Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o Fortschritt E-514

146 odpowiedzi na ten temat

#141 Share mateuszw201

mateuszw201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 14:12

Posiadam e514 i naprawdę kombajn godny uwagi.Pracuje bez awaryjnie.

Naprawdę polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o Fortschritt E-514 Dzisiaj, 15:44
  •  

#142 Share ociec82

ociec82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2014 - 14:49

mam forszaja e-514 silnik 4 cyl i daje sobie nieźle rade . dużym plusem jest hydrauliczna rura wyładowcza, siedzisz podczas pracy, wszystkie dźwignie sterowania hederu i otwierania rury pod prawą ręką . jeśli nastąpi zapchanie młocarni jest osobna dźwignia która opuszczamy klepisko i teraz : jeśli je opuścimy powinien to sam przeciągnąć ale wiemy ze jeśli go porządnie zapchamy to niestety to nie da rady więc z lewej strony na osi młocarni są dziury na pręt którym możemy cofnąć młocarnie . zbiornik około 2,5 t 

#143 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 17:57

Żadna przesada, miałeś ten kombajn? U mnie więcej niż 11 nie spalił, dlatego napisałem "około".

u mnie spalanie 13-14l ok na ha , z sieczkarnią 18-19l ha , silnik nie odczuwa sieczkarni  , nie miałem nigdy problemu z za małą mocą silnika

#144 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 maj 2015 - 12:09

witam, mój fortschritt 514 stoi i czeka żeby wjechać w pole... ale jednego dnia gdy podłaczyłem heder i sprawdzam czy wszystko chodzi to na początku wszystko ładnie działało a w pewnym momencie stop i hydraulika od rury, motowideł i przyspieszcza ani w jedna ani w drugą strone jakby się coś zapowietrzyło no nie wiem ... trochę się pomęczyłem żeby cos z tym zrobić ale nic nie zdziałałem. Zostawiłem go tak i po kilku godzinach chciałem sprawdzać co i jak i ruszam gałkami i w wszystko działa jak w zegarku. Jaka jest tego przyczyna ?? bo jak mi się tak stanie w żniwa to mnie krew zaleje... bo to się samo naprawiło wiec zachwile może być ten sam problem tylko na polu ...

ja tak miałem 3 lata się męczyłem raz działało raz nie, na polu to masakra, nieraz cały dzień te trzy podzespoły nie działały a na następny z rana wszystko ok, raz połowę żniw musiałem ręcznie rurę otwierać, przerąbane, a najgorzej jak przyspieszacza nie ma i ni jak biegu nie dobierze się, liche zbożne a tu nie ma czym pogonić, i tak rozebrałem rozdzielacz w drobny mak, były tam drobinki tak jak by gumki czarnej, jakiegoś oringa czy innego cholerstwa, wyczyściłem dokładnie skręciłem zamontowałem i prawie cały sezon bez zarzutów , pod koniec już zaczęło szwankować, całe szczęście przez przypadek się dowiedziałem w sklepie ze tam w zbiorniku oleju powinien być filtr  na smoku oleju, heh u mnie go nie było, kupiłem założyłem , na szczęście nie musiałem ponownie czyścić rozdzielacza, przegnało pewnie syfy i zostały już na filtrze, piszę to dla potomnych, bo widzę ze sporadycznie pojawia się ten temat na forum 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#145 Share Sebek32

Sebek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 08:00

Witam właśnie kupiłem E514 89 rok z silnikiem Perkinsa( 125 km ) z Niemiec i dopiero go poznaję.Mam kilka pytań.

Nie działa mi licznik godzin a nie wiem gdzie powinien być podłączony.

No i czy jest regulacja przepływu oleju w rozdzielaczu bo za szybko mi coś hydraulika działa muszę przydławić.

#146 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 29 lipiec 2016 - 09:01

Opinie o Fortschritt E-514 czy ktoś praktykował w 514 aby zamiast Dolnego sita założyć takie same żaluzjowe jak górne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#147 Share jan34533

jan34533

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 07:20

Witam właśnie kupiłem E514 89 rok z silnikiem Perkinsa( 125 km ) z Niemiec i dopiero go poznaję.Mam kilka pytań.

Nie działa mi licznik godzin a nie wiem gdzie powinien być podłączony.

masz wymieniony silnik, nie podłączysz