsumowując nie należy rozwalać wszystkiego tworząc wolna amerykankę i obniżać popyt na usługi medyczne przy pomocy selekcji naturalnej. Ale trzeba reformować i dawać ludziom pełna możliwość wyboru. Wszyscy płacą składki, ale mogą wybrać czy chcą za coś zapłacić i nie czekać czy może poczekać i leczyć się za kasę ze składki nawet jak ich stać na prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Kto jeszcze nie wie że coraz to nowsze podmioty gospodarcze pobierają honoraria od NFZ za leczenie pacjentów których tak na prawdę nie leczono?

 

Kukuiz. Nie patrzę kto co ma w programie wyborczym bo i tak są to tylko obiecanki cacanki. Patrzę na intencje danego ugrupowania. Jedyna nadzieja w Kukizie.

 

sek w tym ze jak polityk nie przestawia programu to za bardzo nie mozna go potem rozliczyc z obietnic. Druga sprawa to to ze na listach Kukiza sa ludzie od prawa do lewa. I bedzie konflikt. Jak sobie wyobrazasz ich glosowanie zalozmy za podwyzka podatkow?

 

Z tym popytem to może i masz rację. Jak rozwiążą NFZ bardzo wielu nie będzie stać na lekarza. Popyt jednak spadnie. Co prawda ludzie będą chorowali jak chorowali i to miałem na myli pisząc o nie zmienianiu się popytu (on będzie tylko ludzi nie będzie stać). Połowy stać nie będzie na proste zabiegi. Obniżenie popytu na usługi medyczne przez selekcję naturalną. Brawo. Połowa narodu wymrze bo nie będzie ich stać nawet na najprostsze zabiegi (w tym poród).

 

co za bzdury. Jak popyt moze sie nie zwiekszyc skoro wszyscy leczeni w NFZ beda sie leczyc prywatnie? Jak sie nie zwiekszy? Co, ci ludzie z NFZ powiedza - ok nie lecze sie w ogole? Jak mozna takie bzdury pisac ze po likwidacji NFZ nie zwiekszy sie popyt na lecznictwo prywatne. O czym tu w ogole dyskutowac. Tak polowa ludzi wymrze, 70% ludzi wymrze na starosc jak nie  bedzie obowiazkowaych emerytur, kolejna 30% wymrze jak bedzie wolnosc kupowania i zazywania czegokolwiek. I zginie cala populacja. :) Tylko dziwne ze kiedys tak juz bylo a ludzi jakos nie ubywalo tylko przybywalo. Teraz niestety jest inaczej, mowie o Europie nie Chinach. Strasz dalej ludzi tym ze kazdy umrze jak panstwo sie nim nie zaopiekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Hubertuss, pomijając trochę niefortunny przykład wyrostka (to przypadek, w którym nie ma czasu na czekanie), to załóżmy że na taki zabieg czeka 150 pacjentów. Pierwszy w kolejce jest biedny i już jutro miał mieć zabieg, ale niestety numer 22, 36, 47, 82, 114 i 149 postanowili nie czekać i zapłacić. Efekt? Biedny dalej czeka... i trudno go będzie przekonać, że mu to pomogło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@ecopiotr  ale biedny Xsiński nie zostanie odsunięty w kolejce. On dalej będzie czekał na swoje z nr1, bo czeka na zabieg z kasy NFZ. NFZ limituje ilość zabiegów,bo ma tyle kasy ile ma. Sprzęt i pomieszczenia jakimi dysponują szpitale, prywatne lecznice jest w stanie obsłużyć o wiele więcej pacjentów niż wyliczył to NFZ. A nawet jeżeli go przesuną to będzie to poślizg najwyżej kilkudziesięciu godzin, spowodowany nie brakiem kasy a tłokiem. Natomiast ci po tych niecierpliwych poszli do przodu.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

co za bzdury. Jak popyt moze sie nie zwiekszyc skoro wszyscy leczeni w NFZ beda sie leczyc prywatnie? Jak sie nie zwiekszy? Co, ci ludzie z NFZ powiedza - ok nie lecze sie w ogole? Jak mozna takie bzdury pisac ze po likwidacji NFZ nie zwiekszy sie popyt na lecznictwo prywatne. O czym tu w ogole dyskutowac. Tak polowa ludzi wymrze, 70% ludzi wymrze na starosc jak nie  bedzie obowiazkowaych emerytur, kolejna 30% wymrze jak bedzie wolnosc kupowania i zazywania czegokolwiek. I zginie cala populacja. :) Tylko dziwne ze kiedys tak juz bylo a ludzi jakos nie ubywalo tylko przybywalo. Teraz niestety jest inaczej, mowie o Europie nie Chinach. Strasz dalej ludzi tym ze kazdy umrze jak panstwo sie nim nie zaopiekuje.

 

Ty naprawdę nic z tego nie rozumiesz czy tylko udajesz? Co ma np liczba chorych w tej chwili np na raka w Polsce do tego kto płaci za ich leczenie? Oni są chorzy i tyle. Bez różnicy kto zapłaci za ich leczenie. Powiedzmy chorych na jakąś chorobę jest w tej chwili w Polsce 1000 osób. 900 czeka na kolejkę w NFZ a 100 stać leczyć się prywatnie. Więc szuka możliwości w kraju i za granicą. Gdyby znieść NFZ chorych dalej będzie ten sam 1000 (no chyba, że część po takiej wiadomości cudownie ozdrowieje). Z tym, że cały 1000 by musiał zapłacić za leczenie prywatnie. Popyt na leczenie jest dalej taki sam 1000 chorych. Nie wiem to naprawdę takie trudne. Przecież to poziom podstawówki. Chorych (popyt) jest 1000 bez różnicy kto za nich płaci. Ale jeśli z tego 1000 osób 500 umrze bo nie stać ich będzie na leczenie 400 jakimś cudem znajdzie pieniądze. To te 400 plus 100 które było stać na leczenie prywatne da nam 500. To wtedy faktycznie popyt zmaleje przykładowo o połowę. I to jest właśnie plan pana JKM. W sumie po tym co tu czytam nie dziwię się, że JKM ma te 6 %. Skoro ktoś nie rozumie, że ludzie po likwidacji NFZ i tak musieli by leczyć się w tych samych placówkach, liczba chorych będzie dalej taka sama, tylko płatnik by się zmienił to jego problem.

 

Hubertuss, pomijając trochę niefortunny przykład wyrostka (to przypadek, w którym nie ma czasu na czekanie), to załóżmy że na taki zabieg czeka 150 pacjentów. Pierwszy w kolejce jest biedny i już jutro miał mieć zabieg, ale niestety numer 22, 36, 47, 82, 114 i 149 postanowili nie czekać i zapłacić. Efekt? Biedny dalej czeka... i trudno go będzie przekonać, że mu to pomogło. 

 

Może z wyrostkiem się nie czeka. Ale napisałem wyraźnie, że najpierw szpital wykonuje plan z kolejki. A potem tych co ich stać. Powiedzmy od 8 do 16 przyjmują z kolejki NFZ. A od 16 do 18 prywatnie. Ci z kolejki by zyskali bo bogatsi wypadli by z niej i ci prywatnie których stać by zyskali. Pacjent nawet bogatszy mógł by decydować czy wydać pieniądze i przyspieszyć oczekiwanie, czy czekać w kolejce na leczenie za składkę, którą i tak zapłacił. Wszyscy by skorzystali. Niestety partie populistyczne straszą wyborców.

Szpitale. lekarze też by zyskali. Bo w tej chwili większość ma większe "moce przerobowe" niż kontraktuje NFZ. Który jak podkreślam nie jest idealny.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj